Get Adobe Flash player

AKTUALNOŚCI

rok szkolny 2014/15

 

 

 

Życzenia Radosnych Świąt Wielkanocnych 
wypełnionych nadzieją budzącej się do życia 
wiosny i wiarą w sens życia. 
Pogody w sercu i radości 
oraz smacznego Święconego w gronie 
najbliższych osób 

  składa

społeczność ZSiPO

 

 

  

  

ZAPRASZAMY DO PRZECZYTANIA LISTU OD RZECZNIKA PRAW DZIECKA - PANA MARKA MICHALAKA SKIEROWANEGO DO UCZNIÓW I UCZENNIC KLAS VI

>>> LIST OD RZECZNIKA PRAW DZIECKA 

  

   

   

  

 

"Dawno, dawno temu..."

XXVI Regionalny Konkurs Recytatorski

 

18.03.2015 r. w naszej szkole odbył się XXVI Regionalny Konkurs Recytatorski. Tytuł tegorocznego konkursu brzmiał : "Dawno, dawno temu...".

Ponad 30 uczestników, podzielonych na siedem kategorii, z dwunastu placówek szkolnictwa specjalnego i integracyjnego recytowało wiersze o tematyce związanej z hasłem przewodnim konkursu. Konkurs uroczyście otworzyła Pani Grażyna Dąbrowska - dyrektor ZSiPO w Lubinie. Sponsorami nagród było Stowarzyszenie "A Tacy Sami", Rada Rodziców ZSiPO w Lubinie, a także CK "Muza" w Lubinie. Wszystkim uczestnikom i widzom, licznie zgromadzonym szczególnie przypadł do gustu "Taniec Jaskiniowców" oraz " Czekoladowy Taniec", wykonane przez uczniów ZSiPO.

Łukasz NowickiKonkurs matematyczny Pangea

 

 

 

Dnia 03 marca 2015r. o godzinie 8:50 w sali 107 odbyły się szkolne eliminacje Międzynarodowego konkursu matematycznego Pangea w kategorii klas IV – VI szkoły podstawowej. Konkurs oficjalnie otworzyła pani wicedyrektor Iwona Dyjur. Uczestnicy mieli do rozwiązania 15 zadań w ciągu 45 minut, maksymalnie mogli uzyskać 60 punktów. Nasi uczniowie zdobyli: Urszula Figura 45pkt , Mateusz Pitaś – 39pkt, Dawid Chwiluk 37pkt. Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka matematyki Maria Racka – Witiak. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie. Gratulujemy uzyskanych wyników.

 

Maria Racka- Witiak

 

 

XXI sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

 

 

 

 

01 czerwca 2015 r. odbędzie się XXI Posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży. Zanim uczestnicy i uczestniczki projektu zasiądą w ławach poselskich, wykonają zadanie rekrutacyjne, którego temat brzmi:” Miejsca młodych – jakiej przestrzeni publicznej potrzebuje młodzież”. Celem tegorocznej edycji SDiM jest zaangażowanie uczniów i uczennic w działania na rzecz swojego najbliższego otoczenia, nauka postaw obywatelskich oraz współodpowiedzialności za przestrzeń publiczną i promowanie aktywnej postawy względem społeczności lokalnej. Do projektu mogą zgłosić się dwuosobowe zespoły uczniów i uczennic wszystkich klas gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Sejm Dzieci i Młodzieży jest projektem Kancelarii i Sejmu RP organizowanym we współpracy z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

 

więcej informacji znajdziesz tutaj

 

Turniej Tenisa Stołowego

Dnia 27 lutego 2015 r. / piątek / odbył się  Turniej Tenisa Stołowego klas IV-V-VI szkoły podstawowej ph. „Jestem mistrzem”.  Poprzedzony był wieloma treningami na zajęciach wychowania fizycznego oraz w czasie wolnym. Turniej wzbudził wiele emocji. Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach przy sędziowaniu pomocniczym  zaproszonych rodziców. Po meczach pełnych niespodzianek to dziewczęta okazały się lepiej skoncentrowane niż chłopcy. Najlepsi zawodnicy otrzymali medale, dyplomy i nagrody rzeczowe, dla pozostałych uczestników słodycze były nagrodą pocieszenia. Gratulujemy zwycięzcom turnieju.

I miejsce – Urszula Figura

II miejsce – Natalia Sydorów

III miejsce – Elżbieta Pażuch

Turniej przygotowała : n-l Katarzyna Pietruszko


Sprawozdanie z przebiegu szkolnego konkursu matematycznego

ph.: „MATEMATYKĘ MOŻNA POLUBIĆ”

Dnia 19.02.2015r. uczniowie klasy I, II i  III gimnazjum wzięli udział w szkolnym konkursie matematycznym. Konkurs przebiegł zgodnie z regulaminem. Uczniowie pracowali wytrwale, rozwiązywali zadania dotyczące obliczeń w różnych sytuacjach praktycznych. Przygotowano 15 zadań (5 zestawów po 3 zadania) w tym 10 otwartych (z luką oraz  krótkiej i rozszerzonej odpowiedzi) i 5 zamkniętych – wielokrotnego wyboru. Zadania  opatrzone były w rysunki i ciekawe treści. Na ich rozwiązanie przeznaczono 45 minut. Maksymalnie można było zdobyć 29 pkt. Komisja Konkursowa w składzie:

p.Iwona Dyjur – wicedyrektor szkoły, p. Ewa Jagielska – pedagog szkoły - dokonała oceny prac uczniów i wyłoniła zwycięzców:

- I miejsce zajęli uczniowie z klasy II gimnazjum zdobywając 27pkt na 29pkt możliwych

- II miejsce -  uczniowie z klasy III gimnazjum – 24pkt/29pkt

- III miejsce  - uczniowie z klasy I gimnazjum – 19,5pkt/29pkt

Pani Iwona Dyjur – wicedyrektor szkoły gratulowała wiedzy i umiejętności matematycznych wszystkim uczestnikom konkursu, wręczyła  dyplomy i słodkie upominki.

Gratulujemy zwycięzcom, wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy sukcesów w dalszej karierze uczniowskiej. Konkurs przygotowała i prowadziła Maria Racka-Witiak – nauczyciel matematyki.

Uczymy się ratować życie!

W dniach 12 i 17 lutego 2015r odbyło się bardzo ciekawe i niezwykle przydatne szkolenie dla uczniów klas pierwszych dwóch szkół ponadgimnazjalnych Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie.

Szkolenie uczniów w formie warsztatów dotyczyło pierwszej pomocy przedmedycznej. Jest to realizacja projektu pt. „Uczymy ratować  życie – pierwsza pomoc przedmedyczna finansowanego przez Starostwo Powiatowe w Lubinie. Warsztaty w naszej szkole zorganizowało MCKK w Lubinie, a przeprowadziła je pani Jadwiga Lupa  - ratownik medyczny.

Warsztaty te okazały się bardzo ciekawe i ważnej w skutecznej i atrakcyjnej  edukacji dla bezpieczeństwa. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem uczyli się prawidłowo wzywać pomoc medyczną, udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej oraz obsługiwać urządzenie AED czyli Automatyczny defibrylator zewnętrzny.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć dokumentujących atrakcyjną formę tych zajęć.

Elżbieta Rękawiczna

 

 

"Miłość rośnie wokół nas..."

 

13 lutego, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Walentego. Uczniowie z wielkim entuzjazmem zaangażowali się w przygotowanie ślicznych walentynkowych kartek z życzeniami i wierszykami. Większość prac można było podziwiać na szkolnej wystawie, elektroniczne wersje kartek wykonanych przez członków szkolnego koła komputerowego są dostępne w galerii zdjęć na naszej stronie internetowej. Tego dnia wysłuchaliśmy nie tylko tematycznej audycji radiowej przygotowanej przez uczniów naszej szkoły, ale także walentynkowych wyznań przekazywanych przez szkolną radiolę. Z pewnością tego dnia, udzielił nam się romantyczny nastrój i serce każdego z nas chociaż przez chwilę zabiło troszkę mocniej.

SU

Maria Racka-Witiak

Edyta Kret

Daria Konopińska

Anna Smolarek

Szkolna dyskoteka walentynkowa

 

W czwartek, dnia 12 lutego 2015 r. odbyła się szkolna dyskoteka walentynkowa, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Impreza ta, była już od dłuższego czasu niezwykle oczekiwana przez młodzież spragnioną zabawy i tańca.  Jej organizatorem był Samorząd Uczniowski. Na dyskotekę przybyli uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej, I –III gimnazjum i I – III szkoły zawodowej. Zabawa rozpoczęła się o godz. 16.00. Przy rytmach dobrej muzyki nasi uczniowie bawili się wspaniale. Tańcom towarzyszyły liczne zabawy i konkursy, które przygotowała pani Dorota Irzyk. Dyskoteka zakończyła się o godz. 19.00. Opiekę nad uczestnikami sprawowały: pani Edyta Kret i pani Maria Racka - Witiak

 

 

 

 

 

Akcja ekologiczna

 

 

 

Samorząd Uczniowski w naszej szkole przyłączył się do II edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej pod hasłem „ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY – ODBIERZ NOWY APARAT FOTOGRAFICZNY". W ramach akcji uczniowie zebrali zużyte lub uszkodzone telefony , które zostały przekazane do profesjonalnego recyklingu. Paczkę z telefonami odebrała firma Ekophone, która zorganizowała tę akcję. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w akcji.

 

E.Kret, M.Racka-Witiak, A. Smolarek

 

Nieobozowa Akcja Zimowa „Zima lubi dzieci”

Przez pierwszy tydzień ferii zuchy i harcerze mieli możliwość spędzić atrakcyjnie czas podczas zorganizowanej przez KH Lubin akcji zimowej. Młodzież uczestniczyła w szerokiej gamie zajęć umożliwiającej bezpieczny i zdrowy wypoczynek. Były to miedzy innymi: zajęcia sportowe, kulinarne, musztra, wyjście do kręgielni, na basen i do kina. Organizacja zajęć jest możliwa była dzięki życzliwości Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie, poprzez umożliwienie zajęć na terenie szkoły. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Lubinie, a całość finansowała Komenda Hufca w Lubinie. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wsparcie.


FERIE ZIMOWE

19.01 - 30.01 2015 r.

 

Życzymy wszystkim uczniom i rodzicom bezpiecznych i radośnie spędzonych ferii zimowych.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej przygotowanej przez członków i gości KOŁA MULTIMEDIALNEGO.

 


>>>PREZENTACJA "BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE"

 

ORAZ

PRZECZYTANIA LISTU OD RZECZNIKA PRAW DZIECKA - MARKA MICHALAKA

NAPISANEGO DO WSZYSTKICH UCZNIÓW Z OKAZJI FERII ZIMOWYCH

>>> LIST OD RZECZNIKA PRAW DZIECKA

 

 

 

 

Idelane miejsce do nauki!

 

Jeśli ucząc się w domu szybko męczysz się lub nudzisz...koniecznie popraw swoje miejsce do nauki. Podpowiedzi jak dokonać zmian znajdziesz na prezentacji udostępnionej w naszej galerii lub pliku który możesz pobrać poprzez poniższe linki:

==> prezentacja

==> dokument pdf

Anna Smolarek

 

 

 

„Zimo baw się z nami!” –bal karnawałowy 2015

 

W dniu 14 stycznia 2015 r. dla całej społeczności szkolnej odbył się bal karnawałowy pod hasłem.:

„ZIMO BAW SIĘ Z NAMI!".

W Nowym 2015 Roku pani Zima zabrała wszystkich uczniów do krainy lodu, śniegu i bezpiecznych zabaw zimowych. Wspaniale przebrani uczniowie razem tańczyli przy ulubionych utworach muzycznych oraz brali udział w zabawach i konkursach związanych z bezpiecznym korzystaniem z zimowych przyjemności. Wybrano również króla – Jakub Narusz i królową balu – Magdalenę Mazurek. Podczas imprezy panowała atmosfera pełna pozytywnych emocji, dobrej zabawy i dziecięcych uśmiechów od ucha do ucha. Impreza odbyła się dzięki wsparciu i zaangażowaniu nauczycieli z naszej szkoły: p. D. Irzyk, p. E. Jagielskiej, p. M. Janusza,  p. M. Kamionce, D. Konopińskiej, p. R. Kobyłeckiego, p. Ł. Nowickiego, p. A. Przygodzkiej, p. A. Smolarek, p. M. Solarskiej, p. D. Szpoton, p. I. Trzcińskiej.

 

Na gorące zaproszenie „A Tacy Sami” Stowarzyszenia działającego na rzecz naszych uczniów przybył do nas wyjątkowy gość – KRECIK. Maskotka Stowarzyszenia Sympatyków Zagłębia Lubin „ZAGŁĘBIE FANATYKÓW”, które sfinansowało słodkie noworoczne upominki dla wszystkich klas, sprawiła uczniom fantastyczną niespodziankę.

Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie!

 

Paczka zabezpieczona hasłem ze wszystkimi zdjęciami z uroczystości do pobrania >>>TUTAJ

(hasło do pliku można odczytać na tablicy w holu głównym - INFORMACJE RÓŻNE
lub uzyskać od administratora strony - kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )

koordynator imprezy

Anna Smolarek

 

 

 

 

Orszak Trzech Króli

 

 

 

6 stycznia Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Lubina już po raz trzeci. Barwny pochód wzbudzał ogromne zainteresowanie przechodniów. Nieodzownym elementem każdego Orszaku jest wspólne, głośne, radosne kolędowanie tysięcy ludzi, którzy idą za Trzema Królami ubranymi w piękne, barwne stroje oraz ich rycerzami. Uczniowie naszej szkoły wraz z rodzinami brali udział w Orszaku i z wielką radością kolędowali .

 

Edyta Kret

 

 

II Harcerski Przegląd Kolęd

 

21 grudnia w sali Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego odbył się Przegląd Kolęd. Już po raz drugi nasza drużyna popisała się umiejętnościami wokalnymi zajmując pierwsze miejsce. Otrzymaliśmy puchar, dyplom oraz wspaniałe nagrody: koszulki, czapeczki, smycze i długopisy. Z tak wspaniałym wynikiem, pełni radości udaliśmy się na Mszę Świętą, podczas której zostało przekazane Światełko Betlejemskie. Instruktorzy uczestniczyli również po Mszy Świętej w uroczystej wigilii hufcowej, składając sobie nastrojowe świąteczne życzenia.

 

Aldona Karlak

 

 

 

Niech radość i pokój

Świąt Bożego Narodzenia

towarzyszy wszystkim

przez cały Nowy Rok.

Życzymy, aby był to Rok

szczęśliwy, bogaty w osobiste doznania,

spełnił marzenia i dążenia

oraz by przyniósł wiele satysfakcji
z własnych dokonań

społeczność ZSiPO

 


 

Szkolna Wigilia

 

Dnia 18 grudnia o godz.10.00 w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne. Celem spotkania było wspólne przeżywanie i przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.

Swoją obecnością zaszczycili nas : Ksiądz dr Jarosław Kowalczyk- Dyrektor Wydziału Katechetycznego Diecezji Legnickiej,  Ksiądz Prałat Wiesław Migdał, Ksiądz Kanonik Krzysztof Krzyżanowski, Ksiądz Bogdan Repeła Proboszcz Parafii Prawosławnej p.w. Świętej Trójcy, Pani Danuta Wantuła Dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych, Pani Jadwiga Musiał- Przewodnicząca Rady Powiatu, Pani Agnieszka Kubica-Radek- Dyrektor do spraw organizacji przedsiębiorstwa budowy kopalń PEBEKA SA.
Uczniowie na tą uroczystość przygotowali piękny program artystyczny, wspólnie śpiewaliśmy kolędy. W ten szczególny dzień udzieliła się wszystkim świateczna atmosfera i nastrój oczekiwania na narodzenie Pana Jezusa.

 

Edyta Kret
Małgorzata Adamczyk-Kuliś

 

 

Przegląd Kolęd w Środzie Śląskiej

 

 

 

11 grudnia uczniowie naszej placówki zaprezentowali przygotowane kolędy i pastorałki w Średzkim Domu Kultury podczas Przeglądu Kolęd. Umiejętnościami wokalnymi wymieniali się uczniowie przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjum z placówek specjalnych i ośrodków szkolno-wychowawczych. Nasi uczniowie zaśpiewali „Kolędę na dzwonkach” i „Wśród nocnej ciszy”. W przeglądzie uczestniczymy już po raz drugi i występy zawsze są nagradzane gromkimi brawami. Uczniów przygotowali pani Aldona Karlak i pan Radosław Kobyłecki.

 

Aldona Karlak

 

 

Piłka siatkowa na siedząco

 

W dniu 10.12.2014 uczniowie klas gimnazjalnych i szkoły podstawowej uczestniczyli w turnieju piłki siatkowej na siedząco w ramach realizacji projektu „Wszyscy Gramy w Siatę II”. Piłka siatkowa na siedząco jest to dyscyplina sportu, w której osoby niepełnosprawne jak i pełnosprawne mają równe szanse i grają jak równy z równym. Turniej był zorganizowany przez Stowarzyszenie Piłki Siatkowej na Siedząco. Mimo, iż uczniowie poznawali tę dyscyplinę w ciągu zaledwie dwóch tygodni to zajęli w turnieju bardzo dobre lokaty . Szkoła podstawowa zdobyła II miejsce a gimnazjum III. Opiekunem drużyn był Radosław Kobyłecki.

 

Aldona Karlak

 

 

 

 

 

 

Nutki kolędy zapisane na Bożonarodzeniowej Kartce Życzliwości…

 

Już po raz VII odbył się w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie Koncert Kolęd i Pastorałek (organizator A. Zych-Czernek, D. Irzyk),  połączony z Podsumowaniem XII edycji konkursu plastycznego na świąteczną "Kartkę życzliwości" organizowanego przez PeBeKa Lubin.

Zarówno udział w konkursie na kartkę bożonarodzeniową jak i udział w Koncercie Kolęd i Pastorałek jest dla naszych uczniów wielkim wydarzeniem, podczas którego mogą oni prezentować swoją twórczość,  pielęgnują piękne tradycje bożonarodzeniowe, pokonują własne słabości, wprowadzają nas w nastrój magii Świąt Bożego Narodzenia.

W tym roku 12 klas oraz wolontariusz IILO w Lubinie Krystian Kania wyśpiewali i odegrali bożonarodzeniowe kolędy i pastorałki/ Świąteczne życzenia popłyną do najbliższych na kartce Anety Adolph- laureatki Kartki życzliwości (klasaII –III Szkoła Przysposobiająca do Pracy). Wyróżniono również prace Anny Zapalskiej- Szkoła Podstawowa, Daniela Oty – III b Szkoła Podstawowa, Krystiana Arendarskiego-III  D Gimnazjum.

Były też odwiedziny Św. Mikołaja. Zarówno laureaci konkursu plastycznego (nagrody ufundowało PeBeKa Lubin)  jak i Koncertu Kolęd (fundatorami nagród organizatorki koncertu) otrzymali prezenciki, a widzowie-goście słodycze (TPD przy ZSiPO Lubin).

Dziękujemy wszystkim za wprowadzenie nastroju magii Świąt Bożego Narodzenia

do naszych serc.

Agnieszka Zych-Czernek

 

 

Sprawozdanie z akcji

"GÓRA GROSZA"

 

W dniach od 22.11 do 12.12.2014r została przeprowadzona już po raz kolejny akcja „Góra Grosza”. Organizatorem tej akcji jest Towarzystwo „Nasz Dom” pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Celem akcji jest m.in. zebranie funduszy na pomoc dla Domów Dziecka. W naszym szkole akcję „Góra Grosza” zorganizował oraz przeprowadził Samorząd Uczniowski. Pani Anna Smolarek przez radiolę szkolną przybliżyła cele i zadania tej akcji. Następnie uczniowie przygotowali gazetkę tematyczną, na której można było zapoznać się z regulaminem akcji „Góra Grosza”
Monety zbierane były do szklanych pojemników, które zachwycały wszystkich swoim oryginalnym wyglądem. Po zakończeniu akcji uczniowie SU wraz z p. Marią Racką podliczyli uzbierane pieniądze z uwzględnieniem ilości monet o poszczególnych nominałach.. Była to trudna i żmudna praca, ale sprawiła uczniom wiele zadowolenia i satysfakcji. W akcji „Góra Grosza” uczestniczyły wszystkie klasy naszej szkoły. Ogółem zebrano 8104 monet o łącznej wartości 203,65 zł.. Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi za udział i ogromne zaangażowanie w akcję „Góra Grosza”

Maria Racka-Witiak

 

 

 

Barbórkowy Turniej Bocii z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

 

W dniu 09 grudnia  w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie został zorganizowany Barbórkowy Turniej Bocii z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. W turnieju wzięły udział reprezentacje Warsztatów Terapii Zajęciowej "Przytulisko", Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie, Stowarzyszenia "A Tacy Sami" oraz  Warsztatów Terapii Zajęciowej "Kameleon". Otwarcia Turnieju dokonała Pani Grażyna Dąbrowska Dyrektor ZSiPO w Lubinie. Nagrody ufundowali: KGHM Polska Miedź, Komenda Hufca ZHP w Lubinie. Poczęstunek dla uczestników przygotowało Stowarzyszenie "A Tacy Sami".

 

Miejsca zdobyli:

 

 

I - Stowarzyszenie "A Tacy Sami",

 

II - Warsztaty Terapii Zajęciowej "Przytulisko",

 

III - Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie,

 

IV - Warsztaty Terapii Zajęciowej "Przytulisko",

 

 

Koordynatorem imprezy był Pan Radosław Kobyłecki.

 

Dziękujemy wszystkim partnerom i organizatorom za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy.

Łukasz Nowicki

 

 

Odwiedziny Świętego Mikołaja :)

 

5 grudnia 2014 r. wszystkich uczniów naszej szkoły odwiedził długo oczekiwany gość. Święty Mikołaj z pomocą "elfów" z "A Tacy Sami" Stowarzyszenia przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie oraz panią dyrektor Grażyną Dąbrowską rozdali upominki wszystkim grzecznym dzieciom. Uczniowie z tej okazji pięknie deklamowali wierszyki oraz śpiewali świąteczne piosenki. Był to dzień pełen dziecięcych uśmiechów w duchu świątecznej atmosfery.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mali górnicy z wizytą w PeBeKa w Lubinie

 

Z okazji Barbórki'2014 reprezentacja naszej szkoły odwiedziła Zarząd PeBeKa w Lubinie, aby przekazać najlepsze życzenia dla całej górniczej załogi. Radosne uśmiechy gościły ma twarzach gospodarzy w trakcie krótkiego występu z wierszem i tradycyjnymi górniczymi piosenkami. Pani Dyrektor Grażyna Dąbrowska złożyła serdeczne życzenia z okazji Święta Górników, a uczniowie przekazali piękny obraz olejny przedstawiający zimowy krajobraz. Na koniec młodzi artyści otrzymali cukierki w  nagrodę za występ.
Wszystkim górnikom z tej okazji życzymy jeszcze raz Szczęść Boże!

 


 

 

 

Nietypowa lekcja w świetlicy

 

04 grudnia z okazji Święta Górników w świetlicy szkolnej zorganizowana została lekcja dotycząca górniczych tradycji. W rolę górnika-bajarza wcielił się Pan Łukasz Nowicki. Uczniowie mogli posłuchać górniczych pieśni i wierszy w wykonaniu klasy II-III SPL oraz legend związanych z górniczymi zwyczajami i symbolami. Każdy mógł zadawać pytania i obejrzeć galowy mundur górnika. Uczniowie odwdzięczyli się piosenkami i wierszami, które kojarzyły im się z górnictwem. Na koniec wykonano pamiątkowe zdjęcia.

Łukasz Nowicki

 

 

 

 

II Otwarty Turniej Halowej Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych w Polkowicach

 

W dniu 03 grudnia 2014r. chłopcy z Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Gimnazjum uczestniczyli w II Otwartym Turnieju Halowej Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych w Polkowicach, organizowanym przez Stowarzyszenie Skorpion Polkowice. Drużyna ZSiPO w składzie: Mateusz Ostapowicz, Krystian Worobiej, Mateusz Sławski, Mariusz Marczuk, Kacper Kita, Marcin Nowakowski, Mateusz Sitko oraz Dawid Jóźwiak zajęła I miejsce i otrzymała puchar oraz nagrody. Najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju został wybrany nasz uczeń Mariusz Marczuk, który zdobył najwięcej bramek. Opiekunem naszej drużyny była Pani Alicja Augustyniak. Serdecznie gratulujemy!!

 

 

 

Mikołaj i jego pomocnicy!

 

W tym roku kolejny raz odwiedził nas Mikołaj wraz z  pomocnikami - były to piękne Śnieżynki i Reniferki ( uczniowie z ZS Nr 2 wraz z ich opiekunem panią Radką). Mikołaj rozdał dzieciom bogate prezenty. Dzieci również obdarowały Gości pracami plastycznymi własnoręcznie wykonanymi przez siebie. Podczas warsztatów plastycznych uczniowie wraz ze Śnieżynkami wykonali czapki mikołajkowe. Na  koniec wszyscy  zatańczyli w kole i zaśpiewali piękne kolędy.

Iwona Świątek

 

 

 

XI Ogólnopolskie Mistrzostwa w Kręglarstwie

"SPRAWNI- RAZEM"  Lubin 2014


W dniach 27-28-29 listopada 2014 r. w Lubinie odbyły się już po raz szósty XI Ogólnopolskie Mistrzostwa w Kręglarstwie „SPRAWNI – RAZEM" Lubin 2014. Organizatorem mistrzostw był Związek Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni –Razem” w Warszawie. Współorganizatorami byli :

Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie oraz Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie

Patronat honorowy nad imprezą sprawowali : Pan Adam Myrda - Starosta Lubiński,  Pan Robert Raczyński - Prezydent Miasta Lubina, Pan Zenon Jaszczur - Prezes Związku Stowarzyszeń Sportowych „SPRAWNI – RAZEM”, Pan Franciszek Hawrysz - Prezes Lubińskiego Klubu Olimpijczyka Głównym sponsorem Mistrzostw był Związek Stowarzyszeń Sportowych „SPRAWNI – RAZEM” w Warszawie.

 

WSPARCIA RZECZOWEGO UDZIELILI: samorządowcy / Starosta Lubiński, Prezydent Miasta Lubina, stowarzyszenia i prywatni sponsorzy.

 

Zawody odbyły się  w Kręgielni RCS w Lubinie ul. Odrodzenia 28 b. Uczestnicy Mistrzostw byli zakwaterowani w dniach 27 -29 listopada 2014 r. w Hotelu  BARON w Lubinie.

 

W mistrzostwach uczestniczyło10 reprezentanci  poszczególnych województw  z całej Polski:  z kujawsko pomorskiego - Grudziądz ,z pomorskiego – Słupsk , z wielkopolskiego –Piła ,ze świętokrzyskiego – Kielce , z zachodniopomorskiego – Pyrzyce ,z mazowieckiego -Płock, ze  śląskiego –Skoczów, z mazursko-warmińskiego -Elbląg, z małopolskiego –Kraków. Nasze województwo dolnośląskie będzie reprezentować drużyna  Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie jako mistrzowie Dolnego Śląska  po eliminacjach wojewódzkich.

DZIĘKUJEMY za wsparcie i  kibicowanie  naszej  drużynie.

JESTEŚMY WICEMISTRZAMI POLSKI W KRĘGLARSTWIE KLASYCZNYM.

>>wyniki rywalizacji

 

Katarzyna Jania

Katarzyna Pietruszko

 

Happening z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia pod hasłem "Jestem mądry - nie palę"


 

 


28 listopada podczas przerw lekcyjnych młodzież poszerzała i utrwalała swoją wiedzę na temat szkodliwości palenia nikotyny. Były quizy, pytania, zabawy, przeciąganie liny. Tworzenie haseł antynikotynowych wzbudziło dużo entuzjazmu i śmiechu. Hol był udekorowany plakatami wykonanymi przez uczniów szkoły zawodowej i gimnazjum. Uczniowie oglądnęli również krótki film negujący nikotynizm. Aby obrzydzić palenie papierosów uczniowie klas gimnazjalnych przedstawili krótką scenkę pantomimiczną ze zdrowym akcentem - „Zamiast palić zjedz jabłuszko”- i rozdawali smaczne jabłka. Happening przygotowali: E. Jagielska, D. Szpoton, A. Karlak, A. Smolarek i R. Kobyłecki

 

A. Karlak

 

Szkolna Dyskoteka Andrzejkowa

 

Andrzejki to dobry czas na zabawę. Dnia 25 listopada 2014r. odbyła się szkolna dyskoteka andrzejkowa przygotowana przez Samorząd Uczniowski. Impreza rozpoczęła się o godz. 16:00 a zakończyła o 19:00. To było magiczne popołudnie. Uczniowie klas IV – VI SP, I-III Gimnazjum i I-III ZSZ tańczyli w rytm największych przebojów. Pociąg stworzony z wszystkich uczniów niejednokrotnie okrążał parkiet. Podczas przerw w zabawie można było powróżyć sobie przy magicznym stoliku,  poznać swoją przyszłość dzięki wspaniałym pomysłom i bujnej wyobraźni wróżbitów. Uczniowie mogli dowiedzieć się, jaka przyszłość jest im zapisana w gwiazdach. Liczni zainteresowani mogli poznać imię osoby, która darzy ich sympatią lub poznać swój przyszły zawód. Niektórym przyszłość odsłoniła wspaniałą karierę, a nawet sławę. Wróżbom towarzyszyło mnóstwo emocji i zabawy.

Opiekunami imprezy były nauczycielki: p. Maria Racka-Witiak i p Edyta Kret. O oprawę muzyczną zabawy zadbała p. Dorota Irzyk – nauczycielka muzyki.

Maria Racka-Witiak

 

 

Nasi uczniowie na II Przeglądzie Teatrów Osób Niepełnosprawnych w Ścinawie

 

 

 

W Ścinawskim Centrum Turystyki i Kultury 21 listopada br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w II Przeglądzie Teatrów Osób Niepełnosprawnych. Nasi aktorzy przedstawili bajkę pt. "Czerwony Kapturek" za pomocą pacynek. Sztuka przyjęta została gorącymi brawami, choć nasi uczniowie na początku byli pełni obaw i tremy. Przegląd ten był konkursem jednak jurorzy postanowili przyznać wszystkim teatrom równorzędne pierwsze miejsce. Na koniec wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek oraz na premierowe przedstawienie pt. "Zamieniec" w wykonaniu Teatru Integracyjnego ze Ścinawy. Opiekunami naszej grupy teatralnej byli: Pani Aldona Karlak oraz Pan Łukasz Nowicki.

 

 

Łukasz Nowicki

 

 


Pierwszoklasiści naszej szkoły są  już pełnoprawnymi  uczniami!


Dnia  19.11.2014 r. odbyło się uroczyste „Pasowanie na ucznia”. To był wyjątkowy dzień! W części artystycznej, obok pierwszaków wystąpili również koledzy ze starszych klas. Pani dyrektor Grażyna Dąbrowska w obecności rodziców, kolegów, nauczycieli i zaproszonych gości uroczyście pasowała dzieci z klas pierwszych na uczniów naszej szkoły. Po złożeniu ślubowania uczniowie otrzymali dyplomy oraz upominki od dyrektora szkoły, Rady Rodziców i kolegów z klas starszych. Po tylu wrażeniach na uczniów czekała w klasach słodka niespodzianka.

Mariola Kamionka

 

 

 

 

11 listopada

 

W związku z 96 rocznicą uzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli  w uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego.

Opiekunowie SU

 

 

 

Szkolne Święto Niepodległości


W dniu 7. listopada 2014 r. w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie odbyło się szkolne Święto Niepodległości. Uczniowie wzięli udział w programie artystycznym oraz konkursach związanych z symbolami narodowymi. Głównym punktem programu był wspaniały taniec z flagami wykonany przez uczniów pod kierunkiem Pani Aldony Karlak. Każdy mógł zapoznać się historią "drogi do wolności" z prezentacji multimedialnej przygotowanej przez uczniów szkoły zawodowej z pomocą Pani Anny Smolarek. Piękne dekoracje przygotował Pan Mirosław Janusz. Dobrą zabawę podczas uroczystości zapewniły konkursy: malowanie twarzy, rysowanie godła na czas oraz taniec do melodii wojskowej. Była to bardzo ciekawa forma uczczenia kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości, co potwierdził zaproszony przedstawiciel organizacji kombatanckich Pan porucznik Wilhelm Kasperski, obecny na uroczystości. Na koniec wykonano wspólne zdjęcie w barwach narodowych oraz rozdano flagi państwowe przekazane przez starostwo powiatowe w Lubinie. Koordynatorem imprezy był Pan Radosław Kobyłecki.

Ł. Nowicki

 

 

Udział w akcji edukacyjnej: 7 listopada - Śniadanie daje moc

 

Jak co roku uczniowie kl 2-3a oraz 3b pod okiem p Anieli Rodziewicz, p Agnieszki Zych-Czernek i Anny Smolarek 7 listopada przygotowali śniadanie, ktore daje moc. W tym roku głównymi zadaniami programu były: zaangażowanie rodziców oraz propagowanie wagi spożywania zdrowego śniadania przez dzieci. Rodzice naszych uczniow chętnie właczyli się w akcję i z listy produktow dostarczyli te, które ich pociechy chętnie zjadają na śniadanie. Dziekujemy rodzicom za pomoc i wsparcie naszych działań w śniadaniu, ktore dajd moc.
A. Zych, A. Rodziewicz, A. Smolarek

 

 

 

"Smaki jesieni" - impreza integracyjna

 

07.11.2014 r. uczniowie ZSiPO w Lubinie objęci nauczaniem indywidualnym na terenie Ośrodka Opiekuńczo- Rehabilitacyjnego w Lubinie wraz ze swoimi nauczycielami uczestniczyli w imprezie integracyjnej "Smaki jesieni".Podczas spotkania jego uczestnicy mieli okazję: doświadczyć wielozmysłowego kontaktu z naturalnymi elementami jesiennej przyrody; współuczestniczyć w wykonywaniu soku z marchewki; spotkać się z Panią Jesienią; segregować dary jesieni; zatańczyć "Taniec wirowaniec"; zrywać jabłka, gruszki i śliwki z gałązek; wykonać jesienne drzewo naklejając liście na karton z narysowanym drzewem; wykopywać z doniczki marchewki, pietruszkę i ziemniaki; doświadczyc jesiennej pogody chowając sie pod dużą chmura wykonana z folii. Podczas spotkania panowala miła atmosfera. Impreza jak zawsze była wspaniałą ucztą dla zmysłów.

Dorota Irzyk, Anna Przygodzka

 

 

Konkurs „Znam zasady bezpieczeństwa na drodze”

 

04 listopada klasy gimnazjalne i przysposabiające do pracy sprawdzały swoje umiejętności na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zadania były o różnej skali: praktyczne, teoretyczne, prawda-fałsz, zagadkowe. Wyniki były bardzo zadowalające, uczniowie podsumowali swoją wiedzę i zaskoczyli pozytywnie swoich nauczycieli, udowodnili, że wiedzą dużo na temat ruchu drogowego i stosują zasady bezpieczeństwa w praktyce. Każda klasa w nagrodę otrzymała słodycze. Konkurs przygotowały: p. Rękawiczna, Fuczek, Czwaczka i Karlak.

 

A. Karlak

 

 

XII Dolnośląskie Mistrzostwa w kręglarstwie „Sprawni-Razem”

 

Dnia 30.10.2014 r. w Lubinie odbyły się XII Dolnośląskie Mistrzostwa w kręglarstwie „Sprawni-Razem”. Organizatorem zawodów był Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie przy współpracy z Regionalnym Centrum Sportu,  Lubińskim Klubem Olimpijczyka oraz Stowarzyszeniem „A Tacy Sami”. Drużynę reprezentującą ZSiPO w Lubinie tworzyli: Daria Wołodźko, Karolina Korona, Mateusz Sławski i Mariusz Marczuk. W mistrzostwach wzięło udział 6 drużyn reprezentujących regiony Dolnego Śląska. Celem  turnieju było wyłonienie reprezentacji do udziału w XI Ogólnopolskich Mistrzostwach w kręglarstwie „Sprawni-Razem” Lubin 2014.

Nasza drużyna zajęła I miejsce w klasyfikacji drużynowej. W klasyfikacji indywidualnej nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

- Karolina Korona – II miejsce,

- Daria Wołodźko – III miejsce,

- Mariusz Marczuk – II miejsce,

- Mateusz Sławski – V miejsce.

Kręglarstwo to sport i rekreacja, to sposób na rozwijanie sprawności i zainteresowań, to sposób na udział w życiu społecznym i lokalnym naszego miasta.

K. Pietuszko

K. Jania

 

 

Dbaj i pamiętaj

 

Działając na rzecz środowiska lokalnego klasy I-II-III gimnazjum uczestniczyły w akcji pt: „Dbaj i pamiętaj” polegającej na porządkowaniu zaniedbanych grobów na cmentarzu w Lubinie. Akcja skierowana była do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Patronat nad akcją objęło Stowarzyszenie „Dominik” oraz Starostwo Powiatowe.

 

Edyta Kret, Maria Racka

 

 

 

Występ nauczycieli z okazji ich święta

 

19 października 2014 r. odbyło się przedstawienie w wykonaniu nauczycieli naszej szkoły z okazji Święta Edukacji Narodowej pt. "Skąd się wziął nauczyciel ?" w reżyserii Pani Elżbiety Kęcik-Kłapouczszak. Występ uświetnił występ uczniów z piosenkami oraz życzenia składane za pomocą "specjalnego łącza satelitarnego" z wycieczki. Na koniec uroczystości Pani Dyrektor Grażyna Dąbrowska  złożyła wszystkim najlepsze życzenia. Wszyscy widzowie podsumowali imprezę gorącymi brawami i okrzykami radości. Wszyscy czekają już na kolejne Święto Edukacji, by znów zobaczyć nauczycieli w  nietypowych rolach.

Aldona Karlak

 

 

 


XXIX Bieg Barbórkowy o „Lampkę Górniczą”

 

Dnia 19 października 2014 r. uczniowie naszej szkoły  jak co roku uczestniczyli w biegu na 500 m w czasie  XXIX Biegu Barbórkowego o „Lampkę Górniczą”.  Jest to  najważniejsza impreza biegowa w naszym regionie z wielkimi tradycjami. Bieg organizowany jest przy ścisłej współpracy z KGHM Polska Miedź S.A. Impreza ta zawsze ma charakter otwarty i każdy może wziąć w niej udział. Odbywa się na dystansie 10 kilometrowej atestowanej przez PZLA trasy, wyznaczonej ulicami Lubina. Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę , za udział otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

K. Jania, K. Pietruszko

 

 

Wycieczka do Kłodzka

 

Dnia 16-17 października 2014 r. uczniowie ZSiPO wraz z nauczycielami wychowania fizycznego zwiedzali Kłodzko i okolice. W pierwszym dniu wyprawy uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym z uczniami Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 3 w Kłodzku. Po obiedzie zwiedzali Twierdzę Kłodzką wraz z podziemiami. Wieczór zaplanowany był w Polanicy Zdrój, gdzie czekała nas miła niespodzianka - prezentacja ekip Dolnośląskiego Rajdu Samochodowego,  szczególnie podobała się chłopcom. Dziewczynki natomiast zachwycone były kolorową fontanną. Spacer po Parku Zdrojowym zakończył wyjazd do Polanicy Zdrój. Następnego dnia zwiedziliśmy Muzeum Ziemi Kłodzkiej oraz Stare Miasto. Pogoda i humory dopisały a uczniowie chcieli - by wycieczki trwały, trwały, trwały.

K. Jania, K. Pietruszko

 

 

DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

 

W TYM SZCZEGÓLNYM DNIU SKŁADAMY PODZIĘKOWANIA WSZYSTKIM PRACOWNIKOM SZKOŁY.

PROSZĘ PRZYJĄĆ ŻYCZENIA ZDROWIA ZADOWOLENIA I.SATYSFAKCJI ZAWODOWEJ, POMYŚLNOŚCI W ŻYCIU OSOBISTYM ORAZ SAMYCH DOBRYCH DNI W.ROKU SZKOLNYM.

NIECH TOWARZYSZY WAM PRZEKONANIE ŻE TWORZYCIE PRZYSZŁOŚĆ I.NADAJECIE JEJ LEPSZY KSZTAŁT.

 

Z WYRAZAMI SZACUNKU

SPOŁECZNOŚĆ UCZNIOWSKACieszymy się jesienią na łonie natury


Dnia 13.10.2014 r. klasy V, VI d oraz I gimnazjum zostały zaproszone na działkę Pani Ani na ognisko. Pogoda nam dopisała, i dzieci były zachwycone zabawą na świeżym powietrzu. Bardzo dziękujemy Pani Ani za zaproszenie.

 

 

 

 

Dzień Chłopca w Parku Wrocławskim

 

Uczniowie klasy IV-V-VI szkoły podstawowej DZIEŃ CHŁOPCA postanowili spędzić na świeżym powietrzu. Dnia 30 września udali się wraz z wychowawcą p. Katarzyną Pietruszko do nowego Parku Wrocławskiego. Uczniów zachwyciły dinozaury, fontanny i małe ZOO.

Bawili się chętnie na ciekawych placach zabaw. Na zakończenie wycieczki uczniowie udali się do parkowej kawiarni na smaczne lody.

 

K. Pietruszko

 

 

"Pożegnanie lata"

 

W dniu 19.09.2014 r. uczniowie klasy II-III PP, V-VI6a SP oraz kl. I-III B G wzięli udział w imprezie plenerowej „Pożegnanie lata”. Spotkanie integracyjne odbyło się na strzelnicy w Lubinie, gdzie prócz wesołych gier i zabaw uczniowie piekli kiełbaski na ognisku. Spotkanie zorganizowały nauczycielki ZSiPO Grażyna Czwaczka, Leonarda Fuczek.

 

 

 

 

Na harcerskim rajdzie...

 

Nasza drużyna wielokrotnie brała już udział w Harcerskim Ogólnopolski Rajdzie „Granica”. W tym roku w dniach 18-21.09.2014 r. spotkaliśmy się z zaprzyjaźnionymi drużynami na harcerskim szlaku w Szklarskiej Porębie. Jak corocznie atrakcje pozwoliły nam wspaniale spożytkować ten czas. Czekał na nas park linowy, kolejka w Rodzinnym Parku Rozrywki Esplanada - to była jazda!, wjazd na Szrenicę, Park przy Domu Carla i Gerharta Hauptmannów oraz taneczne warsztaty Zumby. Drużyny Nieprzetartego Szlaku pojawiły się w ilości 90 osób. Przez wędrówkę, zabawę i niespodzianki oraz nowe przyjaźnie poprowadzili harcerzy: dh Łukasz, dh Radek i dh Aldona.

 

 

 

ZWIEDZALIŚMY NOWĄ HALĘ SPORTOWĄ


Dnia 10 września 2014 r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wychowania fizycznego zwiedzili nową halę sportową w Lubinie w ramach DNI OTWARTYCH Uczniowie zobaczyli nowoczesny obiekt o charakterze sportowo-rozrywkowym, w którym mogą odbywać się mecze sportowe, koncerty i widowiska . Hala wyposażona jest w arenę sportową o wysokim standarcie, sale konferencyjne i szkoleniowe, boiska treningowe i korty do gry w squasha. To idealne miejsce dla pasjonatów aktywności fizycznej. Wycieczka miała szeroki wymiar dydaktyczno-wychowawczy, przyczyniła się do zainteresowania lokalną ligą piłki ręcznej i siatkówki oraz sportem międzynarodowym. Hala bardzo podobała się uczniom

i nauczycielom.

K.Jania, K. Pietruszko


 

 

 

 

 

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015


Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie rozpoczął rok szkolny 2014-2015. Uroczyste rozpoczęcie nastąpiło o godz. 11.00. Pani Dyrektor mgr Grażyna Dąbrowska z tej okazji złożyła serdeczne życzenia uczniom, rodzicom oraz wszystkim pracownikom zespołu szkół. Koniec wakacji osłodził piękny występ artystyczny przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Po akademii wszyscy udali się do klas, by przywitać się z kolegami z klasy, zapoznać się z nowymi planami lekcji, celami szkoły na ten rok oraz organizacją wszystkich zajęć. Pewnym krokiem i z uśmiechem na ustach weszliśmy w nowy rok szkolny.

Samorząd Uczniowski


 

 

ZESTAW PODRĘCZNIKÓW

 

ROK SZKOLNY 2014/2015

 

DOSTĘPNY

 

>>TUTAJ

 

 

 

Uroczyste rozpoczęcie  roku szkolnego 2014/2015

 

 

 

Zapraszamy wszystkich uczniów wraz z rodzicami do naszej szkoły w dniu 1 września (poniedziałek) o godzinie 11:00 na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015.

 

 

 

II Otwarty Turniej Halowej Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych w Polkowicach

Biblioteka pedagogiczna

Linki

   

 


  
  
 
 
 

EFS

 

 

 

MKZ II DOLNY ŚLĄSK

 

CIZ