Get Adobe Flash player

AKTUALNOŚCI

rok szkolny 2016/17

 

 

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

 

23 czerwca 2017 roku odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017 . Uczestnikami spotkania byli: rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły, goście i uczniowie. Jak co roku w tym dniu nie zabrakło gratulacji, uśmiechów, kwiatów i miłych słów. Uroczystość uświetnił występ artystyczny w wykonaniu uczniów.
Niech czas wakacji upłynie wszystkim bezpiecznie i dostarczy wiele wspaniałych przeżyć!

 

alt

ZAPRASZAMY CAŁĄ SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNĄ 

 

NA UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017,

 

KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ 23.06.2017 R. (PIĄTEK)  O GODZINIE 9.00.

alt


 

 


Zajęcia otwarte - "Kolorem malowane"

 

W dniu 19.06.2017 r. uczniowie indywidualnych zajęć rewalidacyjno- wychowawczych na terenie zielonym Ośrodka Opiekuńczo- Rehabilitacyjnego Lubinie wraz ze swoimi nauczycielami uczestniczyli w zajęciach otwartych ph. „ Kolorem malowane- wykorzystanie metody Sensoplastyka®- plastyka sensoryczna do pracy z dzieckiem z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim”. Podczas zajęć dzieci miały okazję wzbogacić swoje doświadczenia zmysłowe poprzez kontakt z masą ryżową oraz suchym kolorowym ryżem. Uczestnicy spotkania mieli również możliwość doskonalenia umiejętności manipulacyjnych i koordynacji wzrokowo- ruchowo- słuchowej.

Alicja Ryśkiewicz, Joanna Pudlak

 

 

"KOLOROWY, MALOWANY ŚWIAT" ŚWIETLICZAKÓW

 

12.06.2017r.odbyło się rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu plastycznego "Kolorowy,  malowany świat" zorganizowanego w Zespole Szkół Sportowych w Lubinie. Konkurs skierowany był do wychowanków świetlic szkolnych z klas I-III szkół podstawowych. Jury konkursowe  starało się bardzo wnikliwie i rzetelnie ocenić prace biorąc pod uwagę przede wszystkim zaangażowanie, pomysłowość, estetykę wykonania pracy i jej zgodność z tematyką. Uczniowie nagrodzeni:

II miejsce- JULIA BOGUSIEWICZ

Wyróżnienia- MAGDALENA WALCZAK oraz MATEUSZ ŁUKASZCZYK

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy uczniów do udziału w kolejnych konkursach w przyszłym roku szkolnym.

Daria Konopińska

 

 

 "WOKINI - POSZUKIWANIE NOWEGO POCZĄTKU - DZIEŃ DZIECKA"

                                      

W dniu 06 czerwca 2017 roku cała społeczność szkolna udała się w podróż z okazji Dnia Dziecka do Ostaszowa. W pobliżu pięknych terenów Przemkowskiego Parku Krajobrazowego uczniowie zmagali się z różnymi zadaniami w wiosce indiańskiej i obozowisku rycerskim.

WOKINI - w języku plemienia Lakota słowo to oznacza poszukiwanie nowego początku, szczęścia.

Właśnie tutaj uczniowie ZSIPO znaleźli wiele szczęścia, dzięki kadrze obozowiska i Panu Piotrowi, którzy wprowadzili uczniów w świat wyobraźni plemion indiańskich i obozu rycerskiego. Na zakończenie pobytu wszystkie klasy otrzymały dyplomy za uczestnictwo w imprezie oraz upominki. Zadanie finansowane było przez Gminę Miejską Lubin, Stowarzyszenie „A Tacy Sami” oraz indywidualnych sponsorów.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie!

  

 

Szkolne koło Nordic Walking aktywne przez cały rok

 

W roku szkolnym 2016/2017 w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie certyfikowane instruktorki PSNW i nauczycielki Izabela Pierzchała i Daria Konopińska  utworzyły szkolne koło Nordic-Walking. Głównym celem spotkań było urozmaicenie dotychczasowych pozalekcyjnych zajęć ruchowych, propagowanie aktywnego trybu życia, wzmocnienie mięśni odpowiedzialnych za prawidłową postawę ciała, kształtowanie poczucia równowagi oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz wdrażanie profilaktyki w zakresie wad postawy  i otyłości. Uczestnicy w czasie zajęć poznali podstawowe wiadomości dotyczące problematyki nordic-walking (historie, cele i wartości treningu, aspekty zdrowotne, charakterystykę sprzętu używanego podczas treningu) oraz wybrane zagadnienia teorii i metodyki treningu zdrowotnego. Uczniowie zdobyli wiedzę dobrać kije do wzrostu i budowy ciała. Potrafią PRAWIDŁOWO maszerować, stosując techniki rekreacyjno-zdrowotną oraz sportową. Znają budowę kija i potrafią korzystać z ich podczas rozgrzewki, ćwiczeń siłowych, ćwiczeń koordynacyjnych, stretchingu i ćwiczeń rozluźniających oraz ćwiczeń w parach. Wszyscy uczniowie przez cały rok bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach, szkoląc swoją technikę i biorąc udział w zabawach ruchowych z wykorzystaniem kijów. Jednak największą radością dla uczniów był udział w otwartych imprezach sportowych: Nordic&Run Festival w Ścinawie oraz III Powiatowych Mistrzostwach Nordic Walking Osób Niepełnosprawnych. Zdobyte medale i dyplomy na długo pozostaną w ich pamięci. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym 2017/2018 szkolne koło Nordic Walking w ZSiPO w Lubinie powiększy swoje grono oraz sprawi, że poprzez ruch i dobrą zabawę osiągniemy same korzyści zdrowotne, bo na tym nam najbardziej zależy.

Daria Konopińska,  Izabela Pierzchała

 Olimpiada "Pierwsza pomoc przedmedyczna"

W dniu 09 czerwca uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej uczestniczyli w Olimpiadzie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Olimpiada została zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w ramach programu „Uczymy się ratować życie”. Uczniowie rozwiązywali test teoretyczny oraz wykonywali zadania praktyczne. Zadania wymagały wielu umiejętności , z którymi młodzież dobrze sobie poradziła. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy a placówka torbę medyczną z wyposażeniem . Serdecznie dziękujemy!

Aldona Karlak

 

 

"Bawmy się razem"

 

Z okazji  Dni Godności Osób Niepełnosprawnych w dniu 02.06.2017 roku odbyła się w ZSiPO w Lubinie impreza integracyjna „Bawmy się razem”. To już XVII edycja Dni Godności w ZSiPO w Lubinie. Celem imprezy była integracja ze środowiskiem lokalnym. Gościliśmy wolontariuszy z I i II Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie, uczniów Gimnazjum Zespołu Szkół Integracyjnych w Lubinie oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 i Szkoły Podstawowej nr 14 w Lubinie. Uczniowie ZSiPO w Lubinie przedstawili inscenizację wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka” a szkolny zespół  taneczny „Świetliki” zaprezentował taniec „Mała wróżka”. Wolontariusze z II Liceum Ogólnokształcącego zaprezentowali przedstawienie „W świecie bajek”. Podsumowaniem spotkania był taniec integrujący wszystkich uczestników oraz warsztaty uczniów ZSiPO i uczniów Gimnazjum Zespołu Szkół Integracyjnych w Lubinie pt. „Uczymy się razem” z prowadzone przez psycholog Panią Angelikę Wrzesińską oraz pedagog  Panią Ewę Jagielską. Po wspólnej zabawie i nauce odbyły się spotkania integracyjne młodzieży w klasach. To był szczególny dzień bogaty w nowe przeżycia i doświadczenia.

 Aneta Wajman

 

 

"Mój baśniowy bohater"

 

 

01 czerwca 2017r. podczas posumowania projektu edukacyjnego "Jestem coolturalny i jest mi z tym dobrze" został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny pt: "Mój baśniowy bohater". Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, wpłynęło ponad 30 prac. Jury wyłoniło zwycięzców: I miejsce Ewa Dziedzic klasa 6spl, II miejsce Mateusz Biernat klasa 5dU i Maciej Nowakowski klasa 6dU, III miejsce Łukasz Motyl. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie "A Tacy Sami". Wszystkim serdecznie gratulujemy! Organizator konkursu: p. Iwona Trzcińska.

 

 

 

 

 

Wesoły Dzień Dziecka

 

Pierwszy dzień czerwca jak zawsze w naszej szkole minął pod znakiem uśmiechu naszych uczniów. Z okazji Dnia Dziecka odbyło się podsumowanie projektu "Jestem coolturalny" podczas, którego uczniowie w popisowy sposób zaprezentowali inscenizację wiersza "Rzepka", a nauczyciele zbiór wierszy o tematyce dziecięcej. Publiczność chwilami płakała ze śmiechu. Multimedialne sprawozdanie z realizacji projektu przedstawiła Pani Elżbieta Kęcik- Kłapouszczak. Podziękowano Pani Agnieszce Wójcik- Margiewicz za regularne prowadzenie zajęć tanecznych dla uczniów przez cały rok. Na koniec wspólnie zatańczono kilka układów. Pani Dyrektor Danuta Wantuła złożyła wszystkim serdeczne życzenia oraz przekazała słodkie upominki. Chociaż kolejny Dzień Dziecka za nami, to w naszej szkole każdy dzień jest radosny i niesie ze sobą uśmiech dziecka.

 Ewa Waszewska

 

 III Powiatowe Mistrzostwa w Nordic-Walking

 

W dniu 26.05.201r. Fundacja Przystań w Ścinawie zorganizowała III Powiatowe Mistrzostwa Nordic- Walking Osób Niepełnosprawnych. Impreza odbyła się na terenach zielonych "Wieloryb" w Lubinie, gdzie spotkało się prawie 100 zawodników z powiatu lubińskiego. Pogoda okazała się łaskawa i zmagania sportowe odbywały się przy pięknej, słonecznej aurze. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz medale, drużyny otrzymały puchary, a dla zwycięzców przewidziano nagrody w postaci akcesoriów sportowych. Nasi uczniowie zdobyli następujące miejsca w swoich kategoriach wiekowych:

II miejsce Aleksandra Pacura , III miejsce Wiktoria Dziwińska oraz Sebastian Jasion, który jako pierwszy dotarł do mety w kategorii wózków.

W zmaganiach na około 1000m wzięli udział także: Oskar Barowicz, Jakub Sokołowski, Kamil Budziak, Filip Sempik, Dawid Sławski.

Nordic-Walking to wyjątkowa forma aktywności w której rywalizacja i miejsce na podium, w przypadku osób z niepełnosprawnością, schodzą na plan dalszy.  Najważniejsza jest zabawa, integracja i aktywnie spędzony czas.  Nad poprawnością techniki naszych uczniów podczas zajęć ruchowych czuwają nauczycielki i utytułowane prekursorki tej dyscypliny w naszym regionie Panie Ewa Waszewska i Elżbieta Rękawiczna, oraz instruktorki PSNW Izabela Pierzchała i Daria Konopińska :-)

 

 Wojskowa majówka

Studenci Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych z Wrocławia odwiedzili naszą szkołę w dniu 24.05.2017r. z prelekcją nt. historii i tradycji służby wojskowej oraz wyposażenia Wojska Polskiego. Gości przywitała w imieniu naszej społeczności Pani Dyrektor Danuta Wantuła. Nasi uczniowie, by wprowadzić przyjazną atmosferę i miło rozpocząć spotkanie wykonali piosenkę pt. "Szara piechota" z akompaniamentem gitary. Później głos zabrali żołnierze. Opowiedzieli i pokazali filmy o historii i tradycjach oraz o szkoleniu i służbie żołnierzy w Wojsku Polskim. Na koniec bardziej ciekawi uczniowie zadawali pytania i przymierzali sprzęt i wyposażenie wojskowe. Na koniec każdy z wojskowych prelegentów otrzymał drobny upominek i wszyscy wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie grupowe. Była to niesamowita lekcja historii, wiedzy o społeczeństwie i edukacji dla bezpieczeństwa. Dla żołnierzy było to także nowe doświadczenie spotkania z tak dużą i wymagającą grupą dzieci i młodzieży.

Spotkanie przygotowali i zorganizowali pani Daria Konopińska i pan Łukasz Nowicki.​


Słuchaliśmy baśni  "O żabim królu"

 

W ramach projektu edukacyjnego "Jestem coolturalny i jest mi z tym dobrze" dnia 18.05.2017r.  uczniowie klas: 4-6dU, 5cU oraz 1,3BgU zaprosili na czytanie baśni Panią wicedyrektor Renatę Malec. Wszyscy słuchali z wielkim zaciekawieniem baśni "O żabim królu". Spotkanie zakończyło się wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

Iwona Trzcińska

 

 

 

 

Konkurs fotograficzny "Selfie z książką"

 

18 maja 2017 r. w Zespole Szkół Sportowych w Lubinie odbyło się rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu fotograficznego zorganizowanego przez bibliotekę szkolną pt. "SELFIE Z KSIĄŻKĄ". Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa, rozwijanie zainteresowań i możliwości twórczych młodzieży oraz zachęcenie do fotograficznych poszukiwań i rozwijania zmysłu obserwacji. Na konkurs wpłynęło 5 fotografii z naszej szkoły. Jury w składzie: Pani dyrektor Barbara Szymańska, Pani Beata Łuczak oraz Pani Małgorzata Gralla, wyróżniło Bartosza Karsznię i przyznało II miejsce Dominikowi Brzostowskiemu. Udział w konkursie wzięli także: Wiktoria Hopej, Łukasz Łowczyk, Dawid Chwiluk. Do konkursu uczniów przygotowali: Łukasz Nowicki, Grażyna Czwaczka, Daria Konopińska.

Daria Konopińska

 

Warsztaty mozaiki artystycznej

 

Dnia 16.05.2017r., klasy 4-6dU oraz 1,3BgU brały udział w warsztatach mozaiki artystycznej w MDK w Lubinie. Uczniowie mieli okazję zapoznania się z nową techniką jaką jest mozaika, projektowaniem, cięciem kolorowego szkła. Oczywiście wszyscy przestrzegali zasad BHP i wszyscy mieli ochronne okulary na nosie. Pani instruktor zapoznała nas z narzędziami (szczypce, obcęgi, kleje, fugi) oraz pomagała przy tworzeniu pierwszych naszych obrazów mozaikowych. Wszyscy byliśmy dumni z naszych prac. 

 Iwona Trzcińska

 

  V REGINALNY   TURNIEJ BOCCI „SPORT DLA KAŻDEGO”

   

12 .05. 2017 r. w hali sportowej ZS NR 1 odbył się piąty a zarazem jubileuszowy

Regionalny Turniej Bocci

ph. „Sport dla każdego” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lubina.

 

Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie  „A  Tacy  Sami” przy wielkim zaangażowaniu w organizację Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie.

Celem głównym  turnieju  było popularyzowanie gry Boccia jako formy aktywności ruchowej, integracja, kształtowanie postaw sportowej rywalizacji oraz  akceptacja i  budowanie  szacunku  dla  osób   niepełnosprawnych.  

Impreza odbyła się dzięki dotacji przyznanej z Gminy Miejskiej Lubin oraz wsparciu finansowemu indywidualnych sponsorów, którym los osób z niepełnosprawnością nie jest obojętny. Wszystkie drużyny godnie reprezentowały swoje placówki, włożyły wiele wysiłku w rywalizację. Za pierwsze trzy miejsca drużyny otrzymały puchary ufundowane przez Prezydenta Miasta Lubina, wszystkie drużyny odebrały dyplomy, a zawodnicy otrzymali medale, nagrody rzeczowe oraz gadżety z Zagłębia Lubin, Miedziowego Stowarzyszenia OPEN SPORT, Starostwa Lubińskiego, Gminy Miejskiej Lubin i wielu prywatnych firm. 

 

Przedstawiamy Wyniki Turnieju:

I  miejsce: Wrocław „Start”

II  miejsce: Lubin „Przytulisko” Fundacja B.A.

III  miejsce: Lubin „Orlęta ZSIPO

IV  miejsce:  Środa Śląska „Dreptaki” SOSZW

V   miejsce :Wrocław „Włóczęgi” SOSW

VI  miejsce: Lubin „A Tacy Sami”

VII  miejsce: Polkowice „Radosne Serca” SPDST

 

Nad wynikami czuwał zespół sędziowski w składzie: sędzia główny Radosław Kobyłecki, Aldona Karlak i Izabela Pierzchała.

 Gratulujemy wszystkim zawodnikom Turnieju, a w szczególności zwycięzcom!

          

Patriotycznie w Bolesławcu

 

12.05.2017r. ośmiu reprezentantów - uczniów szkoły podstawowej wzięło udział w Regionalnym Przeglądzie Twórczości "Polskie Pieśni Patriotyczne i Piosenki Wojskowe" 2017r. w Teatrze Starym w Bolesławcu. Nasi reprezentanci wykonali piosenkę pt. "Szara Piechota" przy akompaniamencie gitarowym. Wyjazd zorganizowano dzięki wsparciu Rady Rodziców ZSiPO w Lubinie  oraz Stowarzyszeniu "A Tacy Sami". Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni upominkami oraz słodkim poczęstunkiem. Po występie nasi artyści mieli szansę na zwiedzenie rynku oraz innych zabytków Bolesławca wraz z omówieniem ich historii. Zespół przygotowywał do występu oraz opiekunem wycieczki był pan Łukasz Nowicki.

Łukasz Nowicki


"Dookoła Polski" - quiz międzyklasowy

 

Dnia 11.05.2017r., klasy biorące udział w projekcie edukacyjnym "Jestem coolturalny i jest mi z tym dobrze" wzięły udział w quizie międzyklasowym pt. "Dookoła Polski". Każdy mógł zdobyć słodki punkt - cukierek za każdą poprawną odpowiedź. Pytania dotyczyły historii, geografii Polski, oraz znajomości polskich legend. Najwięcej cukierków zdobył Marcel Serafin z klasy 1,3BgU. Gratulujemy! 

Iwona Trzcińska

 

 

>> Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z treścią komunikatu radiowego <<

przygotowanego dla uczestników zebrania w dniu 16.05.2017 r. 


 

 

 Stare obrazki ze zwierzętami

- wystawa w Ośrodka Kultury - 

GALERIA ZAMKOWA

 

 

28 kwietnia klasy 4-6dU oraz 1,2Bg w ramach projektu "Jestem coolturalny i jest mi z tym dobrze", odwiedziły Galerię "Wzgórze Zamkowe" w Lubinie by obejrzeć wystawę "Stare obrazki ze zwierzętami". Jest to wizualny fragment historii naturalnej w postaci zoologicznych grafik. Obrazki pochodzą ze zdigitalizowanych zbiorów Biblioteki Narodowej.

 

 

 

  


 

 

 Szkolny konkurs matematyczny

Dnia 14.04.2016r. uczniowie klasy I, II i  III gimnazjum wzięli udział w szkolnym konkursie matematycznym. Przygotowano 10 zadań (5 zestawów po 2 zadania) w tym 7 otwartych (z luką oraz  krótkiej i rozszerzonej odpowiedzi) i 3 zamknięte – wielokrotnego wyboru. Zadania były opracowywane tak, aby uczniom miło i przyjemnie upływał czas mozolnej pracy. Na ich rozwiązanie przeznaczono 45 minut. Maksymalnie można było zdobyć 23 pkt. Komisja Konkursowa w składzie: p.Renata Malec – wicedyrektor szkoły, p. Ewa Jagielska – pedagog szkoły i p. Gabriela Klimas – nauczyciel języka polskiego - po sprawdzeniu rozwiązań zadań zgodnie ze schematem punktowania wyłoniła zwycięzców: I miejsce zajęli uczniowie z klasy III gimnazjum zdobywając 22 punkty na 23 możliwych , II miejsce uczniowie z klasy II gimnazjum – 20 punktów, III miejsce uczniowie z klasy I gimnazjum – 14 punktów. Pani Renata Malec – wicedyrektor szkoły gratulowała wiedzy i umiejętności wszystkim uczestnikom konkursu, życzyła wytrwałości w rozwijaniu pasji matematycznych i dalszych sukcesów, wręczyła  dyplomy, słodkie upominki i nagrody książkowe. Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy za udział w konkursie. Konkurs przygotowała i prowadziła Maria Racka- Witiak- nauczyciel matematyki.

 

 Portret Dolnego Śląska

  

Dnia 10 kwietnia, klasy 4-6dU, 5cU, 1,2BgU, w ramach projektu edukacyjnego "Jestem coolturalny i jest mi z tym dobrze" odwiedziły galerię "Wzgórze Zamkowe". Tym razem uczniowie obejrzeli wernisaż wystawy "Portret Dolnego Śląska". Autorzy wykonali portrety 150 mieszkańców Lubina i okolic oraz spisali ponad 50 opowieści.Wszyscy uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli wystawę.

 

 

 

Rekolekcje Wielkopostne
 
W dniach 5-6 kwietnia 2017 roku - zgodnie z tradycją - w naszej szkole  odbyły się rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje wielkopostne to taki szczególny i wyjątkowy czas w roku liturgicznym Kościoła. Jest to czas próby, czas lekcji i nauk, kiedy uczymy się roztropności, mądrości ducha i stajemy się lepsi. Czas, kiedy we wspólnocie szkolnej przeżywamy przygotowanie do nadchodzących świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa.  W pierwszym dniu cała społeczność uczniowska, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły wysłuchali nauki. W drugim dniu była okazja, by przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania i odprawiona została Msza Święta pod przewodnictwem księdza proboszcza Pawła Bujaka i diakona Macieja. Dzieci i młodzież na okoliczność rekolekcji stworzyła chór szkolny i zaprezentowała piękne pieśni wielkopostne. Diakonowi Maciejowi dziękujemy za słowa skierowane do nas, życzymy wielu łask Bożych na rozpoczynającej się drodze kapłańskiej.
Katechetka Edyta Kret

 

  

  

Wielkanocne warsztaty wikliniarskie

  

Nie przez przypadek pokarmy, które przygotowujemy do poświęcenia w Wielką Sobotę, wkładamy do koszyka z wikliny. Witalna moc wiklinowych gałązek sprzyja pojawianiu się ich w wielkanocnej obrzędowości jako symboli życia i odrodzenia. Ich żywiołowy charakter znają dobrze plecionkarze, którzy nad giętkimi witkami potrafią zapanować. Wiosenny okres przygotowania do świąt to dobry moment, by się tej sztuki nauczyć. Dlatego też 10 kwietna 2017r. mieliśmy okazję wziąć udział w warsztatach wikliniarskich w naszej świetlicy. Uczniowie poznali historię, narzędzia do pracy i różne techniki plecionkarskie (z naturalnej i papierowej wikliny). Mieli także możliwość własnoręcznie przygotować koszyk. Warsztaty prowadziła Pani Marta Kwoczka, plecionkarka i instruktorka rękodzieła artystycznego.

Daria Konopińska

 

  

Konkurs plastyczny - "Kolorowa Wielkanoc"

 

Dnia 10.04.2017r. odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego "Kolorowa Wielkanoc", którego organizatorem była świetlica szkolna. Celem konkursu było kultywowanie tradycji świątecznych, pobudzanie inwencji twórczej dzieci, a także ocalenie od zapomnienia typowych form twórczości ludowej związanych  z okresem Wielkanocnym. Na konkurs wpłynęło 37 wyjątkowych prac plastycznych, m.in. stroiki, pisanki, ozdoby oraz kartki świąteczne. Jury w składzie: Renata Malec, Małgorzata Solarska, Grażyna Duszyńska wyłoniło następujących zwycięzców i wyróżnionych:

I miejsce : Julia Bogusiewicz, opiekun: Anna Łabędzka

I miejsce (praca grupowa): uczniowie indywidualnych zajęć rewalidacyjno-wychowawczych: Urszula Kubera, Weronika Mlaś, Radosław Szuty, Eliza Świercz, opiekunowie: Alicja Ryśkiewicz, Dorota Irzyk, Renata Żabińska, Anna Przygodzka

II miejsce: Damian Kuśmierczyk, opiekun: Elżbieta Adamik

II miejsce (praca grupowa): klasa 4bsU, opiekunowie: Agnieszka Zych-Czernek, Bogusława Głowacka

III miejsce (prace grupowe): klasa 4-6dsU, opiekun: Iwona Trzcińska, klasa 1,3BgU, opiekun: Grażyna Czwaczka

Uczniowie wyróżnieni: Anita Kaźmierska, Przemysław Gryglewicz, Jakub Maroński, Magdalena Długosz, Paweł Buławieniec, Piotr Rams, Krystian Arendarski, Sebastian Długosz, Maciej Siek, Kamil Budziak, Maksymilian Bajger oraz uczniowie klas: 1-2AgU.

Sponsorem nagród dla zwycięzców oraz słodkiego poczęstunku dla wszystkich uczestników konkursu było  "A TACY SAMI" Stowarzyszenie działające przy ZSiPO. Dziękujemy sponsorowi a wszystkim uczniom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Daria Konopińska

 

Dzień czekolady

 

Uwielbiana czekolada - mleczna, gorzka, biała czy smakowa - ma swoje święto 12 kwietnia.

Z tej okazji nasi uczniowie 6 kwietnia uczestniczyli w DNIU CZEKOLADY w świetlicy szkolnej. Jest chyba najpowszechniejszym wyrobem cukierniczym cieszącym się uznaniem w każdej grupie wiekowej, dlatego też zajęcia z czekoladą w roli głównej cieszyły się wielkim zainteresowaniem. W tym dniu dzieci miały okazję zapoznać się z jej historią: skąd pochodzi, z czego się składa, jakie są jej rodzaje i jakie są jej pozytywne właściwości dla zdrowia w zbilansowanej diecie. To był naprawdę słodki dzień. Świetliczaki wzięły także udział w zajęciach sensoplastycznych tworząc obrazy malowane płynną czekoladą, rozpoznawały różne rodzaje czekoladowych przysmaków podczas zagadek smakowych. Zwieńczeniem słodkich zabaw była nauka tańca "Chocolate", który pomógł spalić nieco nadprogramowych kalorii.


                                                                                                                                                                                                                           Daria Konopińska

 

  

Teatralne zmagania

 

W środę 29 marca 2017r. (w naszej szkole) uczniowie realizujący projekt edukacyjny pt. „Jestem coolturalny i jest mi z tym dobrze” mieli okazję zaprezentować na forum swoje teatralne talenty.

Artystyczne zmagania odbyły się podczas spotkania integracyjnego z uczniami klasy drugiej Salezjańskiego Gimnazjum w Lubinie. Zaproszeni goście pod opieką pani Marzeny Kasprzyszak przygotowali i przedstawili teatrzyk kukiełkowy pt. „Trzy Świnki”. Uczniowie  pod kierunkiem pani Iwony Świątek przygotowali teatrzyk kukiełkowy pt. „Czerwony Kapturek”. Natomiast  uczniowie pod  kierunkiem pani Ewy Waszewskiej i Eli Rękawicznej przygotowali teatr pantomimy – była to inscenizacja „Rzepki” J. Tuwima.

Wszyscy uczniowie z ogromnym zaangażowaniem brali udział w teatralnych zmaganiach.

Wspaniale bawili się zarówno aktorzy jak i widzowie.

Ewa Waszewska

Ela Rękawiczna

 

Szkolny konkurs matematyczny "Matematykę można polubić

 

Dnia 24.03.2017r. uczniowie klas 1 – 3 gimnazjum wzięli udział w szkolnym konkursie matematycznym. Konkurs cieszył się powodzeniem. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i ambicją podchodzili do zadań, pracowali wytrwale, rozwiązywali zadania dotyczące obliczeń w różnych sytuacjach praktycznych, wykazali się wiadomościami i umiejętnościami z zakresu : sprawnego liczenia , rozwiązywania zadań tekstowych prostych i złożonych, logicznego myślenia i rozumienia pojęć matematycznych. Przygotowano 12 zadań (4 zestawy po 3 zadania) w tym 5 otwartych krótkiej i rozszerzonej odpowiedzi i 7 zamkniętych wyboru wielokrotnego. Zadania opracowywano tak, aby uczniom miło i przyjemnie upływał czas mozolnej pracy, opatrzono je w rysunki i ciekawe treści. Na ich rozwiązanie przeznaczono 45 minut. Maksymalnie można było zdobyć 22 pkt.  Po dokonaniu oceny prac uczniowskich Komisja Konkursowa w składzie: p. Renata Malec– wicedyrektor szkoły p.Ewa Jagielska – pedagog szkoły wyłoniła zwycięzców:

I miejsce zajęli uczniowie z klasy 3 gimnazjum zdobywając 21 pkt na 22 możliwych, II miejsce -  uczniowie z klasy 1 gimnazjum – 19 pkt na 22 możliwych  .  Pani Renata Malec– wicedyrektor szkoły gratulowała wiedzy i umiejętności matematycznych wszystkim uczestnikom konkursu, wręczyła  dyplomy, słodkie upominki i nagrody książkowe. Gratulujemy zwycięzcom,  wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy sukcesów w dalszej karierze uczniowskiej. Konkurs przygotowała i prowadziła  Maria Racka-Witiak.

Maria Racka- Witiak

 

 

 

„Przyleciały z daleka  o wiośnie klekotały”

       

Dnia 23 marca 2017 r. w naszej szkole po raz kolejny odbyło się spotkanie integracyjne. Tym razem hasło przewodnie spotkania brzmiało: Przyleciały z daleka o wiośnie klekotały. Tradycyjnie już uczniowie klas 2-3 AgU i 2-3 pp2 wraz z wychowawcami - panią Ewą Waszewska i panią Elą Rękawiczną zaprosili na to wiosenne spotkanie uczniów klasy IVd SP nr 14 w Lubinie wraz z wychowawcą – panią Marzeną Petryk.

Celem tego spotkania była integracja uczniów ze szkół masowych z uczniami niepełnosprawnymi, zapoznanie uczniów z trybem życia, zachowaniem wiosennego ptaka jakim jest bocian oraz rozwijanie wyobraźni uczniów poprzez działania plastyczno - muzyczne. Zajęcia rozpoczęły się zabawą rytmiczno - muzyczną pt: „Już od progu swej szkoły”. Następnie uczniowie z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali szereg ciekawostek na temat bocianów. Po zapoznaniu uczniów z informacjami na temat wierzeń związanych z bocianami nadszedł czas na wiosenne  zabawy  związane tematycznie z bocianami: zabawa rytmiczna przy piosence pt. „Przyleciały z daleka”, ,„Zielona ściana tataraku” – zabawa ruchowo - rytmiczna przy piosence „Bocianie szaleństwa - inspiracje plastyczne”. Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy. Na podstawie wzoru gr. I wykonały z kolorowego papieru bociana, gr. II miała za zadanie wykonać bociana z talerzyków, gr. III wykonała głowę bociana z brystolu na podstawie widzianego zdjęcia. Późnie przyszedł czas na „Bociani taniec- z gazetami” – zabawę rytmiczną przy piosence pt. „Bociani taniec”.

Całe spotkanie przebiegało w bardzo życzliwej, radosnej atmosferze, a na zakończenie wszyscy uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia. Zapraszamy do oglądania!

  

Ewa Waszewska

Ela Rękawiczna

 

  

 

XXVIII WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI

placówek specjalnych i integracyjnych

w Wałbrzychu

   

20 marca 2017r. odbył się w Wałbrzychu XXVIII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Placówek Specjalnych i Integracyjnych organizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową Specjalną Nr 10 i Publiczne Gimnazjum Nr 10 w Wałbrzychu. Tematem przewodnim konkursu było hasło: ”Gdzieś w przestworzach”. Celem konkursu była prezentacja i upowszechnianie żywego słowa, dostarczanie dzieciom i młodzieży możliwości przeżywania  doznań artystycznych, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień artystycznych oraz stwarzanie możliwości autoprezentacji i umacniania poczucia własnej wartości.  Uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności recytatorskich. Interpretacje utworów literackich były ciekawe i barwnie przygotowane. Uczniowie naszej placówki zdobyli następujące miejsca w XXVIII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim w kategorii klas I-III szkoły podstawowej:  uczeń Kacper Majchrzak I miejsce (przygotowany pod kierunkiem p. Anny Łabędzkiej) oraz w kategorii  klas I-III szkoły zawodowej III miejsce zdobyła uczennica Daria Wołodźko (przygotowana pod kierunkiem p. Agnieszki Kulby).  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i mocno trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

.

    

,,Małe i duże po Polsce podróże”

  

Uczniowie z klasy Pani Ewy Waszewskiej i Pani Grażyny Czwaczki  przez ostatnie dwa tygodnie realizowali projekt gimnazjalny pt. ,,Małe i duże po Polsce podróże”.  Cele jakie przede wszystkim przyświecały realizacji projektu:

- rozwijanie poczucia przynależności narodowej,

-  pogłębianie wiadomości na temat własnego kraju,

-  wyrabianie szacunku do symboli narodowych.

Uczniowie poznawali krainy geograficzne Polski - niziny, jeziora, Mazury. Słuchali legend m. in. takich jak ,,Legenda o białym orle” , ,,Legenda o warszawskiej syrence”. Oglądali legendy podczas lekcji bibliotecznych. Rozwiązywali zagadki związane  z Polską. Oglądali film pt: „Polak mały- film o polskich symbolach narodowych”. Uczyli się hymnu narodowego, a także poznali historię powstania hymnu narodowego. Uczniowie uczyli się wskazywać na mapie własną miejscowość, a także duże miasta Polski, czy bieg rzeki Wisły. Zapoznawali się z historycznymi i legendarnymi faktami dotyczącymi kolejnych stolic Polski: Gniezna, Krakowa, Warszawy. Podczas zajęć uczniowie korzystali z książek, albumów, zdjęć, filmów, internetu aby jak najwięcej dowiedzieć się na omawiane tematy. Przy projekcie współpracowała Pani Elżbieta Kęcik – Kłapouszczak, która przygotowała piękną prezentację przeplataną zdjęciam i uczniów obydwu klas podczas pracy nad omawianymi zagadnieniami.

17.03.2017 r. odbyło się integracyjne spotkanie ph. ,,Czy znasz nasz kraj Polskę- quiz międzyklasowy” podczas którego wszyscy uczniowie mogli wykazać się zdobytą wiedzą i umiejętnościami. Wysiłki wszystkich uczestników doceniła pani dyrektor Danuta Wantuła, która gościła na tym spotkaniu.

 

 

"CZYTANIE NA DYWANIE" - STARSI MŁODSZYM

   

". Uczniowie klasy 6 w ramach zajęć korygujących naukę czytania i pisania mieli możliwość usprawniania techniki głośnego czytania oraz urozmaicenia czasu uczniom przebywającym w świetlicy szkolnej. Starsi koledzy i koleżanki czytali znane i lubiane bajki tj."Calineczka", "Złotowłosa", "Lampa Alladyna" oraz książkę o wartościach "12 ważnych opowieści- o odpowiedzialności i odwadze ".  Podstawowym celem spotkania było wzbudzenie zamiłowania do książki, rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz stworzenie podstaw nawyku czytania.

 

Daria Konopińska

  

  

Szkolne eliminacje do konkursu „PANGEA”

    

 Dnia 03 marca 2017 r. o godzinie 10:00 w sali 107 odbyły się szkolne eliminacje Ogólnopolskiego konkursu matematycznego Pangea w kategorii klas IV – VI szkoły podstawowej. W naszej szkole do konkursu wytypowano  6 uczniów – dwóch z klasy 4 i trzech z klasy 5 szkoły podstawowej.  Pani  wicedyrektor Renata Malec serdecznie przywitała wszystkich i dokonała oficjalnego otwarcia konkursu. O godz. 10:00 uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań konkursowych. Każdy otrzymał zestaw 15 zadań mających charakter testu wyboru. Testy dostosowane były  do kategorii wiekowej uczestników. Test  trwał 45 minut.  Można byłu uzyskać maksymalnie 30 punktów. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco: Gabriel  Kocyk  - kl. 5 -  16,5pkt / 30 Kacper Pańkowski -  kl. 5 – 15,8pkt / 30;   Eryk Bolek - kl. 4  – 15 pkt / 30;  Martin Michalczewski – kl. 4 – 13 pkt      / 30;  Łukasz Zarobnik – kl. 5 -  12,3 pkt / 30.  Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka matematyki  p. Maria Racka – Witiak. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie. Gratulujemy uzyskanych wyników.

Maria Racka


  

XXVIII Regionalny Konkurs Recytatorski w Głogowie

   

W dniu 01 marca br. uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie uczestniczyli w XXVIII Regionalnym Konkursie Recytatorskim Placówek Specjalnych i Integracyjnych w Głogowie. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu było hasło „Gdzieś w przestworzach”. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom umiejętności recytatorskich. Wiersze były ciekawie i barwnie zaprezentowane. Uczniowie  zdobyli następujące noty: Aleksandra Pacura (pod kierunkiem p. Iwony Świątek)- II miejsce, Anna Zapalska i Łukasz Kłos (pod kierunkiem p. Agnieszki Kulby) –III miejsce. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach otrzymali:  Daria Wołodźko  (przygotowana przez  p. Agnieszkę  Kulbę), Kacper Majchrzak (przygotowany przez  p. Annę Łabędzką), Alicja Staszak (przygotowana przez  p. Aldonę Karlak). Zdobywcy pierwszych miejsc otrzymali bilet do uczestnictwa w XXVIII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Placówek Specjalnych i Integracyjnych, który odbędzie się 20 marca br. w Wałbrzychu. Wszystkim gorąco gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

Iwona Świątek

 

  

Folkowe Nordic Walking

  

W niedzielne słoneczne przedpołudnie, 19 lutego, w ścinawskim porcie, nasz uczeń i uczestnik szkolnej sekcji Nordic Walking, Oskar Barowicz wraz z instruktorką Darią Konopińską wzięli udział w NORDIC&RUN FESTIVAL.  Była to impreza dla biegaczy oraz "kijkowców" amatorów z całej Polski. Organizatorami było Stowarzyszenie Osób z Pozytywną Energią- Ścinawska Grupa Nordic Walking, Regionalne Centrum Sportowe Lubin, Klub Sportowy „Start” Ścinawa, Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie a także Fundację „Uśmiech” w Ścinawie, do której uczęszcza nasza uczennica Patrycja Borowska. Tegorocznym motywem przewodnim imprezy był "SEZON NA FOLK"  i wszystko co z nim związane, czyli muzyka, jedzenie i bajecznie kolorowe stroje. Rywalizacja nordicowa odbyła się w trzech formach „Marsz Najmłodszych Wielbicieli Nordic”, „Rywalizacja Miłośników Nordic”, „Rajd Zakochanych w Nordic". Trasa rozciągała się wzdłuż malowniczych, nadodrzańskich łąk, jednak ze względu na zimową porę teren był wyjątkowo błotnisty, co było sporym utrudnieniem dla wszystkich zawodników. Na szczęście wszyscy bezpiecznie dotarli do mety a zwieńczeniem sporotwych trudów był wyjątkowo piękny medal ufundowany przez Burmistrza Ścianwy Krystiana Kosztyłę.  Udział w tak dużej imprezie sportowej to doskonały sposób na integrację ze środowiskiem, promowanie zdrowego stylu życia, sposób na utrwalenie poznanych umiejętności  oraz urozmaicenie wolnego czasu np. podczas ferii. Serdecznie gratulujemy Oskarowi i Patrycji oraz zachęcamy do aktywnego wypoczynku z kijami!  :-)

Daria Konopińska

 

 

Bezpieczne ferie

  

09 lutego 2017roku na dwa dni przed rozpoczęciem ferii zimowych w naszej szkole odbył się happening ph. "Bezpieczne ferie". W trakcie imprezy przedstawiono za pomocą prezentacji multimedialnej bezpieczne zachowania oraz takie, które mogą być zagrożeniem dla każdego. Wiersze oraz piosenki w wykonaniu naszych uczniów dodatkowo uwrażliwiły wszystkich na podchodzenie do zimowej zabawy z wyobraźnią. Szczególną uwagę zwracano na stostowanie odblasków, które mogą nawet uratować życie. Na koniec spotkania podsumowano wyniki konkursu plastycznego organizowanego przez TPD oraz konkursu na wystrój sal lekcyjnych organizowanych przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły. Organizatorem wydarzenia był Samorząd Uczniowski pod kierunkiem Pani Marii Rackiej-Witiak. 

Maria Racka- Witiak, Łukasz Nowicki

 

 

Dziekujemy za "Choinkowo"

  

08 lutego nasi uczniowie uczestniczyli w wyjściu do CH "Cuprum Arena" w Lubnie.  Mocno przejęci i    wzruszeni  reprezentanci świetlicy i klas  4b, 5c, oraz 1-3sl osobiście złożyli podziękowania oraz wręczyli pamiątkowe dyplomy na ręce organizatorów i sponsorów nagród w konkursie "Choinkowo":  właściciela "Cuprum Arena", pana Dariusza Miłka oraz prezesa restauracji McDonald's w Lubinie, pana Marka Baranieckiego.  Zwieńczeniem przedpołudnia był lunch ufundowany przez pana Rafała Sokołowskiego,  gdzie uczniowie doskonalili swoją samodzielność i umiejętności komunikacyjne podczas zakupu wybranych przez siebie smakołyków w restauracji. Uśmiechnięci i pełni wrażeń, wróciliśmy do szkoły :-)

Agnieszka  Zych- Czernek, Daria Konopińska

     

Wyróżnienie dla Oli w I Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim Poezji Sybirackiej

 

W dniu 08 lutego 2017r. we Wrocławiu odbył się I Dolnośląski Konkurs Recytatorski Poezji Sybirackiej pt. „Wiersze naszych ojców”. W tym konkursie wzięła udział nasza Ola Pacura recytując wiersz pt. „Chleba naszego” Zofii Matelickiej. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem gdyż w kategorii szkół podstawowych zgłosiło się około 120 osób. Jesteśmy bardzo dumni gdyż Ola zdobyła wyróżnienie.

Iwona Świątek

 

   

 "Dobre maniery  - łamią bariery"

  

09 lutego 2017r. uczniowie zaangażowani w realizację projektu edukacyjnego „Jestem cooltoralny i jest mi z tym dobrze” bawili się i wykazywali się zdobytą wiedzą i umiejętnościami podczas imprezy ogólnoszkolnej pt.: „Dobre maniery – łamią bariery”, która miała na celu m.in. półroczne podsumowanie naszych działań. W programie nie zabrakło tego, co powinno charakteryzować kulturalnego człowieka, czyli wiedzy na temat higieny i kultury osobistej. Uczniowie – Marcel Serafin i Laura Tatuśko uświetnili imprezę pięknym walcem. Panie zaprezentowały wierszem scenki z życia kulturalnych misiów i lal. Wszyscy uczniowie zatańczyli taniec „Ponga”, którego nauczyli się podczas warsztatów tanecznych w C.K. Muza prowadzonych przez Panią Agnieszkę Wójcik – Margiewicz. Na koniec podczas prezebtacji multimedialnej wszyscy mieli okazję zobaczyć swoje działania np.: podczas zajęć z plastyki, ceramiki, batiku, odbywających się cyklicznie w MDK, spotkaniu z uczniami PSM I stopnia w Lubinie, i wielu innych działań jakie odbyły się w ramach projektu. Kolejne zmagania z kulturą w różnych aspektach przed nami. Czekamy na kolejne działania i spotkania, którymi podzielimy się podczas imprezy podsumowującej cały projekt. Imprezę przygotowały i prowadziły Panie: Iwona Świątek, Grażyna Czwaczka, Iwona Trzcińska.

Iwona Świątek, Grażyna Czwaczka, Iwona Trzcińska

 

  

 Sensoplastyczny zawrót głowy!

   

    W pierwszym półroczu roku szkolnego 2016/17 nasi uczniowie, kadra pedagogiczna oraz rodzice uczniów objętych indywidualnymi zajęciami rewalidacyjno-wychowawczymi po raz kolejny mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach z zakresu terapii metodą SENSOPLASTYKI®, czyli plastyki sensorycznej wg. Izabeli Anny Stefańskiej. W ramach zajęć świetlicowych, zajęć w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym w Lubinie oraz warsztatów dla nauczycieli i rodziców, zanurzaliśmy się w kolorowej cieczy nienewtonowskiej, malowaliśmy  kolorowymi makaronami, mlekiem i olejem niespotykane obrazy. Robiliśmy też eksperymenty z sodą i barwnikami, sporządzaliśmy pachnące, kolorowe masy z mąki i galaretki, które stanowiły bazę wyjściową do wielu działań. Pobudzaliśmy wszystkie zmysły poprzez „zabawy” na dywanie sensorycznym z wykorzystaniem sypkich produktów spożywczych, malowaliśmy obrazy własnoręcznie wykonanymi farbami na bazie cukru pudru i barwników. Było bezpiecznie, smacznie, kolorowo i pachnąco! Wszystkie zajęcia odbywały się na podłodze bez dodatkowej odzieży ochronnej, co sprzyjało swobodnej twórczej ekspresji przy jednoczesnym wspieraniu współpracy i rozwoju mowy. Manipulowanie w masach o różnorodnych konsystencjach, barwach, zapachach i smakach wpłynęło na stymulowanie wszystkich zmysłów uczestników zajęć. Formuła zabawy zachęcała do aktywności poznawczej oraz pobudzenia kreatywności. Z tego miejsca, serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu "A Tacy Sami", które dofinansowało zakup artykułów spożywczych i przemysłowych niezbędnych podczas prowadzenia zajęć w świetlicy szkolnej.

Trenerzy I stopnia:  Alicja Ryśkiewicz, Joanna  Pudlak,  Daria Konopińska

 

 Warsztaty "Walentynkowe serduszka"

  

Dnia 08 lutego 2017 roku w klasach przysposabiających do pracy odbyły się warsztaty z szycia ręcznego. Zajęcia prowadziła Pani Małgorzata Wójcik, instruktor rękodzielniczych kursów, a przede wszystkim krawiec pierwszej klasy. Uczniowie pod jej czujnym okiem wykonali własnoręcznie serduszka z materiału. Zadaniem uczniów było wypchanie i zszycie serduszek ze skrzydełkami. Odczuwalna była - jak mówią sami uczniowie romantyczna atmosfera zajęć. Uczniowie zadowoleni i z sercem w plecaku, dziękowali Pani Małgosi za przeprowadzone warsztaty.

Aldona Karlak

 

Przywitaliśmy Nowy 2017 Rok!

   

W dniu 2 lutego 2017 r. dla całej społeczności szkolnej odbył się bal karnawałowy pod hasłem.:

 

„ŚNIEŻNE SPOTKANIE BALEM PRZEPLATANE”.

 

W Nowym 2017 Roku pani Zima zabrała wszystkich uczniów do krainy lodu, śniegu i bezpiecznych zabaw zimowych. Wspaniale przebrani uczestnicy razem tańczyli przy ulubionych utworach muzycznych oraz brali udział w zabawach i konkursach związanych z bezpiecznym korzystaniem z zimowych przyjemności. Wybrano również króla – Dawid Kwiatkowski i królową balu – Julię Bogusiewicz. Podczas imprezy panowała atmosfera pełna pozytywnych emocji, dobrej zabawy i dziecięcych uśmiechów od ucha do ucha.

 

Na specjalne zaproszenie „A Tacy Sami” Stowarzyszenia działającego na rzecz naszych uczniów przybyli do nas wyjątkowi goście – PARA KRECIKÓW. Maskotki Stowarzyszenia Sympatyków Zagłębia Lubin „ZAGŁĘBIE FANATYKÓW”, które sfinansowało słodkie noworoczne upominki dla wszystkich klas, sprawiając uczniom fantastyczną niespodziankę.

 

Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie!

Koordynator Anna Smolarek

   

  

 Wycieczka do teatru w Legnicy

  

01 lutego 2017r. byliśmy uczestnikami wycieczki do Teatru im. H. Modrzejewskiej w Legnicy. W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Jestem coolturalny i jest mi z tym dobrze” uczniowie realizujący projekt wraz z opiekunami obejrzeli spektakl teatralny pt.: „Polowanie na Snarka”. Pracownicy teatru oprowadzili nas po miejscach do których na co dzień mają dostęp tylko aktorzy. Widzieliśmy zaplecze teatru, byliśmy pod sceną i w wielu innych miejscach. Mieliśmy okazję przymierzyć rekwizyty i zobaczyć np. sztuczną krew. Przez chwilę poczuliśmy się jak aktorzy. Mamy nadzieję, że wyjazdy do teatru będą odbywały się częściej. Wycieczkę przygotowała i zorganizowała pani Iwona Trzcińska.

Iwona Trzcińska

   

  

 NORDIC WALKING- chodzimy prawidłowo!

   

W I półroczu roku szkolnego 2016/2017 nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach szkolnego koła NORDIC WALKING. W każdy piątek, nasza 10-osobowa sekcja,  poznawała tajniki prawidłowej techniki chodu  oraz doskonaliła swoje umiejętności w praktyce. Uczestnicy poznali podstawowe wiadomości dotyczące problematyki nordic-walking (historie, cele i wartości treningu, aspekty zdrowotne, charakterystyka sprzętu używanego podczas treningu) oraz wybrane zagadnienia teorii i metodyki treningu zdrowotnego. Uczniowie wiedzą jak dobrać kije do wzrostu i budowy ciała. Potrafią bezpiecznie maszerować, stosując technikę rekreacyjno-zdrowotną. Znają budowę kija i potrafią korzystać z ich podczas rozgrzewki, ćwiczeń siłowych, ćwiczeń koordynacyjnych, stretchingu i ćwiczeń rozluźniających oraz ćwiczeń w parach. Zajęcia miały na celu urozmaicenie dotychczasowych zajęć pozalekcyjnych, promowanie zdrowego stylu życia oraz zainteresowanie nową formą aktywności ruchowej.

Daria Konopińska

Izabela Pierzchała

     

Słodkości od Zagłębia

   

W  dniu 27 stycznia 2017 roku przedstawiciele Stowarzyszenia Sympatyków i Fanatyków Zagłębia Lubin w osobach: Pan Artur Kwaśnik oraz Pan Przemysław Kacperski przekazali niespodzianki w postaci słodyczy dla uczniów . Corocznie Stowarzyszenie wspomaga nas w postaci upominków i gadżetów. Tym razem słodkości zostaną przeznaczone dla uczniów podczas organizacji Balu Karnawałowego w szkole. Ponadto podczas balu będą gościć Krecik i Kretowa - maskotki Zagłębia Lubin. Serdecznie dziękujemy!!!

 

 Aldona Karlak

 

 

 

  

 

 

"Każdą pracę lubimy żadnej się nie boimy"

- konkurs międzyszkolny

 


26 stycznia odbył się konkurs międzyszkolny, którego celem było rozwijanie u uczniów zaradności i samodzielności życiowej, wdrażanie do samodzielnego wykonywania czynności życia codziennego oraz nauka szacunku do pracy. Uczniowie wykonywali zadania dostosowane do ich możliwości a były to między innymi: wykonanie sałatki owocowej i kiślu, nakrycie stołu na przyjęcie, przygotowanie kanapek na drugie śniadanie. Wszystkie grupy były  oceniane przez nauczycieli za higieniczne i estetyczne przygotowanie posiłku, oraz posprzątanie swojego miejsca pracy. Zadania wykonane były wzorowo i wszystkie klasy otrzymały I miejsca. Gratulujemy!

Organizatorzy : E. Rękawiczna, E. Waszewska, A. Karlak

 

 

 

" Podaruj dzieciom uśmiech"

 

W dniu 16 stycznia 2017 roku uczniowie klasy przysposabiającej do pracy  spotkali się
z zaprzyjaźnionymi  wolontariuszami TPD przy Szkole Podstawowej nr 8. Corocznie dzieci i młodzież wraz z opiekunem Elżbietą Michalak integrują się z uczniami ZSIPO. Wraz z życzeniami  na Nowy Rok wolontariusze przekazali uczniom  maskotki  i gry edukacyjne. Oprócz dobrej zabawy uczniowie zawiązują nowe przyjaźnie oraz uczą się, że dobro przekazywane zawsze wraca w to samo miejsce. Dziękujemy serdecznie za spotkanie oraz upominki i do zobaczenia.

Aldona Karlak

 

Hej kolęda, kolęda


   

Dnia 04 stycznia 2017 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie integracyjne z uczniami Salezjańskiego Gimnazjum w Lubinie - pod hasłem:  HEJ KOLĘDA, KOLĘDA.

Gimnazjaliści wraz z wychowawca klasy panią  Marzeną Kostrzyszak przygotowali dla naszych uczniów krótki koncert polskich kolęd.  Przybyli uczniowie, dla uatrakcyjnienia kolędowania, grali na gitarach  i keyboardzie.

Natomiast nasi uczniowie przedstawili Jasełka, które przygotowywali na zajęciach wraz ze swoimi wychowawcami  w ramach realizacji zadania projektu „Jestem coolturalny i jest mi z tym dobrze”. Jasełka przedstawione zostały w formie pantomimy.  Nasi uczniowie z ogromnym zaangażowaniem weszli w rolę Świętej rodziny, pasterzy aniołów oraz Trzech Króli.

Po części artystycznej wszyscy zgromadzeni uczniowie wspólnie odśpiewali ulubione, piękne, polskie kolędy. Uczniowie klas 2-3AGU i 2-3 PP2, zaprzyjaźnieni już z uczniami  lubińskiego gimnazjum, otrzymali od nich symboliczne upominki – piękne anioły.

Ewa Waszewska

 Ela Rękawiczna

 

 

Warsztaty w glinie

  

W ramach projektu „Jestem coolturalny” uczniowie poszczególnych klas uczestniczą w warsztatach pracy w glinie, odbywających się w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie. W przedświątecznym  czasie - 6 grudnia - wykonywaliśmy obrazki z Mikołajem. Pani Elżbieta Kochan przedstawiła metody i techniki wykonania płaskiej formy obrazka. Dla uczestników jest to zarówno forma rozwijania swoich umiejętności, jak i czas relaksu oraz odpoczynku.

Aldona Karlak

 

 

 

HAPPENING ANTYNIKOTYNOWY

 

Z okazji  Światowego Dnia Rzucania Palenia „Dziękuję- nie palę” w dniu 17 listopada 2016 roku odbył się coroczny happening antynikotynowy, którego celem było propagowanie zdrowego stylu życia wolnego od nałogów. Uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej przedstawili krótką scenkę nawiązująca do profilaktyki palenia tytoniu. Dla utrwalenia zdobytych wiadomości przedstawiono prezentację „Nikotynizm”. W części praktycznej uczniowie wykonywali plakaty antynikotynowe, wykonywali sylwetki ludzkie ze skutkami palenia, wykonywali i rozwiązywali zadania rebusowe, krzyżówki i wykreślanki. Wytwory plastyczne i prace zbiorowe zostały umieszczone w holu szkolnym.

Ewa Jagielska, Aldona Karlak, Marta Sędzikowska, Aneta Wajman

  

 

III Barbórkowy Turniej Bocci

 

Dnia 09 grudnia 2016 roku odbył się III Barbórkowy Turniej Bocci.      W rozgrywkach brali udział uczestnicy z warsztatów terapii zajęciowej oraz placówki specjalnej.

Wyniki turnieju:

  1. "A TACY SAMI" – Łukasz Niedbalski, Grzegorz Kordylewicz, Monika Pączkowska, Krzysztof Jeż -opiekun: Ewa Niedbalska.
  2. "ORLĘTA" – Marcel Serafin, Sebastian Jasion, Magdalena Mazurek, Bettina Godlewska    - opiekun: Aldona Karlak.
  3. "SZKLARKI"- Skiba Adam, Źwir Michał, Senków Patrycja -opiekun: Anna Szkirpan.
  4. "PRZYTULISKO" – Radek Kuras, Adam Honzła, Basia Soroka -opiekun: Krzysztof Kaczmarski.

Organizatorem turnieju był ZSIPO, sponsorami zawodów- Stowarzyszenie Sympatyków Zagłębia Lubin "Zagłębie Fanatyków", Komenda Hufca ZHP Lubin, „A Tacy Sami” Stowarzyszenie przy ZSIPO. Uczestnicy otrzymali puchary oraz nagrody ufundowane przez w/w organizacje. Koordynatorami turnieju byli: R. Kobyłecki oraz A. Karlak.

 Radosław Kobyłecki, Aldona Karlak

 

 

  

„Mądre dzieci segregują śmieci”

  

W dniach 6 i 7 grudnia 2016 roku odbyły się lekcje dydaktyczne na temat recyklingu przeprowadzone przez pracowników MPWiK w Lubinie. Celem zajęć była nauka prawidłowej segregacji odpadów na terenie Gminy Miejskiej Lubin. Uczniowie oglądnęli film „Miedzik segreguje śmieci” oraz praktycznie segregowali odpady do poszczególnych pojemników. Za prawidłowo wykonane zadanie uczniowie otrzymali nagrody. Serdecznie dziękujemy!!

Aldona Karlak

 

 

 

Przegląd Bożonarodzeniowego wystroju sal lekcyjnych


Tuż przed świętami Bożego Narodzenia wszystkie sale lekcyjne zostały pięknie udekorowane przez uczniów, ich wychowawców lub opiekunów sal lekcyjnych. Specjalna komisja, składająca się z przedstawicieli Samorządu Szkolnego, pani wicedyrektor Renaty Malec oraz pani Ewy Waszewskiej dokonała przeglądu sal lekcyjnych udekorowanych przez poszczególne klasy. Podczas oceniania wystroju, członkowie komisji brali pod uwagę staranność wykonanych dekoracji, wkład pracy własnej uczniów  w wykonanie ozdób świątecznych oraz ogólne wrażenie. Komisja miała trudne zadanie, gdyż większość klas pięknie wystroiła swoje sale, wkładając w to dużo pracy i wysiłku oraz wykazując się pomysłowością. W salach lekcyjnych można było zobaczyć choinki przyozdobione licznymi bombkami, świecącymi lampkami, włosami angielskimi, łańcuchami ozdobnymi – zarówno kupionymi, jak również wykonanymi własnoręcznie. W każdej sali można było wyczuć atmosferę świąt a szkoła nabrała ciepłego, świątecznego wyglądu. Wyróżniono: salę nr 110,  kl.1-3 spL - wychowawca p. Anna Łabędzka; salę nr 114, kl. 2-3AgU- wychowawca p.Ewa Waszewska; salę nr 4 – kl.2-3pp2 - wychowawca p. Elżbieta Rękawiczna; salę nr 109 – kl. 2-3CgU- wychowawca p. Elżbieta Adamik; salę 107 – opiekun p.Maria Racka oraz świetlicę szkolną – opiekun p. Daria Konopińska. Wyróżnione klasy otrzymają dyplomy, które  zostaną wręczone na najbliższym apelu szkolnym. Wszystkim klasom, ich wychowawcom lub opiekunom sal  dziękujemy za udział w naszym szkolnym przeglądzie Bożonarodzeniowego wystroju sal lekcyjnych.

Maria Racka-Witiak

 

 

Sprawozdanie Samorządu Uczniowskiego z akcji „GÓRA GROSZA”

  

Szanowni uczniowie, nauczyciele, rodzice, pracownicy administracji i obsługi. Po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji na rzecz pomocy dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Również i tym razem wykazaliśmy się dużym zaangażowaniem i zrozumieniem. Zbiórka groszy została przeprowadzona przez Samorząd Uczniowski pod opieką  p. Marii Rackiej - Witiak. Monety zbierane były do specjalnie przygotowanych skarbonek. Ogółem zebrano 6010 monet, co po przeliczeniu dało 166,25 zł. Samorząd Uczniowski w swoich podziękowaniach pragnie szczególnie wyróżnić uczniów Gabrielę i Mateusza Ostapowiczów, Grzegorza Hudzika, Przemysława Kwiatkowskiego,  Bartka Karsznię, Wojciecha Wawrynowicza,  Darię Pawłowską, Roksanę Sołtysiak, Mateusza Szechnickiego, Daniela Ota, Klaudię Kordylewicz, Gabrielę Sawicką  oraz Wiktorię Iwaniuk, którzy najhojniej wsparli w/w akcję, przekazując na nią całkiem pokaźną górę  monet. Wszystkim darczyńcom jeszcze raz serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc i włączenie się do tak szlachetnej akcji.

Maria Racka-Witiak

 

 

Świąt białych, pachnących choinką, 
skrzypiących śniegiem pod butami, 
spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, 
pełnych niespodziewanych prezentów. 
Świąt dających radość i odpoczynek, 

oraz nadzieję na Nowy Rok, 
żeby był jeszcze lepszy niż ten, 
co właśnie mija...

życzy

społeczność ZSi

 


 Uśmiech pod choinkę

 

W okresie przedświątecznym Szkolne Koło TPD działające przy ZSiPO w Lubinie po raz kolejny zorganizowało Świąteczną Akcję Charytatywną ph: „Uśmich pod choinkę”. Na odzew organizatorów odpowiedzieli uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Dzięki dużemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej udało się zebrać: słodycze, artykuły spożywcze, środki czystościowe. Ze zgromadzonych środków przygotowano 11 świątecznych paczek, które trafiły do uczniów z rodzin najbardziej potrzebujących. W ramach organizowanej Akcji Szkolne Koło TPD pozyskało dodatkowo 10 paczek ze słodyczami, które zostały podarowane przez Oddział/Okręgowy TPD w Legnicy. Łącznie 21 uczniów obdarowano świątecznymi paczkami. Mamy nadzieję, że wywołane uśmiechy na twarzach dzieciaków zachęcą Nas do udziału w organizowanych akcjach …… bo fajnie jest choć na chwilę zostać Świętym Mikołajem !!! Z pewnością będziemy nim również za rok. Dziękujemy wszystkim za wsparcie Akcji „Uśmiech pod choinkę” !

  Organizatorzy: Aniela Rodziewicz, Alicja Ryśkiewicz, Joanna Pudlak -Kobyłecka


                                              

                                                                                 

 

 

 "Choinkowo" -  rozstrzygnięte

 

 

21 grudnia w CH "Cuprum Arena" odbyło się rozstrzygnięcie "Choinkowa", konkursu na najpiękniej przystrojone drzewko świąteczne. Nasze cudowne "Aniołeczki" zdobyły II MIEJSCE .Radości nie było końca... Wszystkim głosującym na naszą choinkę, sympatykom, wspierającym i trzymającym kciuki  GORĄCO DZIĘUJEMY ! Każdy Wasz kupon i "lajk" na Facebook'u przyczynił się do tego sukcesu.  Dziękujemy również organizatorowi- CH"Cuprum Arena" za zaproszenie do udziału w konkursie oraz sponsorowi nagród- restauracji McDonald's w Lubinie.

"Aniołeczki" :-)

 

 

 

Wigilia szkolna

 

 

Tradycją w naszej szkole jest coroczne spotkanie wigilijne , które wprowadza nas w klimat i piękną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Dla wszystkich naszych uczniów , rodziców, pracowników szkoły są to wyjątkowe, wspólnie przeżyte chwile. Dnia 14 grudnia 2016 roku odbyło się spotkanie wigilijne, w którym uczestniczyła cała społeczność uczniowska, nauczyciele, pracownicy szkoły i zaproszeni goście. Wśród zaproszonych gości obecni  byli biskupi - J.E Ks. bp Stefan Regmunt,J.E.Ks. bp.Marek Mendyk, proboszczowie parafii, Starosta Lubiński pan  Adam Myrda , pani Jadwiga Musiał przewodnicząca Rady Powiatu, rada rodziców , sympatycy i przyjaciele szkoły. Dzieci i młodzież przedstawiła część artystyczną śpiewając kolędy i  pastorałki. Dzieliliśmy się opłatkiem składając sobie  życzenia. Każdy z gości otrzymał drobny upominek- gliniane serduszko. W tym glinianym serduszku zawarte są nasze uczucia, wdzięczność  za czas spędzony z nami, pamięć i troska. W każdym z tych serc odbiją się uśmiechnięte  twarze naszych uczniów , którzy z radością i ufnością patrzą na otaczający ich świat i ludzi. Bardzo dziękujemy za ten piękny grudniowy poranek, w którym otuliliśmy się ciepłem bijącym od Dzieciątka z Betlejem.

Edyta Kret

 

 

 

Spotkanie z Mikołajem


"Dzyń, dzyń, dzyń, dzyń, dzyń, dzyń - Mikołaju Święty

 Dzyń, dzyń, dzyń, dzyń, dzyń, dzyń - Przynieś nam prezenty."

 

06 grudnia gościliśmy w klasie 2-3a i 4-5b Św. Mikołaja wraz z pomocnikami. Nasi goście to wolontariusze z II LO w Lubinie. Mikołajkową uroczystość umiliła nam również wizyta Pani Franciszki Franczak, która wprowadziła nas w świąteczny  nastrój, czytając „List do Św. Mikołaja”. Następnie świątecznymi piosenkami dzieci radośnie przywitały Mikołaja. Święty obdarował je prezentami i słodkościami od wolontariuszy oraz opiekunki wolontariatu pani Doroty Witold. Po wspólnej zabawie, zaprosiliśmy Św. Mikołaja i pomocników na słodki poczęstunek. Była też wspólna fotografia i zapewnienia od dzieci,  że cały rok będą grzeczne. Mikołaj obiecał, że jeszcze nas odwiedzi.

Aniela Rodziewicz, Agnieszka Zych- Czernek

 


 

 Mikołajki w kręgielni

 


Dnia 05.12.2016r. uczniowie klas 2-3 AgU i 2-3 pp2 spotkali się w lubińskiej kręgielni z uczniami klasy IV d SP nr 14 w Lubinie z okazji Mikołajek. Spotkanie to zorganizowali wychowawcy w/w klas; pani Marzena Petryk, pani Ewa Waszewska i Ela Rękawiczna. Wszyscy uczniowie chętnie włączyli się do wspólnej gry w kręgle. Podczas gry panowała miła, przyjazna atmosfera. Jednak wszyscy w napięciu oczekiwali na przyjście Mikołaja, który pojawił się dopiero po zakończeniu turnieju gry w kręgle. Każdy uczeń otrzymał od Mikołaja  paczkę ze słodyczami. Mikołaj był tak życzliwy uczniom, że każdy z uczniów mógł uwiecznić to cudowne spotkanie na wspólnej fotografii z Mikołajem Po zakończeniu  wizyty  Świętego Mikołaja wszyscy uczniowie zasiedli do wspólnego poczęstunku. Podczas rozmów przy stole nawiązały się przyjaźnie między uczniami naszej szkoły, a uczniami klasy IV d z SP 14 w Lubinie.  Po wspólnych zapewnieniach o kolejnym spotkaniu w okresie zimowym wszyscy uczniowie zadowoleni ze spotkania ze św. Mikołajem powrócili do szkoły.

 

Elżbieta Rękawiczna, Ewa Waszewska

 

 

 

 

X Jubileuszowy Koncert Kolęd i PastorałekCzy zastanawialiście się Moi Drodzy

„Dlaczego śpiewamy kolędy?”

 

„Dlatego, żeby się uczyć miłości…

Dlatego, żeby podawać sobie ręce

Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie

Dlatego, żeby sobie przebaczać.”

Ks. J. Twardowski

 

 

Słowami Ks. J. Twardowskiego udało się nam odpowiedź na powyższe pytanie 01.12.2016 r.  wsłuchując się w dźwięki kolęd i pastorałek podczas X  Jubileuszowego Koncertu Kolęd i Pastorałek w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Koncert uświetnili ponadto swoim występem przedstawiciele Młodzieżowej Orkiestry Cuprum Band pod patronatem Pana Prezydenta Miasta Lubina, pod batutą Pana M. Garcarza. Uczestnicy Koncertu otrzymali słodkie upominki ufundowane przez Panią Dyrektor  D. Wantułę oraz TPD przy naszej szkole. Natomiast zaproszeni Goście zostali obdarowani świątecznymi reniferami wykonanymi przez naszych uczniów. Przyszła do nas kolęda i przycupnęła sobie, co jeszcze się wydarzyło w fotografiach Wam opowie.

Organizatorzy: Agnieszka Zych - Czernek,  Dorota Irzyk

 

 

 

 

 

Cykliczne warsztaty taneczne w CK Muza


 

W roku szkolnym 2016/2017 wszyscy uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualna w stopniu umiarkowanymi znacznym  wchodzących w skład ZSiPO w Lubinie realizują projekt edukacyjny pt. "Jestem coolturalny i jest mi z tym dobrze”. Głównym celem tego projektu jest wdrażanie niepełnosprawnych intelektualnie uczniów do świadomego i aktywnego uczestnictwa  w kulturze. Jednym z zaplanowanych zadań projektowych jest udział uczniów w warsztatach tanecznych organizowanych przez CK Muza. Uczniowie  od października bieżącego roku,  cyklicznie biorą udział w warsztatach tanecznych pod okiem instruktorki tańca - pani Agnieszki Wójcik Margiewicz. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem i radością uczą się prostych kroków tanecznych i tańców z różnych stron świata.
Serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie Życzkowskiej-Czesak  - dyrektor CK Muza za umożliwienie naszym uczniom nauki tańców pod okiem instruktora w  profesjonalnej sali na terenie CK Muza w Lubinie.

Koordynator  projektu -  Iwona Trzcińska

 

 

 

"Jestem coolturalny i jest mi z tym dobrze"

- wycieczka do Muzeum Ziemi Lubińskiej

 

 

30 listopada uczniowie klas 4-5b, 4-6d, 5c, 1-3BgU, PP1,  w ramach Projektu Edukacyjnego „Jestem coolturalny i jest mi z tym dobrze” zwiedzili Muzeum Ziemi Lubińskiej im. Jana Wyżykowskiego, którego siedzibą jest Szyb „Bolesław” należący do KGHM Polska Miedź S. A.
W ramach muzealnej wystawy uczniowie oglądali prezentowane zbiory związane z lubińskim Zagłębiem Miedziowym: maszyny górnicze, minerały miedzi oraz eksponaty związane z historią regionu. Wśród eksponatów znajdują się m.in. zbiory biograficzne związane z osobą Jana Wyżykowskiego oraz wyposażenie i ubiór górniczy. Na wszystkich zrobiła również wrażenie zrekonstruowana sztolnia – kawałek kopalnianego korytarza.
Organizatorami wycieczki byli pan Łukasz Nowicki i pani Iwona Trzcińska.

Łukasz Nowicki, Iwona Trzcińska

 

 

 

 

 "Choinkowo" w Cuprum Arenie

 

 

 

Aniołeczki : klasa 4bsU - Roksana Sołtysiak, Mateusz Szechnicki, Daniel Ota z opiekunami P. Agnieszką Zych- Czernek i P. Bogusią Głowacką ;klasa 5csU – Ola Pacura, Wojtek Wawrynowicz z P. Iwoną Świątek; klasa 1-2-3- Maja Król, Julia Bogusiewicz, Magda Walczak z P. Darią Konopińską 29.11.2016 r. ubierały choinkę w Galerii Cuprum Arena w ramach corocznego „Choinkowa”. Na zielonych gałązkach zawisły w tym roku renifery św. Mikołaja, którym drogę rozświetliły złote gwiazdy i wielkie bombki. Jak przebiegały przygotowania ozdób możecie zobaczyć sami . Efekt końcowy zachwyca!!! Jeśli nasza choinka spodobała się Wam to prosimy o oddanie na nią głosu.

 

 

 

 

Oto efekt naszej pracy. Jest co podziwiać!!!

 

 

Aby zagłosować  na naszą choinkę należy kliknąć    TU    oraz polubić i udostępnić ZDJĘCIE z choinką nr 8.

 

 

Spieszmy się, głosowanie trwa do 16 grudnia.

 

 


Agnieszka Zych-Czernek, Iwona  Świątek, Daria  Konopińska

 

 


 Dyskoteka Andrzejkowa

  

 

 „W listopadową ciemną noc,

   swój los wywróżę sobie           

   bo wróżby dziwną mają moc 

   mówiły mi o Tobie  ".

 

Andrzejki to ostatnia chwila do wróżb i zabawy tuż przed nadchodzącym adwentem. Z tej okazji 24 listopada 2016r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Zabawa przebiegała w atmosferze różnorodnych wróżb i magii, które były miłym przerywnikiem  w szalonej zabawie i cieszyły się ogromnym powodzeniem. Każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego, jedni z niecierpliwością przekłuwali czerwone, papierowe serca, aby odczytać imię swojej sympatii, bądź szukali swojej szczęśliwej liczby, drudzy czekali na to, by dowiedzieć się co przyniesie przyszłość,  kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Całą imprezę uświetniała nam fantastyczna muzyka, którą przygotowała pani Dorota Irzyk. Wszyscy wspaniale się bawili , humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać. Zabawy i wróżby przygotowały panie: Joanna Wolicka i Maria Racka.

Maria Racka- Witiak

 

 

 W świetlicy rozmawiamy o emocjach

 

 

  Pierwsze lata szkolne to ważny okres rozwoju osobowościowego

i społecznego dziecka. Towarzyszy mu dojrzewanie emocjonalne, umożliwiające w sposób coraz bardziej precyzyjny określanie tego, co dziecko czuje. Kształtuje się też zdolność do rozumienia emocji wyrażanych przez inne osoby. Dlatego też 23 listopada 2016 r. uczniowie klas podstawowych mieli okazję uczestniczyć w warsztatach, doskonalących umiejętność rozpoznawania i nazywania uczuć oraz ukazujących sposoby radzenia sobie ze złością. Trening z młodszymi uczniami (kl. I-III) przeprowadziła Pani Justyna Rembiszewska- Urban z gabinetu terapeutycznego "Efekt Motyla", zaś z uczniami starszymi (kl. VI) Pani Daria Konopińska. Dziękujemy Pani Justynie za przyjęcie zaproszenia a uczniom za aktywny udział w zajęciach.

Daria Konopińska

 

 

 

 

 

 

PODSUMOWANIE


XIII OGÓLNOPOLSKICH MISTRZOSTW W KRĘGLARSTWIE

 

  „SPRAWNI – RAZEM” LUBIN 2016


Pod patronatem:

Starosty Lubińskiego Adama Myrdy

Prezydenta Miasta Lubina Roberta Raczyńskiego

17 - 19 LISTOPADA 2016 r.

 

 

 

 

 

"Jesienne inspiracje - spotkanie integracyjne


17 listopada 2016r. uczniowie klasy IIIe SP nr 8 w Lubinie  wraz z wychowawcą, p. Chrystianem Haliczem, spotkali się na zajęciach integracyjnych z kolegami i koleżankami klas 2-3 AgU i  2-3 pp2 Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie. Zajęcia pod hasłem: „Jesienne inspiracje” zostały zorganizowane i przeprowadzone przez p. Ewę Waszewską i p. Elę Rękawiczną – nauczycieli ZSiPO. Celem zorganizowania w/w zajęć była integracja uczniów ze szkół masowych z uczniami niepełnosprawnymi, przełamywanie nieśmiałości, nauka współdziałania w grupie oraz rozwijanie wyobraźni uczniów poprzez działania plastyczno-muzyczne. Uczniowie z wielkim entuzjazmem zaangażowali się w wykonanie  prac plastycznych – jesiennych drzew. Wszystkie prace uczniowie wykonali samodzielnie wykorzystując kolorowy papier, klej i mnóstwo wyobraźni. Nie zabrakło pląsów, zabaw z chustą animacyjną i koncertu jesiennej orkiestry. Przy rytmach jesiennej muzyki wszyscy  uczniowie bawili się wspaniale. Tańcom towarzyszyły konkursy i zagadki przygotowane przez nauczycieli prowadzących. Na koniec zajęć wykonano pamiątkowe zdjęcia i uczniowie umówili się na kolejne spotkanie, które odbędzie się już w marcu. Warto wspomnieć, że dzięki nawiązanej  współpracy pomiędzy Szkołą Podstawową nr 8 w Lubinie, a Zespołem Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie  klasa III e od roku szkolnego 2015/2016 realizuje zadania, wynikające z programu "Tacy sami" wspierającego integrację osób niepełnosprawnych z osobami pełnosprawnymi.

Ewa Waszewska, Elżbieta Rękawiczna

 

 

"Śniadanie daje moc"


To Ogólnopolski Projekt Edukacyjny na temat zasad zdrowego odżywiania.   Do jego realizacji włączyły się  klasy 2-3a  i 4-5b. Obchodzony jest od  sześciu lat 8 listopada  pod w/w hasłem. W Europie jest to dzień zdrowego jedzenia i gotowania. Celem Programu jest poszerzenie wiedzy na temat zdrowego odżywiania oraz roli świadomości w diecie dziecka.  Jak również przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia w Polsce poprzez edukację  oraz promocję prawidłowego żywienia. Po raz kolejny dołączyliśmy do grona szkół z całej Polski,  które obchodziły ten dzień. Wraz z Tolą i Maksem Wszystkojadem, bohaterami 6 edycji Programu poznaliśmy zasady zdrowego żywienia. Pani pielęgniarka miała dla nas specjalną misję, opowiadała nam o roli witamin niezbędnych  dla naszego rozwoju. Pani Agnieszka w misji wpoiła nam zasady przygotowania posiłków, a pani Aniela zasady higieny ich spożywania. Nasi rodzice również mieli  swoją rolę i włączyli się w program, zakupili produkty do naszego śniadania. Podsumowaniem misji było wspólne przygotowanie Śniadania, które Dało Nam Moc, mniam, mniam… A co jeszcze robiliśmy zobaczcie sami. Organizatorami programu jest partnerstwo dla zdrowia – koalicja: Danone, Lubella, Biedronka, Instytut Matki i Dziecka. W naszej szkole Projekt został przygotowany i zrealizowany przez: panie  Agnieszkę Zych-Czernek i Anielę Rodziewicz.

Aniela Rodziewicz, Agnieszka Zych - Czernek

 

 

XIII OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA W KRĘGLARSTWIE "SPRAWNI RAZEM"


W dniach 17-19.11.2016 roku w Lubinie odbędą się XIII  OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA
W KRĘGLARSTWIE  „SPRAWNI –RAZEM”.
Miejscem zawodów będzie Kręgielnia RCS w Lubinie.

Organizatorami są:
- Związek Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni –Razem”,
- Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie.
Współorganizatorzy:
- Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie,
- Lubiński Klub Olimpijczyka.

Stowarzyszenia,fundacje, instytucje wspomagające finansowo:
Lubiński Klub Olimpijczyka,Fundacja Polska Miedź, Hotel „Baron” w Lubinie,TPD Koło przy ZSiPO w Lubinie, Rada Rodziców ZSiPO w Lubinie.
Nadzór nad organizacją i przebiegiem mistrzostw sprawuje Dyrektor ZSiPO w Lubinie Pani Danuta Wantuła.

 

Uczestnikami zawodów są reprezentacje z placówek szkolnictwa specjalnego - łącznie 44
zawodników z województw:

z kujawsko-pomorskiego- Grudziądz,

z pomorskiego – Słupsk,

z wielkopolskiego –Piła,

ze świętokrzyskiego – Kielce,

z zachodniopomorskiego – Pyrzyce,

z małopolskiego – Karków
ze śląskiego – Skoczów,

z warmińsko- mazurskiego -Elbląg
z mazowieckiego- Płock

z dolnośląskiego – Legnica

z dolnośląskiego – Lubin –reprezentacja gospodarzy.

Cele zawodów:

  • Wyłonienie Mistrzów Polski w kręglarstwie klasycznym i bowlingu.
  • Popularyzacja gry w kręgle oraz upowszechnianie kultury fizycznej i sportu.
  • Wdrażanie młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie do aktywnego wypoczynku.
  • Utrwalanie i przestrzeganie zasady „fair play”.

 

Zawody są końcowym etapem  po eliminacjach  wojewódzkich gry w kręgle, które od 16 lat są rozpowszechnione w szkolnictwie specjalnym w ramach popularyzacji dyscyplin rekreacyjno - sportowych. Nasza Placówka działa w organizacji sportowej „Sprawni-Razem” od 1994 r. Nauczyciele wychowania fizycznego przez wiele lat propagowali tę dyscyplinę jako formę sportową i rekreacyjną w szkole i województwie przez organizację Dolnośląskich Mistrzostw
w Kręglarstwie „Sprawni- Razem”, co przyniosło nam w udziale prestiżową dla nas i naszego powiatu imprezę ogólnopolską.

     Nasza szkoła już siódmy raz organizuje w/w zawody na, które zdobywa fundusze w głównej części z Ministerstwa Sportu i Turystyki dla Zespołu Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni – Razem”.

Program zawodów:

17 XI- przyjazd uczestników, zakwaterowanie, odprawa techniczna,

18 XI –godz.10.00 – 13.30 kręgle klasyczne,

19 XI–godz. 9.00 – 12.30 bowling.

Katarzyna Jania

 

 

 

 

Zostaliśmy laureatami konkursu

" Bank Dziecięcych Uśmiechów"

 

15 listopada 2016 r. otrzymaliśmy informację , że zostaliśmy laureatami konkursu „Bank Dziecięcych Uśmiechów” organizowanym przez WBK Bank Zachodni. Program Bank Dziecięcych Uśmiechów (BDU) jest programem mikro-grantowym stworzonym z myślą o instytucjach i organizacjach społecznych pracujących z dziećmi z rodzin dysfunkcyjnych lub ubogich. W konkursie startowaliśmy po raz trzeci. Trzy lata temu dzięki grantowi BDU udało się zakupić pacynki , które były wielokrotnie wykorzystywane w różnorodnych przedstawieniach dla dzieci, konkursach teatralnych. Ponadto dzieci miały możliwość uczestniczenia w warsztatach teatralnych. W tym roku w oczach Fundacji Banku Zachodniego WBK, uznanie uzyskał projekt stworzony przez nauczycieli pod nazwą „ Marszobiegi-Powitanie Wiosny”. Fundusze pozwolą na zorganizowanie dnia sportu dla dzieci   z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym   i znacznym. Zawody, a będzie to bieg i tory przeszkód,   odbędą się w marcu na terenach zielonych w parku miejskim. Na realizację projektu szkoła otrzymała z bankowej Fundacji kwotę 2500 zł.

Iwona Świątek- koordynator  projektu

 

 

 

Narodowe Święto Niepodległości

 

W Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie uczczono 98. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę . 10 listopada br na sali gimnastycznej zgromadziła się cała społęczność szkolna, aby obejrzeć występ w wykonaniu koleżanek i kolegów. Wiersze i piosenki patriotyczne wprowadziły wszystkich w podniosły nastrój. Prezentacja multimedialna pozwoliła przypomnieć zły czas dla Polski, kiedy to zniknęła Ona z map świata i jak odrodziła się po ponad 120 latach niewoli. Po części artystycznej wszyscy zostali zaproszeni do wykonania kilku zadań związanych z symbolami narodowymi oraz historią. Na zakończenie wszystkim chętnym uczniom zostały pomalowane buzie oraz wręczone miniaturowe flagi. Głównym organizatorem tegorocznej uroczystości była 6 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku "Piastowskie Orły".

 

 Łukasz Nowicki

  

 

Rekreacja i integracja w AQUAPARK Polkowice

 

10 listopada 2016 r. uczniowie wszysktich klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej w Lubinie wzięli udział w wycieczce do AQUAPARK POLKOWICE Regionalne Centrum Rekreacyjno – Rehabilitacyjne S.A. Wycieczkę zorganizowano w celu: integracju zespołu klasowego, wzmacniania motywacji do właściwego realizowania obowiązków szkolnych, upowszechniania form aktywnego wypoczynku oraz podnoszenia sprawności fizycznej uczestników. Każdy z uczniów z radością i entuzjazmem wspomina spędzone na wspólnej zabawie chwile.

Wszyscy uczestnicy składają gorące podziękowania sponsorom wyjazdu:

"A Tacy Sami" Stowarzyszeniu przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie

oraz Radzie Rodziców działającej przy ZSiPO w Lubinie.  

 

   

  

"W jesiennym nastroju"

 

W dniu 07 listopada  2016 r. rozstrzygnięto konkurs plastyczny zorganizowany przez Szkolne Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci działające przy ZSiPO w Lubinie ph.: „W jesiennym nastroju”. Bardzo dziękujemy dzieciom i ich opiekunom za udział w konkursie doceniamy duże zainteresowanie i wielki wkład pracy. Jesień kojarzy się nam przede wszystkim z kolorami – ciepłymi, pastelowymi, obejmującymi chyba wszystkie możliwe odcienie żółci, brązów i czerwieni. Ideą konkursu było zwrócenie uwagi na piękno otaczającego nas świata, czyli świata przyrody,a przede wszystkim urokliwej pory roku, jaką jest jesień. Przepiękne prace w jesiennym nastroju można podziwiać na wystawie w naszej szkole. Wśród 35 prac komisja konkursowa wybrała i nagrodziła 4 prace:

I - miejsce Dawid Garbacz

II - miejsce Marcel Sarafin

III - miejsce Ewa Dziedzic

IV - miejsce Eryk Mienciuk

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Leonarda Fuczek, Aniela  Rodziewicz

 

 

 

"Jesienne zabawy dla świata ciekawych" - spotkanie integracyjne

 

Już po raz kolejny w naszej szkole gościliśmy uczniów Szkoły Podstawowej nr 14 w Lubinie.

Tym razem dnia  03 listopada 2016r. w zajęciach integracyjnych brali udział uczniowie klasy IV d SP 14 wraz z wychowawcą panią Marzeną Petryk. Zajęcia pod hasłem: „Jesienne zabawy dla świata ciekawych” zostały zorganizowane i przeprowadzone przez panią Ewę Waszewską - wychowawcę klasy 2-3 AgU oraz panią Elę Rękawiczną – wychowawcę klasy 2-3 pp2. Celem zorganizowania w/w zajęć była integracja uczniów ze szkół masowych z uczniami niepełnosprawnymi, przełamywanie nieśmiałości, nauka współdziałania w grupie oraz rozwijanie wyobraźni uczniów poprzez działania plastyczno-muzyczne. Uczniowie z wielkim entuzjazmem zaangażowali się w wykonanie  prac plastycznych – kolorowych liści, jesiennych grzybów oraz sympatycznych jeżyków. Wszystkie prace uczniowie wykonali samodzielnie wykorzystując kolorowy papier, klej i mnóstwo wyobraźni. Oczywiście były pląsy, zabawy z chustą animacyjną i koncert jesiennej orkiestry. Przy rytmach jesiennej muzyki wszyscy  uczniowie bawili się wspaniale. Tańcom towarzyszyły konkursy i zagadki przygotowane przez nauczycieli prowadzących. Na koniec zajęć wykonano pamiątkowe zdjęcia i uczniowie umówili się na kolejne spotkanie, które odbędzie się już niebawem, bo już w grudniu!!!

Ewa Waszewska, Elżbieta Rękawiczna

 

 


 "Kulinarnie i ziołowo"

 

Uczniowie klas podstawowych, gimnazjalnych i przysposabiających do pracy dnia 02 listopada 2016 roku, wyruszyli do Gospodarstwa Agroturystycznego „Gajówka Głuszec” w Gromadce , aby rozwijać swoje umiejętności zawodowe i integrować się na łonie natury upajając się pięknem Wrzosowej Krainy. Uczniowie pod czujnym okiem Pani Bogusi poznawali wszystkimi zmysłami zioła znajdujące się na terenie gospodarstwa oraz wykonali własnoręcznie aromatyczne woreczki . Druga grupa miała możliwość kształtować swoje umiejętności kulinarne i wykonała smakowite pierożki. Rozgrzani ciepłem wiejskiego kominka i z pełnymi brzuszkami, wróciliśmy zadowoleni do szkoły.

Ewa Waszewska, Elzbieta Rękawiczna, Aldona  Karlak


 

"Dbaj i pamiętaj" - akcja sprzątania opuszczonych grobów

- Lubin 2016

  

 Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Dbaj i pamiętaj” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Dominik i Starostwo Powiatowe w Lubinie. Uczniowie sprzątali opuszczone mogiły, bezimienne, zaniedbane groby, na których nie ma już komu położyć kwiatów i zapalić świeczki.   Z zapałem wyrywali zeschniętą trawę i chwasty, zbierali liście, patyki i różne śmieci. Na koniec odmówili modlitwę za zmarłych oraz zapalił znicze.

Maria  Racka- Witiak, Edyta Kret

 

„Cichociemni”

 

W dniach 20-27.10.2016 roku uczniowie zespołów edukacyjnych uczestniczyli w wystawie poświęconej żołnierzom Polskich Sił Zbrojnych desantowanych do okupowanej Polski podczas II wojny światowej, w celu prowadzenia walki nieregularnej (partyzanckiej) z niemieckim okupantem.

Do walki zostało skierowanych 316 Cichociemnych, w tym jedna kobieta- Elżbieta Zawadzka, ps. "Zo". Cichociemni byli doskonale wyszkolonymi żołnierzami w zakresie walki wręcz, strzelania, łączności, posługiwania się ładunkami wybuchowymi,

Nazwa cichociemni wzięła się od tajemniczego znikania z jednostek żołnierzy, rekrutowanych na cichociemnych. Znikali oni po cichu w nocy, nikogo o niczym nie informując.

Żyjących pozostało dwóch żołnierzy- jeden z nich to Aleksander Tarnawski, który ma 95 lat. W 2014 roku Aleksander Tarnawski wraz z żołnierzami Grom oddał skok spadochronowy w pobliżu Książenic , gdzie wylądował po raz pierwszy w nocy z 16 na 17 kwietnia 1944 roku.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć model skoczka w całej okazałości wraz ze spadochronem. Wystawa zaopatrzona  jest również w pamiątkowe zdjęcia Cichociemnych, dokumenty, filmy historyczne. Wywarła ogromne wrażenie  zarówno na uczniach jak i nauczycielach.

Iwona  Trzcińska

 
 
 

"Uśmiechnięty tornister 2016"

 

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2016/2017 Szkolne Koło TPD zorganizowało Akcję Charytatywną ph: „Uśmiechnięty Tornister 2016”. Głównym założeniem Akcji była zbiórka szkolnych przyborów i skompletowania wyprawek dla uczniów. Dzięki zaangażowaniu dużej części społeczności szkolnej oraz włączeniu się do Akcji Gabinetu Terapeutycznego „EFEKT Motyla”   w okresie września i października zgromadzono szkolne materiały, takie jak: plecaki, kredki, farby, plasteliny, zeszyty, kolorowe wycinanki, kleje itp. Następnie skompletowane wyprawki zostały podarowane sześciu najbardziej potrzebującym uczniom naszej szkoły. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy wykazali dużo zrozumienia i z potrzeby serca przyłączyli się do Akcji. Wszystkim ofiarodawcom bardzo dziękujemy, a dla nas organizatorów największą radością jest uśmiech obdarowanego dziecka.

Aniela Rodziewicz, Alicja Ryśkiewicz, Joanna Pudlak- Kobyłecka

  

  

Święto Edukacji Narodowej

  

Tradycyjnie  -  w Święto Edukacji Narodowej -  uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej złożyli ślubowanie i zostali przyjęci do społeczności szkolnej. Do tej uroczystości pierwszaki przygotowywały się już od początkowych dni września. Poznawali swoje prawa i obowiązki, zapoznali się z zasadami zachowania panującymi w szkole.

W tym wyjątkowym dniu wszyscy wyglądali bardzo uroczyście. Nasze maluchy wraz ze starszymi koleżankami i kolegami zaprezentowali swoje talenty recytatorskie i wokalne. Tym samym wykazały gotowość, by stać się stuprocentowymi uczniami. Podczas uroczystości wszyscy obecni mieli także okazję wysłuchać koncertu instrumentalnego przygotowanego przez uczniów ze Szkoły Muzycznej w Lubinie.

Dzień Edukacji Narodowej to oczywiście najlepszy moment, by docenić codzienne zaangażowanie dyrekcji, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Uczniowie oraz Rada Rodziców podziękowali za trud i okazane serce symbolicznym kwiatkiem, laurką, wierszem i piosenką. Tego dnia nie brakowało emocji i serdeczności. Doceniono również wysiłek i zaangażowanie w edukację uczniów naszej szkoły. Podczas uroczystości wręczono Nagrody Starosty Lubińskiego pani Marii Rackiej - Witiak, pani Małgorzacie Ardel oraz pani Annie Przygodzkiej. Natomiast Nagrodą Dyrektora wyróżniono 42 nauczycieli i 28 pracowników szkoły.

Nad organizacją i przebiegiem uroczystości czuwali nauczyciele: Iwona Trzcińska, Dorota Irzyk, Daria Konopińska, Alicja Ryśkiewicz, Joanna Pudlak, Anna Smolarek, Elżbieta Kęcik, Łukasz Nowicki oraz wychowawczynie klas pierwszych Anna Łabędzka i Leonarda Fuczek.

 

 

 

 

 Ciekawa biologia

 

06 października 2016 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty doświadczalne „Gleba żywa czy nie?”. Prowadzącym był nasz częsty gość - Pan Rafał Łęcki. Tym razem  interesowały nas tematy: Jak można badać glebę? Jakie jej części składowe dadzą się wyodrębnić i zbadać? Czy ziarna mineralne, tworzące glebę, są zawsze jednakowe? Uczestnicy warsztatów przeprowadzili badania gleboznawcze jak w laboratorium naukowym. Poznali również zwierzęta , które mogą zamieszkiwać glebę i oglądali je w duuużym powiększeniu. Zajęcia były bardzo ciekawe, uczniowie z zaangażowaniem w nich uczestniczyli i pogłębiali swoją wiedzę.

 Aldona Karlak

 

 

Dzień Chłopca

   

Z okazji 30 września wszystkim Mężczyznom w naszej szkole życzymy wszystkiego co najlepsze: mnóstwo radości, zdrowia, szczęścia i pomyślności!

żeńska społeczność ZSiPO  

 
 

Zabierz serce na spacer - warsztaty instruktażowe

 

W dniu 28.09.2016r. odbyły się warsztaty dla nauczycieli stażystów oraz wszystkich chętnych nauczycieli zatrudnionych w ZSiPO w Lubinie pod hasłem: " ZABIERZ SERCE NA SPACER - warsztaty instruktażowe z zakresu prawidłowej techniki Nordic Walking” zorganizowane w ramach Międzynarodowego Dnia Serca. Warsztaty przeprowadziły nauczycielki i Certyfikowane Instruktorki Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking, Izabela Pierzchała i Daria Konopińska. W części teoretycznej spotkania, prowadzące przedstawiły zarys historyczny Nordic Walking, omówiły zalety i aspekty zdrowotne prawidłowego chodu, zastosowanie marszu w rekreacji, rehabilitacji i sporcie. Uczestnicy zapoznani zostali także z budową kija oraz poinstruowani jak odpowiednio dobrać kije do wzrostu i budowy ciała. Szczegółowo omówiono także zasady bezpieczeństwa podczas treningu. W drugiej części spotkania wszyscy nauczyciele udali się na boisko szkolone, gdzie odbyła się krótka rozgrzewka oraz podstawowe ćwiczenia kształtujące i doskonalące prawidłową technikę nordyckiego chodu oraz propozycje ćwiczeń dla dzieci i młodzieży. Warsztaty zakończyła krótka dyskusja, prowadzące rozdały uczestnikom autorski przewodnik z zakresu prawidłowej techniki Nordic Walking oraz udzieliły odpowiedzi na zadane pytania. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i zachęcamy do kontynuowania przygody z kijami!  

Daria Konopińska

Izabela Pierzchała

 

NORDIC WALKING- chodzimy dla zdrowia! 

 
W naszej szkole ruszyła sekcja Nordic Walking, czyli zajęcia ruchowe z zakresu prawidłowej techniki marszu Nordic Walking. Zajęcia odbywają się w każdy piątek, od września do czerwca. Głównym celem spotkań jest urozmaicenie dotychczasowych pozalekcyjnych zajęć ruchowych, propagowanie aktywnego trybu życia, samokontrola własnej aktywności na zajęciach w terenie oraz wdrażanie profilaktyki w zakresie wad postawy i otyłości. Uczniowie bardzo ochoczo uczestniczą w zajęciach, szkoląc swoją technikę i biorąc udział w zabawach ruchowych z kijami. Zajęcia odbywają się pod okiem instruktorek- Darii Konopińskiej i Izabeli Pierzchały. Zapraszamy!

 

 

 

  


Wybory do Samorządu Uczniowskiego

 

 Dnia 23.09.2016r. odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby do Zarządu Samorządu Uczniowskiego:

 

 

Przewodnicząca: Daria Wołodźko  - kl. 2 zsz

Zastępca przewodniczącej: Weronika Zagońska – kl.3 zsz

Sekretarz: Urszula Figura – kl. 1 g

Członkowie:

Mateusz Ostapowicz

Marcela Widulińska

Aleksandra Kowalczyk

Grzegorz Hudzik

Dawid Chwiluk

Dominik Brzostowski

Patrycja Podlewska

Elżbieta Pażuch

Dawid Kwiatkowski

Łukasz Zarobnik

Weronika Formago

Przemysław Niżnik

Eryk Bolek 

Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział. Głosującym za  frekwencję, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

Opiekunowie SU:

Maria Racka - Witiak

Edyta Kret

 

 

 

 Konkurs plastyczny  "Wspomnienia z wakacji"

 

Szkolne koło TPD przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie zorganizowało szkolny konkurs plastyczny ph. „Wspomnienia z wakacji”. Na konkurs wpłynęło 19 prac, a ich autorzy wykazali się dużą pomysłowością. Oryginalna wyobraźnia uczniów pozwoliła im skorzystać z ciekawych form plastycznych. Komisja w składzie: Fuczek Leonarda, Rodziewicz Aniela, Waszewska Ewa oceniły prace następująco:   

 

  I miejsce – Sebastian Jasion – uczeń klasy III A gU
  II miejsce zajął - Nikodem Kopeć – uczeń klasy 3a
  III miejsce zajęła – Wiktoria Grzywniak – uczennica klasy 2f
  IV miejsce zajął – Dawid Sławski – uczeń klasy 6d

Aniela Rodziewicz, Leonarda Fuczek

  

  


Uroczystość rozpoczęcia  roku szkolnego 2016/2017

  

Tradycyjnie 1. września o godz. 10.00 cała społeczność naszej szkoły wyruszyła na nową przygodę - rok szkolny 2016/2017. Nowy rok będzie ciekawy, bo pod wodzą Nowej Pani Dyrektor Danuty Wantuły. Serdeczności nie było końca. Pani Dyrektor przywitała wszystkich uczniów, szczególnie zaś tych, którzy rozpoczynają szkolną przygodę w naszej placówce. Wychowawcy klas także zostali zaprezentowani wszystkim obecnym. Po krótkiej i sympatycznej części artystycznej wszyscy udali się do klas z wychowawcami, aby uzyskać informacje związane z organizacją pracy szkoły w nowym roku szkolnym. Koordynatorem uroczystości była Pani Maria Racka.
Wszystkim życzymy raz jeszcze wytrwałości, sukcesów oraz uśmiechu na każdy dzień w naszej szkole.

 

 

 


 Uroczyste rozpoczęcie  roku szkolnego 2016/2017


Zapraszamy wszystkich uczniów wraz z rodzicami do naszej szkoły w dniu 1 września (czwartek) o godzinie 10:00 na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017.