Get Adobe Flash player

 

 

 

WYCIECZKI

 

 

2018/19

 

 

INTEGRACJA - EDUKACJA - RELAKSACJA

 


17 października 2018 r. uczniowie klas: 4,5,6,7,8 szkoły podstawowej uczestniczyli w wycieczce integracyjnej do Szklar Górnych .Celem wycieczki  był udział w edukacji leśnej poprowadzonej przez leśniczego w formie warsztatów .Uczniowie zapoznali się z topografią terenu. Odbył się spacer po lesie w poszukiwaniu skarbu na podstawie mapy. Po  wyczerpującym marszu i odnalezieniu skarbu, uczestnicy wycieczki posilili się kiełbaskami z grilla leśnego. Następnie odbyła się wspólna zabawa-gra z leśnikami. Na zakończenie edukacji leśnej miał miejsce mini konkurs wiedzy o faunie i florze naszych lasów. Wracaliśmy autobusem komunikacji miejskiej co było okazją do utrwalania umiejętności korzystania z rozkładów jazdy , przestrzegania zasad  poruszania się po ulicach oraz stosowania zasad kultury w miejscach publicznych.

 Katarzyna Jania, Katarzyna Pietruszko

 

 

Łęgi Odrzańskie - wycieczka szkolna

Dnia 24 października uczniowie szkoły podstawowej i przysposabiającej do pracy uczestniczyli w wycieczce do Regionalnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Dziewinie.

Zajęcia na ścieżce przyrodniczej „Łęgi Korea” były bardzo ciekawe. Spacer po lesie w pobliżu starorzecza Odry pozwolił na zapoznanie się z przyrodą doliny Odry w okolicach Dziewina. Zajęcia kształtowały postawy proekologiczne uczniów wobec środowiska przyrodniczego, miały również na celu wyrobić emocjonalny stosunek do własnego regionu i  umożliwiać poznawanie krajobrazu, historii  i przyrody najbliższego otoczenia. Następnym punktem wycieczki były warsztaty kulinarne, przygotowujące uczniów do zawodu kucharza. Zadaniem uczniów było wykonać knedle ze śliwkami. Wycieczka była emocjonująca i wszyscy w znakomitych humorach wrócili do szkoły. Organizatorem wycieczki była pani Aldona Karlak. 

Aldona  Karlak

 

 
 "MÓJ REGION - MOJA MAŁA OJCZYZNA"
 
 
 
 

Dnia 20.02.2019r. uczniowie klas 5-8spL wzięli udział w wyjściu dydaktycznym do CK „Muza” na wystawę fotograficzną pt. „Pejzaż Dolnego Śląska” oraz do Muzeum Historycznego w Lubińskim Ratuszu, gdzie znajduje się stała ekspozycja poświęcona życiu codziennemu w Zagłębiu Miedziowym w latach 1950-1980. Mieliśmy okazję przenieść się w czasie obserwując rozwój miasta, które z kilkutysięcznej miejscowości przerodziło się w prężnie działający ośrodek przemysłowy. Zwiedzanie uatrakcyjniły materiały archiwalne prezentowane w nowoczesnej aranżacji oraz w interaktywnej formie. Wyjście znacząco przyczyniło się do poszerzenia wiedzy nt. miasta Lubina i Regionu Miedziowego.

 Daria Konopińska, Agnieszka Kulba

 

 
Dzień Dziecka klasy 1-3
 

Dnia 31 maja 2019 r. z okazji Dnia Dziecka klasa 1-3 udała się do Cuprum Arena do Sali zabaw AKUKU. Pogoda była wspaniała. Wyjście zorganizowała wychowawczyni klasy pani Anna Łabędzka. W czasie drogi uczniowie podziwiali wiosenną przyrodę oraz zabytki miasta. Najbardziej podobał się Ratusz i Baszta Głogowska. Po dotarciu na miejsce czekało na dzieci mnóstwo atrakcji. Basen z piłeczkami, trampoliny oraz różnego rodzaju zjeżdżalnie. Najbardziej odważni i sprawni mogli spróbować zjazdu w kręconej tubie. Czekały też hulajnogi, które cieszyły się wśród dzieci dużym powodzeniem. Była również tablica interaktywna z różnymi zadaniami. Wszyscy uczniowie bawili się doskonale. Pani Natalia robiła  zdjęcia. Było dużo radości i śmiechu. Po dwóch godzinach sportowych zmagań zadowoleni i trochę zmęczeni wróciliśmy do szkoły.

 Anna Łabędzka

 

 
Dzień Dziecka na lubińskim lotnisku
 
 
 

3 czerwca z okazji Dnia Dziecka na wycieczką na lubińskie lotnisko Aeroklubu Zagłębia Miedziowego wybrały się zespoły klasowe: 1-2pp1, 1-2pp3, 1-3pp4 oraz 7e spu.  Mimo uciążliwego upału wszyscy dzielnie pokonali dystans od przystanku autobusowego do lotniska. Tam czekał już przewodnik - lotnik szybowcowy pan Marcin - przedstawiciel zarządu Aeroklubu, który ze szczegółami opowiedział o pracy lotniska, pilotów samolotów oraz pilotów szybowców. Każdy miał okazję uzyskac odpowiedź na nurtujące go pytania. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali informacji. Ze względu na pogodę i ograniczenia czasowe drugą część imprezy przeniesiono do szkoły, gdzie czekał na uczestników poczęstunek: pieczona kiełbaska z rusztu oraz ciasto upieczone przez panią Marię - mamę jednego z uczniów. Mimo zmęczenia pojawiały się już liczne pytania uczniów o kolejne wycieczki, a te już czekają w nowym roku szkolnym 2019/2020.

 Łukasz Nowicki

 

 

Wycieczka Kowary- Karpacz

 
 

Uczniowie szkoły podstawowej klas 4,5,6,7,8 wraz z wychowawcami p. K. Jania i p. K. Pietruszko uczestniczyli  w wycieczce krajoznawczo-turystycznej KOWARY – KARPACZ. Zgodnie z planem wycieczki pierwszym punktem zwiedzania był Park Miniatur zabytków Dolnego Śląska. Następnie Sztolnie, które zostały udostępnione jako atrakcja turystyczna po zamkniętej kopalni uranu. Przy pięknej pogodzie uczniowie zachwyceni byli panoramą Karkonoszy oglądaną z punktu widokowego obok stacji wyciągu narciarskiego znajdującego się w Białym Jarze. Najstarszym zabytkiem Karpacza jest Świątynia Wang, którą nasi uczniowie zwiedzali z dużym skupieniem.  Kolejne miejsce, które zaskoczyło wszystkich nowoczesnością i przepychem był Hotel Gołębiewski. Wykonaliśmy mnóstwo zdjęć ,był uśmiech, radość i zadowolenie -  zapraszamy do oglądania.

 Katarzyna Jania , Katarzyna Pietruszko

  

2017/18

 

 

 POŻEGNANIE LATA – wycieczka do Nadleśnictwa Lubin

  

Uczniowie szkoły podstawowej klas 4,5,6,7  jak co roku pożegnali lato w plenerze. Dnia 26 września wspólnie  z wychowawcami K. Pietruszko i K. Jania wyjechali na wycieczkę do Dąbrowy Środkowej. Program wycieczki był ciekawy szczególnie dlatego, iż zakładał edukację ekologiczną przeprowadzoną przez leśniczych  z Nadleśnictwa Lubin.  Na miejscu przywitano nas bardzo serdecznie i na samym początku przeprowadzono pogadankę na temat zasad prawidłowego zachowania w lesie, następnie leśnicy oprowadzili grupę po szkółce leśnej , gdzie uczniowie poznawali różne gatunki drzew i krzewów. Las o tej porze roku obfitował  w grzyby, więc nie obyło się bez grzybobrania. Po wyczerpującym  spacerze po lesie udaliśmy się na posiłek. Leśnicy służyli nam pomocą przy rozpalaniu ogniska oraz wspólnie z uczniami uczestniczyli w terenowych grach zespołowych . Wycieczka okazała się strzałem w dziesiątkę.

 

Kierujemy serdeczne podziękowania do Nadleśnictwa Lubin

za współpracę na rzecz dzieci niepełnosprawnych.

                                                                             K. Pietruszko, K. Jania

 

„Cztery Pory Roku”

 

W dniach 09 do 14 października 2017 roku uczniowie klasy przysposabiającej do pracy uczestniczyli w wycieczce do Załęcza Wielkiego”. Był to projekt finansowany przez PFRON i ZHP pt. „Cztery Pory Roku- ekologiczne zajęcia aktywizujące i rozwijające osoby niepełnosprawne”. Przez 7 dni uczniowie poszerzali swoją wiedzę z dziedziny przyrody. Rozwijali swoje zainteresowania, zmysł obserwacji, spostrzegali zjawiska, uczyli się i wyciągali różne wnioski. Obyły się m.in. zajęcia i warsztaty: choreograficzne, ekologiczne, muzyczne, artystyczne, orientacji w terenie, zajęcia z mapami, integracyjne, gry i zabawy sportowe, treningi umiejętności społecznych, olimpiada sportowa. Poznaliśmy ekosystemy lasu i rzeki. Młodzież była zakwaterowana w pobliżu Załęczańskiego Parku Krajobrazowego. Przebywaliśmy nad rzeką Wartą, gdzie pod okiem ekologów badaliśmy rzekę i mieszkające w niej organizmy. Zajęcia z sitami, lupami, naczyniami na bezkręgowce nie miały końca. Ponadto piękna jesień w pobliskiego lasu nauczyła nas jakie bogactwa daje jesień, uwrażliwiła zmysły na piękno przyrody. Ponieważ teren jest odwiedzany przez łódzkich artystów i malarzy, mieliśmy okazję uczestniczyć w wernisażu prac malarzy oraz w zajęciach plastycznych przez nich prowadzonych. Atrakcją wyjazdu była wycieczka do Łodzi. Przepiękny Ogród Botaniczny i Zoo zachwyciły nas swoim urokiem.

Zajęcia zakończyły się uroczystym spotkaniem uczestników, podczas którego wręczone zostały koszulki oraz plecaki z logo projektu. Szczęśliwi i bogaci o nowe doświadczenia rozjechaliśmy się bezpiecznie do domów.

 

 

 

 Wycieczka do Galerii Zamkowej


Dnia 24.10.2017 klasy 6-7f i 1pp2 wybrały się do Galerii Wzgórze Zamkowe na wystawę pt.: "Karpigrafia. Miedziane i dolnośląskie impresje" autorstwa Krzysztofa Kułacza-Karpińskiego.

Iwona Trzcińska, Grażyna Czwaczka  

                                                                                                                      Aldona Karlak

 

Wycieczka do Fabryki Szklanych Ozdób Choinkowych w Złotoryi

  

W dniu 09 listopada uczniowie ZSiPO wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Fabryki Szklanych Ozdób Choinkowych w Złotoryi. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja odbywa się ręcznie, a także zapoznanie z procesem powstawania ozdób choinkowych. Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowego produktu jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. Przechodząc przez kolejne działy fabryki poznaliśmy tajniki oraz etapy powstawania bombek.  Jednym z etapów  zwiedzania była sala, w której pracownik fabryki nad palnikiem ogniowym, rozgrzewał szkło, a następnie wydmuchiwał bańki. Kolejny etap w powstawaniu bombek to ich srebrzenie. Do każdej bombki wstrzykuje się mieszankę azotanu srebra, amoniaku i kwasu, a następnie potrząsa się, dzięki czemu bańki uzyskują piękny, srebrzysty połysk. Taki wytwór trafia do farbiarni, gdzie nadaje się im przeróżne kolory. Następnie wędrują do suszarni, a stamtąd do osoby, która zajmuje się przycinaniem i kapslowaniem. Pozostawia się dłuższą końcówkę, jeżeli bombki mają być ręcznie zdobione. W „lakierni” podpatrywaliśmy jak kulki nabierają pięknych barw, a w dziale „dekoracja” przyjrzeliśmy się jak nanosi się na bombki dekoracyjne wzory, które nabierają wyjątkowego i unikalnego wyglądu. Mieliśmy także okazję obejrzeć różnorodne ozdoby choinkowe. Były to ręczne arcydzieła! Następnie uczniowie brali udział w  warsztatach plastycznych,  dzięki którym mogli własnoręcznie, według własnego pomysłu ozdobić bombkę choinkową. Na zakończenie wycieczki wszystkie dzieci otrzymały bombki choinkowe które wcześniej sami ozdabiali.

Organizatorem wycieczki była Pani Iwona Trzcińska

 

W poszukiwaniu wiosny  w lubińskim ZOO

 

21 marca 2018 r. z  okazji rozpoczęcia wiosny uczniowie klas I-III Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Lubinie pod opieką  swoich wychowawców: A. Karlak, E. Waszewskiej i E. Rękawicznej wyruszyli na wycieczkę z przewodnikiem po  lubińskim ZOO.

Pracownica  Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie opowiedziała uczniom o sposobach zachowania się wiosną zwierząt przebywających w wiejskiej zagrodzie oraz ptaków widzianych w wolierach.  Ponadto uczniowie obserwowali warunki życia zwierząt w stajni, w kurniku. Poznali ulubione przysmaki zwierząt z zagrody. Dowiedzieli się również do czego służy lizawka oraz czy kury „pieją”.

Obserwując ptaki w wolierach uczniowie bezbłędnie rozpoznawali bociana, żurawia, bielika, puchacza. Oprowadzająca uczniów pani przewodnik oczywiście zwróciła uwagę na sposób odżywiania się ptaków oraz na ich posiłki – np. białe myszki….

Uczniowie w słońcu, w otoczeniu zwierząt i budzącej się do życia przyrody uczcili  pierwszy dzień długo wyczekiwanej wiosny.

 

 

 

Wycieczka do Regionalnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Dziewinie

 

W dniu 16 kwietnia 2018r. byliśmy na wycieczce w Regionalnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Dziewinie. Czekało na nas wiele atrakcji takich jak : leśnie koło fortuny, ekologiczny spacer z lornetkami oraz liczne Eko zabawy.

Poznaliśmy również odnawialne źródła energii tj. elektrownie wiatrowe, panele słoneczne oraz pompę ciepła. Podczas zajęć panowała radość i serdeczność. Byliśmy zachwyceni przepięknym krajobrazem z dużą ilością zieleni. Zajęcia te były wspaniałym doświadczeniem postaw proekologicznych, utwierdziły w przekonaniu, że dbanie o środowisko naturalne jest jednym z najważniejszych zadań każdego człowieka. Bo to od tego zależy przyszłość i zdrowie.

klasa 6 e, 6f, 7f.

nauczyciele: Iwona Świątek i Iwona Trzcińska

  


  Zwiedzamy Ścinawę

 

Dnia 20 kwietnia 2018 r. uczniowie klas 4 , 5 , 6 , 7 szkoły podstawowej wraz z wychowawcami oraz rodzicami uczestniczyli w wycieczce do Ścinawy. Głównym celem wyjazdu było poznanie obiektów sportowych Ścinawy : Stadionu Miejskiego oraz siłowni plenerowej. Utrwalanie wiadomości na temat topografii rzeki Odry odbyło się w porcie rzecznym. Następnie zgodnie z planem przebiegało zwiedzanie miasta, którego istotą było kształtowanie postaw historyczno-patriotycznych wśród uczniów. Pogoda i humory dopisywały, a wiec lody degustowane w plenerze ścinawskiego parku smakowały szczególnie.                           

Katarzyna Pietruszko

 

 

    Ekospacer

Dnia 25. kwietnia 2018 roku uczniowie klas: 4, 5, 6 spl oraz 2,3 pp3 odbyli wycieczkę do Regionalnego Ośrodka Edukacji Ekologicznejw Dziewinie. Uczniowie zobaczyli i poznali zasadę działania urządzeń przetwarzających energię odnawialną: panele słoneczne, wiatraki, pompa cieplna. Ta część spotkania zakończyła się stworzeniem wspólnego plakatu pt.” Dbając o Ziemię – chronimy siebie”
Następnie dzieci uczestniczyły w „Eko spacerze” po najciekawszych zakątkach Krainy Łęgów Odrzańskich w Dziewinie przy wykorzystaniu ścieżek edukacyjno-przyrodniczych, tj.
→ ”Eko w lesie” – zapoznanie dzieci i młodzieży z fauną i florą lasów i ich 
znaczeniem dla człowieka,
→ ”Co w trawie piszczy” – zajęcia na łące i w ogrodzie, rozpoznanie gatunków 
owadów, płazów, ptaków, ssaków.
→ ”Co szumi w stawie” – przystanki tematyczne nad starorzeczem Odry, rośliny 
wodne, szuwarowe i chronione, badanie biologiczne wody.

Aldona Karlak, Grażyna Juszczak

Wycieczka do Kłodzka

 

W dniach 14-15 maja 2018 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Katarzyny Pietruszko   i p. Katarzyny Jania uczestniczyli w wycieczce do Kłodzka . Miasto położone w malowniczej kotlinie powitało nas pięknym słońcem. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Twierdzę Kłodzką, Stare Miasto, Ratusz Miejski, Most Św. Jana . Urzekła nas historia twierdzy , która na przestrzeni wieków pełniła rolę zamku mieszkalnego, warowni obronnej a nawet więzienia.  Po ciekawej lekcji historii udaliśmy się do pensjonatu położonego za miastem wśród zieleni i otaczających gór. Zakwaterowanie trwało krótko , bo czekała na całą grupę miła niespodzianka. Otóż uczestniczyliśmy w plenerze na kortach tenisowych w profesjonalnych zajęciach z tenisa ziemnego poprowadzonych przez trenera pana Adama Kwasa. Dzień spędzony intensywnie, ale ciekawie zakończyliśmy  wspólnym ogniskiem.We wtorek  obudziło nas słoneczko, więc wcześnie zaczęliśmy kolejny miły, pełny wrażeń dzień.  Byliśmy w Muzeum Ziemi Kłodzkiej, Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, pod Pomnikiem  w hołdzie obrońcom Ojczyzny. Nie wszystkim chciało się wracać do domu, najchętniej przedłużyli by pobyt . Niestety wszystko co piękne szybko się kończy , pokonaliśmy podróż na trasie Kłodzko – Lubin z myślą , że następnego dnia może być  równie miło i przyjemnie w naszej szkole. Niech zdjęcia , które koniecznie należy obejrzeć, będą niezapomnianym, cudownym wspomnienie tegoż wyjazdu.

 Katarzyna Jania, Katarzyna Pietruszko

 

Magiczny Teatr Muzyczny

Bardzo miłym wydarzeniem była zorganizowana w ramach grantu w dniu 24 maja br. wycieczka do Magicznego Teatru Muzycznego we Wrocławiu. Podczas spektaklu pt. „Wielkie przesłuchanie, czyli konkurs talentów” dzieci były aktywnymi odbiorcami sztuki. Mogły na scenie, przez mikrofon, zaprezentować swoje umiejętności muzyczne i recytatorskie. Wiele euforii wzbudziły również pacynki, kukiełki, którymi samodzielnie mogły się posługiwać odgrywając różnorakie scenki rodzajowe.

 Iwona Świątek

 

Wioska rycerska - Dzień Dziecka

                                                        

 

 


 

 

 

 

2016/17

 


 "Kulinarnie i ziołowo"

 

 

Uczniowie klas podstawowych, gimnazjalnych i przysposabiających do pracy dnia 02 listopada 2016 roku, wyruszyli do Gospodarstwa Agroturystycznego „Gajówka Głuszec” w Gromadce , aby rozwijać swoje umiejętności zawodowe i integrować się na łonie natury upajając się pięknem Wrzosowej Krainy. Uczniowie pod czujnym okiem Pani Bogusi poznawali wszystkimi zmysłami zioła znajdujące się na terenie gospodarstwa oraz wykonali własnoręcznie aromatyczne woreczki . Druga grupa miała możliwość kształtować swoje umiejętności kulinarne i wykonała smakowite pierożki. Rozgrzani ciepłem wiejskiego kominka i z pełnymi brzuszkami, wróciliśmy zadowoleni do szkoły.

Ewa Waszewska, Elzbieta Rękawiczna, Aldona  Karlak

 

 

Rekreacja i integracja w AQUAPARK Polkowice

10 listopada 2016 r. uczniowie wszysktich klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej w Lubinie wzięli udział w wycieczce do AQUAPARK POLKOWICE Regionalne Centrum Rekreacyjno – Rehabilitacyjne S.A. Wycieczkę zorganizowano w celu: integracju zespołu klasowego, wzmacniania motywacji do właściwego realizowania obowiązków szkolnych, upowszechniania form aktywnego wypoczynku oraz podnoszenia sprawności fizycznej uczestników. Każdy z uczniów z radością i entuzjazmem wspomina spędzone na wspólnej zabawie chwile.

Wszyscy uczestnicy składają gorące podziękowania sponsorom wyjazdu:

"A Tacy Sami" Stowarzyszeniu przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie

oraz Radzie Rodziców działającej przy ZSiPO w Lubinie.  

 

 

"Jestem coolturalny i jest mi z tym dobrze"

- wycieczka do Muzeum Ziemi Lubińskiej

 

30 listopada uczniowie klas 4-5b, 4-6d, 5c, 1-3BgU, PP1,  w ramach Projektu Edukacyjnego „Jestem coolturalny i jest mi z tym dobrze” zwiedzili Muzeum Ziemi Lubińskiej im. Jana Wyżykowskiego, którego siedzibą jest Szyb „Bolesław” należący do KGHM Polska Miedź S. A.
W ramach muzealnej wystawy uczniowie oglądali prezentowane zbiory związane z lubińskim Zagłębiem Miedziowym: maszyny górnicze, minerały miedzi oraz eksponaty związane z historią regionu. Wśród eksponatów znajdują się m.in. zbiory biograficzne związane z osobą Jana Wyżykowskiego oraz wyposażenie i ubiór górniczy. Na wszystkich zrobiła również wrażenie zrekonstruowana sztolnia – kawałek kopalnianego korytarza.
Organizatorami wycieczki byli pan Łukasz Nowicki i pani Iwona Trzcińska.

Łukasz Nowicki, Iwona Trzcińska

 

   

  

 Wycieczka do teatru w Legnicy

 

01 lutego 2017r. byliśmy uczestnikami wycieczki do Teatru im. H. Modrzejewskiej w Legnicy. W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Jestem coolturalny i jest mi z tym dobrze” uczniowie realizujący projekt wraz z opiekunami obejrzeli spektakl teatralny pt.: „Polowanie na Snarka”. Pracownicy teatru oprowadzili nas po miejscach do których na co dzień mają dostęp tylko aktorzy. Widzieliśmy zaplecze teatru, byliśmy pod sceną i w wielu innych miejscach. Mieliśmy okazję przymierzyć rekwizyty i zobaczyć np. sztuczną krew. Przez chwilę poczuliśmy się jak aktorzy. Mamy nadzieję, że wyjazdy do teatru będą odbywały się częściej. Wycieczkę przygotowała i zorganizowała pani Iwona Trzcińska.

Iwona Trzcińska

 

 Stare obrazki ze zwierzętami

- wystawa w Ośrodka Kultury - 

GALERIA ZAMKOWA

 

 

28 kwietnia klasy 4-6dU oraz 1,2Bg w ramach projektu "Jestem coolturalny i jest mi z tym dobrze", odwiedziły Galerię "Wzgórze Zamkowe" w Lubinie by obejrzeć wystawę "Stare obrazki ze zwierzętami". Jest to wizualny fragment historii naturalnej w postaci zoologicznych grafik. Obrazki pochodzą ze zdigitalizowanych zbiorów Biblioteki Narodowej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 "WOKINI - POSZUKIWANIE NOWEGO POCZĄTKU - DZIEŃ DZIECKA"

                                      

W dniu 06 czerwca 2017 roku cała społeczność szkolna udała się w podróż z okazji Dnia Dziecka do Ostaszowa. W pobliżu pięknych terenów Przemkowskiego Parku Krajobrazowego uczniowie zmagali się z różnymi zadaniami w wiosce indiańskiej i obozowisku rycerskim.

WOKINI - w języku plemienia Lakota słowo to oznacza poszukiwanie nowego początku, szczęścia.

Właśnie tutaj uczniowie ZSIPO znaleźli wiele szczęścia, dzięki kadrze obozowiska i Panu Piotrowi, którzy wprowadzili uczniów w świat wyobraźni plemion indiańskich i obozu rycerskiego. Na zakończenie pobytu wszystkie klasy otrzymały dyplomy za uczestnictwo w imprezie oraz upominki. Zadanie finansowane było przez Gminę Miejską Lubin, Stowarzyszenie „A Tacy Sami” oraz indywidualnych sponsorów.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie!

 

 

  

 

2015/16

 

                                       

Pożegnanie lata z niespodzianką

  

Uczniowie szkoły podstawowej jak co roku pożegnali lato w plenerze. Czekała na nich również niespodzianka.

Dnia 2 października 2015 r. klasa IV-V-VI wraz z wychowawcą p. Katarzyną Pietruszko i p. Katarzyną Jania uczestniczyła w  wycieczce do parku leśnego na osiedlu Przylesie w Lubinie, gdzie odbyło się ognisko , pieczenie kiełbasek , wspólne śpiewy i opowieści. Gry i zabawy rekreacyjno-sportowe przy pięknej pogodzie dostarczyły wiele emocji. Zapowiedziana niespodzianka okazała się strzałem w dziesiątkę. Odwiedzili nas strażnicy leśni z Nadleśnictwa Lubin. W czasie pogadanki przekazali uczniom zasady prawidłowego zachowania w lesie, służyli pomocą przy rozpalaniu ogniska oraz wspólnie z uczniami uczestniczyli w rozgrywkach meczowych piłki nożnej i siatkówki.

Kierujemy serdeczne podziękowania do Nadleśnictwa Lubin za współpracę

na rzecz dzieci niepełnosprawnych.

Katarzyna Pietruszko

Katarzyna Jania

 Odwiedziny stajni w Osieku

 

20 października klasy: IV,V,VId Pani Iwony Trzcińskiej oraz IIpp1 Pani Elżbiety Rękawicznej wybrały się na wycieczkę do "Stajni - Folwark Osiek" w ramach akcji "Ruszamy z kopyta". Pani Agata Kowalczyk - trenerka, opowiedziała wiele ciekawostek związanych z hodowlą koni i ich zwyczajami. Dzieci dowiedziały się co najchętniej jedzą konie, jaką mają maść, jak się zachowują, jakie są ich zwyczaje, a także miały możliwość karmienia koni przywiezioną ze szkolnej akcji marchewką. Odważni mogli pogłaskać konie, a nawet osiodłać. Bardzo dziękujemy Pani Agacie i czekamy z niecierpliwością na kolejną wizytę w stajni.


 

Byliśmy na wystawie fotograficznej!

 
Zwiedzanie wystawy ph. „ ZAGŁĘBIE LUBIN – DZIESIĘĆ LAT W OBIEKTYWIE ” było motywem przewodnim wycieczki do Parku Wrocławskiego dnia 4 listopada 2015 r. Uczniowie klasy IV-V-VI szkoły podstawowej wraz z wychowawcą z zainteresowaniem odszukiwali na zdjęciach czołowych zawodników naszego klubu. Podziwiali piękną oprawę poszczególnych meczów na Stadionie Zagłębia Lubin oraz nową halę widowiskowo-sportową zarejestrowaną na fotografiach. Dawid Chwiluk , uczeń klasy VI pasjonujący się sportami drużynowymi i wierny kibic piłki nożnej, odnalazł siebie na jednym ze zdjęć. W piękny jesienny dzień wycieczkę należało zakończyć na sportowo, odbył się więc marszobieg terenowy wokół parku.

Katarzyna Pietruszko 

 

Wycieczka zawodoznawcza


 

To była już druga nasza wyprawa z cyklu „Poznajemy hotele”.

Dziś do grona naszych Przyjaciół dołączyli Państwo Joanna i Adam Hassaniyeh - właściciele hotelu BELLA w Jeleniej Górze – Cieplicach. Ci życzliwi ludzie udostępnili nam - uczniom Zasadniczej Szkoły Zawodowej swój hotel oraz  umożliwili zapoznanie się ze specyfiką pracy w pionach pobytowych tej uroczej jednostki. Zobaczyliśmy, na czym polega praca w profesjonalnie prowadzonym, atrakcyjnym hotelu uzdrowiskowo - konferencyjnym. Wycieczka ta przyczyniła się do wzbogacenia procesu dydaktycznego i ułatwiła  zdobywanie wiedzy przez przyszłych pracowników pomocniczych gospodarstwa hotelarskiego.

Szczególne wyrazy podziękowania składamy Pani Joannie, która osobiście oprowadziła nas po wszystkich zakamarkach oraz ciekawie opowiadała o pracy hotelarza. Odpowiadała też cierpliwie na nasze pytania, zdradziła kilka tajemnic właściciela, dzięki którym hotel cieszy się renomą, a goście wracają do niego często i chętnie.

To miłe spotkanie zakończyło się wykonaniem wspólnej fotografii. Szkoda tylko, że pogoda nie dopisała.

Pozostając z nadzieją na dalszą miłą i owocną współpracę dziękujemy za zrozumienie i dobre serce.

Więcej informacji o hotelu Bella w Cieplicach na stronie: http://www.hotelbella.pl/.

 Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej,

kl. I i III – pracownik pomocniczy gospodarstwa hotelarskiego

 

 

„Wycieczka do Ostaszowa”

 

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Lubinie z wychowawcami: E. Rękawiczną , L. Fuczek, A. Karlak i I. Wszołą pojechali we wtorek 19.04 2016r na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego „Amazonka”.

Wyjazd na tę wycieczkę  był formą podsumowania projektu edukacyjnego  realizowanego w bieżącym roku szkolnym przez uczniów w/w szkoły. Uczniowie brali udział w warsztatach ceramicznych, zwiedzali mini ZOO oraz obserwowali warunki życia wiejskiego. Szczególną atrakcją dla uczniów  było zwiedzanie i zabawy w indiańskiej wiosce. Na zakończenie wycieczki odbyło się wspólne grillowanie na terenie gospodarstwa agroturystycznego „Amazonka”. 

E. Rękawiczna, L. Fuczek, A. Karlak


Słoneczna Zielona Góra wita naszych uczniów


20 maja 2016 r. Zielona Góra przywitała uczniów klasy 5 sp L pięknym majowym słońcem. Plan wycieczki był bardzo napięty, ale udało się nam wszystkie założone cele zrealizować. Na początek spotkanie integracyjne z uczniami ZSS NR 1 na ulicy Piastowskiej, zwiedzanie szkoły i pyszny obiadek. Następnie pobyt na Winnym Wzgórzu porośniętym winoroślą, podziwianie panoramy miasta z punktu widokowego i wizyta w Palmiarni. Egzotyczna roślinność, okazy ryb, ptaków i żółwi mile zaskoczyły wszystkich uczniów. Afrykański klimat Palmiarni i atmosferę prawie winnych wzgórz Toskanii studziliśmy pysznymi lodami w miejscowej galerii. Potem pobyt na Starym Mieście i zwiedzanie zabytków nie okazał się wcale nudny. Przeplatały go nieco zabawniejsze punkty wycieczki a mianowicie spotkanie z klaunem oraz przejazd po Starówce czerwoną kolejką. Naszą podróż po pięknym mieście zakończyliśmy w MC Donaldzie. Polecamy wszystkim ten rodzaj odpoczynku, podróżujcie, nasz kraj jest piękny.

 Katarzyna Pietruszko, Katarzyna Jania

 

Wycieczka do Ogrodu Freya

 

03 czerwca br. klasy: 4-5cU Pani I. Świątek, 4-6dsU I. Trzcińskiej, 2pp1 E. Rękawicznej, oraz 1-2AgU E. Waszewskiej odwiedziły Ogród Freya w Bukównej. Uczniowie brali tam udział w warsztatach przyrodniczych prowadzonych przez właścicielkę ogrodu. Podczas zajęć oglądaliśmy malowniczy ogród, poznawaliśmy nazwy drzew liściastych i iglastych, dotykaliśmy i wąchaliśmy zioła. Można było potaplać się w fontannieJ. W wielkim namiocie czekał na nas deser i soczek. Dodatkową frajdą było konstruowanie ogródka za pomocą masy plastycznej, sadzenie roślinek i ognisko z kiełbaskami. Nie zabrakło zabaw na trawiastym boisku: przeciąganie liny, ćwiczenia równoważne oraz obowiązkowo mecze piłki nożnej. „Dla każdego cos miłego”. Wycieczka okazała się bardzo atrakcyjna. Chętnie wrócimy do …wioski z pomysłem.

 Iwona Świątek, Iwona Trzcińska

 

 

2014/15

  

Pojechali do Wałbrzycha na „U/RODZINY”

 

Pod opieką swych  wychowawców - pani Eli Rękawicznej i pani  Neli Fuczek uczniowie klas I-III Szkoły Przysposabiającej do Pracy już po raz drugi wybrali się do teatru na terenie Dolnego Śląska.

Tym razem, 21 kwietnia 2015r uczniowie obejrzeli spektakl pt. ”U/RODZINY w Teatrze Lalki i Aktora
w Wałbrzychu. Spektakl uczniom bardzo się spodobał, tym bardzie, że poruszał tematy bliskie młodym odbiorcom.  „U/RODZINY” - scenariusz i reżyseria: Eweliny Ciszewskiej, to historia wesołej rodzinki
i śmiesznych, absurdalnych rytuałów, utrzymana w konwencji pantomimy, teatru ruchu. To muzyczna opowieść o dziecięcych emocjach, o budowaniu relacji między rodzeństwem oraz o wzajemnych oczekiwaniach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej „teatralnej podróży”!

Ela Rękawiczna i Nela Fuczek 

 


Wycieczka do Kłodzka

 

Dnia 16-17 października 2014 r. uczniowie ZSiPO wraz z nauczycielami wychowania fizycznego zwiedzali Kłodzko i okolice. W pierwszym dniu wyprawy uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym z uczniami Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 3 w Kłodzku. Po obiedzie zwiedzali Twierdzę Kłodzką wraz z podziemiami. Wieczór zaplanowany był w Polanicy Zdrój, gdzie czekała nas miła niespodzianka - prezentacja ekip Dolnośląskiego Rajdu Samochodowego,  szczególnie podobała się chłopcom. Dziewczynki natomiast zachwycone były kolorową fontanną. Spacer po Parku Zdrojowym zakończył wyjazd do Polanicy Zdrój. Następnego dnia zwiedziliśmy Muzeum Ziemi Kłodzkiej oraz Stare Miasto. Pogoda i humory dopisały a uczniowie chcieli - by wycieczki trwały, trwały, trwały.                    

                                                                                  K. Jania, K. Pietruszko

  

 

2013/14

 Wycieczka do ZOO

 

W promieniach czerwcowego słońca i w dobrych humorach uczniowie naszej szkoły wybrali się do ZOO do Wrocławia. Podziwialiśmy wiele gatunków zwierząt i dużo dowiedzieliśmy się na temat ich środowiska życia oglądając je w naturze. Była to bardzo pouczająca wycieczka.

  

 

 

 


Turnus dydaktyczno- wypoczynkowy w Przemkowie


Dzieci z naszej szkoły, klasa pani Iwony Świątek, klasa pani Grażyny Czwaczki wraz z paniami Krystyną Krzysztanowicz i Sylwią Piłat oraz Weronika F. z klasy II- odwiedziły Dom Wczasów Dziecięcych w Przemkowie w ośrodku Leśna Góra. Wycieczka trwała trzy dni od 18.06 do 20.06.2014 roku i obfitowała w wiele atrakcji. Przez cały czas pobytu panowała wyjątkowo ciepła atmosfera. Mieliśmy możliwość obcowania z przyrodą Przemkowskiego Parku Krajobrazowego ucząc się i podziwiać jej piękno w trakcie zajęć terenowych. Odwiedziliśmy również wioskę indiańską „Wokini” w Ostaszowie, gdzie braliśmy udział w warsztatach, poznaliśmy kulturę, zwyczaje i życie codzienne Indian. Dzieci uczyły się indiańskich pieśni i tańca, strzelały z łuków, pokonywały tory przeszkód. Byliśmy również na stawach, gdzie obserwowaliśmy ptactwo wodne przy użyciu profesjonalnych lornetek. Podczas zajęć z zakresu edukacji regionalnej przeszliśmy ścieżkę historyczno- przyrodniczą po Przemkowie. Mieliśmy również okazję podziwiać edukacyjną ścieżkę przyrodniczą na Leśnej Górze, gdzie znajdowały się niestandardowe pomoce edukacyjne: dendrofon, leśne koło fortuny,

ścieżka zmysłów, leśna skocznia, cmentarzysko odpadów, zestawy interaktywne, tropy zwierząt, ptaki przestrzenne oraz ogród dendrologiczny zawierający 31 gatunków drzew iglastych i liściastych z tablicami informacyjnymi. Ponadto dzieci bawiły się radośnie na placu zabaw położonym wśród

drzew i odpoczywały po aktywnej edukacji w terenie. Mieliśmy również ognisko z pieczeniem kiełbasek i ziemniaków, a potem wspaniałą dyskotekę. Wykonaliśmy również piękne zakładki do książek z wykorzystaniem uprzednio zerwanych na łące roślin. Przez cały czas wychowawcy robili nam zdjęcia pamiątkowe, które przegrali nam na płyty i wręczyli je wraz z pamiątkowymi długopisami i pięknymi dyplomami – podziękowaniami.

Musimy również zaznaczyć, że panie kucharki w ośrodku gotowały przepyszne obiady. Pobyt w Przemkowie uważamy za cudowny, a opieka jaką nas otoczono byłą wspaniałą i ciepła. Planujemy tam jeszcze wrócić.

Iwona Świątek, Grażyna Czwaczka

 

 

Wycieczka turystyczna do Krakowa

w dniach 10-12 kwietnia 2014 r.

           Wycieczkę do Krakowa zaplanowano już w grudniu po Mistrzostwach Polski  w Kręglarstwie organizowanych w Lubinie, jako wymianę sportowców. Uczestnikami wycieczki byli sportowcy z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie a organizatorkami wyjazdu dwie nauczycielki wychowania fizycznego –Katarzyna Jania i Katarzyna Pietruszko.

           Celem wycieczki było zwiedzanie Krakowa, nawiązanie kontaktów z uczniami
i nauczycielami  Specjalnego Ośodka Szkolno-Wychowawczego  nr 1 im.Jana Matejki  w Krakowie oraz uczestniczenie w spotkaniach integracyjnych min.w turnieju strzeleckim.
Założenia wycieczki zostały zrealizowane. Uczniowie ZSiPO w pierwszym dniu zwiedzili obiekty sportowe Klubu Wisły w szczególności nowy stadion oraz uczestniczyli w turnieju strzeleckim zorganizowanym dzięki Pani Halinie Kobyłczyk  nauczycielki z zaprzyjaźnionej szkoły oraz Sekcji Strzeleckiej „Wisła” z Krakowa. Po tak wielkich wrażeniach sportowych uczniowie udali się na Kopiec Kościuszki gdzie podziwiali panoramę Krakowa a w oddalali startujące i lądujące samoloty. Następnego dnia zwiedzili zaprzyjaźnioną szkołę potem  Wawel,Katedrę Dzwon Zygmunta, Somoczą Jamę ,Stare Miasto. Wieczorem odbyło się spotkanie integracyjne z podsumowaniem Turnieju Strzeleckiego.Ostani dzień to zwiedzanie ulic Starego Miasta ,Plantami do Collegium Maius, Pałacu Biskupiego-okno Papieskie, Pomnika Tadeusza Kościuszki-powrót do miejsca zakwaterowania przez Rynek i pożegnanie się z „Adasiem”- z Pomnikiem Adama Mickiewicza i wysłuchaniem Hejnału z Wieży Mariackiej.

          Organizatorki wycieczki do Krakowa dziękują Panu  Jarosławowi Statek dyrektorowi Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Krakowie oraz koleżance –nauczycielce wychowania fizycznego w/w szkoły Pani Halinie Kobyłczyk za pomoc w organizacji wycieczki oraz osobiste zaangażowanie jako przewodnik  wycieczki po Krakowie.

 

 

 

 


 

 

Wycieczka do Wrocławia

   

Dnia 28 marca 2014 r. odbyła się wycieczka Do Wrocławia. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klasy IV-V-VI  szkoły podstawowej Zespołu Szkól i Placówek Oświatowych w Lubinie. Celem  wycieczki było poznanie  stolicy Dolnego Śląska . Serdeczne słowa podziękowania kierujemy do Pana Radosława Ratajczaka Prezesa ZOO we Wrocławiu, który umożliwił naszym uczniom wejście na teren ZOO za symboliczną złotówkę.  W programie wycieczki było zwiedzanie wrocławskiego ZOO oraz zabytkowej części Wrocławia.  Zwiedzanie ZOO dostarczyło uczniom wiele wrażeń i rozbudziło zainteresowanie  światem zwierząt. Przyjazd na odnowiony  Dworze Główny  PKP wywołał podziw ,szczególne zainteresowanie wzbudziła  przeźroczysta winda, schody ruchome i transporter do bagażu na każdym peronie. Na  Starym Mieście największą atrakcją okazały się  Wrocławskie krasnale.

Organizatorami wycieczki były nauczycielki ZSiPO w Lubinie:

wychowawca klasy IV,V,VI - Katarzyna Pietruszko oraz Katarzyna Jania.

 

 

 Zdobywali Tatry!

 

W dniach 10-15.03.2014 r. 6 WDHNS „Piastowskie Orły” z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie uczestniczyła w warsztatach „Cztery pory roku wokół nas” - Ekologiczne zajęcia aktywizujące i rozwijające osoby niepełnosprawne.

            W trakcie 6-dniowych zajęć dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych realizowanych w Bukowinie Tatrzańskiej 10-osobowa grupa pod opieką opiekunów zdobywała umiejętności społeczne oraz wiedzę dotyczącą ekosystemu gór i ingerencji człowieka w świat przyrody.  Zajęcia głównie odbywały się w plenerze, na szlakach turystycznych i wycieczkach autokarowych.  Uczestnicy zajęć mieli możliwość poznawania różnych technik plastycznych, np. decoupage scrapbooking, malowanie na szkle, wykorzystanie surowców wtórnych w wykonaniu prac plastycznych. Każdy miał także możliwość pokonania własnych lęków i barier podczas zajęć sportowych i turystycznych takich jak wspinaczka na sztucznej ścianie, chodzenie po taśmie, pokonywanie górskich szlaków. Dzieci i młodzież poznawali także ciekawe miejsca takie jak: Gubałówka, Zakopane, Kasprowy Wierch, Roztoka, Wodogrzmoty Mickiewicza, Zamek

w Niedzicy, Zamek Czorsztyn, Zapora Wodna Niedzica-Czorsztyn, Cisowy Dworek
w Sromowcach, Tischnerówkę itp.

            Wszystkie zajęcia bardzo pozytywnie wpłynęły na zdolności społeczne dzieci i młodzieży, bardziej otworzyły się na poznawanie świata i siebie nawzajem. Zauważyć można także rozwój

w sposobie wypowiadania się i zwracania do siebie. Cała grupa mocno żżyła się ze sobą i dzieci  bardziej sprawne ruchowo „opiekowały” się nad „słabszymi”. Dla uczestników warsztatów była to niesamowita przygoda i ogromne przeżycie, które na zawsze pozostanie w ich pamięci.

             W warsztatach wzięło udział 10 osób z Lubina pod opieką pwd. Aldony Karlak, pwd. Radosława Kobyłeckiego oraz hm. Łukasza Nowickiego.

 

Dzień kolorowego ula

 

Dnia 15.10.2013 roku uczniowie klas szkoły podstawowej, gimnazjum i przysposabiającej do pracy udali się do prywatnej pasieki w Chocianowie. Celem wycieczki było zapoznanie z pracą pszczelarza, etapami wytwarzania miodu, ale również poszerzenie wiedzy na temat życia i roli pszczoły miodnej. Właściciel pasieki pan Jan w sposób bardzo namacalny wytłumaczył nam etapy wytwarzania miodu przez pszczoły. Dzieci widziały przez szybkę ciężką pracę pszczół, oglądały urządzenia pasieczne oraz piękne kolorowe ule. Był tez czas na upieczenie kiełbaski dzięki gościnności gospodarzy. Właściciele przygotowali słodki jak na pasiekę przystało poczęstunek a każdy otrzymał mały słoiczek miodu lipowego do domu aby nie zapomnieć tego wspaniałego smaku.

 A. Karlak

2012/13

 

Przecieramy nieprzetarte szlaki Karkonoszy!

 

 

W dniach 13-16.09 2012 roku uczniowie naszej szkoły a zarazem zuchy i harcerze 6 WDHNS „Piastowskie Orły” uczestniczyli w XX Ogólnopolskim Harcerskim Rajdzie „Granica” Wyjazd zorganizowany został przez p. A. Karlak i R. Kobyłeckiego.


 

 

 

2011/12 

 

    

GALERIA - WSPINACZKA

Nie ma rzeczy niemożliwych

  

Uczniowie klasy I C we współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Gór w Lubinie uczestniczą w zajęciachwspinaczkowych na terenie Szkoły  Podstawowej nr 14 . Początkowo strach nas zmroził..ale już na miejscu okazał się ....że nie taki diabeł straszny. Już na pierwszych zajęciach wyłonili się liderzy tego sportu. Dla uczniów byłato wspaniała zabawa, pokonywanie własnych słabości, ćwiczenie odwagi a zarazem duża dawka rehabilitacji. Bez udziału osób tam obecnych oraz prezesa p. Brzezickiego nie byłoby to mozliwe. Serdecznie dziękujemy.

Aldona Karlak

 

 

 

BASEN - galeria Wyjazd na basen

        

       

Dnia 05.12.2011r nasi uczniowie już trzeci raz w tym roku bawili się w wodzie w polkowickim Aquaparku. Pobyt na basenie to prezent od Stowarzyszenia „A Tacy Sami” z okazji Mikołajek . Dzięki otwartemu na  dziecięcą  radość sercu pani Beaty Betki – prezesa Aquaparku w Polkowicach nasi uczniowie otrzymali aż 60 % zniżki na wejścia na basen. Zabawy w wodzie sprawiły, że na twarzach naszych uczniów zagościł szeroki uśmiech. Zjazd na pontonach, pobyt w jacuzzi oraz masaże wodne wywołały u dzieci mnóstwo radości

i niezapomnianych wrażeń w ich życiu.

BASEN - GALERIA

 

 

 

 

galeria - kliknij na zdjecia

 

 

 

 

   

   

  

   

    

GALERIA - schronisko

    

Wyjazd do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Legnicy

  

9 grudnia klasa I-II edukacyjno- terapeutyczna wybrała się na wycieczkę do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Legnicy. Wyjazd był poprzedzony ogólnoszkolną zbiórką żywności : kaszy, makaronu, ryżu , karmy. Akcja przeprowadzana jest co roku i cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. 

Edyta Kret- opiekun SU

                                                                                                                                                                                                                                Iwona Świątek

 

 

 

 

 

 

 Wycieczka do schroniska dla zwierząt w Legnicy

i Dzień Kasztanowca

 

   

   

7 maja klasa I C wraz z wychowawca Aldoną Karlak wyjechała do Legnicy do schroniska dla psów, aby wspomóc w potrzebie przebywające tam zwierzęta. Okazało się, że nasz szkolny „Łatek” nadal tam przebywa. Mamy nadzieję, że podczas następnej wizyty znajdzie przychylny dom. Uczniowie zebrali samodzielnie karmę dla psów, uwielbiają zwierzęta i zobowiązali się odwiedzać i wspomagać pieski. Następnie udali się do będącej nieopodal Alei Orła Białego, aby porozmawiać o zagrożeniach kasztanowców z okazji Dnia Kasztanowca, który przypada 9 maja. Uczniowie bez problemu rozpoznali wszystkie kasztanowce w tym parku. Program „Pomóżmy kasztanowcom” to zapoczątkowany w 2005 roku przez Fundację Nasza Ziemia i Clear Channel Poland program ochrony kasztanowców i edukacji ekologicznej. Inicjuje on i wspiera lokalne inicjatywy mające na celu ochronę kasztanowców oraz kształtowanie szacunku wobec drzew.

  A. Karlak

 

 

 

 


DZIEŃ DZIECKA

„Ruch i rekreacja to nasza fascynacja”

 

Dzień Dziecka - wesoło i zdrowo bo na sportowo. Jak co roku uczniowie Zespołu Szkól i Placówek Oświatowych w Lubinie obchodzili swoje święto Dzień Dziecka. Impreza zorganizowana została 30 maja 2012r. na terenie Gospodarstwa Agroturystycznego „U Babuni” w Jaroszówce.

Jest to idealne miejsce na zorganizowanie plenerowej wycieczki oraz możliwość skorzystania z wypoczynku na wsi położonej wśród pól i lasów malowniczego Parku Krajobrazowego „Doliny Czarnej Wody”. Uczestnicy wycieczki to cała społeczność uczniowska oraz nauczyciele, rodzice. Łącznie z wyjazdu skorzystało około 150 osób. Ten owocujący w wiele wrażeń dzień niewątpliwie na długo zapisze się w pamięci naszych uczniów. Brali oni udział w licznych konkurencjach sportowo – rekreacyjnych, które przeprowadziły panie: Izabela Pierzchała oraz Marzena Mandziak. Wiele wrażeń starszym dzieciom dostarczyły rozegrane konkurencje sportowe w piłkę nożną

oraz siatkową. Młodsze dzieciaki brały aktywny udział w zabawach sportowo – rekreacyjnych. Następnie z radością spędziły czas na placu zabaw, na którym mogły korzystać z licznych atrakcji takich jak: piaskownica pełna kolorowych zabawek, rowerki, piłki duże i małe, huśtawki, zjeżdżalnia,

tory przeszkód. Następnie pod opieką fachowego instruktora jazdy konnej każdy uczeń miał możliwość skorzystania z niepowtarzalnej atrakcji jaką jest przejażdżka konna. Dodatkową atrakcją wyjazdu było ognisko i grill z pieczonymi kiełbaskami i ziemniakami. Tego dnia pogoda była wymarzona, wszystkim dopisały humory, dzieci były bardzo roześmiane i zadowolone.

Uroczystość ta mogła być zorganizowana dzięki hojności naszych sponsorów takich jak:

- Szkolne Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych

w Lubinie,

- Stowarzyszenie „A Tacy Sami” przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie

- PeBeKa S.A. w Lubinie

Pragnę złożyć serdeczne podziękowania wszystkim, którzy mieli wkład w organizację tego wyjątkowego dnia.

 

                                                                                                                                             Przewodnicząca Szkolnego Koła TPD - Aniela Rodziewicz.
=>  powrót do strony głównej