Get Adobe Flash player

AKTUALNOŚCI

rok szkolny 2015/16

 

 

 

 

 

ZESTAW PODRĘCZNIKÓW

ROK SZKOLNY 2016/2017 

dostępny

>> TUTAJ

 

   

  

  

 ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA PREZENTACJI MULTIMEDIALNEJ

 

 

 

 

 


 Uroczystość  Zakończenia Roku Szkolnego

2015/16

 

24 czerwca 2016 r. Uczniowie, rodzice, nauczyciele, zaproszeni goście i pracownicy szkoły wzięli udział w Uroczystości zakończenia roku szkolnego 2015/16.  Podczas spotkania oglądaliśmy pięknie wykonanie części artystycznej przygotowanej przez uczniów, gratulowaliśmy sukcesów i osiągnięć, wręczaliśmy nagrody i wyróżnienia. Nie zabrakło również słów uznania i wielu podziękowań za pomoc, owocną współpracę i zaangażowanie w pracę na rzecz uśmiechu i edukacji uczniów szkoły.

 

Życzymy wszystkim wspaniałych, bezpiecznych i pełnych uśmiechu wakacji!

 

Za dni kilka, o tej porze, będę witać polskie morze.

Bo najbardziej mi się marzy, żeby bawić się na plaży.

Chciałabym też dotknąć chmury i dlatego jadę w góry.

Razem z mamą, razem z tatą w górach lubię spędzać lato!

 

 

  

 

 

 

ZAPRASZAMY CAŁĄ SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNĄ

 

NA UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016,

 

KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ 24.06.2016 R. O GODZINIE 11.45

 

 

 

 

                                                                                                                                          

BEZPIECZNIE ZAWSZE I WSZĘDZIE

  

Dnia 21 czerwca odbył się II etap cyklicznej imprezy ph. Bezpiecznie zawsze i wszędzie. Celem głównym spotkania społeczności uczniowskiej było utrwalenie zasad bezpiecznego spędzania wakacji. Jak co roku nauczyciele przygotowali ciekawe metody  pracy, tak by wzrosło zainteresowanie ważnym tematem. Odbył się pokaz filmu, warsztaty, slajdy instruktarzowe, zagadki,  krzyżówki, a wszystko po to, by utwierdzić uczniów jak ważne jest bezpieczeństwo.  Na koniec omówiono formy spędzania czasu wolnego proponowane na wakacje przez RCS i CK MUZA. Uczniowie otrzymali ulotki z telefonami alarmowymi, schematami działania w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu oraz imprezami wakacyjnymi w naszym mieście.                                                                                                                                        

Imprezę przygotowały n-le : Katarzyna Jania i Katarzyna Pietruszko   

 


 Wakacje już tuż, tuż !!!

 

 

 Z uwagi na zbliżające się wielkimi krokami wakacje dnia 20 czerwca 2016 r. odbyła się impreza ogólnoszkolna dla uczniów zespołów edukacyjno-terapeutycznych ph.,, Bezpiecznie zawsze i wszędzie”. Wszyscy uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego spędzania wakacji ,utrwalili numery alarmowe 112, 999, 998, 997, rozwiązywali krzyżówkę o tematyce wakacyjnej oraz odgadywali letnie zagadki . Na zakończenie wszystkim wychowawcom zostały rozdane broszurki informujące o atrakcjach na terenie miasta Lubina. Tak przygotowani mogą wyruszać bezpiecznie w wakacyjną przygodę. Życzymy wszystkim słonecznych i bezpiecznych wakacji !

 J. Pudlak-Kobyłecka, I. Pierzchała, A. Ryśkiewicz

 

 

 

 

"PRAWA I OBOWIĄZKI UCZNIA"

 

 

 

Szkolny konkurs plastyczny rozstrzygnięty! Dziękujemy za udział i zaangażowanie w wykonywaniu prac plastycznych. Jury konkursowe postanowiło przyznać wszystkim uczestnikom zaszczytne I MIEJSCE. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach już po wakacjach.

 

 

D. Konopińska, E. Adamik, Ł. Nowicki

 

 

  

  

 "MISTRZ KLAWIATURY"

 

Uczniowie na przestrzeni 3 miesięcy (kwiecień - czerwiec) brali udział w multimedialnych konkursach komputerowych ph. "MISTRZ KLAWIATURY". Głównym celem rywalizacji było usprawnienie umiejętności posługiwania się klawiaturą komputera. Uczniowie mieli okazję wykazać się zarówno wiedzą teoretyczną, jak i w praktyce sprawdzić tempo oraz poprawność wprowadzania różnego rodzaju znaków. Rozwiązywali zadania w oparciu o treść prezentacji multimedialnej wyświetlanej podczas konkursu, za pośrednictwem standardowych edytorów tekstu oraz aplikacji on-line. Pod czujnym okiem szanownego JURY  z pomocą arkusza programu EXCEL podliczono punkty i wyłoniono zwycięzców w poszczególnych zespołach klasowych:

  

- dla klas 1,2,3 zL, 1 m. - Mateusz Ostapowicz, 2 m. - Weronika Zagońska, 3 m.- Małgorzata Fijołek, wyróżnienie- Daria Wołodźko
- dla klas 1,2,3 gL 1 m. - Emilia Grodecka, 2 m. - Ignacy Chojnacki, 3 m. - Mateusz Pitaś, wyróżnienie - Anna Zapalska
- dla klas 1,2,3 spL 1 m. - Paweł Buławieniec, 2 m. - Martin Michalczewski, 3 m. - Eryk Bolek, wyróżnienie - Kacper Siwak
- dla klas 4,6 spL 1 m. - Kacper Pańkowski, 2 m. Patrycja Podlewska, 3 m. Dawid Chwiluk, wyróżnienie - Jakub Kruszewski
- dla klasy 5 spL 1 m. - Elżbieta Pażuch, 2 m. - Maciej Makuch, 3 m. - Natalia Sydorów, wyróżnienie Adam Pażuch

 

Wszyscy uczestnicy rywalizacji otrzymali upominki. Serdecznie gratulujemy sukcesów!

Anna Smolarek

 

  

  

 

 

 Nagroda Starosty Powiatu Lubińskiego dla naszych uczniów

 

Weronika Formago, Martin Michalczewski, Aleksandra Pacura, Jakub Sokołowski, Ignacy Chojnacki, Emilia Sierota, Marcel Sarafin, Wiktoria Hopej, Daria Wołodźko, Kinga Zarzycka, Sebastian Piotrowski, Piotr Ulidowski oto 12 wspaniałych, czyli naszych uczniów, którzy wyróżnieni zostali NAGRODĄ STAROSTY POWIATU LUBIŃSKIEGO - ADAMA MYRDY. Gratulujemy , jesteśmy z was dumni !!!

  

 

 

  

 

PIERWSZY W POLSCE INTEGRACYJNY TURNIEJ RUGBY – TAG

DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH

=> czytaj więcej

 

 

 

 

   

  

  

  

 Podsumowanie IV Regionalnego Turnieju Bocci

"Sport dla każdego"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

"Co w trawie piszczy ?"

 

 

Dnia 09.06.2016r do naszej szkoły przybyli uczniowie Salezjańskiego Gimnazjum w Lubinie z wychowawcą M. Kasprzyszak z teatrzykiem kukiełkowym pt Czerwony Kapturek. Uczniowie w swoim wolnym czasie przygotowali kukiełkowe przedstawienie teatralne, aby w ten sposób zrobić niespodziankę naszym uczniom. W ten sposób uczniowie lubińskiego gimnazjum uczcili Dni Godności Osób Niepełnosprawnych obchodzone w naszej szkole. To przedstawienie obejrzeli również uczniowie klasy IIe ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Lubinie wraz z wychowawcą Christianem Halic , którzy też odwiedzili naszą placówkę z okazji obchodów Dni Godności osób Niepełnosprawnych. Po zakończeniu części artystycznej uczniowie klasy II SP 8, klasy 1-2 AGU z wychowawcą Ewą Waszewską i klasy 2pp1 z wychowawca Elą Rękawiczną wzięli udział w zajęciach integracyjnych pod tytułem „Co w trawie piszczy?” Zaproszeni do wspólnej zabawy uczniowie swoja wyobraźnią przenieśli się na wiosenną łąkę i odkrywali co piszczy w trawie. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące życia owadów na wiosennej łące, śpiewali i wspólnie tańczyli. Zaproszeni goście uczyli się również śpiewać piosenki z wykorzystaniem gestów Makaton, co pomogło im poznać i zrozumieć sposób porozumiewania się niemówiących dzieci. Były też tance integracyjne oczywiście związane z życiem owadów na łące. Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy spotkania przystąpili z ochotą do wykonania z brystolu Ślimaka – Olbrzyma. Uczniowie podzieleni na grupy przystąpili do pracy twórczej. Powstały przepiękne ślimaki, które wraz z gośćmi odjechały do SP 8, aby przypominać im spotkanie z naszymi uczniami. Podczas spotkania panowała atmosfera życzliwości i akceptacji. Nasi mali goście chętnie współpracowali w grupach ze starszymi, niepełnosprawnymi kolegami. Zajęcia integracyjne zorganizowały i prowadziły: Ewa Waszewska i Ela Rękawiczna Zaproszenie na spotkanie integracyjne przyjęli: Marzena Kasprzyszak nauczycielka z Salezjańskiego Gimnazjum w Lubinie i Chrystain Halicz- nauczyciel z SP 8 w Lubinie. Mamy nadzieję, że współpraca w atmosferze życzliwości i tolerancji będzie kontynuowana w kolejnych latach.

 E. Waszewska, E. Rękawiczna

  

"Kolorowe i pachnące lato"

 

08 czerwca na placu zabaw przy Ośrodku Opiekuńczo- Rehabilitacyjnym w Lubinie odbyły się zajęcia integracyjne z sensoplastyki „ Kolorowe i pachnące lato”. Uczestnikami zajęć byli nasi uczniowie biorący udział w indywidualnych zajęciach rewalidacyjno- wychowawczych , ich nauczyciele, dzieci z Ośrodka i ich opiekunowie. Celem zajęć było wzmocnienie więzi grupowej poprzez wspólną aktywność twórczą. Podczas zajęć dzieci odczuwały radość z aktywnego działania oraz doświadczały stymulacji wielozmysłowej przy użyciu : mąki, wody, barwników spożywczych, makaronu, fasoli, suszonych owoców, prażynek i oleju .

Alicja Ryśkiewicz, Joanna Pudlak-Kobyłecka

 

 

Wycieczka do Ogrodu Freya

 

03 czerwca br. klasy: 4-5cU Pani I. Świątek, 4-6dsU I. Trzcińskiej, 2pp1 E. Rękawicznej, oraz 1-2AgU E. Waszewskiej odwiedziły Ogród Freya w Bukównej. Uczniowie brali tam udział w warsztatach przyrodniczych prowadzonych przez właścicielkę ogrodu. Podczas zajęć oglądaliśmy malowniczy ogród, poznawaliśmy nazwy drzew liściastych i iglastych, dotykaliśmy i wąchaliśmy zioła. Można było potaplać się w fontannieJ. W wielkim namiocie czekał na nas deser i soczek. Dodatkową frajdą było konstruowanie ogródka za pomocą masy plastycznej, sadzenie roślinek i ognisko z kiełbaskami. Nie zabrakło zabaw na trawiastym boisku: przeciąganie liny, ćwiczenia równoważne oraz obowiązkowo mecze piłki nożnej. „Dla każdego cos miłego”. Wycieczka okazała się bardzo atrakcyjna. Chętnie wrócimy do …wioski z pomysłem.

 Iwona Świątek, Iwona Trzcińska

 

 

Wolontariuszki nie zawodzą

 

W przeddzień Obchodów Dnia Dziecka – tj. w dniu 31.05.2016r. odwiedziła naszą klasę -4i 5 c -grupa wolontariuszek wraz z opiekunem panią Radką Ostrowską z ZS Nr 2. Dla dzieci przygotowano mnóstwo niespodzianek. Były to między innymi pyszne słodkości- ciasta własnoręcznie upieczone, duże balony i fantastyczne zabawy. Wspólnie, miło i wesoło uczciliśmy ten dzień. Grupa wolontariuszy od 6 lat systematycznie nas odwiedza i sprawia dzieciom wiele radości.

Iwona Świątek

 

 

IV Paraolimpiada Zagłębia Miedziowego

Lubin 2016

 

31.05.2016 r na boisku sportowym przy ZSiPO w Lubinie odbyła się IV Paraolimpiada Zagłębia Miedziowego Lubin 2016. Organizatorem imprezy był Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie. Współorganizatorzy to : Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie oraz Lubiński Klub Olimpijczyka. Uczestnikami Paraolimpiady były placówki szkolnictwa specjalnego z Bolesławca, Złotoryi, Wąsosza, Szklar Górnych, Legnicy. W zawodach brali udział uczniowie Zespołu Szkół Integracyjnych w Lubinie, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej „Promyk” i „Słoneczko” oraz gospodarze - Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie.Osobami odpowiedzialnymi za organizację i przeprowadzenie imprezy były : Katarzyna Pietruszko i Katarzyna Jania.

W Y N I K I

 Katarzyna Pietruszko

 

 

 

 

  

 

"Moja Biblioteka"

 

"Świetliczaki" wzięły udział w rozstrzygnięciu konkursu plastycznego "Moja Biblioteka" organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lubinie z okazji 70-lecia istnienia. Kapituła konkursowa postanowiła docenić pracę wszystkich uczniów biorących udział w konkursie i tym samym przyznać wszystkim uczestnikom wyróżnienia oraz nagrody książkowe. Zwieńczeniem tego miłego wydarzenia była wycieczka na smakowite lody!

Daria Konopińska

 

Warsztaty dla rodziców i dzieci z Sensoplastyki

 

Warsztaty dla rodziców i dzieci z Sensoplastyki to wielozmysłowa stymulacja, ale przede wszystkim dobra zabawa. W trakcie zajęć wykorzystywane są tylko i wyłącznie produkty naturalne. Uczestnicy tworzą, eksperymentują, nawiązują kontakty interpersonalne, a co najważniejsze, dobrze się bawią. Zajęcia wpływają bardzo pozytywnie na wiele aspektów rozwoju dziecka. Wspomagają budowanie świadomości ciała i przestrzeni, dbają o usprawnienia ruchowe, wspierają rozwój zmysłów, rozwój mowy, czy rozwój poznawczy. O wszystko to dbają certyfikowani trenerzy z naszej szkoły: Joanna Pulak-Kobyłecka, Alicja Ryśkiewicz i Daria Konopińska. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z warsztatów, które odbyły się 24 maja 2016r. z dziećmi objętymi wczesnym wspomaganiem rozwoju i ich rodzicami.


Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że Minister Edukacji Narodowej ogłosił konkurs na następujące stanowiska nauczycieli w Szkole Europejskiej w Brukseli (Bruksela I):

1) edukacja wczesnoszkolna (3 etaty);

2)  wychowanie fizyczne w szkole średniej (1 etat);

3)  nauczyciel – doradca pedagogiczny ds. szkoły średniej (1 etat).

4) Oświadczenie

 

 

 

 

Nagroda w Powiatowym Konkursie Historyczno-Fotograficznym

 

 

W Powiatowym Konkursie Historyczno – Fotograficznym zorganizowanym przez Zespół Szkół Sportowych i Ośrodek Wzgórze Zamkowe z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski nasza uczennica – Małgosia Fijołek zajęła II miejsce. Otrzymała piękny dyplom i mnóstwo cennych nagród. Jej praca publikowana będzie w okolicznościowym wydawnictwie.

 Zbigniew Wróblewski

 

 

II Powiatowe Mistrzostwa  Nordic Walking dla Osób Niepełnosprawnych

 

Dnia 20.05.2016 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Powiatowych Mistrzostwach Nordic Walking dla Osób Niepełnosprawnych. Organizatorami  Mistrzostw była Fundacja „Przystań” oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej  „Uśmiech” w Ścinawie. W zawodach naszą szkołę reprezentowali : Łukasz Motyl, Kamil Budziak, Monika Pączkowska, Damian Snopkiewicz, Oskar Barowicz, Bartłomiej Karsznia oraz Maciej Siek. Wszyscy uczniowie intensywnie trenowali przed zawodami dlatego też ich trud nie poszedł na marne. W rywalizacji na starcie stanęło 70 uczestników. Mimo palącego słońca wszyscy bardzo ambitnie maszerowali  po trasie , która mierzyła 0,5 km. Najlepsi zawodnicy  z naszej szkoły zajęli następujące miejsca : Oskar Barowicz – III miejsce w kategorii  gimnazjum i I miejsce  za najlepsza technikę spośród wszystkich uczestników, Sebastian Jasion  - I miejsce w kategorii „wózki”. Na mecie każdy uczestnik otrzymał : napój regeneracyjny, posiłek, , dyplom oraz medal za udział w zawodach. Na mecie nie zabrakło również łez szczęścia. Organizatorzy imprezy zapewnili wszystkim uczestnikom wiele atrakcji. Nie zabrakło : muzyki, tańców integracyjnych  oraz słodkiego poczęstunku. Na zakończenie zawodnicy wzięli udział w pokazie baniek mydlanych  a także wykonywali je samodzielnie. Do szkoły nasi uczniowie wrócili radośni  z nagrodami i medalami.

Ewa Waszewska

Elżbieta Rękawiczna

 

 

Program "Żyj smacznie i zdrowo"

 

Dalsza realizacja programu :”Żyj smacznie i zdrowo” była kontynuowana II półroczu roku szkolnego 2015/2016 i dotyczyła :

- edukacji z zakresu nie marnowania jedzenia w tym wpływu marnowania na środowisko naturalne (przybliżenie zasad właściwego przygotowania i przechowywania posiłków),

- edukacja na temat związków pomiędzy żywieniem a ekologią oraz promowaniem proekologicznej postawy,

- angażowania rodziców do podejmowania tematyki zdrowego odżywiania z ich dziećmi oraz zachęcania ich do zmiany złych nawyków żywieniowych. W związku z tym przystąpiono do realizacji dalszych działań programu :

1. Na lekcjach wychowawczych, biologii i zebraniach z rodzicami odbywały się prelekcje na temat „Stop marnowaniu żywności z korzyścią dla środowiska i społeczeństwa” w czasie których zachęcano uczniów do regularnego spożywania pełnowartościowych posiłków, kształtowano wśród gimnazjalistów postawę szacunku do żywności oraz umiejętność przygotowywania posiłków w taki sposób by ograniczyć marnowanie jedzenia oraz edukowano z zakresu nie marnowania jedzenia w tym wpływu marnowania na środowisko naturalne.

2. Odbyła się pogadanka na temat marnowania żywności z wykorzystaniem filmu pt.: „Żywność szanuję , nie marnuję”.

3. Przeprowadzono quiz – „ Co wiesz na temat skutków i sposobów zapobiegania marnowaniu żywności?”

4. Na zajęciach techniki uczniowie : poznali zagrożenia płynące ze śmieciowego jedzenia ze szczególnym zwróceniem uwagi na „E” w produktach oraz przygotowywali potrawy , dobierali smaczne i zdrowe składniki posiłków, wymieniali się przepisami, planowali i dyskutowali o upodobaniach kulinarnych.

5. Odbyło się spotkanie z pielęgniarką szkoły, która w prosty sposób opowiedziała naszym uczniom jak niebezpieczne są nadwaga i niedowaga jak z nimi walczyć. Uczniowie dowiedzieli się jak mądrze komponować posiłki i jak często je spożywać.

6. Wykonano gazetkę ścienną propagującą zasady zdrowego stylu i racjonalnego odżywiania oraz tablicę informacyjną :”Jedz smacznie i zdrowo” , na której umieszczono najważniejsze informacje dotyczące programu i zdrowego odżywiania nastolatków.

7. Wspólnie wykonano plakaty dotyczące zdrowego żywienia oraz znaczenia witamin w codziennej diecie.

Zadania programu realizowali uczniowie z klas następujących wychowawczyń : Grażyny Czwaczki, Iwony Trzcińskiej i Marii Rackiej - Witiak.

Maria Racka - Witiak

 

 

Słoneczna Zielona Góra wita naszych uczniów


 

20 maja 2016 r. Zielona Góra przywitała uczniów klasy 5 sp L pięknym majowym słońcem. Plan wycieczki był bardzo napięty, ale udało się nam wszystkie założone cele zrealizować. Na początek spotkanie integracyjne z uczniami ZSS NR 1 na ulicy Piastowskiej, zwiedzanie szkoły i pyszny obiadek. Następnie pobyt na Winnym Wzgórzu porośniętym winoroślą, podziwianie panoramy miasta z punktu widokowego i wizyta w Palmiarni. Egzotyczna roślinność, okazy ryb, ptaków i żółwi mile zaskoczyły wszystkich uczniów. Afrykański klimat Palmiarni i atmosferę prawie winnych wzgórz Toskanii studziliśmy pysznymi lodami w miejscowej galerii. Potem pobyt na Starym Mieście i zwiedzanie zabytków nie okazał się wcale nudny. Przeplatały go nieco zabawniejsze punkty wycieczki a mianowicie spotkanie z klaunem oraz przejazd po Starówce czerwoną kolejką. Naszą podróż po pięknym mieście zakończyliśmy w MC Donaldzie. Polecamy wszystkim ten rodzaj odpoczynku, podróżujcie, nasz kraj jest piękny.

 Katarzyna Pietruszko, Katarzyna Jania

 

 

XIX Igrzyska Lekkoatletyczne w Bolesławcu

 

Dnia 18 maja 2016 r. najlepsi lekkoatleci naszej szkoły pod opieką pani Katarzyny Jania i Katarzyny Pietruszko , uczestniczyli w XIX Igrzyskach Lekkoatletycznych w Bolesławcu.

Doskonała kondycja niektórych zawodników pozwoliła na zdobycie zaszczytnych miejsc , gratulujemy:

- Martin Michalczewski – II miejsce w biegu na 60 m / kat. szkoła podstawowa /

                                      - I miejsce w biegu na 800 m

- Dawid Kwiatkowski - udział w zawodach , miejsca poza medalowe

- Maciej Makuch         - udział w zawodach , miejsca poza medalowe

 

- Karolina Chużyn   - I miejsce w skoku w dal / kat. gimnazjum /

                                  III miejsce w biegu na 60 m

- Anna Zapaska        - III miejsce w skoku w dal

- Emilia Grodecka    - udział w zawodach , miejsca poza medalowe

- Mariusz Marczuk   - II miejsce w skoku w dal

                                   I miejsce w biegu na 60 m

                                   II miejsce w biegu na 800 m

 

- Patrycja Borowska – III miejsce w skoku w dal / kat. szkoła zawodowa /

                                    III miejsce w biegu na 60 m

                                    I miejsce w biegu na 400 m

- Mateusz Sławski     - udział w zawodach , miejsca poza medalowe

 

Zawodnicy, którzy wywalczyli miejsca na podium otrzymali pamiątkowe medale

oraz gratulacje od władz powiatu i generalicji wojskowej.Uczniowie zespołów edukacyjnych: Kuba Sokołowski, Piotr Ulidowski, Dawid Sławski uczestniczyli w konkurencjach rekreacyjno-sprawnościowych ph.”Dzień sprawności motorycznych”. Reprezentacja szkoły została nagrodzona pamiątkowych pucharem bolesławieckim oraz nagrodą rzeczową w postaci sprzętu sportowego.

 Katarzyna Pietruszko, Katarzyna Jania

 

 

 

 

 

"Nadchodzi lato - smaki i kolory lata"

 

W środę 18 maja w holu Ośrodka Opiekuńczo – Rehabilitacyjnego w Lubinie odbyła się integracyjna impreza dla dzieci objętych indywidualnymi zajęciami rewalidacyjno – wychowawczymi ZSiPO w Lubinie oraz dla podopiecznych grupy III ośrodka, którym towarzyszyli nauczyciele i terapeuci. Bawiliśmy się pod hasłem „Nadchodzi lato – smaki i kolory lata” imprezę przygotowały i poprowadziły panie: Anna Przygodzka i Dorota Irzyk. Głównym bohaterem spotkania była truskawka, którą dzieci poznawały wielozmysłowo. Wąchały i smakowały same owoce, przy pomocy nauczycieli i terapeutów przygotowywały zdrowy koktajl truskawkowy na bazie jogurtu, a także smakowały sorbetu z truskawek. Oprócz wykonywania pracy z truskawkami znalazł się również czas na śpiewanie i inscenizowanie ruchem piosenek o lecie i grę na instrumentach perkusyjnych. Wszyscy uczestnicy spotkania bawili się bardzo dobrze, o czym świadczyły uśmiechnięte twarze, a truskawki i smakołyki z nich przyrządzone wszystkim bardzo smakowały.

 Anna Przygodzka

 

 Jak w Hollywood

 

 

12 maja 2016 gościliśmy na IV pikniku artystycznym organizowanym przez WTZ Promyk i Słoneczko w Lubinie . Tematem przewodnim były gwiazdy Hollywood. To było niezwykłe wydarzenie, które na długo pozostanie w naszej pamięci. Był czerwony dywan, blask fleszy i rozdanie Oscarów. Przy motywach klasycznej muzyki filmowej tworzyliśmy plakaty, zdobiliśmy kubki pisakami ceramicznymi i podziwialiśmy pokaz pracy kostiumologa i charakteryzatora.

Izabela Wszoła

 

 

 

 

 

Integracja - klasowa akcja II e w SP Nr 8 w Lubinie


 

Dnia 05 maja 2016 r.  uczniowie klasy II e SP nr 8 w Lubin z wychowawcą Chrystianem Haliczem gościli  uczniów z naszej szkoły.

Celem  tego spotkania była propagowanie idei integracji, łamanie barier i uprzedzeń związanych z niepełnosprawnością. Wyeliminowanie tych barier może nastąpić tylko wtedy, gdy dzieci pełnosprawne będą przebywać z niepełnosprawnymi  na co dzień.

Spotkanie miało charakter zajęć plastycznych, a dokładnie stworzenie wspólnej pracy - "wiosennej łąki". Każdy uczeń miał przydzielone zadanie, tak aby w ostatniej fazie projektu wszystkie prace wspólnie połączyć w jedną całość. Wszyscy uczniowie pracowali nad stworzeniem różnymi technikami plastycznymi wiosennej trawy, słońca, kolorowych kwiatów oraz wielobarwnych  owadów. Zajęcia plastyczne przeplatane były z zajęciami ruchowymi przy muzyce, co uatrakcyjniło wspólnie spędzony czas.

Wspólna edukacja oraz zabawa osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych intelektualnie  zawsze przynosi obustronne korzyści - zarówno w sferze wychowawczej jak i dydaktycznej. W ramach tych spotkań integracyjnych uczniowie uczą się wzajemnej przyjaźni, samodzielności i decydowania o sobie. Tak więc integracja to stworzenie spontanicznych i autentycznych  relacji wśród dzieci pełnosprawnych i niepełnosprawnych.

Spotkanie zainicjowali: Pan Chrystian Halicz - wychowawca klasy II e oraz Pani Ela Rękawiczna - nauczycielka ZSiPO w Lubinie. 

 

 

 

Jak człowiek może uratować zagrożone gatunki?

  

Klasa 4-6d Pani Iwony Trzcińskiej bierze udział w ogólnopolskim konkursie "Jak człowiek może uratować zagrożone gatunki?" organizowanym przez Fundację Uniwersytet Dziecięcy. Zadaniem było wykonanie makiety, która musi uwzględniać potrzeby zwierząt żyjących w zaprojektowanym otoczeniu, przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności dla mieszkańców. Ogłoszenie wyników wkrótce.

 

 

 

Dzień Ziemi pt. „Chrońmy przyrodę”


Corocznie obchodzimy tak ważny i wyjątkowy dla człowieka dzień jakim jest Dzień Ziemi.

Celem imprezy była promocja ekologii oraz utrwalanie wiadomości na temat ochrony środowiska. Uroczystość w tym roku obchodzona była metodą stacyjną w formie mini-warsztatów, a zadaniem uczniów było wykonanie określonych zadań na poszczególnych stanowiskach. Mogli rozwijać swoje zdolności i umiejętności, a zarazem poszerzać i utrwalać swoją wiedzę na temat różnorodności biologicznej i nie tylko. Uczniowie rozwiązywali zadania na stanowiskach:

      • Łamigłówki sprytnej główki
      • Ekologiczny instrument muzyczny
      • Kalambury
      • Ile wody jest w kubeczku
      • Ciekawostki i rymowanki
      • Pomaluj mój świat

Zajęciom towarzyszyła muzyka związana z dźwiękami i odgłosami przyrody oraz prezentacja multimedialna nt. ochrony przyrody.

W przedsięwzięciu wzięło udział ponad stu uczniów. Wszyscy za aktywny udział otrzymali drobne upominki.

Uroczystość przygotowały: J. Wolicka, E. Adamik, I. Wszoła, A. Smolarek, A. Karlak

 Tekst: A. Karlak
 
 I miejsce dla "ŚWIETLIKÓW"!!! :)
 

Zespół Teatralny "Świetliki" w składzie: Magdalena Mazurek, Weronika Formago, Dominika Olczyk, Aleksandra Pacura, Maciej Makuch oraz Eryk Bolek uczestniczył w X Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Chobieńskim Ośrodku Kultury. Konkurs ten cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku zaprezentowało się 16 amatorskich zespołów, a na scenie podczas dwóch dni wystąpiło ponad 200 młodych artystów pod opieką 21 instruktorów.
Reprezentacja ZSiPO zdobyła I MIEJSCE za przedstawienie pacynkowe pt. "O Złotej Rybce".
Opiekunami byli Pani Daria Konopińska i Pan Łukasz Nowicki. Podkład słowno-muzyczny przygotowała Pani Anna Smolarek.

 

Marszobiegi z okazji wiosny

 

Dnia 28 kwietnia 2016r. w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie odbyły się ,,Marszobiegi z okazji wiosny”, w których udział brali uczniowie z zespołów edukacyjnych. Celem imprezy sportowej było propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia oraz doskonalenie kondycji fizycznej poprzez aktywność ruchową. Podczas marszobiegu uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców.


W kategorii dziewcząt najszybciej do mety dotarły: I miejsce- Ewelina Jebut, II miejsce- Wiktoria Dziwińska, III miejsce- Alicja Staszak.
W kategorii chłopców najszybciej do mety dotarli: I miejsce- Marcel Sarafin, II miejsce- Kamil Budziak, III miejsce- Piotr Ulidowski.


Po krótkiej przerwie odbył się turniej sprawnościowy. Zawodnicy dzielnie i z zaangażowaniem pokonywali różnorodne tory przeszkód i uczestniczyli w konkurencjach wymagających sprawności fizycznej. Pomoc w przeprowadzeniu turnieju udzielili uczniowie Zespołu Szkół Nr1 w Lubinie wraz z nauczycielem wychowania fizycznego Panem Stanisławem Augustyniakiem.
Za aktywny udział w Marszobiegu uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie ,,A Tacy Sami” oraz Szkole Koło TPD działające przy ZSiPO w Lubinie.
Odpowiedzialne za organizację imprezy były nauczycielki Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie: A.Augustyniak, M.Mandziak, I.Pierzchała.

 I. Pierzchała
 
  

Szkolny konkurs plastyczny

„Podwodny Świat”

 

Dnia 25.04.2016 r.odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego pt. "Podwodny Świat". Celem konkursu było rozwijanie kreatywności, fantazji, wyobraźni plastycznej i sprawności manualnej a przede wszystkim  wzbudzenie zainteresowania życiem w morskich głębinach. Do organizatorów wpłynęło wiele oryginalnych i ciekawych prac plastycznych, głownie przestrzennych. Jury po burzliwych naradach zadecydowało przyznać wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie dyplomy uczestnictwa oraz wyróżnienia indywidualne i grupowe. Nagrody rzeczowe i dyplomy ufundowane przez "A Tacy Sami" Stowarzyszenie przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie otrzymali:

 • w kategorii indywidualnej

I  miejsce–  Mateusz Dzwonek

II miejsce– Ewa Dziedzic,  Dawid Chwiluk, Mateusz Łukaszczyk

III miejsce– Alicja Jałosińska, Oskar Kruszewski

 • w kategorii grupowej

I miejsce – klasa 1-2 BgU

II miejsce– klasa 4-6dU

III miejsce– klasa 4bU oraz klasa 2PP1


Wszystkie prace można podziwiać podczas wystawy pokonkursowej zorganizowanej w holu głównym naszej szkoły.  Uroczystość podsumowującą  uświetnił występ szkolnej grupy teatralnej "Świetliki" z przedstawieniem "Złota Rybka". Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom  jeszcze raz serdecznie gratulujemy!!! :) Organizatorzy- Iwona Trzcińska, Daria Konopińska, Łukasz Nowicki.

 

 
 
 

„Wycieczka do Ostaszowa”

 

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Lubinie z wychowawcami: E. Rękawiczną , L. Fuczek, A. Karlak i I. Wszołą pojechali we wtorek 19.04 2016r na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego „Amazonka”.

Wyjazd na tę wycieczkę  był formą podsumowania projektu edukacyjnego  realizowanego w bieżącym roku szkolnym przez uczniów w/w szkoły. Uczniowie brali udział w warsztatach ceramicznych, zwiedzali mini ZOO oraz obserwowali warunki życia wiejskiego. Szczególną atrakcją dla uczniów  było zwiedzanie i zabawy w indiańskiej wiosce. Na zakończenie wycieczki odbyło się wspólne grillowanie na terenie gospodarstwa agroturystycznego „Amazonka”. 

E. Rękawiczna, L. Fuczek, A. Karlak

  

 

  Szkolny Konkurs Matematyczny

ph.: "Matematykę można polubić"

 

 

  Dnia 14.04.2016 r. uczniowie klasy I, II i III gimnazjum wzięli udział w szkolnym konkursie matematycznym. Przygotowano 10 zadań (5 zestawów po 2 zadania) w tym 7 otwartych (z luką oraz  krótkiej i rozszerzonej odpowiedzi) i 3 zamknięte – wielokrotnego wyboru. Zadania były opracowywane tak, aby uczniom miło i przyjemnie upływał czas mozolnej pracy. Na ich rozwiązanie przeznaczono 45 minut. Maksymalnie można było zdobyć 23 pkt. Komisja Konkursowa w składzie:

p.Renata Malec – wicedyrektor szkoły, p. Ewa Jagielska – pedagog szkoły i p. Gabriela Klimas – nauczyciel języka polskiego - po sprawdzeniu rozwiązań zadań zgodnie ze schematem punktowania wyłoniła zwycięzców:

- I miejsce zajęli uczniowie z klasy III gimnazjum zdobywając 22pkt na 23pkt możliwych

- II miejsce -  uczniowie z klasy II gimnazjum – 20pkt/23pkt

- III miejsce  - uczniowie z klasy I gimnazjum – 14pkt/23pkt

Pani Renata Malec – wicedyrektor szkoły gratulowała wiedzy i umiejętności wszystkim uczestnikom konkursu, życzyła wytrwałości w rozwijaniu pasji matematycznych i dalszych sukcesów, wręczyła  dyplomy, słodkie upominki i nagrody książkowe.

 Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy za udział w konkursie. Konkurs przygotowała i prowadziła Maria Racka-Witiak – nauczyciel matematyki

 

  

Wycieczka zawodoznawcza


 

To była już druga nasza wyprawa z cyklu „Poznajemy hotele”.

Dziś do grona naszych Przyjaciół dołączyli Państwo Joanna i Adam Hassaniyeh - właściciele hotelu BELLA w Jeleniej Górze – Cieplicach. Ci życzliwi ludzie udostępnili nam - uczniom Zasadniczej Szkoły Zawodowej swój hotel oraz  umożliwili zapoznanie się ze specyfiką pracy w pionach pobytowych tej uroczej jednostki. Zobaczyliśmy, na czym polega praca w profesjonalnie prowadzonym, atrakcyjnym hotelu uzdrowiskowo - konferencyjnym. Wycieczka ta przyczyniła się do wzbogacenia procesu dydaktycznego i ułatwiła  zdobywanie wiedzy przez przyszłych pracowników pomocniczych gospodarstwa hotelarskiego.

Szczególne wyrazy podziękowania składamy Pani Joannie, która osobiście oprowadziła nas po wszystkich zakamarkach oraz ciekawie opowiadała o pracy hotelarza. Odpowiadała też cierpliwie na nasze pytania, zdradziła kilka tajemnic właściciela, dzięki którym hotel cieszy się renomą, a goście wracają do niego często i chętnie.

To miłe spotkanie zakończyło się wykonaniem wspólnej fotografii. Szkoda tylko, że pogoda nie dopisała.

Pozostając z nadzieją na dalszą miłą i owocną współpracę dziękujemy za zrozumienie i dobre serce.

Więcej informacji o hotelu Bella w Cieplicach na stronie: http://www.hotelbella.pl/.

 Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej,

kl. I i III – pracownik pomocniczy gospodarstwa hotelarskiego

 

Wizyta przedszkolaków

 

Dnia 01 kwietnia br. z okazji Światowego  Dnia Autyzmu naszą  szkołę odwiedziły dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 9 w Lubinie. Każdy uczeń otrzymał niebieski balonik oraz naklejkę w kształcie żarówki na znak solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem. Był czas na wspólną zabawę i słodki poczęstunek dla wszystkich.

Mariola Kamionka

 

 

NOWA OFERTA ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH

„BOCCIA KREUJE I REHABILITUJE”

 => czytaj więcej

 

  

 

 

 

Czy wiem co jem?

 

Uczniowie klasy IIB Specjalnego Gimnazjum brali udział w projekcie gimnazjalnym "Czy wiem co jem?" Celem projektu było:

 1.Zapoznanie uczniów z zasadami zdrowego odżywiania.

 2.Doskonalenie umiejętności segregowania posiłków na zdrowe i niezdrowe.

 3.Ćwiczenie umiejętności praktycznego wykonania zdrowych dań, przekąsek i napojów.

W ramach realizacji projektu uczniowie poznali zasady zdrowego żywienia. Wykonali zespołową pracę manualną tj. "Piramida zdrowego żywienia","Mapę zdrowych kroków" i potrafią omówić ich znaczenie. Wykonali broszurę ze zdjęciami i informacjami na temat istotnych dla zdrowia produktów spożywczych, a wszystko to zostało podsumowane przepisami kulinarnymi, które wykonali podczas trwania projektu. Uczniowie nauczyli się segregować pozyskane z czasopism przepisy na zdrowe potrawy. Potrafią samodzielnie przygotować proste, zdrowe posiłki typu: sałatka, kanapka, sok, mus owocowy, twarożek z warzywami itp.

 Opiekun projektu Grażyna Czwaczka

 n-l wspomagający Iwona Trzcińska

 

  

 

 

W wielkanocnej krainie

 

 23.03.2016 r. uczniowie z naszej szkoły objęci indywidualnymi zajęciami rewalidacyjno-wychowawczymi na terenie Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego w Lubinie wraz ze swoimi nauczycielami uczestniczyli w uroczystości przedświątecznej zatytułowanej "W wielkanocnej krainie". Uczestnicy imprezy aktywnie przygotowywali się do świąt poprzez następujące działania: ozdabianie jajek, wykonywanie baranka z waty, dekorowanie masą słodkich babeczek, akompaniowanie na instrumentach do piosenek o kurce i baranku. W trakcie uroczystości nie zabrakło pięknych dekoracji, miłej atmosfery i serdecznych życzeń wielkanocnych.

 Alicja Ryśkiewicz, Joanna Pudlak-Kobyłecka

 

  

  Zajęcia ceramiczne

  

W dniu 23.03.2016 uczniowie klas 4-5c oraz 4-6d wybrali się do lubińskiego MDKu na zajęcia ceramiczne pod kierunkiem pani Małgorzaty. Dzieci poznawały właściwości gliny oraz lepiły figurki - zwierzęta poprzez zgniatanie, ugniatanie i wałkowanie gliny. Nasi uczniowie mieli okazję rozwinąć swoją wyobraźnię i zdolności manualne.  Pani Małgosia dokładnie wytłumaczyła dzieciom sposób wykonania, a następnie rozdała im narzędzia do zrobienia glinanych kotków. Wszyscy w skupieniu "wyczarowali" z gliny przepiękne rzeźby, które po wykonaniu zostały zabrane do wypalenia, a następnie będą rozdane dzieciom. Dzięki tego rodzaju zajęciom, dzieci miały okazję poznać nowe techniki plastyczne,rozwinąć swoje zdolności manualne, a także doskonalić umiejętność skupienia uwagi.  Zajęcia ceramiczne to forma zabawy, wszystkie dzieci miło spędziły czas i dało im dużą satysfakcję.

 

Iwona Świątek

Iwona Trzcińska

   

Hipoterapia w Folwarku i Stajni Osiek

 

W związku z nawiązaniem współpracy z Fundacja FIKA im Kaspara Schwenkfelda uczniowie ZSIPO biorą udział w hipoterapii w Folwarku i Stajni Osiek. Zajęcia cieszą się ogromnym powodzeniem, ponieważ oprócz zwiedzania uczniowie przygotowują konie do jazdy, sami je czyszczą, zakładają uprząż. Następnie pod stałą opieką i kontrolą Pań terapeutek jeżdżą konno, co sprawia uczniom najwięcej radości. Jest też praca: uczniowie uczą się ładować siano do specjalnych siatek. Na zakończenie projektu planowane są zabawy przy ognisku i pieczenie kiełbasek. Hipoterapia to bardzo ciekawa, niezwykle skuteczna forma rehabilitacji. Terapia, której celem jest nie tylko przywracanie dzieciom sprawności fizycznej, ale również usprawnianie funkcji psychicznych. 

Iwona Trzcińska

 

 

 

 

"Zajączek 2016"

 

W dniach 1-18 marca 2016 r. Szkolne Koło TPD działające przy ZSiPO w Lubinie zorganizowało akcję charytatywną„ Zajączek 2016”.Dziękujemy za duże zaangażowanie całej społeczności szkolnej. Dzięki Wam udało się przygotować paczki, które trafiły do uczniów naszej szkoły.

 

organizatorzy: J. Pudlak-Kobyłecka, A.Ryśkiewicz, D.Szpoton, I. Pierzchała

 

Wielkanocne fantazje

 

W dni 9.03.2016 r. odwiedzili nas uczniowie Salezjańskiego Gimnazjum w Lubinie. Uczestniczyli w zajęciach integracyjnych zorganizowanych przez p. Elżbietę Rękawiczną oraz Ewę Waszewską. Tematem spotkania były „Wielkanocne fantazje”. Uczniowie Gimnazjum Salezjańskiego oraz uczniowie naszej szkoły wspólnie wykonywali wielkanocne kartki. Podczas zajęć towarzyszył bardzo przyjazny nastrój. Oprócz przygotowania kartek wszyscy uczniowie chętnie wzięli udział w zajęciach taneczno – improwizacyjnych związanych ze świętami.

 


KONKURS    MATEMATYCZNY   PANGEA

   

Dnia 03 marca 2016 roku odbył się szkolny etap ogólnopolskiego konkursu matematycznego „PANGEA”.  W naszej szkole do konkursu wytypowano  6 uczniów – czterech z klasy 4 i dwóch z klasy 6 szkoły podstawowej. Pani  wicedyrektor Renata Malec serdecznie przywitała wszystkich uczniów  i dokonała oficjalnego otwarcia konkursu. O godz. 9:00 uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań konkursowych. Każdy otrzymał arkusz z zadaniami. Zadania miały formę testu jednokrotnego wyboru. Na każde pytanie było 5 odpowiedzi: a, b, c, d i e. Trzeba było nieźle natrudzić się by wybrać prawidłową odpowiedź. Maksymalnie można było uzyskać 60 punktów. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Jakub Kruszewski – kl 6  spL - 32 pkt / 60

Dawid Chwiluk – kl 6 spL – 38 pkt / 60

Łukasz Zarobnik – kl. 4 spL -  49 pkt / 60

Kacper Pańkowski -  kl. 4 spL – 34 pkt / 60

Przemysław Niżnik - kl. 4 spL – 32 pkt / 60

Gabriel  Kocyk  - kl. 4 spL -  35pkt / 60. 

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie. Gratulujemy uzyskanych wyników. Uczniów do udziału w konkursie  przygotowała  M. Racka – Witiak.

 

 

Zimowe nastroje

 

29.01.2016 r. nasi uczniowie uczęszczający na indywidualne zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym w Lubinie brali udział w imprezie zatytułowanej "Zimowe nastroje". Podczas uroczystości dzieci rozwijały: ekspresję twórczą, funkcje poznawcze, umiejętności chwytu i manipulacji, zdolności ruchowe i muzyczne. Organizatorki uroczystości dostarczyły uczniom wiele atrakcji wśród nich znalazły się: zakładanie czapek, szalików i rękawic; dotykanie śniegu i kostek lodu; dmuchanie przez słomkę kuleczek z waty; formowanie z papieru kul; malowanie kulami moczonymi w farbie; potrząsanie folią malarską z papierowymi kulami; ogrzewanie rąk w ciepłej wodzie; smakowanie ciepłej herbaty z miodem. Impreza przebiegała w miłej atmosferze. Dzieci mogły korzystać z serdecznej pomocy ich nauczycieli.

Anna Przygodzka, Joanna Pudlak-Kobyłecka

 

 

Poznajemy RUGBY TAG

 

Dnia 24 lutego odbyło się spotkanie integracyjne w ramach współpracy sportowej ph. „ NOWA DYSCYPLINA – RUGBY TAG ”. Uczniowie naszej szkoły poznawali tajniki rugby wraz z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 5. Spotkanie w miłej i przyjaznej atmosferze prowadził Prezes Regionalnego Związku Rugby p. Tomasz Nimczyk. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie nowym sportem. Nauka gry w RUGBY TAG kontynuowana będzie na lekcjach wychowania fizycznego i pozalekcyjnych zajęciach sportowych.

K. Pietruszko i K. Jania

 

 

 

 

XIX Regionalny Turniej Tenisa Stołowego

 

 Dnia 23 lutego 2016 r. reprezentacja szkoły w składzie: Karolina Chużyn i Mariusz Marczuk z gimnazjum oraz Małgorzata Fijołek i Kacper Kita ze szkoły zawodowej uczestniczyła w XIX Regionalnym Turnieju Tenisa Stołowego – Szklary Górne 2016, który odbył się w Galerii Cuprum Arena w Lubinie. Uczniowie godnie zaprezentowali się na zawodach, rozgrywając po kilka meczów każdy. Sam udział był dla nich dużym wyróżnieniem, są najlepszymi tenisistami naszej szkoły. Gratulujemy.

K. Pietruszko

„Morskie opowieści” w ZSiPO w Lubinie

 

W dniu 25 stycznia 2016 r. dla całej społeczności szkolnej ZSiPO w Lubinie odbył się bal karnawałowy „MORSKIE OPOWIEŚCI".

W Nowym 2016 Roku wszyscy uczniowie bawili się na szkolnym „okręcie” w krainie „MORSKICH OPOWIEŚCI”. Wspaniale przebrani uczniowie razem tańczyli przy ulubionych utworach muzycznych oraz brali udział w zabawach i konkursach godnych prawdziwego wilka morskiego. Wybrano króla i królową balu oraz z zachwycano się artystycznym występem uczniów Szkoły Podstawowej Nr 12 w Lubinie przygotowanych przez opiekunów: panią Ewę Pudlak oraz panią Katarzynę Maciorowską.

 

Podczas imprezy panowała atmosfera pełna pozytywnych emocji, dobrej zabawy i dziecięcych uśmiechów od ucha do ucha. Dzięki „A Tacy Sami" Stowarzyszeniu przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie wszyscy uczniowie szkoły otrzymali słodkie noworoczne upominki sfinansowane przez Stowarzyszenie Sympatyków Zagłębia Lubin „ZAGŁĘBIE FANATYKÓW". Społeczność szkoły serdecznie dziękuje za okazane wsparcie. 

koordynator: Anna Smolarek

 

 

 Wierni kibice

  

Uczniowie ZSiPO pod opieką nauczycieli p. Katarzyny Jania i p. Katarzyny Pietruszko byli trzykrotnie w Hali Sportowej RCS w Lubinie na meczach ligowych piłki ręcznej i siatkówki. Kibicowali drużynom naszego miasta 26 stycznia oraz 20 i 24 lutego 2016 r. Celem spotkań było propagowanie sportu, rozwijanie zainteresowań sportowych oraz kształtowanie prawidłowych postaw społecznych wśród uczniów.

Dziękujemy władzom klubów sportowych za umożliwienie bezpłatnego udziału w meczach.

 K. Pietruszko i K. Jania

 

 

 

„Wizyta w piekarni”

 

Już po raz kolejny uczniowie klas I- III Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Lubinie wraz ze swoimi wychowawcami zwiedzają różne miejsca racy.

Tym razem (14.01.2016r) odwiedzili pobliską piekarnię (na ulicy Składowej). Uczniowie obserwowali ciężką i bardzo użyteczną społecznie pracę piekarzy. Śledzili cykl powstawania chleba, który potem tak chętnie kupują  w tej piekarni.

Na zakończenie wizyty uczniowie otrzymali świeżo upieczone chleby. Były przepyszne!!!!

Wycieczka do piekarni była kolejnym już działaniem podjętym przez nauczycieli  i uczniów klas I-III Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Lubinie w ramach realizacji projektu edukacyjnego pt. ”Szlakiem ginących zawodów”

Elżbieta Rękawiczna

Aldona Karlak

Leonarda Fuczek

Bezpieczne ferie 2016

 

 

Pod takim hasłem odbyło się spotkanie społeczności ZSiPO z przedstawicielami Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej w Lubinie. Uczniowie oglądając prezentację multimedialną słuchali o zasadach bezpiecznego spędzania czasu wolnego, odpowiadali na pytania zadawane przez funkcjonariuszki policji oraz sami zadawali pytania, o to jak unikać wypadków i zagrożeń. Wszyscy mogli też przypomnieć sobie podstawowe zasady poruszania się po drogach i unikania zagrożeń w różnych miejscach. Na zakończenie Pani Wicedyrektor Renata Malec wręczyła Paniom Policjantkom podziękowania za opiekę i dobre rady dla naszych uczniów. Organizatorami spotkania były: Pani Aldona Karlak, Pani Elżbieta Rękawiczna oraz Pan Łukasz Nowicki.

Łukasz Nowicki

 

 

Akcja "Świąteczna paczka"

 

W miesiącu grudniu aby rozświetlić serca naszych bliskich z okazji Świat Bożego Narodzenia Stowarzyszenie " A Tacy Sami" wraz z owarzystwem Przyjaciół Dzieci zorganizowało akcję "Świąteczna paczka”. Obdarowano paczkami żywnościowymi 25 uczniów ZSIPO. Szczególne podziękowania składamy Panu Jackowi Kulickiemu Prezesowi Zarządu PeBeKa za Jego ogromne serce- dzięki tylko Jego ofiarności pomoc otrzymała 8 dzieci . SERDECZNE PODZIĘKOWANIA !!!!

Ponadto dziękujemy wszystkim rodzicom, osobom prywatnym, które włączyły się w naszą akcję.

 Aldona Karlak

 

 

 

 

 

 

Niech radość i pokój

Świąt Bożego Narodzenia

towarzyszy wszystkim

przez cały Nowy Rok.

Życzymy, aby był to Rok

szczęśliwy, bogaty w osobiste doznania,

spełnił marzenia i dążenia

oraz by przyniósł wiele satysfakcji
z własnych dokonań

społeczność ZSiPO

 

  

 

 

Choinkowo w Galerii Cuprum Arena

   

Uczniowie klasy 4 bsU oraz wychowankowie świetlicy szkolnej przy ZSiPO w Lubinie pod opieką pani Darii Konopińskiej oraz Agnieszki Zych-Czernek wzięli udział  w konkursie na najpiękniejszą choinkę „Choinkowo”. Dzieci ozdabiały granatowe figurki, bombki oraz białe gwiazdki perełkami. Choinka spodobała się i zajęliśmy III miejsce. Uczestnicy konkursu otrzymali od przedstawicieli Galerii czekolady, dyplom oraz kupony na lody do Grycana. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zagłosowali na naszą choinkę oraz organizatorom i sponsorom za nagrody Konopiska wspaniałą świąteczną zabawę.

Daria Konopińska

Agnieszka Zych-CzernekGóra Grosza policzona


Akcję GÓRA GROSZA w naszej szkole sprawnie przeprowadził Samorząd Uczniowski pod czujnym okiem p.Marii Rackiej - Witiak. Cała akcja spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony uczniów, rodziców i wszystkich pracowników szkoły. Nie zawiedliśmy, każdy przyniósł tyle, ile mógł, razem usypaliśmy wielką górę monet. Dnia 18.12.2015 r. dokładnie zliczaliśmy monety, liczył się każdy grosz. Zebrano 5799 monet jedno-, dwu- i pięciogroszowych, co dało razem 128,76 zł. Dziękujemy uczniom, rodzicom oraz wszystkim pracownikom szkoły za włączenie się do tej wspaniałej akcji, która uczy dzielić się tym co mamy. Jeszcze raz wszystkim darczyńcom z całego serca dziękujemy. 

>> sprawozdanie

M. Racka- Witiak

  

Świąteczna paczka

 

18 grudnia 2015 r wolontariusze oraz społeczność II LO w Lubinie pod opieką Pani Doroty Witold, obdarowali uczniów klasy 4b oraz 1,2,3 a  Świątecznymi Paczkami. Nikt z nas nie oczekiwał aż takiego wsparcia. Upominki w postaci artykułów spożywczych, środków higienicznych, słodyczy, książeczek, zabawek, puzzli, ubranek, wystarczyły dla 15 uczniów naszej szkoły. Dziękujemy za świąteczną paczkę wszystkim hojnym darczyńcom uczniom, rodzicom, Dyrekcji, nauczycielom, pracownikom, II  LO Lubinie. Szczególnie dziękujemy Pani Dorocie Witold oraz Księdzu Jerzemu.

Agnieszka Zych-Czernek

 

 

 

http://zsipo.lubin.pl/index.php?view=category&catid=298&option=com_joomgallery&Itemid=89

Koncert Kolęd i Pastorałek z okazji Szkolnej Uroczystości Wigilijnej

 

Każdego roku o grudniowej porze każdy się stara jak tylko może.

I my korzystając z tej sposobności,  17 grudnia gościliśmy wielu zacnych gości.

Odwiedzili nas serdeczni przyjaciele z Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń  PeBeKa S. A. w Lubinie, oraz „A Tacy Sami” Stowarzyszenia przy naszej szkole, duchowni z ramienia Kościoła Katolickiego z Księdzem  Biskupem Diecezji Legnickiej na czele oraz z Kościoła Chrześcijan Babtystów w osobie Pastora Zbigniewa Wierzchowskiego, który wygrywał dla nas piękną melodię kolęd.

Przed Gośćmi wystąpiły nasze wspaniałe maluchy z klasy 1, 2, 3 a sU z utworem „Pada śnieg”.

Poczuliśmy zimę,

sypnęło śniegiem,

przyszedł  zatem czas na Last  Chrismas z Oli Kowalczyk śpiewem.

Powiem w sekrecie, że choć Ala miała wielka tremę,

to zaśpiewała „Dzisiaj w  Betlejem”.

Śnieg, święta, Betlejem czegoś nam było brak!

Choinki w wykonaniu Macieja Makucha- tak, tak.

W „Kołysance dla Jezuska”  wystąpili uczniowie z klas 4,5,6 sU, 1,2 gU, 1gL. Piosenką finałową ze świątecznym  przesłaniem  „Pokój na ziemi dzieciom”, zakończyli koncert uczniowie klas 4,5,6 spL. Po wspólnym kolędowaniu wszyscy udaliśmy się na Wigilijne Spotkania Opłatkowe w radosnych świątecznych nastrojach.

Organizatorki Koncertu

Dorota Irzyk

Agnieszka Zych-Czernek

oraz koordynatorki Uroczystości Wigilijnej

Małgorzata Adamczyk-Kuliś

Edyta Kret

 

 

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

W dniu 09.12. 2015r uczniowie klas 1-3 Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Lubinie wraz z wychowawcami - E. Rękawiczną i l. Fuczek zostali zaproszeni na spotkanie ze Świętym Mikołajem na terenie lubińskiej kręgielni.

Uczniów naszej szkoły zaprosili  zaprzyjaźnieni  już od lat uczniowie klasy VI  z SP nr 14 wraz z wychowawcą panią Marzeną Petryk.

Uczniowie klasy szóstej, jak co roku przygotowali mikołajkowe paczki dla naszych uczniów, które to uroczyście wręczał wszystkim uczestnikom spotkania Święty Mikołaj.

Mikołajkowe spotkanie połączone było z Integracyjnym Turniejem Gry w Kręgle. Po zakończeniu sportowych zmagań wszyscy uczniowie wspólnie zasiedli do słodkiego poczęstunku przygotowanego przez kolegów ze SP nr 14 w Lubinie.

Spotkanie z Mikołajem wprowadziło wszystkich uczniów w świąteczny nastrój!!!! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Integracyjnego Spotkania  ze Świętym Mikołajem uczniów naszej szkoły i uczniami z SP Nr 14!!!

E. Rękawiczna

L.Fuczek 

 

 

 

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ

8 grudnia był wyjątkowym dniem w naszej szkole. Odwiedzili nas Mikołajkowi Goście z „Aktywnej Małej Szkoły” z Wrocławia. Wszyscy uczniowie wzięli udział w integracyjnych zajęciach „Razem możemy więcej”. Współpraca przy wykonywaniu zadań przygotowanych przez nauczycieli pozwoliła na bliższe poznanie. Zabawę zakończyło wspólne dekorowanie  dużej choinki  ozdobami wykonanymi  techniką orgiami.  Mali Mikołaje obdarowali swoich kolegów wcześniej przygotowanymi prezentami. Wzruszeniom i radościom nie było końca. Goście z Wrocławia byli mile zaskoczeni tak emocjonalnymi reakcjami kolegów. Po wspólnym obiedzie wszyscy wzięli udział w warsztatach „Błyszczące bombki”.  Dołączyli tutaj także przyjaciele z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych. Pięknie ozdobione dekoracje każdy zabrał ze sobą do domu na pamiątkę przemiłego spotkania. Serdecznie dziękujemy gościom z „Aktywnej Małej Szkoły” z  Wrocławia, ich rodzicom, opiekunom i kierownictwu szkoły za spotkanie pełne niezapomnianych wrażeń. Ten dzień pomógł jeszcze bardziej poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

 

 

II BARBÓRKOWY TURNIEJ BOCCI

Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA OSÓB  NIEPEŁNOSPRAWNYCH

 

Dnia 07 grudnia 2015 roku odbył się II Barbórkowy Turniej Bocci. W rozgrywkach brali udział uczestnicy z warsztatów terapii zajęciowej oraz placówki specjalnej.

Wyniki turnieju:

I miejsce- „A Tacy Sami”- Stowarzyszenie przy ZSIPO

II miejsce- „Kameleon” -Warsztaty Terapii Zajęciowej

III miejsce- „Orlęta”- Zespół Szkół i Placówek Oświatowych

IV miejsce- „Alberciaki”- Fundacja im. Brata Alberta –WTZ „Przytulisko”

Organizatorem turnieju był ZSIPO, sponsorami zawodów- Komenda Hufca ZHP Lubin, „A Tacy Sami” Stowarzyszenie przy ZSIPO.

Uczestnicy otrzymali puchary oraz nagrody ufundowane przez w/w organizacje.

Koordynatorami turnieju byli: R. Kobyłecki oraz A. Karlak.


 

 


Mikołajki z wolontariuszami II LO w Lubinie

  

Dzyń, dzyń, dzyń …. Mikołaju Święty.

Dzyń, dzyń, dzyń, przyniosłeś prezenty.

  

3 grudnia 2015 r. do klasy 1.2.3 Su oraz 4 b sU przybył ze swoimi pomocnikami Św. Mikołaj z II LO w Lubinie wraz z opiekunką wolontariatu Panią Dorotą Witold. .Dzieci zaśpiewały dla Mikołaja świąteczne piosenki. Zauroczony występami święty, rozdał dzieciom liczne  prezenty. My mu też prezencik i życzenia świąteczne przygotowaliśmy i na koniec wspólnie się sfotografowaliśmy.

 

A.Rodziewicz

A.Zych-Czernek

 

 

 

 

 

Górnicze Święto w ZSiPO!

  
2 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy Barbórkę 2015. Uczniowie przygotowali radosne wiersze i piosenki dla górników. Akademię uświetniła obecność zaproszonych gości: Pana Jacka Kulickiego - Prezesa Zarządu PeBeKa w Lubinie oraz Pani Agnieszki Kubicy-Radek - dyrektora firmy PeBeKa, którzy obdarowali naszych uczniów wspaniałymi prezentami oraz wręczyli nagrody dla zwycięzców w Konkursie na Bożonarodzeniową Kartkę Życzliwości PeBeKa 2015. Laureatami konkursu zostali: Natalia Sydorów - I miejsce, wyróżniono także Alicję Zielińską, Ewę Dziedzic oraz Annę Zapalską. Publiczność  zgromadzona podczas występu nie kryła zadowolenia z otrzymanych upominków, a wspólne śpiewanie piosenek oraz oklaski świadczyły o tym, że górnicze tradycję są bliskie ich sercom. Koordynatorem przedsięwzięcia była Pani Daria Konopińska.

 

 

 
 
 
 
  

  

 

 Kartka Bożonarodzeniowa Starostwa Powiatowego w Lubinie

 

           Uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie brali udział w konkursie plastycznym na najpiękniejszą kartkę Bożonarodzeniową, organizowanym przez  Starostwo Powiatowe.

Jury konkursowe wyłoniło następujących zwycięzców z naszej szkoły;

1.W kategorii klas I-III:

   II miejsce zajął Eryk Bolek

2. W kategorii klas IV-VI:

   I miejsce zajęła Elżbieta Pażuch

   II miejsce zajęła Alicja Zielińska

   III miejsce zajęła Ewa Dziedzic

Wyróżnienie zajął  Dawid Garbacz                         

          Jury postanowiło również wykorzystać trzy konkursowe prace naszych  nagrodzonych uczennic: Eli, Ali i Ewy.

         Oficjalne wręczenie nagród odbyło się 7 grudnia 2015 w siedzibie Starostwa Powiatowego.

        Gratulujemy zwycięzcomJ

 

 

"Odkrywamy dźwięki natury"

 

25 listopada w Ośrodku Opiekuńczo- Rehabilitacyjnym w Lubinie odbyła się uroczystość zatytułowana "Odkrywamy dźwieki natury". Uczestnikami uroczystości byli nasi uczniowie którzy na terenie Ośrodka korzystają z  indywidualnych zajęć rewalidacyjno-wychowawczych i nauczania indywidualnego. W trakcie zajęć uczestnicy odkrywali dźwięki jakie niesie nam jesień. Dzieci doświadczały odgłosów : wiatru, deszczu, suchych i mokrych liści, kasztanów, żołędzi, orzechów, patyków, nasion, tykwy. Uczestnicy tworzyli akompaniament do jesiennych melodii przy użyciu niekonwencjonalnych instrumentów : orzechowych dzwoneczków, drewnianych tarek czy grzechotek z suchych kwiatów hortensji .Wspólnie z nauczycielami dzieci wykonały "bębenek-grzechotkę" z plastikowych okrągłych opakowan i nasion. Na koniec zabrzmiała orkiestra. Jej członkowie grali na wykonanych przez siebie instrumentach.

Alicja Ryśkiewicz, Małgorzata Zaczyńska

 

 

  


 „Smaczna” wizyta w Szkole Podstawowej nr 8 w Lubinie

Dnia 23 11. 2015r uczniowie klasy II e SP 8 wraz z wychowawcą Chrystianem Haliczem zorganizowali zajęcia integracyjne pt. “Masterchef  poleca”. Zajęcia te miały na celu przede wszystkim nawiązanie znajomości, która zapewne przerodzi się w przyjaźń z koleżanką Laurą, która jest uczennicą Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie.   Laura również jest uczennicą klasy II i pragnęła poznać nowych kolegów i wspólnie z nimi ciekawie spędzić czas.

W trakcie tych zajęć Laura wraz z nowymi kolegami i koleżankami  uczyła  się przygotować zdrowy  i smaczny posiłek.

Pod kierunkiem wychowawcy klasy wspólnie uczniowie przygotowali  przepyszne II śniadanie oparte przede wszystkim na świeżych warzywach i dietetycznych wędlinach. Oczywiście  utrwalane były zasady higienicznego przygotowywania i spożywania posiłku. Lura mogła stale liczyć na pomoc nowopoznanych kolegów i koleżanek – wspólnie kroili, smarowali oraz …. wymieniali się smacznymi produktami.

Laura przygotowała wraz z opiekunem p. E. Rękawiczną niespodziankę dla  nowych znajomych – nauczyła dzieci z klasy II e zabawy  muzyczno-ruchowej  „Orzeszek”, w rewanżu uczniowie nauczyli Laurę tańca do piosenki Dżungla.

Niespodzianką była również wizyta Św. Mikołaja, który dla Laury pozostawił mikołajkowy  upominek.

Na zakończenie , już zaprzyjaźnione „towarzystwo” serdecznie zaprosiło Laurę na kolejne zajęcia i żwawo odprowadziło Laurę do samego wyjście szkoły.

Laura była zachwycona!!!!!!!! Takich kolegów  i koleżanek tylko pozazdrościć !!!!

Laura już czeka na kolejne spotkanie, tym razem tematem przewodnim spotkania będzie …. Czekolada!!!!!!! 

 

 

 


"Bezpieczeństwo w oczach dziecka"

 

23.11.2015r. w Centrum Kultury "Muza" odbyło się uroczyste podsumowanie 11 edycji konkursu plastycznego dla uczniów klas I-III pod hasłem: "Bezpieczeństwo w oczach dziecka" zorganizowanego przez Komisję Bezpieczeństwa i Porządku, podlegającą staroście lubińskiemu, przy wsparciu tutejszej komendy policji.
Na konkurs wpłynęło 385 prac plastycznych, wyróżniono 60 z nich, w tym 6 uczniów naszej szkoły: Maję Król, Magdalenę Długosz, Eryka Bolka, Pawła Bławieńca, Bartosza  Bąblewskiego oraz Rafała Szostka. Uczniowie podczas zajęć plastycznych w świetlicy szkolnej przygotowali prace dotyczące zagrożeń z którymi mogą spotkać się w codziennym życiu.

Podczas uroczystej gali wręczenia nagród dzieci wzięły udział w quizie policji ze Sponge Bobem, a także konkursie przygotowanym przez pracowników Inspektoratu Transportu Drogowego. Na scenie ze specjalnym programem wystąpili uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie. W swoim muzyczno-edukacyjnym wystąpieniu jeszcze raz zwrócili uwagę na kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Daria Konopińska

 

  

 

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

 

W odpowiedzi na list Rzecznika Praw Dziecka oraz przyłączając się do obchodzonego w tym roku po raz drugi Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, uczniowie klas 4-5c, 4-6d oraz 1-2g uczestniczyli w niecodziennej lekcji, w formie warsztatów. Wychowawczynie klas podjęły inicjatywę mającą na celu uświadomienia dzieciom, iż mają swoje prawa. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, wysłuchały listów od dzieci z innych krajów świata, brały udział w zabawach integracyjnych. Odbyły się również w sposób przyjazny dzieciom ciekawe dyskusje i pogadanki. Pomysłodawczyniami były p. Iwona Świątek i p. Iwona Trzcińska .Mamy nadzieję, że ten dzień wejdzie w tradycję naszej szkoły.

Iwona Świątek, Iwona Trzcińska

 

 U kowala

 

Już po raz kolejny uczniowie ZSiPO w Lubinie odwiedzili Folwark Stajnię Osiek. Tym razem  celem odwiedzin koni w Stajni Osiek było spotkanie z kowalem. Uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy mieli okazję zapoznać się z ciekawą i odpowiedzialną pracą kowala. Uczniowie obserwowali pracę kowala w stajni ;m. in. profesjonalną pielęgnację końskich kopyt, zdejmowanie podków. Uczniowie mogli również zapoznać się z podręcznym warsztatem pracy kowala, były to np.: tarniki kowalskie, młotki skórzane, obcęgi do obcinania rogu kopytowego lub do zdejmowania podków, koziołek do polerowania kopyta konia. Zajęcia te były formą realizacji  zadania projektu edukacyjnego pt „Szlakiem ginących zawodów” realizowanego w bieżącym roku szkolnym przez uczniów klasy 1-3 Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Lubinie pod opieką wychowawców: A. Karlak, L. Fuczek i E. Rękawicznej i Iwony Trzcińskiej

A.Karlak, L. Fuczek, E. Rękawiczna, I. Trzcińska

 

Kiermasz świąteczny!

 

W niedzielę 22 listopada o 18:00 serdecznie Państwa zapraszamy na mszę św. w intencji pracowników Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa S.A.. Wydarzeniu towarzyszy koncert zespołu Deus Meus  oraz charytatywny kiermasz ozdób świątecznych przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. W sprzedaży znajdzie się także wybrana już 13 raz „Kartka Życzliwości”  zaprojektowana przez uczennicę naszej szkoły Natalię Sydorów. Kolejna okazja do zakupu świątecznych dekroacji wykonanych przez nas już na początku grudnia w CK Muza w Lubinie podczas uroczystości "Mamy Talent".


  

 

XII OGÓLNOPOLSKIE  MISTRZOSTWA W KRĘGLARSTWIE

„SPRAWNI – RAZEM”

Lubin 2015

KLIKNIJ TUTAJ >> PODSUMOWANIE


 

 

 

 

 Wystawa w CK Muza "Zakochani w barwach pór roku"

  
Twórcami prac są uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie - uczniowie o różnym stopniu niepełnosprawności.
Techniki plastyczne wykorzystane przy tworzeniu prac to farby plakatowe i akwarele, wydzieranki, wyklejanie plasteliną, kolaż oraz wiele innych.

Prace zostały przygotowane specjalnie z myślą o wystawie w Centrum Kultury "Muza". Ich pomysłowość oraz interpretacja otaczającej nas przyrody bywa czasami zupełnie zaskakująca, co czyni z tej wystawy bardzo ciekawą propozycję do obejrzenia przez wszystkich odwiedzających lubińską "Muzę".

Informacja dostępna także  =>  tutaj 

 

  

XII OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA W KRĘGLARSTWIE "SPRAWNI - RAZEM" LUBIN 2015

 

       Naszej szkole już po raz szósty Związek Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni –Razem” w Warszawie przyznał organizację Ogólnopolskich Mistrzostw w Kręglarstwie. Zawody odbędą się w dniach 19-21 listopada 2015 roku. Uczestnicy będą rywalizować w dwóch kategoriach: 20.11 w kręglach klasycznych oraz 21.11 - w bowlingu w kręgielni RCS w Lubinie. Gospodarzem turnieju jest Pani Grażyna Dąbrowska - dyrektor ZSiPO w Lubinie, a nauczycielami odpowiedzialnymi za przygotowanie, organizację i przeprowadzenie zawodów są: Katarzyna Pietruszko i Katarzyna Jania.Przyjadą do nas reprezentanci z dziewięciu województw: Grudziądź - kujawsko-pomorskie, Elbląg - warmińsko-mazurskie, Kielce - świętokrzyskie, Kraków - małopolskie, Piła - wielkopolskie, Pyrzyce - zachodnio-pomorskie, Płock -mazowieckie, Skoczów - śląskie, Skoczów - śląskie. Województwo Dolnośląskie będą reprezentować zawodnicy z naszej szkoły po wygranej w XIII Dolnośląskich Mistrzostwach w Kręglarstwie „Sprawni –Razem” Lubin 2015 w składzie : Daria Wołodźko, Karolina Korona, Mariusz Marczuk, Mateusz Sławski.Współorganizatorem imprezy, jak co roku , jest Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie.Wspomogli nas finansowo: Powiat Lubiński, Gmina Miejska Lubin, Lubiński Klub Olimpijczyka, TPD Koło przy ZSiPO w Lubinie, Rada Rodziców ZSiPO w Lubinie, Hotel „Baron” w Lubinie, Firma RB KUCA, CCC S.A.w Polkowicach, PSS SPOŁEM w Lubinie, Piekarnia „Górzyński”, Piekarnia „Jacyszyn”, Biurex w Lubinie, Flock-Sport w Lubinie, Bar „Baruś” w Lubinie , za co im serdecznie dziękujemy.

>>regulamin

Łukasz Nowicki

 

 

 

  

Mamy Niepodległą!

 

Mamy Niepodległą! - takie hasło przyświecało tegorocznym obchodom Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole. Wszyscy uczniowie z tej okazji przystroili się w biało-czerwone barwy. Uroczystość rozpoczęto od wspólnego zaśpiewania Mazurka Dąbrowskiego i przywitania. Prezentacja multimedialna przypomniała wszystkim zebranym historię utracenia i odzyskania niepodległości przez Polskę. Gawęda dh. hm. Franiszki Franczak wprowadziła wszystkich w odpowiedni nastrój. Wiersze wyrecytowane przez naszych uczniów o barwach narodowych, regionie i Ojczyźnie uświetniły uroczystość. Grupa świetlicowa w brawurowy sposób wykonała piosenkę pt. "Szara piechota" porywając przy tym całą publiczność. Później radości i uśmiechom nie było końca, bowiem Pan Radosław Kobyłecki, który był koordynatorem imprezy przygotował quiz o symbolach narodowych, geografii naszego kraju, znanych Polakach, rozsypankę wyrazową z pięknym hasłem, a także tradycyjne już malowanie twarzy w barwy narodowe. Każdy uczestnik gry w nagrodę otrzymał małą flagę Na zakończenie wykonano wspólne zdjęcie w kolorach naszej flagi. To była wspaniała lekcja patriotyzmu, gdzie nie tylko można było sprawdzić swoją wiedzę, ale i czegoś nowego się nauczyć.

Koordynator

Radosław Kobyłecki

 

 

Szlakiem ginących zawodów 

  

W tym roku szkolnym uczniowie klas przysposabiających do pracy realizują różnorakie zadania w/w projektu. Celem zadań jest pogłębianie wiedzy na temat ginących zawodów oraz ukazanie wartości i kształtowanie szacunku do pracy . Uczniowie zapoznali się już z pracą szewca a w dniu 10 listopada wybrali się na wystawę na Wzgórze Zamkowe , gdzie mieli możliwość naocznie przekonać się i zobaczyć jakie zawody wykonywane były przez rzemieślników. Wystawa miała tytuł : Dolnośląski Szlak Dawnego Rzemiosła. Zapoznaliśmy się z następującymi rzemiosłami: bednarstwo, garncarstwo, tkactwo, plecionkarstwo, lutnictwo, rymarstwo, zdobnictwo szkła. Wystawa znakomicie odzwierciedla dawne zawody, można zobaczyć narzędzia, wytwory prac rzemieślniczych, których już tak naprawdę nie ma, lub są znikome. Mieliśmy także możliwość zobaczenia namiastki warsztatów tkackich. Ale to na razie początek naszych przygód z ginącymi zawodami....

A. Karlak, E. Rękawiczna, L. Fuczek

 

 

 "Śniadanie Daje Moc"

 

Jak co roku uczniowie klas szkoły podstawowej pod okiem p Agnieszki Zych-Czernek, p Anieli Rodziewicz, p. Marioli Kamionki, p. Iwony Świątek i Anny Smolarek 6 listopada przygotowali śniadanie, ktore daje moc. W tym roku głównymi zadaniami programu były: zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynienie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia. Rodzice naszych uczniow chętnie właczyli się w akcję i z listy produktow dostarczyli te, które ich pociechy chętnie zjadają na śniadanie. Dziekujemy rodzicom za pomoc i wsparcie naszych działań w śniadaniu, ktore daje moc.

A. Zych-Czernek, A. Rodziewicz, M. Kamionka, I. Świątek,  A. Smolarek
 
 
 

Byliśmy na wystawie fotograficznej!

 
Zwiedzanie wystawy ph. „ ZAGŁĘBIE LUBIN – DZIESIĘĆ LAT W OBIEKTYWIE ” było motywem przewodnim wycieczki do Parku Wrocławskiego dnia 4 listopada 2015 r. Uczniowie klasy IV-V-VI szkoły podstawowej wraz z wychowawcą z zainteresowaniem odszukiwali na zdjęciach czołowych zawodników naszego klubu. Podziwiali piękną oprawę poszczególnych meczów na Stadionie Zagłębia Lubin oraz nową halę widowiskowo-sportową zarejestrowaną na fotografiach. Dawid Chwiluk , uczeń klasy VI pasjonujący się sportami drużynowymi i wierny kibic piłki nożnej, odnalazł siebie na jednym ze zdjęć. W piękny jesienny dzień wycieczkę należało zakończyć na sportowo, odbył się więc marszobieg terenowy wokół parku.

Katarzyna Pietruszko 

 

 

 

„Dbaj i Pamiętaj” – akcja sprzątania opuszczonych grobów - Lubin 2015

  

Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji „Dbaj i pamiętaj” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Dominik i Starostwo Powiatowe w Lubinie, porządkowali zapomniane i zaniedbane groby  na Cmentarzu Komunalnym w Lubinie, na uporządkowanych opuszczonych grobach postawili  i zapalili znicze.  

M. Racka – Witiak, Edyta Kret

 

  

„Jestem bezpieczny na drodze”

  

30 października 2015 w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w ramach realizacji zadania Programu Promocji Zdrowia i Profilaktyki odbył się konkurs międzyklasowy ph. „Jestem bezpieczny na drodze.” Uczniowie klasy I, II, III Specjalnej Szkoły Przysposabiającej do Pracy podczas konkursu zapoznani zostali z elementarnymi przepisami  ruchu drogowego oraz zasad zachowania się na drogach – w terenie zabudowanym i niezabudowanym, w dużym ruchu ulicznym, na przejściach dla pieszych. Aranżowane były sytuacje, które dawały uczniom możliwość wykazywania się wiadomościami dotyczącymi bezpieczeństwa. Podczas zmagania się z różnymi zadaniami konkursowymi wszyscy udowodnili, że znane im są zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

 Pierwsze miejsce zajęła klasa I, II, III PP2
Drugie miejsce zajęła klasa  II PP1
Trzecie miejsce zajęła klasa I PP1

Elżbieta Rękawiczna

 Leonarda Fuczek

Aldona Karlak


"Żyj smacznie i zdrowo"

 

Uczniowie klas:  IV, V, VId wych. Iwona Trzcińska oraz I G wych. Grażyna Czwaczka realizują ogólnopolski program edukacyjny Winiary "Żyj smacznie i zdrowo". Misją programu jest przekazanie uczniom wiedzy z zakresu prawidłowego i zdrowego odżywiania oraz zachęcenie ich do wspólnego spożywania posiłków i podejmowania pierwszych samodzielnych prób gotowania. W ramach projektu promuje się wśród młodzieży postawę proekologiczną, a także ideę niemarnowania żywności. W roku szkolnym 2015/2016 "Żyj smacznie i zdrowo" otrzymało patronaty honorowe Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Rekreacji oraz Ministerstwa Zdrowia.

Iwona Trzcińska

Grażyna Czwaczka

 

 

 

  

 "Ruszamy z kopyta - cz.2"

 

Od 26 października ponownie rusza akcja "Ruszamy z kopyta"! Tym razem zbieramy suchy chleb dla koni z "Folwarku - Stajni Osiek". Wszystkich uczniów naszej szkoły zachęcamy do wzięcia udziału. Zebrany chleb przynosimy do Pani Iwony Trzcińskiej - klasa nr 10.

Iwona Trzcińska

 

 

  

INTEGRACYJNY TURNIEJ UNIHOKEJA

 
Dnia 26. X. 2015 r. uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą uczestniczyli w VIII Integracyjnym Turnieju Unihokeja rozgrywanym w Zespole Szkół Integracyjnych w Lubinie. Uczniowie szkoły podstawowej po raz pierwszy wzięli udział w rozgrywkach, wdrażając się w międzyszkolną rywalizację sportową. Ta ciekawa dyscyplina wywołała wiele entuzjazmu wśród uczniów a każda wywalczona bramka dostarczała większej motywacji do dalszej gry. Turniej pozwolił zmierzyć się z uczniami innych szkół i porównać własne umiejętności sportowe. Przy zachowaniu szczególnych zasad bezpieczeństwa uczniowie naszej szkoły wywalczyli wysoką drugą lokatę. Radość spotęgowały słodkie upominki, które natychmiast po zakończonym turnieju zostały pochłonięte przez młodych zawodników.

Gratulujemy.

Katarzyna Pietruszko

 
   

XIII DOLNOŚLĄSKIE  MISTRZOSTWA  W KRĘGLARSTWIE

„SPRAWNI - RAZEM”

LUBIN 2015

     Dnia 22 października 2015 r. w godz. od 9.30 do 13.00  w Kręgielni Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie odbyły się  XIII DOLNOŚLĄSKIE MISTRZOSTWA W KRĘGLARSTWIE „ SPRAWNI - RAZEM ”

– LUBIN 2015.

Organizatorem zawodów był Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie, współorganizatorem : Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie i Dolnośląskie Stowarzyszenie Społeczno-Sportowe „Sprawni –Razem”.

W turnieju wzięło udział sześć reprezentacji placówek szkolnictwa specjalnego z :

Głogowa, Jawora, Bolesławca, Legnicy, Szklar Górnych  i drużyna z Lubina.

 Funkcję gospodarza mistrzostw pełniła : pani Grażyna Dąbrowska - dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie.

Celem turnieju było:

- wyłonienie reprezentacji województwa na XII Ogólnopolskie Mistrzostwa w Kręglarstwie – LUBIN  2015,

- popularyzacja gry w kręgle oraz rozwijanie ducha sportowej rywalizacji,

- kształtowanie wśród młodzieży nawyków aktywnego spędzania wolnego czasu.

Organizator zapewnił dla uczestników  zawodów posiłek energetyczny, napoje.

Dla zawodników :medale ,dyplomy ,nagrody i puchary dla drużyn

 Wspomogli nas  finansowo

- Rada Rodziców przy ZSiPO w Lubinie

- TPD koło przy ZSiPO w Lubinie

- A TACY SAMI Stowarzyszenie przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie

- Lubiński Klub Olimpijczyka

 

Głównym sędzią zawodów była Pani Marta Haliniak – nauczyciel ZS Nr 1w Lubinie oraz wspomagający ją uczniowie  pełniący funkcje sędziów torów.

 

Odpowiedzialne za organizację imprezy były nauczycielki Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie: pani Katarzyna Jania i pani Katarzyna Pietruszko.

>>REGULAMIN

>> WYNIKI

 

  

  

Warsztaty decoupage

  

21 października uczniowie klas IV, Vc oraz IV,V,VId  wraz ze swoimi Paniami: I. Świątek i I. Trzcińską wzięli udział w warsztatach decoupage - jest to technika zdobienia przedmiotów. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością zdobiąc słoiki i butelki kolorowymi motywami. Każda z wykonanych przez nich prac była wyjątkowa. Pięknie dziękujemy Pani Ani za pomoc w organizacji warsztatów oraz wiele użytecznych wskazówek dotyczących techniki decoupage. Niecierpliwie czekamy też na ciąg dalszy... również w MDK w Lubinie!

 

  

 

 Odwiedziny stajni w Osieku

 

20 października klasy: IV,V,VId Pani Iwony Trzcińskiej oraz IIpp1 Pani Elżbiety Rękawicznej wybrały się na wycieczkę do "Stajni - Folwark Osiek" w ramach akcji "Ruszamy z kopyta". Pani Agata Kowalczyk - trenerka, opowiedziała wiele ciekawostek związanych z hodowlą koni i ich zwyczajami. Dzieci dowiedziały się co najchętniej jedzą konie, jaką mają maść, jak się zachowują, jakie są ich zwyczaje, a także miały możliwość karmienia koni przywiezioną ze szkolnej akcji marchewką. Odważni mogli pogłaskać konie, a nawet osiodłać. Bardzo dziękujemy Pani Agacie i czekamy z niecierpliwością na kolejną wizytę w stajni.

 

 

 

  XXX  Bieg Barbórkowy  o Lampkę Górniczą

 

Dnia 18 października 2015 r. uczniowie ZSiPO w Lubinie, jak co roku uczestniczyli  w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą dla  uczniów szkół lubińskich  na dystansie 500 m.
W ramach nagrody każdy uczestnik biegu otrzymał koszulkę z logo imprezy oraz pamiątkowy medal. Organizator zapewnił zawodnikom posiłek regeneracyjny. Tego dnia oprócz biegu  uczniowie są aktywnymi obserwatorami pozostałych konkurencji i biorą udział w loterii fantowej.  Nasza szkoła już od 13 lat  tradycyjnie bierze udział w tej imprezie, która  na stałe  jest wpisana w kalendarz imprez sportowych naszego miasta. Uczniowie w ten sposób utrwalają wiedzę o naszym górniczym regionie oraz  kształtują pozytywne postawy do aktywności na lekcjach wychowania  fizycznego.

Podczas Biegu Barbórkowego uczniowie ZSiPO w Lubinie byli pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego Katarzyny Jania i Katarzyny Pietruszko.

 

Dziękujemy RODZICOM za wspólne kibicowanie i zachęcanie swoich dzieci do czynnego spędzania czasu wolnego.

Katarzyna Jania i Katarzyna Pietruszko

 

 

 

 Dzień Edukacji Narodowej

 

Z okazji święta Edukacji Narodowej w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie zorganizowano uroczysty występ oraz pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. Wspaniałe piosenki połączone z wierszami o szkole, uczniach i nauczycielach były nagradzane gorącymi brawami publiczności. "Pierwszaki" miały także swój chrzest w postaci recytacji wiersza przed tak dużym audytorium. Pasowania pierwszoklasistów na uczniów dokonała Pani Dyrektor Grażyna Dąbrowska, która złożyła także serdeczne życzenia nauczycielom oraz pracownikom szkoły w dniu ich święta. Na zakończenie, ku radości uczniów odbył się quiz z pytaniami dotyczącymi szkoły. Każdy kto zgłosił się jako pierwszy i udzielił prawidłowej odpowiedzi otrzymał słodki upominek. Koordynatorem przedsięwzięcia była Pani Gabriela Klimas.

Łukasz Nowicki
                                                                                                                                                                               

Dlaczego ciasto rośnie? Czyli co jedzą grzyby?

 

W dniu 7 października odbyły się warsztaty doświadczalne o w/w tematyce. Zajęcia prowadził zaprzyjaźniony ze szkołą od kilku lat Pan Rafał Łęcki, pasjonat nie tylko przyrody, ale również znany teriolog . Uczniowie mieli okazję utrwalić i poszerzyć swoją wiedzę na temat drożdży jak i grzybów. Wykonali proste doświadczenia badawcze, umożliwiające zrozumienie zachowania drożdży w różnych warunkach . W miłej i przyjaznej atmosferze odkrywali tajemnice z życia grzybów.

A. Karlak

                                       

Pożegnanie lata z niespodzianką

  

Uczniowie szkoły podstawowej jak co roku pożegnali lato w plenerze. Czekała na nich również niespodzianka.

Dnia 2 października 2015 r. klasa IV-V-VI wraz z wychowawcą p. Katarzyną Pietruszko

 i p. Katarzyną Jania uczestniczyła w  wycieczce do parku leśnego na osiedlu Przylesie

w Lubinie, gdzie odbyło się ognisko , pieczenie kiełbasek , wspólne śpiewy i opowieści.

Gry i zabawy rekreacyjno-sportowe przy pięknej pogodzie dostarczyły wiele emocji.

Zapowiedziana niespodzianka okazała się strzałem w dziesiątkę. Odwiedzili nas strażnicy leśni z Nadleśnictwa Lubin. W czasie pogadanki przekazali uczniom zasady prawidłowego zachowania w lesie, służyli pomocą przy rozpalaniu ogniska oraz wspólnie z uczniami uczestniczyli w rozgrywkach meczowych piłki nożnej i siatkówki.

Kierujemy serdeczne podziękowania do Nadleśnictwa Lubin za współpracę

na rzecz dzieci niepełnosprawnych.

Katarzyna Pietruszko

Katarzyna Jania

 

 

„Uśmiechnięty Tornister”


           We wrześniu 2015 r. Szkolne Koło TPD przeprowadziło akcję charytatywną  ph. „Uśmiechnięty tornister”, do której włączyła się cała społeczność szkolna: uczniowie, nauczyciele, rodzice. Jej celem była zbiórka szkolnych przyborów, które następnie zostały podarowane uczniom naszej placówki. Zebrano dużą ilość zeszytów, materiałów plastycznych, pojemników śniadaniowych i oczywiście „uśmiechnięte tornistry”. Osoby, które chętnie przynosiły szkolne przybory wykazały dużo zrozumienia. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy z potrzeby serca przyłączyli się do przedsięwzięcia. Największą satysfakcją dla organizatorów jest oczywiście zadowolenie i radość obdarowanych dzieci.

                                                                                                     Aniela Rodziewicz , Izabela Pierzchała


 

 

 Pamiętamy o Polskim Państwie Podziemnym

 

28 września delegacja z naszej szkoły wzięła udział w upamiętnieniu 76 rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego. Pod pomnikiem Generała Wladysława Sikorskiego złożone zostały kwiaty.

E. Kret

 

 

 

 "Ruszamy z kopyta"

 

Klasa IV, V, VId Pani Iwony Trzcińskiej zaprzyjaźniła się ze  "Stajnią Osiek". Dzieci będą miały okazję przebywać  z końmi, dowiedzieć się

co jedzą, nakarmić je i poznać ich zwyczaje, a z czasem pod okiem terapeutów skorzystać z jazdy konnej. W szkole zostaną organizowane

zbiórki marchewki i suchego chleba dla koni. Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do przyłączenia się do akcji "Ruszamy z kopyta".

Iwona Trzcińska  

 

XIII Paraolimpiada TPD

 

Dnia 22 września 2015 r. uczniowie kl. I, II, III Szkoły Przysposabiającej do Pracy wzięli udział w XIII Paraolimpiadzie połączonej z pożegnaniem lata. Organizatorem imprezy jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Legnicy. Uczniowie wzięli udział w proponowanych dyscyplinach sportowych i osiągnęli wysokie wyniki:

 

·         Łukasz Motyl  - ZŁOTY MEDAL zdobył w konkurencji – rzut piłką lekarską,

·         Ewelina Jebut – SREBRNY MEDAL w konkurencji na 60 metrów,

·         Jakub Narusz – SREBRNY MEDAL w konkurencji rzut do kosza,

·         Kamil Budziak – BRĄZOWY MEDAL w konkurencji biegi przełajowe.

 

Nela Fuczek, Ela Rękawiczna

 

  

 


Trasa Nieprzetartego Szlaku na Ogólnopolskim Górskim Rajdzie "Granica" 

 

Ponad 200 harcerzy z niepełnosprawnością przez 4 dni odkrywało karkonoskie szlaki. W dniach 17-20.09.2015r.  wędrowali po Szrenicy i Stogu Izerskim. Każdy uczestnik przeszedł ponad 20 kilometrów w trudnych, górskich warunkach. Pogoda sprzyjała wszystkim. W przerwach między wędrówkami harcerze rozwijali swoje zainteresowania i pasje podczas warsztatów plastycznych, muzycznych, tanecznych, rękodzielniczych itp. Miły czas to także wspólne spotkanie przy ognisku z komendantem rajdu. Kolejna niespodzianką było spotkanie z Panią Prezes PFRON - dh. hm. Teresą Hernik na szczycie Szrenicy. Dh. Hernik złożyła podziękowania instruktorom za ich pracę z osobami niepelnosprawnymi. Każdy z uczestników poraz kolejny przekroczył swoje granice, bariery, które napotyka w codziennym życiu. To była wspaniała ale trudna przygoda. Głównymi organizatorami tej trasy byli instruktorzy ZHP z Lubina: phm. Aldona Karlak, phm. Radosław Kobyłecki,hm. Franciszka Franczak i hm. Łukasz Nowicki oraz instruktorzy z Wrocławia i Środy Śląskiej. W rajdzie uczestniczyli także uczniowie z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie. Organizacja tej trasy została dofinansowana ze środków PFRON.

 

 

 

Międzynarodowy Kongres Górnictwa Rud Miedzi

17 września klasy Pani Iwony Trzcińskiej i Grażynki Czwaczki odwiedziły Międzynarodowy Kongres Górnictwa Rud Miedzi. Dzieci mogły okazję zobaczyć maszyny pracujące w kopalni pod ziemią, jak również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Wszyscy oglądali z zaciekawieniem, a na koniec każdy dostał drobny upominek od organizatora. 

 

 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

 
Dnia 11 września odbyły się wybory członków Szkolnego Samorządu Uczniowskiego. W wyborach udział wzięli członkowie Samorządów Klasowych poszczególnych klas: IV,V, VI szkoły podstawowej; I, II, III gimnazjum i zasadniczej szkoły zawodowej. Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów w skład Rady Samorządu Szkolnego zostali wybrani:                                                

 

przewodnicząca— Daria Wołodźko

 

z - ca przewod. – Mateusz Pitaś

 

sekretarz – Maciej Makuch

 

Serdecznie gratulujemy Wam i życzymy owocnej pracy na rzecz społeczności uczniowskiej!

Maria  Racka- Witiak


 

Nasz uczeń w międzynarodowej inicjatywie "Action/1D"

 

Uczeń naszej szkoły Krzyszof Jeż wraz z siostrą Alicją wzięli udział w międzynarodowej akcji mającej na celu zwrócenie uwagi politycznych przywódców na głosy zwykłych obywateli. Muzycy zespołu One Direction postanowili zaprezentować przesłanie swoich fanów dotyczące ich marzeń i opini na temat otaczającego ich świata oraz jego przyszłości. Wiadomość od Alicji i Krzysztofa znalazła się w filmie podsumowującym projekt zespołu pt.:

>>„Dear World Leaders” (3’03”) .

Całą pracę rodzeństwo prezentuje >>tutaj.

 

Wzorowa łazienka!

 

Uczniowie szkoły podstawowej przystąpili do programu "Wzorowa łazienka" organizowanego przez markę DOMESTOS. Udział w akcji to zarówno rozszerzenie edukacji w zakresie higieny, jak i szansa na wygranie  remontu szkolnych łazienek o wartości 30 000 zł. wg projektu inspirowanego pracami uczniów. Uczniowie mogą zamieszczać swoje pomysły na projekty łazienek w wybranej formie (zdjęcia, filmy, rysunki, opisy, wierszyki, opowiadania) w galerii dostępnej na stronie internetowej:

www.wzorowalazienka.pl 

 

 

Gorąco zapraszamy do głosowania na nasze prace, które pojawią się w galerii już niebawem!

>> galeria projektów uczniów naszej szkoły

 


Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016


Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie rozpoczął rok szkolny 2015-2016. Uroczyste rozpoczęcie nastąpiło o godz. 11.00. Pani Dyrektor mgr Grażyna Dąbrowska z tej okazji złożyła serdeczne życzenia uczniom, rodzicom oraz wszystkim pracownikom szkoły. Koniec wakacji osłodził piękny występ artystyczny przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Po akademii wszyscy udali się do klas, by przywitać się z kolegami z klasy, zapoznać się z nowymi planami lekcji, celami szkoły na ten rok oraz organizacją wszystkich zajęć. Pewnym krokiem i z uśmiechem na ustach weszliśmy w nowy rok szkolny.

Samorząd Uczniowski

 

 

 76 rocznica wybuchu II wojny światowej

 

 01 września delegacja z naszej szkoły wzięła udział w upamiętnieniu 76 rocznicy wybuch II wojny swiatowej. Pod Tablicami Pamięci złożyliśmy kwiaty.

 E. Kret

 

 

 

 

 

 Uroczyste rozpoczęcie  roku szkolnego 2015/2016


Zapraszamy wszystkich uczniów wraz z rodzicami do naszej szkoły w dniu 1 września (wtorek) o godzinie 11:00 na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016.

 

 


 

 

" Wierzę w siebie"

 

Uczniowie naszej szkoły w dniach 17-22 sierpnia 2015 roku, brali udział w Projekcie organizowanym przez Główną Kwaterę ZHP i PFRON pt. „Wierzę w siebie”. Zajęcia odbywały się w Nadwarciańskim Grodzie w Załęczu Wielkim na terenie Załęczańskiego Parku Krajobrazowego. Podczas pobytu mieliśmy okazję przebywać w malowniczym miejscu nad rzeką Wartą ,oraz uczestniczyć w profesjonalnych warsztatach. Prowadzone one były przez wykwalifikowaną kadrę w przyjaznej atmosferze. Atrakcji było mnóstwo: warsztaty choreograficzne, warsztaty tworzenia etiud filmowych, warsztaty wizażu , poznania samego siebie i doradztwa zawodowego, dziennikarstwa, autoprezentacji. Ponadto odbyła się wycieczka do Wrocławia , gdzie zwiedzaliśmy od środka Telewizję Wrocław, młodzież zobaczyła studio filmowe, tajniki i sposób nagrywania programów telewizyjnych. Swój strach pokonaliśmy również wjeżdżając na Sky Tower- najwyższy punkt widokowy w Polsce. Zakończeniem był pokaz mody z użyciem wiedzy i umiejętności zdobytych na warsztatach, przygotowany przez samą młodzież. Było to niesamowite przeżycie. Młodzież podbudowana i pewna siebie z bagażem wiedzy wróciła szczęśliwie do domów. Serdecznie dziękujemy za tak bogate doświadczenia. Opiekunem grupy była A. Karlak.

 

 

Dopalacze-gdzie szukać pomocy?

Najważniejsze numery telefonów

 

W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

Masz wątpliwości czy Twoje dziecko zażywa dopalacze? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości leczenia? Wiesz wszystko o negatywnych skutkach tych niebezpiecznych substancji? Masz informacje o miejscach, w których handluje się zakazanymi środkami? Jesteś uzależniony? Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało listę numerów telefonów pod którymi można szukać pomocy. Lista zostanie także przekazana do wszystkich resortów, urzędów wojewódzkich oraz powiatów.

800 060 800 – Bezpłatna, całodobowa infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego.

116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży.

800 100 100 – Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci.

800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka.

112 – Jednolity numer alarmowy obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej.

 

>>czytaj więcej