Get Adobe Flash player

AKTUALNOŚCI  2013/2014

 

 

ZESTAW PODRĘCZNIKÓW

ROK SZKOLNY 2014/2015

DOSTĘPNY

>>TUTAJ CZERWIEC

 Uroczystość  Zakończenia Roku Szkolnego

2013/14

 

27 czerwca 2013 r. Uczniowie, rodzice, nauczyciele, zaproszeni goście i pracownicy szkoły wzięli udział w Uroczystości zakończenia roku szkolnego 3013/14.  Podczas spotkania oglądaliśmy pięknie wykonanie części artystycznej przygotowanej przez uczniów, gratulowaliśmy sukcesów i osiągnięć, wręczaliśmy nagrody i wyróżnienia. Nie zabrakło również słów uznania i wielu podziękowań za pomoc, owocną współpracę i zaangażowanie w pracę na rzecz uśmiechu i edukacji uczniów szkoły.

 

Życzymy wszystkim wspaniałych, bezpiecznych i pełnych uśmiechu wakacji!

 

Za dni kilka, o tej porze, będę witać polskie morze.

Bo najbardziej mi się marzy, żeby bawić się na plaży.

Chciałabym też dotknąć chmury i dlatego jadę w góry.

Razem z mamą, razem z tatą w górach lubię spędzać lato!

  

ZACZNIJMY BEZPIECZNE WAKACJE!!!

Goście oraz uczniowie należący do szkolnych kół MULTIMEDIALNEGO i PLASTYCZNEGO zapraszają wszystkich do obejrzenia prezentacji z przydatnymi radami o zachowaniu bezpieczeństwa podczas wakacyjnych wypraw.

Anna Smolarek

 


 

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014

rozpocznie się o godzinie 11.00.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

 

 

 

 

 

„Bezpiecznie zawsze i wszędzie”

 

Przygotowując się do wakacji odbyło się spotkanie dotyczące bezpieczeństwa zarówno na drodze jak i w górach i nad wodą. Podstawowe zasady bezpiecznego pobytu w miejscu zamieszkania przypomniała nam Pani Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. Nie zabrakło również pierwszej pomocy poszkodowanym jak i zapoznania się z zawartością apteczki i przypomnienia jak stosować środki opatrunkowe. Qiuzy i zabawy utrwalały wiedzę nabytą w roku szkolnym. Dobre rady na wakacje i przypomnienie zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku letniego z pewnością pozwolą nam wszystkim wrócić zdrowym i całym we wrześniu do szkoły. Do zobaczenia.

A. Karlak

 

 

 Wycieczka do ZOO

 

W promieniach czerwcowego słońca i w dobrych humorach uczniowie naszej szkoły wybrali się do ZOO do Wrocławia. Podziwialiśmy wiele gatunków zwierząt i dużo dowiedzieliśmy się na temat ich środowiska życia oglądając je w naturze. Była to bardzo pouczająca wycieczka.

 

  

  


Turnus dydaktyczno- wypoczynkowy w Przemkowie


Dzieci z naszej szkoły, klasa pani Iwony Świątek, klasa pani Grażyny Czwaczki wraz z paniami Krystyną Krzysztanowicz i Sylwią Piłat oraz Weronika F. z klasy II- odwiedziły Dom Wczasów Dziecięcych w Przemkowie w ośrodku Leśna Góra. Wycieczka trwała trzy dni od 18.06 do 20.06.2014 roku i obfitowała w wiele atrakcji. Przez cały czas pobytu panowała wyjątkowo ciepła atmosfera. Mieliśmy możliwość obcowania z przyrodą Przemkowskiego Parku Krajobrazowego ucząc się i podziwiać jej piękno w trakcie zajęć terenowych. Odwiedziliśmy również wioskę indiańską „Wokini” w Ostaszowie, gdzie braliśmy udział w warsztatach, poznaliśmy kulturę, zwyczaje i życie codzienne Indian. Dzieci uczyły się indiańskich pieśni i tańca, strzelały z łuków, pokonywały tory przeszkód.

Iwona Świątek, Grażyna  Czwaczka

 

 

  Święto rodziny w Środzie Śląskiej

 

W dniu 11 czerwca 2014 roku uczniowie, a zarazem harcerze drużyny Piastowskie Orły zostali zaproszeni do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Środzie Śląskiej na uroczystość „Kosmiczna rodzina”. Zadaniem naszym było ubrać się w jednolite barwy, przygotować część artystyczną i upiec ciasto. Wszystko zostało wykonane. Zaprezentowaliśmy się na łonie natury przy pięknej pogodzie wśród młodzieży z placówek opiekuńczych, domów dziecka i warsztatów terapii zajęciowej. Podczas spotkania była możliwość skorzystania z malowania twarzy, konkursów plastycznych, warsztatów artystycznego rzemiosła oraz wypróbowania swojego głosu i talentu muzycznego. Spędziliśmy czas w miłej atmosferze zabawy i radości. Otrzymaliśmy upominki i słodycze od organizatorów uroczystości.

Aldona Karlak

 

 Zlot Chorągwi Dolnośląskiej

  

            Nasza drużyna uczestniczyła w Zlocie Chorągwi Dolnośląskiej ZHP w dniu 07.06.2014 roku, który zgromadził blisko 1700 harcerzy z 25 Hufców. Wśród uczestników Zlotu silną reprezentację stanowili harcerze  z drużyn Nieprzetartego Szlaku. Miejsce spotkania był rynek świdnicki. Po uroczystym apelu harcerze NS udali się na własną trasę, na której kulminacyjnym akcentem były konkurencje sprawnościowe rozegrane na terenie świdnickiego Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego. Pogoda dopisywała, humor także. Komendantka trasy hm Zuzia Nawrot zapewniła bardzo interesujące punkty na trasie, pyszny poczęstunek raz nagrody. Wieczorem natomiast odbył się koncert zespołu „Dom o zielonych progach”, po którym rozśpiewani i zadowoleni wróciliśmy do domów.


Aldona Karlak

  „OLIMPIJCZYCY 2014”

 

06 czerwca 2014 roku we Wrocławiu odbyła się gala "OLIMIJCZYCY 2014" podsumowująca wybitne osiągnięcia uczniów Dolnego Śląska w ogólnopolskich olimpiadach, turniejach i zawodach sportowych w roku szkolnnym 2013/2014.

Zaszczytu udziału w tej uroczystości dostąpili uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Oswiatowych w Lubinie: Marta Jebut i Sebastian Nowak. Znaleźli się oni w gronie wyróżnionych młodych Dolnoślązaków za wyniki sportowe i ogromne zaangażowanie w rozijanie swojej pasji i uzdolnień sportowych.

 

Swoje zasługi w tym sukcesie mają nauczycielki ZSiPO w Lubinie, Pani Katarzyna Pietruszko i Pani Katarzyna Jania. W podziękowaniu Panie otrzymały z rąk Pani Beaty Pawłowicz - Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Listy Gratulacyjne za znakomite wyniki w pracy zawodowej, kształtowanie zainteresowań i doskonalenie  talentów uczniów oraz umiejętne wprowadzanie młodzieży w świat nauki, kultury, sztuki i sportu.

Sukcesy te były możliwe dzięki zaangażowaniu i wsparciu dyrektora ZSiPO w Lubinie Pani Grażyny Dąbrowskiej. Dolnośląski Kurator Oświaty osobiście gratulowała dyrektorowi i kierowała wyrazy uznannia za umożliwienie sprzyjających warunków do pracy nauczycielom i uczniom.

 K. Pietruszko

K. Jania

 

 

 "Biologicznie i praktycznie część II"

 

Dnia 09.06.2014 r. odbył się po raz drugi konkurs dla klas gimnazjalnych i klas zawodowych, podczas którego młodzież praktycznie rozwijała swoje umiejętności w zakresie wiedzy biologicznej. Największą radość sprawiło zadanie w terenie, podczas którego uczniowie z pomocą zestawu do badania bezkręgowców musieli ”złapać” organizm i posłużyć się kluczem do oznaczania, aby zidentyfikować dany organizm. Wyniki zmagań klasowych są następujące: I miejsce- kl. I gimnazjum, II miejsce- kl. I ZSZ, III miejsce – kl. II gimnazjum. Gratulujemy!

A. Karlak

 

"Najlepsi Uczniowie w Roku 2014 w Zawodzie"

 

4 czerwca 2014 r. w Auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Legnicy odbyła się Gala Finałowa Regionalnych Etapów Konkursów pn. "Najlepsi Uczniowie w Roku 2014 w Zawodzie", zorganizowanych w ramach realizowanego przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego projektu systemowego "Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II" .Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w zawodzie kucharz małej gastronomii zaprezentowały uczennice zasadniczej szkoły zawodowej: Weronika Kotula, Marta Jebut i Renata Kikta. Zespół do konkursu przygotowała Pani Grażyna Juszczak. W konkursie regionalnym, który odbył się w marcu 2014r. drużyna ZSiPO w Lubinie zajęła II miejsce . Jako laureaci konkursu uczennice wraz z dyrektorem szkoły – Panią Grażyną Dąbrowskąwzięły udział w Gali Finałowej . Wszyscy odebrali listy gratulacyjne z rąk pana Józefa Dymalskiego, Dyrektora Departamentu Spraw Społecznych w Urzędzie Marszałkowskim we Wrocławiu. Uczniowie otrzymali również cenne nagrody rzeczowe.

Ewa Jagielska

 

Niezwykłe spotkanie w Parku Wrocławskim

 

Dnia 04 czerwca wybraliśmy się ciekawi nowości lubińskich do Parku Wrocławskiego. Z dala już słychać było gwar dzieci i ludzi. Nowy park podobał nam się nie tylko ze względu na rzeźby dinozaurów, ale przede wszystkim na piękno flory i fauny. Dzięki różnym ścieżkom i szlakom można poszerzać swoją wiedzę teoretyczną, dzięki umieszczonym tablicom oraz zmysłowo doświadczać spotkania ze zwierzętami, dotykając i głaszcząc kozy, owce, kuce. Ponadto dzieci młodsze mogą korzystać ze wspaniałego placu zabaw a dla starszych zaraz obok umieszczone są szachy.

A. Karlak


 


„PODARUJMY DZIECIOM UŚMIECH”

 

Dnia 02 czerwca 2014 r. Stowarzyszenie "A Tacy Sami” przy współpracy naszej szkoły oraz Koła TPD przy ZSiPO zorganizowało imprezę w plenerze połączoną z obchodami Dnia Dziecka pt. „Podarujmy dzieciom uśmiech” dla wszystkich naszych uczniów. Wykorzystując naturalną potrzebę ruchu dzieci, zorganizowano imprezę o charakterze sportowo – rekreacyjnym z uwzględnieniem ćwiczeń rehabilitacyjnych, sportowych, sprawnościowych oraz lubiana przez dzieci jazda konna i przejażdżka bryczką. Organizacja imprezy odbyła się w Gospodarstwie Agroturystycznym „U babuni” w Jaroszówce. Jest to wspaniałe miejsce do korzystania z wypoczynku na wsi położonej wśród pól i lasów malowniczego Parku Krajobrazowego "Doliny Czarnej Wody". Stowarzyszenie "A Tacy Sami" oraz Szkolne Koło TPD we współpracy z ośrodkiem zapewnili pełne zaplecze do przeprowadzenia zajęć rehabilitacyjnych, sportowych oraz rekreacyjnych. Nauczyciele Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie, specjaliści: rehabilitacji, gimnastyki korekcyjnej oraz kultury fizycznej przeprowadzili konkurencje sportowe z elementami współzawodnictwa, dostosowane ściśle do możliwości psychoruchowych uczniów. Konkurencje sprawnościowe to między innymi : tor przeszkód „Kolorowe kamyki” i „Kolorowe góry”, slalom hokejowy, rzuty do celu, przejście przez płotki, rzuty do celu, „slalom w parach” natomiast rozgrywki sportowe to: piłka siatkowa, piłka nożna, kometka i ringo. Ponadto odbyło się również pieczenie kiełbasek, wspólne śpiewanie przy ognisku, tańce i pląsy. Uśmiechnięte buzie i radość naszych milusińskich nie miała końca, a spędzenie miłych oraz niezapomnianych chwil na łonie natury w otoczeniu koni na długo pozostanie im w pamięci.

Na zakończenie imprezy uczniowie otrzymali dyplomy za udział w rozgrywkach, słodycze, a każda klasa upominki.

Projekt tej wspaniałej imprezy otrzymał dotację z Powiatu Lubińskiego oraz wsparcie Firmy PeBeKa

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY


 

 

 


 

 

 

DZIEŃ DZIECKA

 

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej wykonanej przez członków i gości SZKOLNEGO KOŁA MULTIMEDIALNEGO oraz uczniów KL. II-III ZSZ.

 

 

 

Szkoła Twórczego Gotowania” w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych

 

       W roku szkolnym  2013/2014 w ZSiPO w Lubinie realizowany jest projekt  systemowy  „Moja przyszłość zaczyna się teraz”, finansowany ze środków unijnych. W ramach realizacji w/w projektu prowadzone są prze p. Elżbietę Rękawiczną zajęcia  pod nazwą „Szkoła twórczego gotowania”. Zajęcia te są formą rozwijania i zdobywania potrzebnych umiejętności do samodzielnego prowadzenia gospodarstwa domowego przez uczniów niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu głębszym.

W zajęciach bierze udział  sześciu uczniów klas gimnazjalnych z niepełnosprawnością intelektualną w głębszym stopniu. 

     Aby w sposób atrakcyjny i przystępny  wykształcić  u uczniów praktyczne umiejętności kulinarne niezbędne w dorosłym życiu oraz rozwinąć  u niepełnosprawnych intelektualnie uczniów zainteresowania kulinarne  tematykę zajęć podzielono na 4 działy:

„Słodki smak świąt”, „Poznajemy smaki z różnych stron świata” „Przyjmujemy gości” „Słodkie przekąski”.

W ramach poszczególnych działów młodzież pod kierunkiem nauczyciela uczyła się przygotowywać potrawy....=>

E. Rękawiczna

MAJ

 

Zasmakowaliśmy w teatrze

 

W piątkowy słoneczny dzień 30 maja uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie obejrzeli przedstawienie "Ony" w legnickim teatrze im. Heleny Modrzejewskiej. Temat przedstawienia poruszał problematykę  dorastania, poszukiwania swojego miejsca w świecie i przemijania. Nasi uczniowie odpowiadali radością i brawami na doskonałą grę aktorów z teatru z Gorzowa Wielkopolskiego. Każdy był zachwycony innym elementem sztuki. W trakcie powrotu pojawiły się prośby o  kolejne wyjazdy do teatru. Wycieczka spełniła swoje zadanie. Opiekunami uczniów byli nauczyciele Iza Pierzchała i Łukasz Nowicki. Teraz przygotowujemy się do wystąpień w przedstawieniu „Czerwony Kapturek”. Już niedługo będziemy gościć w  Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym oraz Domu Opieki „Szarotka”. Cały projekt sfinansowany został z dotacji BZ WBK "Bank Dziecięcych Uśmiechów".

I. Pierzchała,  Ł. Nowicki

 

Dzień dziecka u leśniczego

 

Nadleśnictwo Lubin dnia 30 maja zorganizowało na terenie lotniska wspaniałą uroczystość. Klasy szkoły podstawowej, gimnazjum i przysposabiającej do pracy uczestniczyły w tej imprezie plenerowej. Dla dzieci i młodzieży przygotowane były różne konkurencje: lanie wodą z węża do celu, bieg na orientację, zagadki słowne, łamigłówki, labirynty. Młodzież mogła również korzystać z przygotowanych palenisk i usmażyć kiełbaskę. Nasi uczniowie zajęli III miejsce w biegu na orientację i otrzymali wspaniałe nagrody. Wróciliśmy pełni wrażeń i na pewno za rok pojawimy się na tej uroczystości.

A. Karlak

 

 

Uczniowie w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy


 

Nasi uczniowie - aktorzy szkolnego teatrzyku kukiełkowego- mieli okazję zetknąć się z teatrem, jako publiczność w spektaklu pt. "Tylko jeden dzień". Wyjazd ten odbył się 28 maja 2014r. w ramach realizacji programu grantowego pt. Teatr Dziecięcy - Bajkowa Kraina z Lubina" dofinansowanego przez Fundację Banku Zachodniego WBK Bank Dziecięcych Uśmiechów. Podczas wyjazdu edukacyjnego przyświecały nam następujące cele: rozbudzenie zainteresowań sztuką, obejrzenie profesjonalnej scenografii jako ważnego elementu przedstawienia teatralnego. Sztuka, którą obejrzeli była nie tylko piękna ale miała też walory edukacyjne. Pokazała nam, że "warto żyć chwilą , bo nie wiadomo co będzie jutro oraz to, że trzeba żyć pięknie, nie myśląc o tym co złe."

Iwona Świątek


„Eurobiesiada - Unia do nas zawitała wszystkie mamy dziś zebrała”

 

W dniu 27.05.2014 r. w ZSiPO w Lubinie odbyła się ogólnoszkolna impreza pod hasłem: Eurobiesiada - Unia do nas zawitała wszystkie mamy dziś zebrała”, podsumowująca realizowany w bieżącym roku szkolnym projekt edukacyjny ”Barwy, Rytmy i Smaki Europy” połączona z uroczystymi obchodami Dnia Matki. Brali w niej udział wszyscy uczniowie klas młodszych oraz uczniowie
z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębszym z klas gimnazjalnych oraz uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy.

Celem tego spotkania było podsumowanie wiadomości na temat sześciu poznanych przez cały rok szkolny krajów Unii Europejskiej, prezentacja przez uczniów wiadomości i umiejętności zdobytych podczas realizacji w/w projekt oraz prezentacja części artystycznej dla wszystkich mam z okazji Ich święta.

Dzieci zaprezentowały się wspaniale! Wspólnie z nauczycielami uczniowie wykonali tańce z krajów Unii europejskiej. W kolorowych, eleganckich przebraniach, w rytm muzyki uczniowie wykonali tańce pochodzące z Grecji, z Włoch, Austrii, Niemiec, Anglii i z Francji.

Zaproszone mamy z wypiekami na twarzy podziwiały swoje dzieci wykonujące m. in.: walc wiedeński, austriacką polkę, grecką zorbę, polskiego krakowiaka, zabawę Panie Janie, francuską zabawę Zupa Romana i La Bastrigo oraz taniec irlandzki.

Po długiej muzycznej podróży po Europie wróciliśmy do Polski, gdzie wraz z mamami dzieci odśpiewały ludowe piosenki: Płynie Wisła i Miała baba koguta.

Nie zabrakło też konkursów na temat poznawanych na zajęciach krajów europejskich. Pani Ela Kęcik- Kłapouszczak przygotowała dla wszystkich uczniów Turniej wiedzy o poznanych krajach unijnych. Uczniowie, którzy wykazali się wiedzą na temat tych krajów otrzymali drobne upominki.

Na zakończenie dzieci wyrecytowały wzruszające wiersze dla kochanych mam i wspólnie odśpiewały radosne piosenki o najlepszych mamach na świecie.

Wszystkim uczestnikom spotkania udzielił się podniosły i bardzo radosny nastrój; rodzice nie kryli łez wzruszenia, a dzieci oznak swojej miłości do mam. To nie był jeszcze koniec biesiady.

Wszystkie mamy zostały zaproszone przez dzieci i wychowawców na przygotowywaną już od rana angielską herbatkę z ciasteczkiem i kawę po wiedeńsku do klas.

Elżbieta Rękawiczna


"PODARUJMY DZIECIOM UŚMIECH"

  

Dnia 02 czerwca 2014 r. Stowarzyszenie "A Tacy Sami" przy współpracy Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie oraz Koła TPD przy ZSiPO organizuje imprezę w plenerze połączoną z obchodami Dnia Dziecka pt. „Podarujmy dzieciom uśmiech”. Impreza skierowana jest do dzieci i młodzieży niepełnosprawnej całej społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie. Niepełnosprawności umysłowej często towarzyszy niepełnosprawność ruchowa co prowadzi do ograniczenia wydolności fizycznej. Wykorzystując naturalną potrzebę ruchu u dzieci planujemy zorganizować imprezę o charakterze sportowo – rekreacyjnym z uwzględnieniem ćwiczeń rehabilitacyjnych – sportowych, rekreacyjnych, sprawnościowych oraz lubiana przez dzieci hipoterapia. Miejscem organizacji imprezy jest Gospodarstwo Agroturystyczne „U babuni” w Jaroszówce. Jest to idealne miejsce na zorganizowanie planowanej wycieczki oraz skorzystania z wypoczynku na wsi położonej wśród pól i lasów malowniczego Parku Krajobrazowego "Doliny Czarnej Wody". Stowarzyszenie "A Tacy Sami" oraz Szkolne Koło TPD we współpracy z ośrodkiem zapewni pełne zaplecze do przeprowadzenia zajęć rehabilitacyjnych, sportowych oraz rekreacyjnych. Poza tym nauczyciele Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie, specjaliści: rehabilitacji, gimnastyki korekcyjnej oraz kultury fizycznej przeprowadzą konkurencje sportowe z elementami współzawodnictwa, dostosowane ściśle do możliwości psychoruchowych uczniów. Uczniowie otrzymają dyplomy uczestnictwa za udział w rozgrywkach sportowo - rekreacyjnych oraz słodycze i nagrody. Projekt tej wspaniałej imprezy otrzymał dotację z Powiatu Lubińskiego. 

Szkoła Współpracy

Nasza szkoła została zakwalifikowana do udziału w projekcie Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”, którego celem jest wzmocnienie współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami oraz przedstawicielami innych środowisk na terenie szkół i przedszkoli w Polsce poprzez opracowanie, upowszechnienie i wdrożenie modelowych rozwiązań. Gorąco zachęcamy do włączania się w realizację projektu.

 

IV Edycja Dni Godności Osób Niepełnosprawnych

na sportowo


W dniu 16 maja 2014 roku w hali sportowej przy ulicy Składowej 1 odbył się po raz drugi  Regionalny Turniej Bocci  „Sport dla każdego”  zorganizowany przez Stowarzyszenie „A Tacy Sami” przy współpracy naszej szkoły.  Patronat honorowy nad imprezą objął Pana Adam Myrda Starosta Lubiński oraz Pan Robert Raczyński Prezydent Miasta Lubina. Zadanie  sportowe  otrzymało dotację  z  Powiatu  Lubińskiego, Gminy  Miejskiej Lubin oraz wsparcie finansowe od  indywidualnych sponsorów co umożliwiło  rozgrywki tej nowatorskiej dyscypliny sportowej  jaką jest BOCCIA. W tym roku w rozgrywkach wzięła udział młodzież z placówek specjalnych i warsztatów terapii zajęciowej z 6 powiatów: Jawora, Wrocławia, Świdnicy, Świebodzic, Środy Śląskiej, Lubina. Turniej Bocci odbył się w miłej i przyjaznej atmosferze, sprawił uczestnikom dużo radości i satysfakcji. Zawodnicy otrzymali medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Dodatkową atrakcją turnieju  były występy cheerleaderek z Zespołu Szkół  i Placówek Oświatowych w Lubinie pod opieką Ewy Waszewskiej oraz  zespołu  tanecznego Luzaczki  ze Szkoły Podstawowej nr 8 pod opieką Elżbiety Michalak. Taka forma społecznej i fizycznej rehabilitacji usprawnia aktywność osób niepełnosprawnych,  integruje oraz buduje atmosferę akceptacji  i szacunku.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie, życzliwość i zrozumienie umożliwiające realizację Regionalnego Turnieju Bocci.

=> REPORTAŻ TV REGIONALNA 


Impreza integracyjna "Talent Show czyli Rewia Gwiazd"15.05.2014 r. podczas drugiego dnia XIV Edycji Dni Godności Osób Niepełnosprawnych w naszej szkole miała miejsce impreza integracyjna  "Talent Show czyli Rewia Gwiazd". Swoją obecnością i wspaniałymi występami zaszczycili nas między innymi:Grupa akrobatyczna Ocelot; Legnicka Sekcja Aikido "AIKI"; Pan Artur Trubicki, Mistrz Polski w Karate z klubu  Karate Goju RyuShuseikan Poland;mistrzowie tańca towarzyskiego z klubu tańca PM Lubin,Zespół Cheerleaders „Champions” oraz wielu innych miłych i utalentowanych gości.


 

Przedstawienie "Czerwony Kapturek"

 

XIV Edycja Dni Godności Osób Niepełnosprawnych w Lubinie rozpoczęta! W dniu 14.05.2014 odbyło się przedstawienie kukiełkowe „Czerwony Kapturek” w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie. Inscenizacja jest podsumowaniem projektu "Pobudzanie wrażliwości artystycznej dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością poprzez stworzenie teatrzyku kukiełkowego w ZSiPO w Lubinie" dofinansowanego przez Fundację Banku Zachodniego WBK "Bank Dziecięcych Uśmiechów". Na widowni zgromadzili się niemal wszyscy uczniowie z sześciu szkół Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych. Artystycznym zmaganiom przyglądał się także Dyrektor Banku Zachodniego WBK w Lubinie Pan Dariusz Walasiński.

Łukasz Nowicki


XIV Edycja Dni Godności Osób Niepełnosprawnych


Przebieg obchodów Dni Godności Osób Niepełnosprawnych :


14.05.2014 – środa, miejsce: ZSiPO

10.30 – 11.00 Przedstawienie kukiełkowe „Czerwony Kapturek”   w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie.

 

15.05.2014 – czwartek, miejsce: ZSiPO

9.00 -11.30   Impreza  integracyjna  „Talent Show czyli Rewia Gwiazd”

Wystąpią: Grupa akrobatyczna Ocelot; Legnicka Sekcja Aikido "AIKI"; Pan Artur Trubicki, Mistrz Polski w Karate z klubu  Karate Goju RyuShuseikan Poland;

mistrzowie tańca towarzyskiego z klubu tańca PM Lubin,Zespół Cheerleaders „Champions” oraz wielu innych wspaniałych gości.

 

16.05.2014 – piątek, miejsce: Hala Sportowa Zespołu Szkół nr 1 w Lubinie,
ul. Sk
ładowa 1

10.00 – 15.00 II Regionalny Turniej Bocci ph. „Sport dla Każdego”

Integracyjny turniej  dla młodzieży z WTZ i placówek szkolnictwa specjalnego z Dolnego Śląska.

Organizator: Stowarzyszenie „A Tacy Sami” przy ZSiPO w Lubinie.                                                                       

Współorganizator: ZSiPO w Lubinie.

 

Mistrz prezentacji

  

19 maja 2014 r. Zespół Szkół Sportowych  oraz Ośrodek Kultury Wzgórze Zamkowe w Lubinie zorganizowały na Wzgórzu Zamkowym uroczystość upamiętniającą 70. Rocznicę Bitwy o Monte Cassino. Impreza była wstępem do otwarcia wystawy historycznej 1944, autorstwa dr. Pawła Piotrowskiego i Tomasza Pulwera.

W trakcie spotkania wręczono również nagrody laureatom konkursów zorganizowanych przez ZSS.
Wśród zwycięzców znalazł się również uczeń naszej szkoły -  Mateusz Ostapowicz, który w  Powiatowym  Konkursie dla Szkół Ponadgimnazjalnych na Prezentację Multimedialną:  „70. rocznica Bitwy o Monte Cassino” zajął 3 miejsce. Serdecznie gratulujemy!

 

„Matematykę można polubić”

  

Dnia 12 maja 2014r. odbył się szkolny konkurs matematyczny ph.:  „Matematykę można polubić” dla klas  I - II gimnazjum.  Przygotowano 13 zadań, w tym 10 otwartych krótkiej i rozszerzonej odpowiedzi i 3 zamknięte wyboru wielokrotnego. Na ich rozwiązanie przeznaczono 45 minut. Maksymalnie można było zdobyć 30 pkt.

Komisja konkursowa w składzie:

pani Ewa Jagielska – pedagog szkoły, pan Mirosław Janusz – nauczyciel techniki oraz pani Maria Racka – Witiak - nauczyciel matematyki czuwali nad pracą uczniów.

 Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

- I miejsce zajęli uczniowie z klasy I gimnazjum

- II miejsce uczniowie z klasy II gimnazjum.

Pani Iwona Dyjur – wicedyrektor szkoły gratulowała wiedzy i umiejętności matematycznych uczestnikom konkursu, wręczyła im dyplomy i słodkie upominki. Konkurs przygotowała i prowadziła p. Maria Racka – Witiak – nauczyciel matematyki.

 

 

"Majowe owady"

 

W dniu 12 maja 2014 r. na terenie Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego w Lubinie odbyła się uroczystość zatytułowana „Majowe owady”. Uczestnikami uroczystości byli uczniowie naszej szkoły objęci zajęciami rewalidacyjno-wychowawczymi na terenie Ośrodka, ich nauczyciele i zaproszony rodzic. Podczas spotkania dzieci wielozmysłowo poznawały trawę, płatki róż, gałązki kwitnących w maju krzewów. Uczestnicy mieli też okazję podpatrywać biedronkę, ważkę, pszczołę i komara .Te majowe owady przedstawione były na dużych,  pięknie wykonanych rysunkach. Podczas spotkania nie zabrakło również : muzykowania, smakowania słodziutkiego dżemu, zabawy integracyjnej z chustą i oczywiście wykonywania prac plastycznych polegających na wypełnianiu konturów wybranych owadów materiałami o różnej fakturze.

KWIECIEŃ

 

 Regionalny Turniej Bocci "SPORT DLA KAŻDEGO"

z okazji Dni Godności Osób Niepełnosprawnych

 

 

    Stowarzyszenie „A Tacy Sami” organizuje już po raz drugi wraz Zespołem Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie Regionalny Turniej Bocci „SPORT DLA KAŻDEGO” z okazji Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. Turniej odbędzie się 16 maja 2014 roku od godziny 10:00 do 15:00 w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Lubinie, przy ulicy Składowej 1, dzięki życzliwości i pomocy Dyrektora tej placówki.

      Realizacja działań dni godności i organizacja tej paraolimpijskiej dyscypliny – Bocci – nie byłaby możliwa bez dotacji z Gminy Miejskiej Lubin, Powiatu Lubińskiego i indywidualnych sponsorów, którym serdecznie dziękujemy.

     W tegorocznym turnieju weźmie udział 7 drużyn z 6 powiatów: Wrocław, Świebodzice, Jawor, Środa Śląska, Świdnica, Legnica, Lubin, w ilości 35 osób. Uczestnicy rozgrywek to młodzież warsztatów terapii zajęciowej i placówek specjalnych z terenu Dolnego Śląska.

Ta oryginalna gra wywodzi się od włoskiej gry w bule – bocce. Celem gry jest wrzucenie na boisko białej bili, a następnie umieszczenie w jej bezpośrednim sąsiedztwie jak największej ilości bil jednego koloru. Boccia, jako dyscyplina paraolimpijska, wyróżnia się walorami sportowo-rehabilitacyjnymi, ale jest także doskonałą grą dla pełnosprawnych. 


 Serdecznie zapraszamy do kibicowania drużynom w turnieju Bocci

- wstęp wolny -

 

 

 III Dolnośląski Turniej Gry w Kręgle

ph.”Bez aktywności nie ma sprawności” Lubin 2014

   

      Turniej odbył się 29 kwietnia 2014r w Kręgielni Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie. W zawodach wzięło udział siedem drużyn reprezentacji z placówek szkolnictwa specjalnego z: Jawora, Głogowa, Złotoryi, Legnicy, Bolesławca, Szklar Górnych i nasza reprezentacja z Lubina.

      Celem turnieju jest propagowanie gry w kręgle jako aktywności aktywności fizycznej w szkole i poza nią. Ksztaltowanie prawidłowych postaw społecznych, sportowej rywalizacji z priorytetem na przestrzeganie zasady „fair- play”. Integracja młodzieży poprzez sport  w szkole rozwija motywację do aktywności w domu, rozwija wiedzę o różnych formach aktywności fizycznej.

      Turniej zaszczycili swoją obecnością Pani Danuta Wantuła dyrektor Departamentu Oświaty i Spraw Społecznych w Powiecie Lubińskim, Pan Piotr Midziak Prezes Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie, Pani Ewa Niedbalska Prezes „A Tacy Sami”  Stowarzyszenia przy ZSiPO w Lubinie, Pani Beata Gretkierewicz Przewodnicząca Rady Rodziców ZSiPO w Lubinie, Pan Franciszek Hawrysz Prezes Lubińskiego Klubu Olimpijczyka, Pan Bogdan Krzywański Prezes Oddziału Powiatowego TPD, patronat medialny sprawowała TELEWIZJA TV –Regionalna i Portal Lubin.pl pod hasłem ”Kręglarska rywalizacja w Lubinie”.

>> wyniki rywalizacji

 

 

„Jak jeść zdrowo, smacznie i kulturalnie”

 

28 kwietnia 2014 r. odbył się międzyklasowy konkurs pod hasłem „Jak jeść zdrowo, smacznie i kulturalnie”. Głównym celem konkursu było kształtowanie postawy prozdrowotnej – umiejętności zdrowego, kulturalnego przygotowywania i spożywania posiłków. Przedstawiciele każdej z klas z wielkim zaangażowaniem i rozwiązywały konkursowe zadania, poznając piramidę żywieniową i stosując jej zasady w praktyce. Reprezentanci klas przygotowali zdrowy poczęstunek dla wszystkich uczestników. I miejsca w swoich kategoriach zajęły klasy: III b, I - II, IV-Vc, IIB G-U; II miejsca zajęły klasy: III, I -II d, I-II-III, V – VI f,  I-II-III PP2, IPP1, natomiast III –miejsce zdobyła klasa: VI e.

 

 

 

 Zielono, ekologicznie i integracyjnie w ZSiPO w Lubinie.

  

W dniu 23.04.2014r. w Zespole Szkół i Placówek  Oświatowych w Lubinie odbył się koncert pt.”Ekologiczny Misz-Masz”. W trakcie uroczystości występowali uczniowie z różnych szkół, m.in. Szkoła Podstawowa nr 14 w Lubinie z teatrzykiem pt. „Jak Książę Przystojniak został ekologiem” pod kierunkiem Pani Natalii Ratajczak, Szkoła Podstawowa nr 9 w Lubinie z pokazem tanecznym pod opieką Pani Sylwii Nowickiej. W przedsięwzięciu brali udział także przedstawiciele Nadleśnictwa w Lubinie, prezentując  najnowszy film o lubińskiej florze i faunie.  Interesującym urozmaiceniem była multimedialna prezentacja o tematyce ekologicznej. W trakcie imprezy dzieci i młodzież z ZSiPO zaprezentowały  bardzo pomysłowe stroje, wykonane z surowców wtórnych. Ich opiekunami były: Pani Monika Frankowska oraz Pani Maria Racka. Na zakończenie programu wszyscy złożyli ślubowanie ochrony przyrody.  Podsumowaniem koncertu było wspólne wykonanie przez wszystkich piosenki pt. „Posprzątajmy świat”.  Nad całością programu oraz prowadzeniem uroczystości czuwali Pani Aldona Karlak oraz Pan Łukasz Nowicki.

 

 

 

Bankowa inwestycja w dziecięcy teatr ZSiPO

 
W Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie powstaje dziecięcy teatr kukiełkowy. Wszystko dzięki wsparciu Fundacji BZ WBK Bank Dziecięcych Uśmiechów, która sfinansowała zakup pacynek, parawanu, wycieczki do teatru oraz materiały dekoracyjne. W zakresie działalności teatrzyku zaplanowane zostały występy nie tylko przed szkolną publicznością ale także w innych szkołach oraz dla seniorów. Zaplanowane są także wycieczki do teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Na początek przygotowane będzie przedstawienie pt. Czerwony Kapturek. Co później, to niespodzianka. W projekcie uczestniczy 15 uczniów pod kierunkiem nauczycieli: Marty Sędzikowskiej oraz Łukasza Nowickiego.

 

 

 Z okazji zbliżających się

Świąt Wielkanocnych życzymy

zdrowych, pogodnych dni, pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego

 "Alleluja!"

życzy

społeczność ZSIPO

 

 

Wycieczka turystyczna do Krakowa

w dniach 10-12 kwietnia 2014 r.

 

           Wycieczkę do Krakowa zaplanowano już w grudniu po Mistrzostwach Polski  w Kręglarstwie organizowanych w Lubinie, jako wymianę sportowców. Uczestnikami wycieczki byli sportowcy z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie, a organizatorkami wyjazdu dwie nauczycielki wychowania fizycznego –Katarzyna Jania i Katarzyna Pietruszko.

           Celem wycieczki było zwiedzanie Krakowa, nawiązanie kontaktów z uczniami i nauczycielami  Specjalnego Ośodka Szkolno-Wychowawczego  nr 1 im.Jana Matejki  w Krakowie oraz uczestniczenie w spotkaniach integracyjnych min.w turnieju strzeleckim.(...)
          Organizatorki wycieczki do Krakowa dziękują Panu  Jarosławowi Statek dyrektorowi Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Krakowie oraz koleżance –nauczycielce wychowania fizycznego w/w szkoły Pani Halinie Kobyłczyk za pomoc w organizacji wycieczki oraz osobiste zaangażowanie jako przewodnik  wycieczki po Krakowie.

 

Międzyszkolny konkurs  "Wielkanocna kartka" 

 

W dniu 10.04.2014 r. o godz. 11.30 w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie odbyło się podsumowanie międzyszkolnego konkursu na kartkę wielkanocną, sponsorowanego tradycyjnie między innymi przez PeBeKa. W konkursie wzięło udział ponad 80 prac. Poniżej wyniki:

- szkoła podstawowa: 
I miejsce – Patrycja Senków, kl. V, II miejsce – Weronika Dziwińska, kl. II, III miejsce – Ewa Dziedzic, kl. III , wyróżnienia: Martin Michalczewski, kl. I, Sara Serek, kl. VI, Gabriela Sawicka, kl. II.

Pozostałe wyniki

Łukasz Nowicki


"Wesołe zabawy z literkami i liczbami"

 

Dnia 09.04.14r uczniowie klasy III: Ewa Dziedzic i Maciej Makuch wraz z wychowawcą Mariolą Kamionką uczestniczyli w XI Regionalnym Konkursie „Wesołe zabawy z literkami i z liczbami” pod hasłem „Cztery pory roku”, który odbył się w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Złotoryi. Podczas rozwiązywania zagadek, zadań i rebusów dzieci miały możliwość wykazać się wiedzą na temat pór roku oraz w formie zabawowej powtórzyć te wiadomości. Uczniowie naszej szkoły zdobyli III miejsce. Po zakończonych zmaganiach umysłowych dzieci otrzymałyprezenty oraz słodki poczęstunek. Był również czas na wspólne rozmowy z rówieśnikami.

Mariola Kamionka

 

GIMNAZJALNY PROJEKT  EDUKACYJNY

Matematyka wokół nas

 

    Realizowany był w okresie sześciu tygodni  (od 03.02.2014r. do 28.03.2014r.) przez uczniów klasy II gimnazjum Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie.

     W czasie publicznej prezentacji uczniowie pokazali, że matematyka jest wszędzie obok nas, towarzyszy nam zawsze gdziekolwiek jesteśmy, odgrywa ogromną rolę w życiu każdego człowieka. spotkać ją możemy wszędzie, nie tylko w szkole na lekcji. Jest dosłownie – WOKÓŁ NAS!!! Matematyka to nie tylko żmudne wyliczenia, niezrozumiałe wzory,  poznając  treści matematyczne można się doskonale bawić i jednocześnie rozwijać,  można rozwiązywać zagadnienia matematyczne występujące w otaczającym nas świecie.

      Uczniowie, jak sami przyznali najtrudniejsze dla nich było publiczne zaprezentowanie rezultatów projektu. Takie wystąpienie to nowe doświadczenie, które uczy zachowania w sytuacjach publicznych. Jak wynika z karty samooceny uczestnika projektu uczniowie podkreślali, że mieli także szansę efektywnie spędzić czas oraz nauczyć się odpowiedzialności i zasad współpracy w grupie.

 

Maria Racka-Witiak

MARZEC

 

 

 "Wiosna znów nam zawitała"

 

 31.03.2014 r. uczniowie naszej szkoły objęci indywidualnymi zajęciami rewalidacyjno-wychowawczymi na terenie Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego w Lubinie wraz ze swoimi nauczycielami uczestniczyli w uroczystości związanej z początkiem wiosny - "Wiosna znów nam zawitała". Podczas spotkania uczniowie z pomocą nayczycieli : doświadczali kontaktu z ziemią i nasionami, sadzili rośliny, smakowali wiosenne warzywa, interpretowali ruchem piosenki, muzykowali, wykonywali wiosenną opaskę na głowę, tańczyli wiosenny walczyk. Na zakończenie Pani Wiosna obdarowała wszystkich ciasteczkami w kształcie kwiatków.

Małgorzata Zaczyńska

  

Konkurs „Biologicznie i praktycznie”

 

      Dnia 31 marca 2014 roku uczniowie klas gimnazjalnych i zawodowych uczestniczyli w konkursie biologicznym. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań biologicznych oraz kształtowanie świadomości ekologicznej rozumianej jako gotowości do działania
w zgodzie ze środowiskiem. Zadania zawierały zarówno wiedzę teoretyczną jak
 i praktyczną. Wyniki konkursu:

I miejsce- kl. I ZSZ

II miejsce – kl. I gimnazjum

III miejsce- kl. II gimnazjum

GRATULUJEMY!

                                                                                                                      A. Karlak

 

Wycieczka do Wrocławia

   

Dnia 28 marca 2014 r. odbyła się wycieczka Do Wrocławia. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klasy IV-V-VI  szkoły podstawowej Zespołu Szkól i Placówek Oświatowych w Lubinie. Celem  wycieczki było poznanie  stolicy Dolnego Śląska . Serdeczne słowa podziękowania kierujemy do Pana Radosława Ratajczaka Prezesa ZOO we Wrocławiu, który umożliwił naszym uczniom wejście na teren ZOO za symboliczną złotówkę.  W programie wycieczki było zwiedzanie wrocławskiego ZOO oraz zabytkowej części Wrocławia.  Zwiedzanie ZOO dostarczyło uczniom wiele wrażeń i rozbudziło zainteresowanie  światem zwierząt. Przyjazd na odnowiony  Dworze Główny  PKP wywołał podziw ,szczególne zainteresowanie wzbudziła  przeźroczysta winda, schody ruchome i transporter do bagażu na każdym peronie. Na  Starym Mieście największą atrakcją okazały się  Wrocławskie krasnale.

Organizatorami wycieczki były nauczycielki ZSiPO w Lubinie:

wychowawca klasy IV,V,VI - Katarzyna Pietruszko oraz Katarzyna Jania.

 

 

 

V Regionalny Turniej Unihokeja "Sprawni Razem"

Lubin 2014

Dnia 25 marca 2014 r. od  godz. 9 30 do godz.12 30 odbył V Regionalny Turniej Unihokeja  „Sprawni – Razem” Lubin 2014. Organizatorem turnieju był Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie. W turnieju wzięło udział  6 reprezentacji placówek szkolnictwa specjalnego z całego regionu z: Legnicy, Jawora, Złotoryi, Szklar Górnych, Głogowa i gospodarze z Lubina. Celem turnieju było wyłonienie reprezentacji regionu do udziału w rozgrywkach wojewódzkich, integracja młodzieży, popularyzacja gry w unihokeja. Uroczystego otwarcia turnieju dokonała wicedyrektor szkoły Renata Żabińska. Drużyny biorące udział w turnieju zostały nagrodzone pucharami i dyplomami. Za organizację turnieju byli odpowiedzialni nauczyciele wychowania fizycznego : Katarzyna Jania i Katarzyna Pietruszko.

           Unihokej    stał się   popularną dyscypliną  wśród chłopców ,można   ją    uprawiać o każdej porze roku a szczególnie w zimie w salach gimnastycznych. Udział w turnieju poprzedzony jest  przygotowaniem   na lekcjach wychowania fizycznego i zajęciach  sportowych. Oprócz doskonalenia umiejętności  uczniowie uczą się sportowego zachowania a szczególnie przestrzegania zasady „fair- play”, poznają reguły sportowej rywalizacji. Sam udział w turnieju daje możliwość sprawdzenia swoich umiejętności ,uczy współdziałania w drużynie i wzajemnego szacunku do współgrających. Organizacja turnieju to szereg przygotowań a szczególnie jest to motywacja do wzmożonej aktywności ruchowej, której wynikiem zawsze będzie rozwój fizyczny i utrwalanie prawidłowych zachowań społecznych.

K.Jania, K. Pietruszko


   Zapraszamy Rodziców na zebranie!

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na zebranie, które odbędzie się 25.03.2014r. (wtorek) o godzinie 16.00.


 

 

 

 Zdobywali Tatry!

 

W dniach 10-15.03.2014 r. 6 WDHNS „Piastowskie Orły” z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie uczestniczyła w warsztatach „Cztery pory roku wokół nas” - Ekologiczne zajęcia aktywizujące i rozwijające osoby niepełnosprawne.

            W trakcie 6-dniowych zajęć dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych realizowanych w Bukowinie Tatrzańskiej 10-osobowa grupa pod opieką opiekunów zdobywała umiejętności społeczne oraz wiedzę dotyczącą ekosystemu gór i ingerencji człowieka w świat przyrody.  Zajęcia głównie odbywały się w plenerze, na szlakach turystycznych i wycieczkach autokarowych.  Uczestnicy zajęć mieli możliwość poznawania różnych technik plastycznych, np. decoupage scrapbooking, malowanie na szkle, wykorzystanie surowców wtórnych w wykonaniu prac plastycznych. Każdy miał także możliwość pokonania własnych lęków i barier podczas zajęć sportowych i turystycznych takich jak wspinaczka na sztucznej ścianie, chodzenie po taśmie, pokonywanie górskich szlaków. Dzieci i młodzież poznawali także ciekawe miejsca takie jak: Gubałówka, Zakopane, Kasprowy Wierch, Roztoka, Wodogrzmoty Mickiewicza, Zamek

w Niedzicy, Zamek Czorsztyn, Zapora Wodna Niedzica-Czorsztyn, Cisowy Dworek
w Sromowcach, Tischnerówkę itp.

            Wszystkie zajęcia bardzo pozytywnie wpłynęły na zdolności społeczne dzieci i młodzieży, bardziej otworzyły się na poznawanie świata i siebie nawzajem. Zauważyć można także rozwój

w sposobie wypowiadania się i zwracania do siebie. Cała grupa mocno żżyła się ze sobą i dzieci  bardziej sprawne ruchowo „opiekowały” się nad „słabszymi”. Dla uczestników warsztatów była to niesamowita przygoda i ogromne przeżycie, które na zawsze pozostanie w ich pamięci.

             W warsztatach wzięło udział 10 osób z Lubina pod opieką pwd. Aldony Karlak, pwd. Radosława Kobyłeckiego oraz hm. Łukasza Nowickiego.

 

 

  Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"


Dnia 13 lutego 2014r. odbył się w naszej szkole Turniej Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”, którego celem było popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania w przypadku pożaru i wiedzy na temat techniki pożarniczej. Do eliminacji miejskich zakwalifikowali się:

1.Mateusz Pitaś z klasy V SP, który zdobył maksymalną liczbę punktów - 20!

2.Justyna Tomczyszyn z klasy VI z 19 punktami.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Organizatorzy: L.Fuczek, K. Pietruszko. M. Janusz

 

II miejsce w konkursie kulinarnym „Mistrz w zawodzie”

  

Dnia 11.03.2014 r. odbył się konkurs kulinarny „ Mistrz w zawodzie” Konkurs trwał 180 minut w tym czasie uczestnicy przygotowywali danie główne oraz deser. Komisja konkursowa oceniała umiejętność pracy w grupie, estetykę podania oraz smak potrawy.  Naszą szkołę reprezentowały  dziewczęta ze szkoły zawodowej : Weronika Kotula, Marta Jebut, oraz Renata Kikta. Do konkursu  uczennice przygotowywała  p. Grażyna Juszczak.

Uczennice zajęły II miejsce.

Uczennicom oraz Wychowawcy klasy serdecznie gratulujemy.

Diana Szpoton


"Z duchem czasu..."

  

W dniu 11 marca 2014r. w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie odbył się XXV Regionalny Konkurs Recytatorski Placówek Specjalnych i Integracyjnych pod hasłem: „Z duchem czasu”. W konkursie wzięli udział uczniowie z placówek szkolnictwa specjalnego. 

      Koordynatorem konkursu była Pani Gabriela Klimas- polonistka z Zespołu Szkół i i Placówek Oświatowych w Lubinie. Recytatorska „uczta” przebiegała w konwencji barokowo-współczesnej. Dekoracja i stroje prowadzących ( Pani Moniki Frankowskiej i Pani Gabrieli Klimas) oddawały klimat dawnej epoki, która musiała zmierzyć się z czasami współczesnymi.

Konkurs otworzyła Pani Danuta Wantuła – Dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Lubinie, która życzyła wszystkim wielu niezapomnianych artystycznych wrażeń.Zmagania konkursowe oceniało JURY. Recytatorzy byli oceniani pod kątem doboru repertuaru, interpretacji utworu oraz ogólnego wyrazu artystycznego.Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie w siedmiu kategoriach wiekowych.

       Nagrody, upominki oraz słodki poczęstunek dla recytatorów ufundowali: Pani Ewa Niedbalska – Prezes Stowarzyszenia „A Tacy Sami” przy ZSiPO w Lubinie, Rada Rodziców przy ZSiPO w Lubinie oraz Pan Andrzej Górzyński. Dyrekcja oraz organizatorzy bardzo serdecznie dziękują naszym sponsorom i przyjaciołom szkoły za ogromną pomoc w zorganizowaniu tegorocznego konkursu. Uczniowie, którzy uplasowali się na pierwszych miejscach reprezentować będą nasz region w XXV Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Placówek Specjalnych i Integracyjnych, który odbędzie się 27 marca 2014r. w Zamku Książ.

-> czytaj więcej (wyniki konkursu)

                                               Informację sporządziła Gabriela Klimas – koordynator konkursu 

  "8 MARCA"

 

"Ósmego marca marcowy wiatr z odświętną miną do miasta wpadł. 

Wpadł do kwiaciarni przed ósmą tuż i kupił bukiet z tysiącem róż. 
I na przystanku przystanął wiatr i każdej Pani podawał kwiat!"


7 marca, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Panowie przygotowali piękne kartki z kwiatami życzeniami i wierszykami oraz słodkie upominki dla żeńskiego grona. Słuchaliśmy również specjalnej audycji radiowej przygotowanej przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Z pewnością każda dama w naszej czuła się tego dnia wyjątkowo. 

Społeczność SU

Członkowie i Goście Koła Plastycznego

LUTY

 

"Zima lubi wszystkie dzieci"

Nieobozowa Akcja Zimowa 2014

 

Komenda Hufca ZHP w Lubinie wraz z Zespołem Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie zorganizowała Zimowisko dla zuchów i harcerzy nie wyjeżdżających na ferie zimowe poza miejsce zamieszkania. Zimowisko odbywa się w dniach 17.02-21.02.2014. Zajęcia prowadzili instruktorzy harcerscy oraz nauczyciele ZSiPO. W programie zimowiska znalazły się: wycieczka do Muzeum Ziemi Lubińskiej, zajęcia integracyjne, warsztaty plastyczne i muzyczne, turniej sportowy, turniej Boccia, wycieczka do remizy strażackiej oraz wiele innych. Wszystkie dzieci były zadowolone z udziału w zimowisku. Każdy uczestnik miał zapewnione drugie śniadanie, które ufundowała Piekarnia "Górzyński". Na koniec wszyscy otrzymali upominki za udział w zimowisku.

Łukasz Nowicki FERIE ZIMOWE

17.02 - 02.03 2014 r.

 

Życzymy wszystkim uczniom i rodzicom bezpiecznych i radośnie spędzonych ferii zimowych.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej przygotowanej przez członków i gości KOŁA MULTIMEDIALNEGO.

 

>>PREZENTACJA "BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE"

 


 "Miłość rośnie wokół nas..."

 

 14 lutego, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Walentego. Uczniowie z wielkim entuzjazmem zaangażowali się w przygotowanie ślicznych walentynkowych kartek z życzeniami i wierszykami. Słuchaliśmy nie tylko specjalnej audycji radiowej przygotowanej przez uczniów naszej szkoły, ale także walentynkowych wyznań przekazywanych przez szkolną radiolę. Z pewnością tego dnia, udzielił nam się romantyczny nastrój i serce każdego z nas chociaż przez chwilę zabiło troszkę mocniej.

SU

Maria Racka

Edyta Kret

Anna Mikołajewska

"W podróży po Europie"- bal karnawałowy

 

W dniu 12.02.2014 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy pt: "W podroży po Europie". Brali w nim udział wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Dzieci w kolorowych przebraniach podróżowały różnymi środkami transportu po wybranych krajach Europy, poznając ich muzykę, tradycję, kulturę oraz zabytki. Odwiedziliśmy cztery kraje: Austrię, Niemcy, Włochy oraz Grecję. Dzieci bawiły się wspaniale. Wspólnie z nauczycielami zaprezentowały na festiwalu "San Remo" tańce z poznanych krajów. mogliśmy podziwiać  min:. walca Wiedeńskiego, austriacką polkę oraz grecką zorbę. Po długiej muzycznej podróży wróciliśmy do Polski, gdzie wybrano króla i królową balu. Nie zabrakło też konkursów ze słodkimi nagrodami od sponsorów: Rady Rodziców, Pani Wioletty Toth oraz Pana Dariusza Miaskowskiego - Członka Zarządu "A Tacy Sami" Stowarzyszenia przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie. Serdecznie i dziękujemy!

Dorota Irzyk

 


 

 

Pracują nad swoją przyszłością....

 

            Od października 2013 roku uczniowie gimnazjum naszej szkoły pilnie i systematycznie  gromadzą wiedzę i kształtują swoje umiejętności w kierunku wyboru przyszłego zawodu. W ramach Szkolnego Ośrodka Karier realizowane są atrakcyjne zajęcia mające na celu wyrównanie szans edukacyjnych uczniów. W projekcie bierze udział 12 uczniów klas gimnazjalnych a zajęcia prowadzą wykwalifikowani nauczyciele. Celem zajęć warsztatowych z doradztwa zawodowego jest dostarczenie uczniom informacji w zakresie wiedzy o zawodach, informacji edukacyjno-zawodowej. Podczas zajęć komputerowych młodzież doskonali umiejętność wyszukiwania i selekcjonowania wiadomości oraz opracowywania dokumentów aplikacyjnych. Uczniowie trenują również swoją pamięć w celu poprawy koncentracji uwagi, poznania technik pamięciowych i poprawy komunikacji. Podczas treningu umiejętności i kompetencji społecznych kształtują umiejętności nawiązywania właściwych relacji interpersonalnych, postawy asertywne oraz poznają sposoby radzenia sobie z sytuacjami trudnymi. Odbywają się również indywidualne konsultacje pedagogiczno-diagnostyczne i psychologiczno-diagnostyczne, mające na celu określenie predyspozycji i preferencji zawodowo- osobowościowych oraz pomóc w zaplanowaniu dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej. Wśród bogatej oferty znajdują się również zajęcia Szkolnego Dekoratora Wnętrz, które doskonalą umiejętności manualne, rozwijają twórczą wyobraźnię, oraz pozwalają na poznanie różnych technik dekoracji.
           Szkoła Twórczego Gotowania rozwija zainteresowania kulinarne, oraz przygotowuje uczniów do nabycia umiejętności w zakresie posługiwania się sprzętem gospodarstwa domowego. Tak różnorodne zajęcia z pewnością ułatwią młodzieży wybór przyszłego zawodu oraz przygotują ich do pełnienia wielu ról w społeczeństwie. 

                                                                                  Szkolny opiekun projektu A. Karlak


STYCZEŃ

 

  

 XI integracyjny bal karnawałowy 

„Baw się razem z nami swoimi przyjaciółmi”

 

Dnia 31 stycznia 2014 roku uczniowie gimnazjum i klas przysposabiających do pracy uczestniczyli w uroczystym balu karnawałowym zorganizowanym przez Koło Przyjaciół Dzieci przy Szkole Podstawowej nr 8 i Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym. Inicjatorem tego balu jest corocznie Pani Elżbieta Michalak, która pełna entuzjazmu prowadzi corocznie tą uroczystość. Uczniowie mieli okazję doskonalić swoje umiejętności taneczne oraz poznać tańce nowoczesne. Ponadto zawiązywali nowe przyjaźnie. Bal zawsze cieszy się ogromną popularnością wśród uczniów ze względu na bardzo przyjazną atmosferę i ciepłe przyjęcie wolontariuszy w/w szkół. Ponadto uczniowie mają okazję nacieszyć podniebienie słodkim poczęstunkiem. Dobra zabawa w takim towarzystwie idzie zawsze w parze z uśmiechem i radością na twarzach naszej młodzieży. DziękujemyJ

 

                                                                                                          A. Karlak

  

 KONKURS „Zdrowy styl życia”


23.01.2014r. Odbył się szkolny konkurs ph. „Zdrowy Styl Życia”. W konkursie wzięły udział klasy: 1-2 sl, 3 sl, 4-5-6 sl oraz 2B gimn.

 Celami konkursu było:

  • propagowanie wśród dzieci wiedzy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia;
  • nabywanie prozdrowotnych przyzwyczajeń i nawyków;
  • wspomaganie rozwoju dziecka w przyjaznym i zdrowym środowisku;
  • stwarzanie sytuacji do kształtowania w uczniach postawy prozdrowotnej;
  • integracja uczniów klas.

Każda drużyna przygotowała prezentację oraz hasło i piosenkę promującą zdrowy styl życia oraz zestaw ćwiczeń gimnastyki porannej.

            W trakcie konkursu pojawiały się pytania z wiedzy prozdrowotnej w formie testowej, odpowiedzi TAK lub NIE oraz zagadek.

Po zmaganiach jury  w składzie: Grażyna Duszyńska, Aldona Karlak, Anna Łabędzka,  Izabela Pierzchała zdecydowało, że wszystkie drużyny zasłużyły na zdobycie I miejsca. zbiorczej. Po ogłoszeniu wyników wszyscy uczniowie otrzymali słodycze, a klasy pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie.

Organizatorami konkursu byli:Marta Sędzikowska oraz Łukasz Nowicki.                                                                                           

  Łukasz Nowicki

 

Turniej sprawnościowy "Bez aktywności nie ma sprawności"

Lubin 2014


  W dniu 23 stycznia 2014 r. w sali sportowej Zespołu Szkół i Placówek Oświatowychw Lubinie odbył się turniej sprawnościowy pn. „Bez aktywności nie ma sprawności”. W rozgrywkach wzięli udział nasi podopieczni - uczniowie z zespołów edukacyjnych ZSiPO.  Do udziału w turnieju zostali zaproszeni uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej „Kameleon” w Lubinie. Organizatorem turnieju byli  nauczyciele wychowania fizycznego i rehabilitanci Zespołu Szkół   i Placówek Oświatowych w Lubinie jednocześnie członkowie naszego Stowarzyszenia, wsparcia finansowego udzieliło Stowarzyszenie „A TACY SAMI”

Alicja Augustyniak


 

Jestesmy badaczami , pracujemy rączkami


23 stycznia uczniowie objęci indywidualnymi zajęciami rewalidacyjno- wychowawczymi na terenie Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego w Lubinie uczestniczyli w uroczystości zwiazanej z zimą. Głównym celem uroczystości zatytułowanej "Jesteśmy badaczami, pracujemy rączkami" było usprawnienie pracy dłoni uczniów poprzez kontakt z materiałami o różnej fakturze. Podczas spotkania "Królowa śniegu" zachęcała dzieci i ich opiekunów do aktywnego poznawania zimy. Uczniowie muzykowali, poznawali lód w postaci sopli, tworzyli śnieg poprzez rwanie białych serwetek, badali masę mydlaną pełniącą rolę śnieżnego pola, lepili z masy solnej bałwanki, ubierali bałwanki w filcowe kapelusze i guziki z ziaren. Uroczystość przebiegała w miłej atmosferze , jak zawsze nie zabrakło słodkiej niespodzianki  dla wytrwałych uczestników.

Agnieszka Podejma
WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

 

12 stycznia nasi uczniowie  i nauczyciele włączyli się w pomoc na rzecz WOŚP. Wytrwałymi wolontariuszami  byli następujący uczniowie:

Monika Pączkowska, Piotr Rams, Karolina Korona, Weronika Formago, Rafał Szostek, Magdalena Mazurek, Bettina Godlewska oraz Marcin Kuśmira. Wolontariuszami opiekowali się nastepujący nauczyciele: Aldona Karlak, Izabela Pierzchała, Joanna Pudlak-Kobyłecka, Radosław Kobyłecki. Uczniowie wraz z nauczycielami zebrali wśród mieszkańców naszego miasta kwotę ponad 2200 zł. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i współpracę mimo mroźnej pogody.

Łukasz NowickiPANGEA – Konkurs Matematyczny

2013-2014


Organizatorem konkursu jest Międzynarodowe Gimnazjum nr 51 i_Liceum Ogólnokształcące Meridian oraz Vistula University w_Warszawie.

              Dnia 10 stycznia 2014r. uczniowie klasy V - Mateusz Pitaś, Urszula Figura i Anna Zapalska i klasy VI - Dawid Kracla wzięli udział w I etapie konkursu w kategorii szkół podstawowych. Rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności. Arkusz zawierał 15 zadań zamkniętych jednokrotnego wyboru.

Zadania od 1 - 5 po 3pkt, zadania 6 – 10 po 4pkt, zadania 11 – 15 po 5pkt, maksymalnie można było zdobyć 60 pkt. 

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i ambicją podeszli  do_zadań, bardzo chętnie rozwiązywali zadania za 3 i 4 pkt


 

Mamy ułamki dodatnie właściwe o_mianowniku 15, skreślimy ułamki skracalne, no i zostaną ułamki nieskracalne – jak widać, tak prawdopodobnie rozumuje Dawid.

 

 

Wyniki  I etapu konkursu w kategorii szkół podstawowych w nasze szkole przedstawiają się następująco:

Mateusz Pitaś – 29pkt / 60

Urszula Figura – 41pkt /60

Anna Zapalska – 29pkt /60

Dawid Kracla  - 40pkt / 60

Gratulujemy, dziękujemy uczniom za udział w konkursie.

Uczniów do konkursu przygotowała p. Maria Racka Witiak 


 


GRUDZIEŃ

 

Świąt białych, pachnących choinką, 
skrzypiących śniegiem pod butami, 
spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, 
pełnych niespodziewanych prezentów. 
Świąt dających radość i odpoczynek, 

oraz nadzieję na Nowy Rok, 
żeby był jeszcze lepszy niż ten, 
co właśnie mija

życzy

 

społeczność ZSiPO

 

 


 Szkolna Wigilia

 

19 grudnia 2013 r. w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych zorganizowano Wigilię z udziałem biskupa pomocniczego diecezji legnickiej Marka Mendyka . Uczniowie z tej okazji przygotowali wspaniały występ taneczno-wokalny, podczas którego pokazali swoje zdolności. Goście nie kryli łez wzruszenia i nie szczędzili gorących braw dla młodych artystów. Następnie Biskup poświęcił opłatek , by polskiej tradycji stało się zadość i każdy mógł złożyć innym życzenia. W spotkaniu uczestniczyło wielu gości m.in. Pan Jacek Kulicki - Prezes PeBeKa w Lubinie, a także Pani Danuta Wantuła – Dyrektor Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Lubinie.

 

 Łukasz Nowicki

 

I Harcerski Przegląd Kolęd i Pastorałek

 

W miesiącu grudniu dnia 20 nasza drużyna we współpracy z Komendą Hufca ZHP Lubin zorganizowała i zarazem uczestniczyła w wyżej wymienionym przeglądzie. Przegląd kolęd i pastorałek połączony był z poezją bożonarodzeniową. W atmosferze świątecznej zuchy i harcerze prezentowali swoje talenty. W wyniku tych zmagań nasza 6WDHNS „Piastowskie Orły” zajęła zaszczytne II miejsce. Każdy artysta został nagrodzony dyplomem i nagrodą rzeczową ufundowaną przez Komendę Hufca ZHP Lubin. Harcerzy przygotowali: dh pwd A. Karlak i dh pwd R. Kobyłecki. Na zakończenie przeglądu komendant hm. Łukasz Nowicki złożył serdeczne i ciepłe życzenia na nadchodzące święta i nowy rok.

                                                                                               pwd A. Karlak

 

 

 „Różnorodność i znaczenie gryzoni w środowisku”

 

Dnia 17 grudnia 2013 roku odbyło się spotkanie z Panem Rafałem Łęckim pracownikiem stacji badawczej w Turwii. Tematem zajęć było poszerzenie wiadomości na temat życia i znaczenia gryzoni w środowisku. Uczniowie mieli okazję na żywo zapoznać się z gatunkami gryzoni jak: mysz polna, mysz leśna, nornik, nornica. Ponadto obejrzeli prezentację multimedialna dotyczącą w/w tematyki. W zajęciach uczestniczyli uczniowie zespołów edukacyjno-terapeutycznych jak również uczniowie gimnazjum podczas lekcji biologii. Zajęcia bardzo się podobały szczególnie ze względu na bezpośredni kontakt ze zwierzętami.

                                                                                              A. Karlak

 

 

 Koncert kolęd i pastorałek

oraz "Świąteczna kartka życzliwości PeBeKa 2013"

   

W dniu 12.12.2013r. (czwartek) o godz. 10.30, odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek, podczas którego nastąpiło podsumowanie tradycyjnego, bo X konkursu PeBeKa na "Świąteczną kartkę życzliwości". Choinka po raz kolejny okazała się bezkonkurencyjna - praca autorstwa Anity Kaźmierskiej. Zwycięska praca stała się wzorem dla przygotowanej przez PeBeKa firmowej kartki świątecznej. Dodatkowo jury postanowiło wyróżnić Ewelinę Jebut, Wojciecha Wawrzynowicza i Oskara Barowicza.

w imieniu organizatorów                   
Łukasz Nowicki - nauczyciel ZSiPO w Lubinie

 

"I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem

 

W dniu 12.12.2013 roku klasa I- II B gościła przewodnicząca TPD przy Szkole Podstawowej nr 8 i Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym – Panią Elę Michalak wraz ze swoimi wolontariuszami. Spotkanie pod hasłem „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem” jak co roku powoduje wiele emocji i wzruszeń. Uczniowie po przedstawieniu swoich umiejętności wokalnych wraz z młodzieżą bawili się oraz gościli przy melodii kolęd. Nasz Mikołaj wszystkim uczniom za całoroczną grzeczność wręczył paczki oraz maskotki. Serdecznie dziękujemy za coroczne wsparcie Pani Eli i jej wspaniałej grupie wolontariuszy wraz z rodzicami.

Aldona Karlak

 

Ratujmy Mikołaja!

 

W dniu 11 grudnia 2013 r. uczniowie naszej szkoły udali się do kina na film pt. „Ratujmy Mikołaja”. Seans z okazji Mikołajewk był zasponsorowany przez „ A Tacy Sami” – Stowarzyszenie przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie. Dla wielu uczniów wizyta w kinie jest niezapomnianym przeżyciem. Dzięki Stowarzyszeniu dzieci i młodzież niepełnosprawna z ZSIPO  w Lubinie sukcesywnie odwiedzają kino, co pozwala im na lepszy kontakt z otaczającą rzeczywistością społeczno – kulturalną.

Ewa Waszewska

 

 

 

 

 „Wspólne kolędowanie”


Dnia 11.12.2013r. klasy IV-Vc oraz VI f brały udział w IX Spotkaniach Integracyjnych "Wspólne kolędowanie" z okazji Świąt Bożego Narodzenia zorganizowanych przez Zespól Placówek Szkolno - Wychowawczych w Głogowie.  Opiekunami były Pani Iwona Trzcińska oraz Pani Grażyna Czwaczka. Dzieci pięknie wystąpiły z inscenizacją do piosenki "Kochany Panie Mikołaju". Zostaliśmy bardzo miło przywitani i zaproszeni na przyszłoroczne wspólne kolędowanie.

G. Czwaczka

I. Trzcińska

 

 Zuchy i harcerze kolędują w Środzie Śląskiej

 

 

W dniu 10 grudnia 2013 roku nasza 6 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku „Piastowskie Orły” miała zaszczyt uczestniczyć w przeglądzie kolęd w Środzie Śląskiej. Organizatorem uroczystości była nasza instruktorka NS hm Irena Zdyb. Nasi harcerze i zuchy wykonali dwa utwory: „Bosy pastuszek” i „Świeć gwiazdeczko”.Do przeglądu przygotowali dzieci drużynowi: pwd Radosław Kobyłecki i pwd Aldona Karlak Uroczystość odbyła się w Domu Kultury, uczestniczyły w niej grupy przedszkolne, szkolne, gimnazjalne i drużyny harcerskie. Dzieci otrzymały słodkości oraz słodki poczęstunek a wszystko to we wspaniałej świątecznej atmosferze.„Piastowskie Orły” zaprezentowały się znakomicie! Dziękujemy Wam kochane dzieciaczki!

 Aldona Karlak

  

           MISTRZOWIE Z LUBINA! 

 

W dniach 5 -7 grudnia 2013 r. na torach Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie w ramach Jubileuszowych X Ogólnopolskich Mistrzostw w Kręglarstwie drużyna z naszej szkoły zmierzyła się z uczniami z placówek szkolnych z Kutna, Frysztaku, Kielc, Krakowa, Piły, Pyrzyc, Płocka, Skoczowa, Słupska.  Podczas zmagań w konkurencji kręgli klasycznych nasza drużyna zajęła wysokie I miejsce, w kategorii dziewcząt II miejsce zdobyła Marta Jebut, w kategorii chłopców I miejsce zdobył Sebastian Nowak. Natomiast w bowlingu III pozycję wśród dziewcząt zdobyła Weronika Kotula (reprezentacja naszej szkoły). Wszystkie drużyny zostały nagrodzone dyplomami, medalami, pucharami i nagrodami rzeczowymi. Taka forma społecznej i fizycznej rehabilitacji usprawnia aktywność osób niepełnosprawnych oraz buduje atmosferę akceptacji i szacunku.

            Organizatorem X Ogólnopolskich Mistrzostw w Kręglarstwie „Sprawni – Razem” Lubin 2013 było "A Tacy Sami" Stowarzyszenie przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie. Wsparcie finansowe Mistrzostw Stowarzyszenie otrzymało w postaci dotacji z Powiatu Lubińskiego i Gminy Miejskiej Lubin, Związku Stowarzyszeń Sportowych "Sprawni - Razem" w Warszawie oraz od wielu innych sponsorów, którym los osób niepełnosprawnych nie jest obojętny. Za koordynację mistrzostw odpowiedzialne były p. Katarzyna Jania i p. Katarzyna Pietruszko - nauczyciele Zespołu Szkół i  Placówek  Oświatowych  w  Lubinie.

 

PARTNERZY W ORGANIZACJI MISTRZOSTW:

Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie

Związek Stowarzyszeń Sportowych "Sprawni - Razem" w Warszawie

Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie


Mistrzostwa rozegrały się pod honorowym patronatem:

Pana Adama Myrdy – Starosty Lubińskiego

Pana Roberta Raczyńskiego – Prezydenta Miasta Lubina

Pana Zenona Jaszczura – Prezesa Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni – Razem”

Pana Franciszka Hawrysza – Prezesa Lubińskiego Klubu Olimpijczyka

=>więcej

 

 

 Dr Jan Wyżykowski – 4 grudnia

 

Dnia 4 grudnia 2013r. z okazji Dnia Górnika  uczniowie naszej szkoły: Weronika Kotula, Daria Wołodźko i Renata Kikta - delegacja Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. Marii Rackiej – Witiak - wzięli udział w uroczystości składania wieńców i kwiatów pod pomnikiem Odkrywcy Polskiej Miedzi dr Jana Wyżykowskiego w Lubinie.

 Maria Racka - Witiak

 

   

 "Grosz do grosza, a będzie..."

 

Uczniowie naszej szkoły, tak jak w poprzednich latach, włączyli się w akcję „Góra Grosza", organizowaną przez Towarzystwo "Nasz Dom" pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Zgodnie z tradycyjnym powiedzeniem "Grosz do grosza..." wszystkie klasy przez okres  trzech tygodni  skrupulatnie zbierały monety: jedno-, dwu-, pięcio-, dziesięcio-, dwudziesto- i pięćdziesięciogroszowe. Ogółem zebrano 4717monet co dało 208,80 zł.

Maria Racka - Witiak

Edyta Kret

Mirosław Janusz


Projekt - "Moja przyszłość zaczyna się teraz"

 

W roku szkolnym 2013/2014 w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie realizowany jest projekt pt "„Moja przyszłość zaczyna się teraz”finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX, Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.Projekt „Moja przyszłość zaczyna się teraz” skierowany jest do uczniów w wieku 14-19 lat z klas I-III specjalnych szkół gimnazjalnych należących do powiatu lubińskiego. Celem głównym w/w projektu jest wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez wzrost ich kompetencji kluczowych i podniesienie jakości i atrakcyjności dotychczasowej oferty i poszerzenie jej w celu dostosowania do potrzeb lokalnego rynku pracy.

 Aldona Karlak

 

 

LISTOPAD

  

Happening "Szkoła strefą wolną od palenia"

 

 

Od 1991 roku w trzeci czwartek listopada na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Tysiące palaczy stara się wytrwać w ten jeden dzień w niepaleniu. Święto to narodziło się w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. Ideę niepalenia promuje także nasza szkoła i z tej okazji w dniu 28 listopada odbył się happening „Szkoła – strefą wolną od palenia”.

 E. Jagielska

 

 

 

 

I Przegląd Teatrów Osób Niepełnosprawnych

 

Zespół Niezapominajki wystąpił podczas I PRZEGLĄDU TEATRÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH  zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Równe Szanse” w Ścinawie W dniu 20 listopada 2013r w Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie pod hasłem „Na scenie i w życiu wszyscy mamy równe szanse w spełnianiu marzeń”  - w ramach realizacji projektu Scena, aktor i ekran – nasza pasja”. Celem tego konkursu było: wspieranie i integracja osób niepełnosprawnych z powiatu lubińskiego oraz podkreślanie edukacyjno-terapeutycznej roli teatru.

  

 >> więcej

 

Jak nasi harcerze i zuchy włączyli się w obchody

Święta Niepodległości

11 listopada jak co roku drużyny harcerskie i gromady zuchowe świętowały Dzień Niepodległości. Po uroczystej mszy świętej odbył się przemarsz ulicami Lubina, w którym uczestniczyła 6 WDHNS „Piastowskie Orły”. Następnie zostały złożone kwiaty pod pomnikiem J. Piłsudskiego. Zwieńczeniem uroczystości było wypuszczenie biało-czerwonych balonów w niebo. Na błoniach lubińskich drużyny otworzyły stoiska ze sprzedażą ciast pieczonych przez naszych wspaniałych rodziców. Serdecznie dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc a w szczególności: pani K. Godlewskiej, Państwu Formago, P. E. Paszkowskiej, P. M. Makuch. P. Dziedzic.

Aldona Karlak

 

 

Elżbieta Rękawiczna

Ewa Waszewska 

 

"Biało - czerwone  Święto Niepodległości"

 

Uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie obchodzili Święto Odzyskania Niepodległości w biało-czerwonych barwach. Wszyscy uczniowie przygotowywali kotyliony, małe flagi, a także przebrali się w barwy narodowe. Uroczystość rozpoczęła się od uroczystego wprowadzenia flag państwowych, odśpiewano "Mazurka Dąbrowskiego" i wysłuchano okolicznościowych wierszy. Następnie uczniowie obcowali z historią oglądając prezentację multimedialną poświęconą odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

Łukasz Nowicki

 

Udział w akcji edukacujnej : "8 listopada śniadanie daje moc"

  

W ramach uczestnictwa w akcji uczniowie klas IIa brali udział w działaniach mających na celu zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Podczas spotkania uczniowie poznawali owoce i warzywa, ćwiczyli się w prawidlowym myciu rąk,nakrywali do stołu i degustowali śniadanie.

 

 

 

PAŹDZIERNIK

 

 

Start Harcerski 2013/14 r.

 

W sobotę 26 października br. Harcerze z 6 WDHNS "Piastowskie Orły" wystartowali w nowy rok szkolny 2013/2014 w całym lubińskim Hufcem. Miejscem Startu była tym razem Ścinawa. Harcerze zwiedzili najciekawsze miejsca i zabytki w czasie gry terenowej na której musieli wykazać się sprytem, znajomością mapy, sprawnością oraz umiejętnością logicznego myślenia. Po obiedzie odbyły się rogrywki sportowe oraz strzelanie pistoletami paintballowymi do celu.  W Ścinawskim porcie odbył się plener fotograficzny, pieczenie kiełbasek oraz apel podsumowujący imprezę. Wszscy harcerze wracali do domu uśmiechnięci, bowiem każdy patrol został nagrodzony za udział.

Organizację Startu Harcerskiego 2013/2014 wspomogli: Urząd Miasta w Lubinie, Urząd Miasta i Gminy w Ścinawie, Starostwo Powiatowe wLubinie.

Harcerze planują kolejną wyprawę, by odkrywać wspaniałą i ciekawą okolicę już niebawem. Tym razem będzie to Chocianów. Na wiosnę zaś przygotowują się do spływu kajakowego Odrą ze Ścinawy do Głogowa lub Nowej Soli.

Łukasz Nowicki

Komendant Hufca ZHP Lubin

 

 

 

" Święto chleba"

 

25 października w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym w Lubinie gdzie uczęszczają nasi uczniowie objęci indywidualnymi zajęciami rewalidacyjno-wychowawczymi odbyła się uroczystość zatytułowana „Święto chleba”. Podczas spotkania uczniowie wraz z nauczycielami wykonywali zadania mające na celu wielozmysłowe poznanie zboża, mąki, drożdży, soli, ciasta, pieczywa. W trakcie uroczystości uczestnicy otrzymali wiele pozytywnych wzmocnień związanych z zabawą, rozwijali swoje umiejętności w zakresie chwytu i manipulacji, inscenizowali ruchem piosenki i muzykowali. Spotkanie przebiegało w milej atmosferze . Podczas uroczystości nie zabrakło jak zwykle pięknych dekoracji i słodkiego poczęstunku.

Joanna  Pudlak - Kobyłecka

 

 

XI Dolnośląskie Mistrzostwa w Kręglarstwie

"Sprawni - Razem"  Lubin 2013

 

Dnia 22 października 2013 roku  w kręgielni Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie odbyły się XI Dolnośląskie Mistrzostwa w Kręglarstwie "Sprawni - Razem".
Organizatorem zawodów był Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie oraz Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie. 
W mistrzostwach uczestniczyło 7 reprezentacji placówek szkolnictwa specjalnego z województwa dolnośląskiego: Jawora, Legnicy, Szklar Górnych, Głogowa, Bolesławca, Złotoryi i Lubina. Funckcję gospodarzy pełnili: Pani Grażyna Dąbrowska - dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie oraz Pan Piotr Midziak - prezes Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie.

K.Jania, K. Pietruszko


 

Turniej wiedzy "Jestem bezpieczny na drodze"

 

Dnia 16.10. 2013 roku uczniowie zmagali się w turnieju wiedzy o bezpieczeństwie. Celem było sprawdzenie wiedzy uczniów z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach i odpowiedniego zachowania się w różnych sytuacjach. Zadania były urozmaicone od układania puzzli ze znakami drogowymi po quizy, krzyżówki zabawy ruchowe. Uczniowie wspaniale się bawili i wykazali się niezbędna wiedzą. Otrzymali drobne upominki. Turniej przygotowały panie E. Waszewska, E. Rękawiczna, L. Fuczek i A. Karlak.

A. Karlak

 

 

 

Dzień kolorowego ula

 

Dnia 15.10.2013 roku uczniowie klas szkoły podstawowej, gimnazjum i przysposabiającej do pracy udali się do prywatnej pasieki w Chocianowie. Celem wycieczki było zapoznanie z pracą pszczelarza, etapami wytwarzania miodu, ale również poszerzenie wiedzy na temat życia i roli pszczoły miodnej. Właściciel pasieki pan Jan w sposób bardzo namacalny wytłumaczył nam etapy wytwarzania miodu przez pszczoły. Dzieci widziały przez szybkę ciężką pracę pszczół, oglądały urządzenia pasieczne oraz piękne kolorowe ule. Był tez czas na upieczenie kiełbaski dzięki gościnności gospodarzy. Właściciele przygotowali słodki jak na pasiekę przystało poczęstunek a każdy otrzymał mały słoiczek miodu lipowego do domu aby nie zapomnieć tego wspaniałego smaku.

 A. Karlak

 

 Akcja charytatywna „Dbaj i pamiętaj”

 

Dnia 14 października 2013r., uczniowie gimnazjum naszej szkoły pod opieką p. Marii Rackiej – Witiak wzięli udział w akcji charytatywnej  „Dbaj i pamiętaj” zorganizowanej przez Stowarzyszenie „Dominik” we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Lubinie. Uczniowie porządkowali zaniedbane groby w sektorach NA12 i NA7 na terenie Cmentarza Komunalnego w Lubinie. Uprzątnęli  liście, czyścili  groby i na koniec zapalili  znicze – jako znak pamięci o tych, którzy odeszli.

M. Racka - opiekun SU

 

 

Wyjazd na mistrzostwa do Słupska

 

W dniach 10 – 13 października2013 r.uczniowie ZSZ brali udział w finałach Mistrzostw Polski Szkół Specjalnych ZSS „ Sprawni – Razem” w Koszykówce Chłopców  w Słupsku. Organizacją przygotowań do zawodów i wycieczką nad morze zajęły się nauczycielki wychowania fizycznego p. Katarzyną Jania i p. Katarzyną Pietruszko. Pobyt w Słupsku rozpoczął się wycieczką nad morze do Ustki. Zwiedziliśmy miasto, port  rybacki oraz statek piracki. Szczególne zainteresowanie wzbudziła nadmorska syrenka i kontakt z morzem. Zwiedzaliśmy także zabytkową część Słupska. W następnych dniach braliśmy udział w finałowych rozgrywkach w koszykówce, co zakończyło się dla nas dobrym V miejscem. W finale graliśmy z najlepszymi drużynami w kraju a zwycięzcy turnieju pojechali na mistrzostwa Europy do Turcji.

K. Jania

K. Pietruszko

 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej - spektakl

"Nauczyciele- Dzieciom"


Z okazji Święta Edukacji Narodowej nauczyciele Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie zaprezentowali spektakl dla uczniów ph. "Nauczyciele-Dzieciom" na podstawie wierszy Jana Brzechwy. Na scenie pojawiły się lenie, samochwały, brudasy, misie i inni. Uśmiechom i radości uczniów nie było końca bowiem nikt nie szczędził sił na przygotowanie kostiumów i odegranie wyznaczonej roli. Reżyserem przedstawienia była Pani Gabriela Klimas. Na zakończenie Pani Dyrektor Grażyna Dąbrowska oraz Pani Przewodnicząca Rady Rodziców Beata Gretkierewicz złożyły wszystkim serdeczne życzenia. Podsumowaniem uroczystości był wspólny taniec i piosenka wykonana przez uczniów i nauczycieli pt. "Witajcie w naszej szkole". Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych okazał się wspólnym świętem integracji dzieci i osób dorosłych.

Łukasz Nowicki


WRZESIEŃ

  

  

Pamiętamy o Polskim Państwie Podziemnym 

 
27 września 2013 r. przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w uroczystości związanej z 74 Rocznicą Powstania Państwa Podziemnego zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Lubinie oraz Powiatową Radę Kombatantów. Uczestnicy zebrali się wokół pomnika gen. Władysława Sikorskiego pod którym składali kwiaty w hołdzie ludziom, którzy działali w konspiracji oraz  oddali życie za wyzwolenie Polski. To pod skrzydłami Polskiego Państwa Podziemnego, które podlegało rządowi RP na uchodźstwie działała Armia Krajowa, która w każdy możliwy sposób osłabiała siły hitlerowskiego okupanta.
Samorząd Uczniowski
Anna Smolarek
>więcej

 

 

 

 "Granica bez barier"- Harcerski Ogólnopolski Rajd "Granica"- 19-22.09.2013 r.

 Corocznie w Harcerskim Ogólnopolskim Rajdzie „Granica” uczestniczą drużyny Nieprzetartego Szlaku. W liczbie 80 harcerzy i zuchów z hufców: Wrocław, Świdnica, Wałbrzych, Środa Ślaska, Lubin, Jawor, Dzierżoniów Lwówek Śląski, pojawili się w tym roku w Szklarskiej Porębie , aby pokonać swoje lęki, bariery, udowodnić sobie i innym, że potrafią zdobywać kolejne umiejętności i żyć pełnią życia.

 

Kadra rajdu: F. Franczak, A. Karlak, I. Zdyb, R. Kobyłecki, Ł. Nowicki.

 

 

  

 Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2013/2014

Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie wystartował w nowy rok szkolny 2013-2014. Uroczyste rozpoczęcie nastąpiło o godz. 11.00. Pani Dyrektor mgr Grażyna Dąbrowska z tej okazji złożyła życzenia uczniom, rodzicom oraz wszystkim pracownikom zespołu szkół serdeczne życzenia. Smutek na twarzach uczniów z okazji kończących się wakacji zmazał wspaniały i zabawny występ uczniów, podczas którego chwalili całą szkołę i jej dokonania. Uroczystość zgromadziła około 300 osób, w tym także rodziców dzieci, którzy angażują się w życie szkoły.

Po rozpoczęciu roku na akademii, wszyscy udali się do klas, by zapoznać się z nowymi planami lekcji, celami szkoły na ten rok oraz organizacją wszystkich zajęć odbywających się na terenie Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie.

Łukasz Nowicki


 


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014


Zapraszamy wszystkich uczniów wraz

z rodzicami do naszej szkoły w dniu 2 września (poniedziałek) o godzinie 11:00 na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014.