Get Adobe Flash player

 

AKTUALNOŚCI

rok szkolny 2014/15

 

 

 

 

11 listopada

 

W związku z 96 rocznicą uzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli  w uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego.

Opiekunowie SU

 

 

 

Szkolne Święto Niepodległości


W dniu 7. listopada 2014 r. w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie odbyło się szkolne Święto Niepodległości. Uczniowie wzięli udział w programie artystycznym oraz konkursach związanych z symbolami narodowymi. Głównym punktem programu był wspaniały taniec z flagami wykonany przez uczniów pod kierunkiem Pani Aldony Karlak. Każdy mógł zapoznać się historią "drogi do wolności" z prezentacji multimedialnej przygotowanej przez uczniów szkoły zawodowej z pomocą Pani Anny Smolarek. Piękne dekoracje przygotował Pan Mirosław Janusz. Dobrą zabawę podczas uroczystości zapewniły konkursy: malowanie twarzy, rysowanie godła na czas oraz taniec do melodii wojskowej. Była to bardzo ciekawa forma uczczenia kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości, co potwierdził zaproszony przedstawiciel organizacji kombatanckich Pan porucznik Wilhelm Kasperski, obecny na uroczystości. Na koniec wykonano wspólne zdjęcie w barwach narodowych oraz rozdano flagi państwowe przekazane przez starostwo powiatowe w Lubinie. Koordynatorem imprezy był Pan Radosław Kobyłecki.

Ł. Nowicki

  


"Smaki jesieni" - impreza integracyjna

 

07.11.2014 r. uczniowie ZSiPO w Lubinie objęci nauczaniem indywidualnym na terenie Ośrodka Opiekuńczo- Rehabilitacyjnego w Lubinie wraz ze swoimi nauczycielami uczestniczyli w imprezie integracyjnej "Smaki jesieni".Podczas spotkania jego uczestnicy mieli okazję: doświadczyć wielozmysłowego kontaktu z naturalnymi elementami jesiennej przyrody; współuczestniczyć w wykonywaniu soku z marchewki; spotkać się z Panią Jesienią; segregować dary jesieni; zatańczyć "Taniec wirowaniec"; zrywać jabłka, gruszki i śliwki z gałązek; wykonać jesienne drzewo naklejając liście na karton z narysowanym drzewem; wykopywać z doniczki marchewki, pietruszkę i ziemniaki; doświadczyc jesiennej pogody chowając sie pod dużą chmura wykonana z folii. Podczas spotkania panowala miła atmosfera. Impreza jak zawsze była wspaniałą ucztą dla zmysłów.

Dorota Irzyk, Anna Przygodzka

 

 

Konkurs „Znam zasady bezpieczeństwa na drodze”

  

04 listopada klasy gimnazjalne i przysposabiające do pracy sprawdzały swoje umiejętności na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zadania były o różnej skali: praktyczne, teoretyczne, prawda-fałsz, zagadkowe. Wyniki były bardzo zadowalające, uczniowie podsumowali swoją wiedzę i zaskoczyli pozytywnie swoich nauczycieli, udowodnili, że wiedzą dużo na temat ruchu drogowego i stosują zasady bezpieczeństwa w praktyce. Każda klasa w nagrodę otrzymała słodycze. Konkurs przygotowały: p. Rękawiczna, Fuczek, Czwaczka i Karlak.

                                                                                                                     A. Karlak

 

 

XII Dolnośląskie Mistrzostwa w kręglarstwie „Sprawni-Razem”

 

Dnia 30.10.2014 r. w Lubinie odbyły się XII Dolnośląskie Mistrzostwa w kręglarstwie „Sprawni-Razem”. Organizatorem zawodów był Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie przy współpracy z Regionalnym Centrum Sportu,  Lubińskim Klubem Olimpijczyka oraz Stowarzyszeniem „A Tacy Sami”. Drużynę reprezentującą ZSiPO w Lubinie tworzyli: Daria Wołodźko, Karolina Korona, Mateusz Sławski i Mariusz Marczuk. W mistrzostwach wzięło udział 6 drużyn reprezentujących regiony Dolnego Śląska. Celem  turnieju było wyłonienie reprezentacji do udziału w XI Ogólnopolskich Mistrzostwach w kręglarstwie „Sprawni-Razem” Lubin 2014.

Nasza drużyna zajęła I miejsce w klasyfikacji drużynowej. W klasyfikacji indywidualnej nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

- Karolina Korona – II miejsce,

- Daria Wołodźko – III miejsce,

- Mariusz Marczuk – II miejsce,

- Mateusz Sławski – V miejsce.

Kręglarstwo to sport i rekreacja, to sposób na rozwijanie sprawności i zainteresowań, to sposób na udział w życiu społecznym i lokalnym naszego miasta.

                                                                                              K. Pietuszko

  K. Jania

 

Dbaj i pamiętaj

  

Działając na rzecz środowiska lokalnego klasy I-II-III gimnazjum uczestniczyły w akcji pt: „Dbaj i pamiętaj” polegającej na porządkowaniu zaniedbanych grobów na cmentarzu w Lubinie. Akcja skierowana była do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Patronat nad akcją objęło Stowarzyszenie „Dominik” oraz Starostwo Powiatowe.

Edyta Kret, Maria Racka

 

                                                                                             

 

 

XXIX Bieg Barbórkowy o „Lampkę Górniczą”

 

Dnia 19 października 2014 r. uczniowie naszej szkoły  jak co roku uczestniczyli w biegu na 500 m w czasie  XXIX Biegu Barbórkowego o „Lampkę Górniczą”.   Jest to  najważniejsza impreza biegowa w naszym regionie z wielkimi tradycjami. Bieg organizowany jest przy ścisłej współpracy z KGHM Polska Miedź S.A. Impreza ta zawsze ma charakter otwarty i każdy może wziąć w niej udział. Odbywa się na dystansie 10 kilometrowej atestowanej przez PZLA trasy, wyznaczonej ulicami Lubina. Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę , za udział otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

                                                                                                                                                                                                      K. Jania, K. Pietruszko

 

Wycieczka do Kłodzka

 

Dnia 16-17 października 2014 r. uczniowie ZSiPO wraz z nauczycielami wychowania fizycznego zwiedzali Kłodzko i okolice. W pierwszym dniu wyprawy uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym z uczniami Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 3 w Kłodzku. Po obiedzie zwiedzali Twierdzę Kłodzką wraz z podziemiami. Wieczór zaplanowany był w Polanicy Zdrój, gdzie czekała nas miła niespodzianka - prezentacja ekip Dolnośląskiego Rajdu Samochodowego,  szczególnie podobała się chłopcom. Dziewczynki natomiast zachwycone były kolorową fontanną. Spacer po Parku Zdrojowym zakończył wyjazd do Polanicy Zdrój. Następnego dnia zwiedziliśmy Muzeum Ziemi Kłodzkiej oraz Stare Miasto. Pogoda i humory dopisały a uczniowie chcieli - by wycieczki trwały, trwały, trwały.                    

                                                                                  K. Jania, K. Pietruszko

  

 

DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

 

W TYM SZCZEGÓLNYM DNIU SKŁADAMY PODZIĘKOWANIA WSZYSTKIM PRACOWNIKOM SZKOŁY.

PROSZĘ PRZYJĄĆ ŻYCZENIA ZDROWIA ZADOWOLENIA I.SATYSFAKCJI ZAWODOWEJ, POMYŚLNOŚCI W ŻYCIU OSOBISTYM ORAZ SAMYCH DOBRYCH DNI W.ROKU SZKOLNYM.

NIECH TOWARZYSZY WAM PRZEKONANIE ŻE TWORZYCIE PRZYSZŁOŚĆ I.NADAJECIE JEJ LEPSZY KSZTAŁT.

 

Z WYRAZAMI SZACUNKU

SPOŁECZNOŚĆ UCZNIOWSKACieszymy się jesienią na łonie natury


Dnia 13.10.2014 r. klasy V, VI d oraz I gimnazjum zostały zaproszone na działkę Pani Ani na ognisko. Pogoda nam dopisała, i dzieci były zachwycone zabawą na świeżym powietrzu. Bardzo dziękujemy Pani Ani za zaproszenie.

 

 

Dzień Chłopca w Parku Wrocławskim

 

Uczniowie klasy IV-V-VI szkoły podstawowej DZIEŃ CHŁOPCA postanowili spędzić na świeżym powietrzu. Dnia 30 września udali się wraz z wychowawcą p. Katarzyną Pietruszko do nowego Parku Wrocławskiego. Uczniów zachwyciły dinozaury, fontanny i małe ZOO.

Bawili się chętnie na ciekawych placach zabaw. Na zakończenie wycieczki uczniowie udali się do parkowej kawiarni na smaczne lody.

 

                                                                               K. Pietruszko

  

 "Pożegnanie lata"

 

W dniu 19.09.2014 r. uczniowie klasy II-III PP, V-VI6a SP oraz kl. I-III B G wzięli udział w imprezie plenerowej „Pożegnanie lata”. Spotkanie integracyjne odbyło się na strzelnicy w Lubinie, gdzie prócz wesołych gier i zabaw uczniowie piekli kiełbaski na ognisku. Spotkanie zorganizowały nauczycielki ZSiPO Grażyna Czwaczka, Leonarda Fuczek.

 

 

Na harcerskim rajdzie...

 

Nasza drużyna wielokrotnie brała już udział w Harcerskim Ogólnopolski Rajdzie „Granica”. W tym roku w dniach 18-21.09.2014 r. spotkaliśmy się z zaprzyjaźnionymi drużynami na harcerskim szlaku w Szklarskiej Porębie. Jak corocznie atrakcje pozwoliły nam wspaniale spożytkować ten czas. Czekał na nas park linowy, kolejka w Rodzinnym Parku Rozrywki Esplanada - to była jazda!, wjazd na Szrenicę, Park przy Domu Carla i Gerharta Hauptmannów oraz taneczne warsztaty Zumby. Drużyny Nieprzetartego Szlaku pojawiły się w ilości 90 osób. Przez wędrówkę, zabawę i niespodzianki oraz nowe przyjaźnie poprowadzili harcerzy: dh Łukasz, dh Radek i dh Aldona.

 

ZWIEDZALIŚMY NOWĄ HALĘ SPORTOWĄ


Dnia 10 września 2014 r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wychowania fizycznego zwiedzili nową halę sportową w Lubinie w ramach DNI OTWARTYCH Uczniowie zobaczyli nowoczesny obiekt o charakterze sportowo-rozrywkowym, w którym mogą odbywać się mecze sportowe, koncerty i widowiska . Hala wyposażona jest w arenę sportową o wysokim standarcie, sale konferencyjne i szkoleniowe, boiska treningowe i korty do gry w squasha. To idealne miejsce dla pasjonatów aktywności fizycznej. Wycieczka miała szeroki wymiar dydaktyczno-wychowawczy, przyczyniła się do zainteresowania lokalną ligą piłki ręcznej i siatkówki oraz sportem międzynarodowym. Hala bardzo podobała się uczniom

i nauczycielom.

K.Jania, K. Pietruszko

 

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015


Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie rozpoczął rok szkolny 2014-2015. Uroczyste rozpoczęcie nastąpiło o godz. 11.00. Pani Dyrektor mgr Grażyna Dąbrowska z tej okazji złożyła serdeczne życzenia uczniom, rodzicom oraz wszystkim pracownikom zespołu szkół. Koniec wakacji osłodził piękny występ artystyczny przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Po akademii wszyscy udali się do klas, by przywitać się z kolegami z klasy, zapoznać się z nowymi planami lekcji, celami szkoły na ten rok oraz organizacją wszystkich zajęć. Pewnym krokiem i z uśmiechem na ustach weszliśmy w nowy rok szkolny.

Samorząd Uczniowski


 

 

ZESTAW PODRĘCZNIKÓW

ROK SZKOLNY 2014/2015

DOSTĘPNY

>>TUTAJ

  

 

 

 Uroczyste rozpoczęcie  roku szkolnego 2014/2015

 

 

 Zapraszamy wszystkich uczniów wraz z rodzicami do naszej szkoły w dniu 1 września (poniedziałek) o godzinie 11:00 na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015.

 

 

 

 

Biblioteka pedagogiczna

Linki

   

 


  
  
 
 
 

EFS

 

 

 

MKZ II DOLNY ŚLĄSK

 

CIZ