Get Adobe Flash player

 

 

PRZEDSTAWICIELE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

 

 Rok szkolny 2019/2020

 

 

 

Przewodniczący

Urszula Figura

 

Wiceprzewodniczący

Dawid Chwiluk

 

Sekretarz 

Monika Rosłoń

 

Opiekun

Pani Monika Frankowska

 

 

 

 

 


 

„Dbaj i Pamiętaj” – akcja sprzątania opuszczonych grobów - Lubin 2015

 

Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji „Dbaj i pamiętaj” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Dominik i Starostwo Powiatowe w Lubinie, porządkowali zapomniane i zaniedbane groby  na Cmentarzu Komunalnym w Lubinie, na uporządkowanych opuszczonych grobach postawili  i zapalili znicze.  

M. Racka – Witiak, Edyta Kret


 

 "Miłość rośnie wokół nas..."


 13 lutego, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Walentego. Uczniowie z wielkim entuzjazmem zaangażowali się w przygotowanie ślicznych walentynkowych kartek z życzeniami i wierszykami. Większość prac można było podziwiać na szkolnej wystawie, elektroniczne wersje kartek wykonanych przez członków szkolnego koła komputerowego są dostępne w galerii zdjęć na naszej stronie internetowej. Tego dnia wysłuchaliśmy nie tylko tematycznej audycji radiowej przygotowanej przez uczniów naszej szkoły, ale także walentynkowych wyznań przekazywanych przez szkolną radiolę. Z pewnością tego dnia, udzielił nam się romantyczny nastrój i serce każdego z nas chociaż przez chwilę zabiło troszkę mocniej.

SU

Maria Racka-Witiak

Edyta Kret

Daria Konopińska

Anna Smolarek

 
 Szkolna dyskoteka walentynkowa

 

 

  W czwartek, dnia 12 lutego 2015 r. odbyła się szkolna dyskoteka walentynkowa, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Impreza ta, była już od dłuższego czasu niezwykle oczekiwana przez młodzież spragnioną zabawy i tańca.  Jej organizatorem był Samorząd Uczniowski. Na dyskotekę przybyli uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej, I –III gimnazjum i I – III szkoły zawodowej. Zabawa rozpoczęła się o godz. 16.00. Przy rytmach dobrej muzyki nasi uczniowie bawili się wspaniale. Tańcom towarzyszyły liczne zabawy i konkursy, które przygotowała pani Dorota Irzyk. Dyskoteka zakończyła się o godz. 19.00. Opiekę nad uczestnikami sprawowały: pani Edyta Kret i pani Maria Racka - Witiak

  

11 listopada

 

W związku z 96 rocznicą uzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli  w uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego.

Opiekunowie SU

 

 

 

Dbaj i pamiętaj

 

Działając na rzecz środowiska lokalnego klasy I-II-III gimnazjum uczestniczyły w akcji pt: „Dbaj i pamiętaj” polegającej na porządkowaniu zaniedbanych grobów na cmentarzu w Lubinie. Akcja skierowana była do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Patronat nad akcją objęło Stowarzyszenie „Dominik” oraz Starostwo Powiatowe.

Edyta Kret, Maria Racka

 

                                                                                              K. Jania


 "Miłość rośnie wokół nas..."


 14 lutego, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Walentego. Uczniowie z wielkim entuzjazmem zaangażowali się w przygotowanie ślicznych walentynkowych kartek z życzeniami i wierszykami. Słuchaliśmy nie tylko specjalnej audycji radiowej przygotowanej przez uczniów naszej szkoły, ale także walentynkowych wyznań przekazywanych przez szkolną radiolę. Z pewnością tego dnia, udzielił nam się romantyczny nastrój i serce każdego z nas chociaż przez chwilę zabiło troszkę mocniej.

SU

Maria Racka

Edyta Kret

Anna Mikołajewska


   

 Dr Jan Wyżykowski – 4 grudnia

 

Dnia 4 grudnia 2013r. z okazji Dnia Górnika  uczniowie naszej szkoły: Weronika Kotula, Daria Wołodźko i Renata Kikta - delegacja Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. Marii Rackiej – Witiak - wzięli udział w uroczystości składania wieńców i kwiatów pod pomnikiem Odkrywcy Polskiej Miedzi dr Jana Wyżykowskiego w Lubinie.

 Maria Racka - Witiak

 

 "Grosz do grosza, a będzie..."

Uczniowie naszej szkoły, tak jak w poprzednich latach, włączyli się w akcję „Góra Grosza", organizowaną przez Towarzystwo "Nasz Dom" pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Zgodnie z tradycyjnym powiedzeniem "Grosz do grosza..." wszystkie klasy przez okres  trzech tygodni  skrupulatnie zbierały monety: jedno-, dwu-, pięcio-, dziesięcio-, dwudziesto- i pięćdziesięciogroszowe. Ogółem zebrano 4717monet co dało 208,80 zł.

Maria Racka - Witiak

Edyta Kret

Mirosław Janusz


 Akcja charytatywna „Dbaj i pamiętaj”

 

Dnia 14 października 2013r., uczniowie gimnazjum naszej szkoły pod opieką p. Marii Rackiej – Witiak wzięli udział w akcji charytatywnej  „Dbaj i pamiętaj” zorganizowanej przez Stowarzyszenie „Dominik” we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Lubinie. Uczniowie porządkowali zaniedbane groby w sektorach NA12 i NA7 na terenie Cmentarza Komunalnego w Lubinie. Uprzątnęli  liście, czyścili  groby i na koniec zapalili  znicze – jako znak pamięci o tych, którzy odeszli.

M. Racka - opiekun SU

 


Pamiętamy o Polskim Państwie Podziemnym 


27 września 2013 r. przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w uroczystości związanej z 74 Rocznicą Powstania Państwa Podziemnego zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Lubinie oraz Powiatową Radę Kombatantów. Uczestnicy zebrali się wokół pomnika gen. Władysława Sikorskiego pod którym składali kwiaty w hołdzie ludziom, którzy działali w konspiracji oraz  oddali życie za wyzwolenie Polski. To pod skrzydłami Polskiego Państwa Podziemnego, które podlegało rządowi RP na uchodźstwie działała Armia Krajowa, która w każdy możliwy sposób osłabiała siły hitlerowskiego okupanta.

Samorząd Uczniowski
Anna Smolarek
>więcej

 

=>  powrót do strony głównej