Get Adobe Flash player

 

 

 

Działalność Szkolnego Koła TPD

przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych

w Lubinie.

 

            Szkolne Koło TPD przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych

w Lubinie powstało w 2005 roku z inicjatywy Anieli Rodziewicz oraz Renaty Żabińskiej. Koło obejmuje swoją pomocą i wsparciem wszystkich uczniów placówki, a szczególnie tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.
           W ramach działalności Koła podejmowane są następujące zadania: przygotowanie paczek żywnościowych, paczek świątecznych, dofinansowanie do obiadów, organizacja wypoczynku letniego,
wycieczki krajoznawcze, wyjazdy rekreacyjne z okazji Dnia Dziecka, udział w konkursach plastycznych, zbiórka odzieży zimowej oraz letniej.  Członkami Koła są nauczyciele oraz rodzice uczniów, którzy pracują
w nim społecznie po to , żeby dzieci i rodziny, które potrzebują pomocy, otrzymały ją. Chodzi nie tylko o pomoc materialną, leczi o organizację wolnego czasu. Realizacja działań programowych możliwa jest dzięki osobomktóre w swoją pracę wkładają dużo serca oraz czasu. Na szczególną uwagę zasługuje praca przewodniczącej Koła, Anieli Rodziewicz. Wraz z nią aktywnie pracują następujący członkowie: Ewa Jagielska, Katarzyna Jania, Gabriela Klimas, Ewa Ostapowicz, Katarzyna Pietruszko, Renata Żabińska.
            Corocznie rozpowszechniana jest akcja pozyskiwania funduszy na rzecz Koła, głównie czynione są starania o wpłaty 1 proc. podatku. Zebrane środki przeznacza się na finansowanie  w/w  zadań.
            Nasze Koło chętnie współpracuje z Oddz/Okręgowym TPD w Legnicy, biorąc udział w licznych konkursach oraz imprezach proponowanych przez Oddział Okręgowy.

  

 

ROK SZKOLNY 2015/2016

 

 

„Uśmiechnięty Tornister”


           We wrześniu 2015 r. Szkolne Koło TPD przeprowadziło akcję charytatywną  ph. „Uśmiechnięty tornister”, do której włączyła się cała społeczność szkolna: uczniowie, nauczyciele, rodzice. Jej celem była zbiórka szkolnych przyborów, które następnie zostały podarowane uczniom naszej placówki. Zebrano dużą ilość zeszytów, materiałów plastycznych, pojemników śniadaniowych i oczywiście „uśmiechnięte tornistry”. Osoby, które chętnie przynosiły szkolne przybory wykazały dużo zrozumienia. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy z potrzeby serca przyłączyli się do przedsięwzięcia. Największą satysfakcją dla organizatorów jest oczywiście zadowolenie i radość obdarowanych dzieci.

                                                                                                     Aniela Rodziewicz , Izabela Pierzchała

 


 W roku szkolnym 2014/2015 TPD wsparło organizację następujących imprez :

 

III Paraolimpiada Zagłębia Miedziowego Lubin 2015Motto:

„Najważniejszą rzeczą w igrzyskach olimpijskich jest nie zwyciężać,
 ale wziąć w nich udział, podobnie jak w życiu nie jest ważne triumfować,
ale zmagać się z organizmem.”

Dnia 11 czerwca 2015 r. odbyła się III Paraolimpiada Zagłębia Miedziowego LUBIN 2015 w ramach Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem imprezy było ZSIPO w Lubinie oraz Lubiński Klub Olimpijczyka, Współorganizatorem – RCS w Lubinie. Celem zawodów było propagowanie dyscyplin lekkoatletycznych oraz udział w ceremoniale olimpijskim.

W paraolimpiadzie wzięli udział uczniowie z placówek szkolnictwa specjalnego z: Legnicy, Bolesławca, Szklar Górnych i Lubina oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Lubina i Ścinawy – w sumie było dziewięć reprezentacji, które rywalizowały ze sobą o miejsca na podium. Paraolimpiada rozpoczęła się biegiem równości wszystkich zawodników, którzy walczyli w sześciu konkurencjach z podziałem na kategorię dziewcząt i chłopców. Paraolimpiada zakończyła się uroczystym wręczaniem medali, nagród i pamiątkowych pucharów.„Uśmiech dziecka na Dzień Dziecka”


          „Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka” pod takim hasłem odbyła się 10 czerwca  2015 r. wyjazdowa impreza uczniów ZSiPO – podopiecznych Stowarzyszenia do Osady Danieli w kolonii Jaroszówka koło Zamienic z okazji Dnia Dziecka. Organizatorem imprezy było „A Tacy Sami” Stowarzyszenie przy Zespole Szkół  i Placówek Oświatowych w Lubinie przy współpracy ZSiPO, Koła TPD i firmy PeBeKa. W tym wymarzonym miejscu uczniowie spędzili wspaniałe chwile wśród przyrody i zwierząt korzystając z różnorodnych atrakcji takich jak: zabawy i gry integracyjne na powitani, słodki poczęstunek następnie odbyły się  zajęcia sportowo – rekreacyjne, pieczenie kiełbasek na ognisku, jazda TUK - TUKIEM po terenie Osady Danieli, karmienie zwierząt na wybiegu, dyskoteka. Na koniec imprezy nastąpiło oficjalne podsumowanie, wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy, słodycze, a każda klasa nagrody za uczestnictwo w rozgrywkach sportowo – rekreacyjnych. Na realizację tej wspaniałej imprezy Stowarzyszenie „A Tacy Sami” otrzymało dotację z Gminy Miejskiej Lubin.

 

 „Twoja twarz brzmi znajomo”

 

Dnia 9 czerwca odbyła się w naszej szkole impreza integracyjna  „Twoja twarz brzmi znajomo” z okazji XV Edycji Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. Głównym celem była  wspólna zabawa  i integracja z uczniami ze Szkoły Podstawowej Nr 14 i Gimnazjum Nr 4 w Lubinie. Uczniowie i nauczyciele wspaniale naśladowali  światowe i polskie gwiazdy muzyki. Poza przygotowaniem wokalnym artyści mieli doskonale dobrane stroje i układy taneczne. Zabawa od początku koncertu rozgorzała nie tylko na scenie, ale również  wśród widowni. Na scenie wystąpili: Anna Jantar – Magdalena Mazurek,  Michael Jackson - Filip Sempik, Shazza - Aleksandra Pacura,  Piękni i młodzi  - Elżbieta Pażuch, Dawid Kwiatkowski, Natalia Sydorów, Patrycja Podlewska, Ewa Farna - Karolina Korona , Abba  - Gabriela Klimas, Monika Frankowska, Marcin Nowakowski, Mateusz Sitko , Farba - Ewa Dziedzic, Exaited - Alicja Staszak, Jakub Narusz, Ania Wyszkoni - Patrycja Borowska, Masters - Marcin Nowakowski, Piękni i młodzi - Łukasz Kłos, Adam Pażuch, Hi-Fi - Maciej Makuch, Dwa plus jeden - Grażyna Łępicka, Łukasz Nowicki, Radosław Kobyłecki, Franek Kimono - Ignacy Chojnacki, Krzysztof Krawczyk - Monika Pączkowska, Laura Tatuśko, Justyna Tomczyszyn, Wiktoria Hopej, Marcel Sarafin, Daniel Marczuk, Piękni i młodzi - Aleksandra Kowalczyk, Karolina Chużyn, Emilia Grodecka, Ariana Grande - Kornelia Frankowska, Weronika Petrus, Laura Leśnik, Hanna Banaszak - Małgorzata Solarska, PSY - Daria Wołodźko.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody za udział w koncercie.


Dzień Mamy

 

„Chodź serduszko moje małe,

Tobie dziś oddaję całe,

Byś na zawsze pamiętała

I podziękę moją znała.

Za to wszystko coś zrobiła

Za to żeś mnie urodziła

I że byłaś mą ostoją,

Za to żeś jest Matką moją.

Ślę życzenia a nie kwiatki

oraz miłość na Dzień Matki.”

W tak wspaniałym uroczystym dniu uczniowie zorganizowali akademię dla swoich rodziców, szczególnie mam. Każda klasa wraz z wychowawcą przygotowała nagranie z wypowiedziami na temat tych ważnych osób . Oryginalne wypowiedzi powodowały wzruszenie i salwy śmiechu. Ponadto odbyły się występy  taneczne indywidualne i grupowe. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Uroczystość  prowadzili uczniowie klasy przysposabiającej do pracy- Alicja S. i Piotr U.W organizację uroczystości zaangażowani byli następujący nauczyciele: E. Rękawiczna, I. Świątek, A. Karlak, A. Smolarek , E. Kęcik- wspaniała oprawa medialna , M. Janusz- dekoracja, R. Kobyłecki, Ł. Nowicki, I. Pierzchała,

 

XIII Plener Plastyczny   Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej zorganizowany przez TPD


Dnia 20 maja 2015r. nasi uczniowie brali również udział w  XIII Plenerze Plastycznym Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej zorganizowany przez TPD w  Szkole Podstawowej w Niedźwiedzicach. Uczniowie otrzymali niezbędne przybory plastyczne i rozpoczęli z ogromnym zapałem szkicowanie, rysowanie, malowanie. Deszczowa pogoda pokrzyżowała nieco plany młodym artystom, ale nie przeszkodziła jednak w ukazaniu szczególnych walorów okolic Niedźwiedzic. Nasi uczniowie wykonali barwne, ciekawe prace, co doceniło jury tego pleneru; III miejsce zdobyła praca Eweliny Jebut i  Ewy Dziedzic, szczególne wyróżnienie natomiast zdobyła praca Sebastiana Piotrowskiego.

Podczas pleneru plastycznego zorganizowany był oczywiście pyszny, słodki poczęstunek.

Nela Fuczek

 

DZIEŃ DZIECKA 2014 - ZNÓW JESTEŚMY  " U BABUNI"

 

 

 

 

W ramach realizacji Projektu „Podarujmy Dzieciom Uśmiech” w Zespole Szkól i Placówek Oświatowych w Lubinie, świętowano Dzień Dziecka. Impreza odbyła się 02 czerwca 2014r. Jak co roku uczniowie obchodzili swoje święto na terenie Gospodarstwa Agroturystycznego „U Babuni” w Jaroszówce.

Jest to idealne miejsce na zorganizowanie plenerowej imprezy z możliwością skorzystaniaz wypoczynku na wsi położonej wśród pól i lasów malowniczego Parku Krajobrazowego „Doliny Czarnej Wody”. Uczestnicy wycieczki to cała społeczność uczniowska wraz z nauczycielami. Łącznie z wyjazdu skorzystało około 150 osób. Ten owocujący w wiele wrażeń dzień niewątpliwie na długo zapisze się w pamięci naszych uczniów. Brali oni udział w licznych konkurencjach sportowo – rekreacyjnych. Wiele wrażeń starszym dzieciom dostarczyły rozegrane konkurencje sportowe w piłkę nożną oraz siatkową. Młodsze dzieciaki brały aktywny udział w zabawach sportowo – rekreacyjnych. Następnie z radością spędziły czas na placu zabaw, na którym mogły korzystać  z licznych atrakcji takich jak: piaskownica pełna kolorowych zabawek, rowerki, piłki duże i małe, huśtawki, zjeżdżalnia, tory przeszkód. Pod opieką fachowego instruktora jazdy uczniowie skorzystali z przejażdżki bryczką, podczas której mogli podziwiać leśny krajobraz oraz wysłuchać cennych opowieści o życiu zwierząt, chronionych roślinach i urokach Ziemi Przemyskiej. Dodatkową atrakcją wyjazdu było ognisko i grill z pieczonymi kiełbaskami, ziemniakami oraz frytki serwowane    przez „Babunię” – właścicielkę Ośrodka. Tego dnia pogoda była wymarzona, wszystkim dopisały humory, dzieci były bardzo roześmiane i zadowolone. Wszyscy uczestnicy imprezy chętnie zostaliby  do godzin wieczornych ale nieubłagalnie nadszedł czas wyjazdu i wszyscy musieliśmy powrócić   do szkoły. Na pewno z utęsknieniem będziemy czekać do następnego roku z nadzieją, że znowu powrócimy do „Babuni”.

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 


* ORGANIZACJA DNIA DZIECKA  2013  W GOSPODARSTWIE AGROTURYSTYCZNYM " U BABUNI"


W ramach  obchodów Dnia Dziecka zorganizowano wycieczkę dla wszystkich uczniów Zespołu Szkól i Placówek Oświatowych w Lubinie. Podobnie jak w roku ubiegłym uczniowie spędzili mile czas w Gospodarstwie Agroturystycznym "U Babuni" w Jaroszówce. W ramach pobytu zapewnione były liczne atrakcje: zabawy sportowo - rekreacyjne, zabawy na placu zabaw z wykorzystaniem sprzętu rekreacyjnego, przejażdżka konna, pieczenie kiełbasek na ognisku, poczęstunek na świeżym powietrzu. Pogoda dopisała wyjątkowo, a radość dzieci z licznych atrakcji była ogromna. Wyjazd został zorganizowany przez Szkolne koło TPD za fundusze zebrane w ramach 1%.
Organizację wycieczki wspomogło Stowarzyszenie "A TACY SAMI", PeBeKa S.A w Lubinie oraz Rada Rodziców.


 

* ORGANIZACJA WYPOCZYNKU LETNIEGO W RÓŻANCE

 

alt

                                                               Uczniowie placówki na kolonii letniej w Różance 2010r.

 

 

alt

 

                                                 Kolonia letnia w Różance 2010r – szczęśliwa Sara Serek

 
* UDZIAŁ W IMPREZIE PLENEROWEJ "Paraolimpiada"

 

alt

 Paraolimpiada - dumni zawodnicy:Michał Krzeszowski, Krzysztof Kaczor, Radosław Korbel

 

alt

                          Paraolimpiada 2010 - urocze kociaki Joanna Chatała oraz Daria Nikończuk

  *UCZNIOWIE WYSTĘPUJĄCY GOŚCINNIE PODCZAS UROCZYSTEJ AKADEMII PODSUMOWUJĄCEJ KONKURS PLASTYCZNY

 "Sercem malowane" - kwiecień 2009 r.

 

alt                                         Młodzież, która wystąpiła w przedstawieniu

                                    pt: „Dolny Śląsk – kraina żyzna, piękna i wspaniała”

 

alt

 

Artur Iwaniuk i Weronika Kotula tradycyjnie chlebem i wodą witają jego Ekscelencje Ks. Biskupa Marka Mendyka podczas uroczystej akademii – kwiecień 2009r.

 

 

 *WIZYTA UCZESTNIKÓW KRAJOWEGO FORUM PRZEWODNICZĄCYCH KÓŁ TPD W ZESPOLE SZKÓŁ I PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W LUBINIE

 

altHonorowi goście: Józef Bogdaszewski Prezes Oddziału Dolnośląskiego TPD oraz Ewa Niedbalska Prezes TPD Oddziału Miejskiego w Lubinie – listopad 2010r.

 

 

alt

 

Występ szkolnego zespołu „Niezapominajki” podczas uroczystości powitania uczestników Krajowego Forum TPD – listopad 2010r.

 

 

 

 

alt

 

 Patrycja Igielska nasza szkolna poetka recytująca wiersze dla uczestników Forum TPD – listopad 2010r.