Get Adobe Flash player

 

AKTUALNOŚCI  2012/2013

 

 

CZERWIEC

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 

 

Serdecznie zapraszamy

na Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego 2012/2013,

która odbędzie się w piątek 28.06.2013 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły o godzinie 11:00.

 

 

Jednocześnie życzymy udanych, pełnych wspaniałych wrażeń i bezpiecznych wakacji :D !

 

 

 

Nasi wśród Wyróżnionych 

 

W dniu 24 czerwca w  Centrum Kultury Muza w Lubinie najzdolniejsi uczniowie lubińskich  szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zostali nagrodzeni za wybitne osiągnięcia. W gronie  wyróżnionych 86 uczniów  znaleźli się również uczniowie naszej szkoły: Weronika Formago, Ignacy Chojnacki, Igor Mikulski, Dawid Jóźwiak, Piotr Ulidowski. Uczniom wręczali upominki i dyplomy - Danuta Wantuła, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym oraz Andrzej Pudełko, doradca prezydenta Lubina. Uroczystość uświetnił występ zespołu tanecznego "Gwarkowie". 

 >czytaj więcej


Dzień Dziecka "U Babuni"

 

W ramach  obchodów Dnia Dziecka zorganizowano wycieczkę dla wszystkich uczniów Zespołu Szkól i Placówek Oświatowych w_Lubinie. Podobnie jak w roku ubiegłym uczniowie spędzili mile czas w_Gospodarstwie Agroturystycznym "U Babuni" w Jaroszówce. W_ramach pobytu zapewnione były liczne atrakcje: zabawy sportowo - rekreacyjne, zabawy na placu zabaw z wykorzystaniem sprzętu rekreacyjnego, przejażdżka konna, pieczenie kiełbasek na ognisku, poczęstunek na świeżym powietrzu. Pogoda dopisała wyjątkowo, a_radość dzieci z licznych atrakcji była ogromna. Wyjazd został zorganizowany przez Szkolne koło TPD za fundusze zebrane w ramach 1%. 

Organizację wycieczki wspomogło Stowarzyszenie "A TACY SAMI", PeBeKa S.A w Lubinie oraz Rada Rodziców.

Aniela Rodziewicz

 

Byliśmy na Turnieju Rodzin w Środzie Śląskiej

 

 

Dnia 13 czerwca w ramach współpracy placówek zostaliśmy zaproszeni na Turniej Rodzin do Środy Śląskiej. Nasi uczniowie przygotowali krótka część artystyczną i wystąpili przed szeroką publicznością. Organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy i dzięki gościnności Pani Dyrektor Lidii Walerych i Pani Ireny Zdyb mogliśmy skorzystać z wielu atrakcji, którymi były m.in.: przejażdżka konna, spotkanie z pieskami, dmuchane zjeżdżalnie, gry i zabawy ruchowe, koncert, malowanie twarzy, owocowe stoiska, targi rękodzielnicze oraz oczywiście pieczona w ogniu kiełbaska. Zwieńczeniem naszej radości był otrzymany puchar przechodni za najlepszą drużynę podczas turnieju, przekazany przez Polski Czerwony Krzyż.

Aldona Karlak

 

 

ZSIPO FINALISTĄ OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI MEN

„JA I TY BEZPIECZNI W SZKOLE”

> więcej

 

 Bezpieczna szkoła - bezpieczny uczeń

 

W październiku 2012 r. szkoła nasza przystąpiła do II edycji  ogólnopolskiego konkursu Bezpieczna szkoła - bezpieczny uczeń, którego hasłem były:  „Prawo,  Przyjaźń, Tolerancja.”   Organizatorem konkursu jest  redakcja miesięcznika Perspektywy Europejskie Fundacja Państwo Obywatelskie.

Celem konkursu było spopularyzowanie wśród uczniów w całej Polsce podstawowych zasad funkcjonowania państwa prawnego i społeczeństwa obywatelskiego, w tym norm współżycia, poszanowania praw jednostki oraz ucznia-obywatela, przeciwdziałania patologiom, tolerancji wobec ludzi o odmiennej kulturze, rasie, obyczajach, solidaryzmu społecznego. Równocześnie konkurs miał służyć podniesieniu poziomu bezpieczeństwa szkół i uczniów.

Walcząc o certyfikat bezpiecznej szkoły, zrealizowaliśmy 10  zadań.   Konkurs zakończył  się 28 lutego  2013 roku , a  nasza placówka za wykonanie  wszystkich zadań konkursowych  otrzymała  tytuł bezpiecznej szkoły oraz członkostwo w klubie bezpiecznych szkół.

Realizację zadań koordynowały panie: Ewa Jagielska  i Aldona Karlak.  

 

 


Regionalny Turniej Bocci "Sport dla każdego"

 

Z okazji XIII edycji Dni Godności Osób Niepełnosprawnych dnia 7 czerwca 2013 roku w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 odbył się pierwszy w Lubinie Regionalny Turniej Bocci ph. ,,SPORT DLA KAŻDEGO". Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie "A Tacy Sami" przy pomocy Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie. Turniej rozegrał się pod honorowym patronatem Powiatu Lubińskiego i Gminy Miejskiej Lubin. W turnieju wzięło udział sześć drużyn m.in. z Wrocławia, Jawora, Świebodzic, Środy Śląskiej, Polkowic i Lubina.

 

 

 "Podróż dookoła świata"

XIII Edycja Dni Godności Osób Niepełnosprawnych

 

 

6 czerwca z okazji XIII Edycji Dni Godności Osób Niepełnosprawnych organizowanych przez Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie,odbyła się impreza integracyjna pod hasłem „Podróż dookoła świata” .Do udziału w zabawie zaproszono uczniów klasy III c ze Szkoły Podstawowej nr 14 oraz dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Lubinie. W podróż dookoła świata, pełną barw i wspaniałych smaków zabrał wszystkich znany podróżnik - Willy Fog.

 

 Monika Frankowsk

 

 

 

 

Finał Regionalnego Konkursu Matematycznego „ Matma – i wszystko gra ! ”

 

W dniu 06.06 2013r. W Miejskim Zespole Szkół nr 3 w Bolesławcu odbyły się rozgrywki finałowe Regionalnego Konkursu Matematycznego. Laureatem w kategorii klas IV-VI Szkół Podstawowych Specjalnych i Szkół Podstawowych z Oddziałami Integracyjnymi został Ignacy Chojnacki uczeń klasy VI Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie, natomiast laureatami w kategorii klas I-III Specjalnych Szkół Gimnazjalnych i Gimnazjów z Oddziałami Integracyjnymi zostali Mateusz Ostapowicz i Igor Mikulski – uczniowie klasy III  Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie. Laureaci konkursu zostali uhonorowani nagrodami, dyplomami i słodkimi upominkami, uczestniczyli w zajęciach rekreacyjnych Bolesławieckiego Parku Wodnego. Uczniów do Konkursu przygotowała Maria Racka-Witiak – nauczyciel matematyki

Brawo, gratulujemy zwycięzcom!

 

>wrażenia uczniów

 

 

 55 - lecie Nieprzetartego Szlaku - odznaczenia dla naszych instruktorów harcerstwa

 

 

W dniach 31-02.06.2013 roku drużyny Nieprzetartego Szlaku Dolnego Śląska świętowały swoje 55 - lecie na terenie Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Uczestniczyły w nim drużyny z Wrocławia, Jawora, Wałbrzycha, Dzierżoniowa,

Lubina. W sobotę 1 czerwca drużyny wyruszyły w rejs statkiem Nereida, aby podziwiać piękno miasta i wybrzeże Odry. Następnie udaliśmy się do ZOO, gdzie odbył się zwiad zoologiczny. Zwieńczeniem całego dnia była impreza urodzinowa.

 

 

 

 

 

Regionalny Turniej Bocci "SPORT DLA KAŻDEGO" dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną z okazji Dni Godności Osób Niepełnosprawnych 

  

„A Tacy Sami” Stowarzyszenie przy ZSIPz pomocą Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie organizuje Regionalny Turniej Bocci „SPORT DLA KAŻDEGO” dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną z okazji Dni Godności Osób Niepełnosprawnych, który odbędzie się 07 czerwca 2013 roku w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Lubinie. Impreza ma na celu: 

- popularyzację gry Boccia jako formy aktywności ruchowej,

- integrację środowiska osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych,

- wymianę doświadczeń uzyskanych w czasie treningów,

- kształtowanie postaw sportowej rywalizacji.

>Regulamin turnieju

MAJ

 

Międzyklasowy konkurs

„Dlaczego cola i chipsy są niezdrowe?"


Dnia 28.05.2013 roku uczniowie klasy I, II, III Szkoły Podstawowej wzięli udział w konkursie pt. „Dlaczego cola i chipsy są niezdrowe?”. Uczniowie mieli możliwość poprzez wspólną rozmowę, rozwiązywanie zagadek i zabawę wykazać się wiedzą na temat szkodliwości spożywania chipsów i coca-coli. Konkurs zakończył się zabawą ruchową przy poznanej piosence pt: „Dlaczego dzieci jedzą śmieci?”. Wszystkim dzieciom po zajęciach bardzo smakował zdrowy poczęstunek-marchewka i pyszne jabłko. 

Mariola Szlączka

 

 

 

Koncert życzeń dla kochanych mam

 

24 maja 2013 r. odbył się „Koncert życzeń” z okazji Święta Matki.

W tym dniu każda klasa przygotowała występ artystyczny. Były tańce, piosenki i wiersze. Dodatkową atrakcją był taniec zespołu

„ Niezapominajki”. Rodzice ze wzruszeniem oglądali swoje pociechy.

Po zakończeniu koncertu dzieci wraz ze swoimi wychowawcami zaprosiły rodziców do klas na słodki poczęstunek oraz wręczyły własnoręcznie wykonanie przez siebie prezenty.

E.Rękawiczna, I.Świątek, E.Waszewska

 

 

NIE MA BARIER  MIĘDZY NAMI”

czyli jedziemy na VIII Integracyjny  Regionalny Przegląd Animacji Teatralnych
w Legnicy

 

22 maja 2013 roku zespół taneczny „Niezapominajki” reprezentował naszą szkołę na VIII Integracyjnym Regionalnym Przeglądzie Animacji Teatralnych w Legnicy. Integracyjną imprezę zorganizowali: Zespół Placówek Specjalnych w Legnicy i Spółdzielczy Dom Kultury „Atrium”. Temat wiodący tegorocznego przeglądu brzmiał:  „Nie ma barier między nami”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!


Elżbieta Rękawiczna i Ewa Waszewska


   

Nasi harcerze na Ogólnopolskim Zlocie Drużyn

Nieprzetartego Szlaku w Dęblinie

 

   

W dniach 22-26.05.2013 roku reprezentacja 6 WDHNS „Piastowskie Orły” z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych, przy wsparciu finansowym „A Tacy Sami” Stowarzyszenia przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie, wzięła udział w V Ogólnopolskim Zlocie Drużyn Nieprzetartego Szlaku ZHP w Dęblinie. Na naszych uczestników czekała cała masa atrakcji: zwiedzanie Parku Fantazji , wizyta na wojskowym lotnisku w Dęblinie oraz Muzeum Polskich Sił Powietrznych, pokaz „Biało Czerwonych Iskier” ,jazda na klasycznych motorach, wojskowa olimpiada sportowa, wycieczka do Kazimierza nad Wisłą, „rejs” amfibią po Wiśle, zwiedzanie fortu w Dęblinie oraz maszyn wojskowych oraz wiele, wiele innych. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni i czekają z niecierpliwości na kolejne tego typu harcerskie zloty.

Łukasz Nowicki

 

" W krainie bajtów" - przedstawienie profilaktyczne

w wykonaniu krakowskiego teatru "Inspiracja"

 

21 maja 2013r gościliśmy w naszej szkole krakowski teatr „ Inspiracja" z przedstawieniem profilaktycznym „W krainie bajtów”. Spektakl poruszył temat zagrożeń, wynikających z uzależnienia dzieci i młodzieży od Internetu, gier komputerowych i telewizji. Głównym bohaterem spektaklu jest Pawełek, który nie odrywał się od komputera, chyba tylko po to, żeby włączyć telewizor lub wysyłać sms-y przez komórkę. Aż pewnego dnia komputer przestał działać a w pokoju Pawełka zjawia się tajemniczy gość, który przedstawia się jako Wielki Mistrz. Zabiera naszego bohatera do świata gier wojennych, w którym Pawełek czuje się źle; jest przestraszony i przerażony. Chłopiec nagle odkrywa, ile niebezpieczeństw czyha na niego w internetowym świecie. Coraz bardziej samotny i zdezorientowany nasz bohater pragnie znowu wrócić do swojego pokoju, do realnego świata. Jednak, aby się tam przenieść musi na nowo nauczyć się wykorzystywać media. Widzowie razem z główną postacią uczą się zasad bezpiecznego korzystania z Internetu oraz sposobów, jak unikać pułapek, który wirtualny świat zastawia na zbyt ufne i bezkrytyczne dzieci. Po spektaklu uczniowie - ochotnicy wzięli udział w quizie dotyczącym bezpieczeństwa w siei. Za udzielenie prawidłowych odpowiedzi uczniowie: Kamil Krzysiek, Patrycja Senków i Laura Tatuśko otrzymali nagrody ufundowane przez sekcję profilaktyki w Miejskim Ośrodku Społecznym w Lubinie.

Ewa Jagielska

  

 VIII Powiatowe Biegi Integracyjne im. JANA PAWŁA II


       W dniu 17 maja 2013 r., na stadionie miejskim w Ścinawie odbyły się VIII Powiatowe Integracyjne Biegi Przełajowe im. Jana Pawła II.

W zawodach wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie. Celem imprezy było uczczenie pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II, w ósmą rocznicę Jego śmierci.

      Nasi uczniowie uzyskali wysokie wyniki i po każdej konkurencji stawali na podium.

Zawody polegały na pokonaniu dystansów:

- przez chłopców: 400 i 1200 metrów,

- przez dziewczynki: 200 i 800 metrów.

     Każdy z uczestników naszej szkoły otrzymał atrakcyjne nagrody, dyplomy i medale.

Drużyna ZSiPO w klasyfikacji ogólnej uplasowała się na czołowym miejscu i przywiozła  piękny puchar.

Opiekunkami zawodników były p. Alicja Augustyniak i p. Katarzyna Pietruszko.

 


 

 XXIV Regionalny Konkurs Recytatorski Placówek Specjalnych i Integracyjnych pod hasłem:

„Kiedy będę duży to…”

 

 

W dniu 16 maja 2013r. w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych odbył się XXIV Regionalny Konkurs Recytatorski Placówek Specjalnych i Integracyjnych pod hasłem: „Kiedy będę duży to…”

 > wyniki konkursu

Społeczność naszej szkoły gorąco dziękuje:

  

 • Pani Ewie Niedbalskiej – Prezes „A Tacy Sami” Stowarzyszenia przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie
 • Panu Krzysztofowi Koptyńskiemu – Prezesowi Zarządu „DEKOBAU Sp. z o.o.”
 • Panu Jackowi Kulickiemu - Prezesowi Zarządu Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń
  „PeBeKa” S.A. w Lubinie
 • Pani Małgorzacie Jacyszyn – Właścicielce Piekarni Małgorzata Jacyszyn w Lubinie

 

~za życzliwość, zrozumienie i wsparcie ~

umożliwiające zorganizowanie

XXIV Regionalnego Konkursu Recytatorskiego

dla uczniów szkół specjalnych i integracyjnych

ph. „Kiedy będę duży to…”

Wyrażając swą wdzięczność za wielkie serce i dobrą wolę życzymy wielu sukcesów i powodzenia w realizacji nowych zamierzeń.

 

 

 

 

 

KWIECIEŃ

  

X JUBILEUSZOWY INTEGRACYJNY TURNIEJ KREGLARSKI

„ SŁOŃCE DLA WSZYSTKICH”

Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA GODNOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

 

26 kwietnia 2013 roku w kręgielni OSIR odbył się turniej kręglarski, w którym uczestniczyli nasi uczniowie. Corocznie wraz z opiekunem koła jak i organizatorem, Panią Elżbietą Michalak- Przyjacielem naszej szkoły, spotykamy się na tych wspaniałych potyczkach sportowych. Uczniowie zmagali się z kulami kręglarskimi oraz gościli podczas słodkiego poczęstunku. Otrzymaliśmy również podziękowanie za współpracę, oczywiście puchar z wygranej, dyplom oraz upominki. Dziękujemy!

A.Karlak,  M. Szlączka, L. Fuczek 

Podsumowanie II  Dolnośląskiego  Turnieju Gry w Kręgle

 „Bez aktywności nie ma sprawności”

 Lubin 2013

 

Dnia 23 kwietnia 2013 r. w godz. od 1000 do 1300  w kręgielni Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie odbył się :

II  DOLNOŚLĄSKI TURNIEJ GRY W KRĘGLE - LUBIN 2013

PH. „Bez aktywności nie ma sprawności”

Organizatorem zawodów był Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie, współorganizatorem "A Tacy Sami" Stowarzyszenie przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie, które udzieliło wsparcia finansowego, Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie oraz Lubiński Klub Olimpijczyka.

Do turnieju zgłosiło się osiem reprezentacji placówek szkolnictwa specjalnego z :

Głogowa, Jawora, Bolesławca, Legnicy, Szklar Górnych, Polanicy Zdrój, Dobroszyc oraz drużyna gospodarzy z Lubina.

Celem turnieju było:

- popularyzacja gry w kręgle oraz rozwijanie ducha sportowej rywalizacji,

- kształtowanie wśród młodzieży nawyków aktywnego spędzania wolnego czasu.

 

 

SOS DLA ZIEMI”  - PODSUMOWANIE PROJEKTU EKOLOGIA

 

22 kwietnia 2013 roku świętujemy Dzień Ziemi. Dzisiejsza uroczystość ph „SOS dla ZIEMI” była podsumowaniem działań projektowych z żywiołu ZIEMIA. Od października 2011 r. w naszej szkole był wdrażany Projekt Ekologia, finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczniowie gimnazjum pod opieką nauczycieli rozwiązywali problemy badawcze zdefiniowane w programie dla wszystkich trzech żywiołów: powietrza, wody, ziemi. Z wielkim zaangażowaniem szukali informacji, które przetwarzali w wiedzę, prowadzili obserwacje, doświadczenia, eksperymenty, organizowali wystawy, inscenizacje, zajęcia terenowe, współpracowali ze specjalistami z akredytowanych laboratoriów analitycznych. Wspaniałą uroczystość oraz uczniów gimnazjum przygotowali nauczyciele: M. Racka-Witiak, M. Frankowska, M. Janusz, A. Karlak

 

 

 X Regionalny Konkurs „Wesołe zabawy literkami i liczbami”

pod hasłem „Wiosenne kwiaty”

 

 Dnia 18 kwietnia 2013 roku  w Złotoryi odbył się X Regionalny Konkurs „ Wesołe zabawy literkami i liczbami” pod hasłem „Wiosenne kwiaty”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy trzeciej Szkoły Podstawowej i  zdobyli III miejsce – Ewa Dziedzic i Maciek Makuch wraz z wychowawcą Mariolą Szlączka. Uczniowie mieli możliwość wspólnie powtórzyć sobie  wiedzę i poszerzyć wiadomości na temat wiosennych kwiatów, a przy okazji wykazać się umiejętnościami polonistyczno-matematycznymi. Zadania i zagadki były bardzo atrakcyjne.

M. Szlączka


 

 

MARZEC

  

 

Kartka Życzliwości 

 

      W dniu 27.03.2013 roku w Naszej Szkole odbyło się podsumowanie 10. Jubileuszowego Konkursu na Kartkę Życzliwości z okazji Świąt Wielkanocnych organizowanego przez Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa w Lubinie. Oto zwycięzcy:

Piotr Chomyn z klasy II a -“ I miejsce

 • - Patrycja Kowalska z klasy I g -“ wyróżnienie
 • - Oskar Barowicz z klasy V-VI e - wyróżnienie
 • - Łukasz Motyl z klasy II-III A - wyróżnienie
 • - Sebastian Długosz z klasy II-III A -“ wyróżnienie.

      

Łukasz Nowicki


  

Nauki rekolekcyjne

 

27 marca 2013 roku w naszej szkole przed Świętami Wielkanocnymi  odbyła się Msza Święta z nauką rekolekcyjną, którą odprawił ksiądz proboszcz parafi pw.Matki Boskie Częstochowskiej Paweł Bujak i ksiądz Adam Jarząbek. Dzieci i młodzież mogła skorzystać z sakramentu pokuty. 

Małgorzta Adamczyk- Kuliś

Edyta Kret

 

 

 

 

Najmłodsi uczniowie za „unijne pieniądze” ćwiczą, rozumieją i duuużo potrafią!

 

Już drugi z kolei rok szkolny  w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie  realizowany jest projekt  pt "Ćwiczę, rozumiem, potrafię” z zakresu indywidualizacji procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych realizujących nową podstawę programową w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Elżbieta Rękawiczna


Śniadanko wielkanocne


W tradycje szkolne wpisała się organizacja śniadań wielkanocnych. Jest to czas , w którym integrujemy się przy wspólnym, odświętnym stole.  I w tym roku wszystkim smakowały jaja, babki wielkanocne, żurek oraz białe kiełbaski…

A. Rodziewicz, I. Świątek


 

 

 

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych

Spotkanie z wolontariatem z ZS Nr 2


26 marca 2013r. po raz kolejny odwiedziła nas grupa fantastycznych dziewcząt . Wspólnie z nimi wykonywaliśmy dekoracje związane ze świętami wielkanocnymi- piękne kurczaczki, pamiątkowe kartki świąteczne oraz ozdabianie jajek. Nowością okazało się ozdabianie…ciasteczek specjalnymi pisakami. Bardzo lubimy spotkania z wolontariuszkami, przynoszą wiele radości i wiele

niespodzianek…

I. Świątek

 

 

 

 

" A to już Wielkanoc !"

 

26 marca nasi uczniowie objęci nauczaniem indywidualnym na terenie Ośrodka Opiekuńczo- Rehabilitacyjnego w Lubinie uczestniczyli w spotkaniu przedświątecznym zatytułowanym : „A to już Wielkanoc”. Podczas uroczystości dzieci wraz z nauczycielami : ozdabiały wielkanocną kurkę, baranka, pisanki i koszyczek. W trakcie spotkania uczestnicy smakowali :wielkanocną babę , jajka i ćwikłę. Jak zwykle panowała atmosfera serdeczności. Podczas spotkania nie zabrakło świątecznej muzyki i pięknych wielkanocnych życzeń.

M. Zaczyńska

 


 

Spotkanie z pracownikiem stacji badawczej w Turwii   Warsztaty doświadczalne

 

Dnia 22 marca 2013 roku odbyło się spotkanie z Panem Rafałem Łęckim. Wspólnie powtórzyliśmy sobie już znaną wiedzę i poszerzyliśmy wiadomości  na temat żywiołu – woda. Wraz z p. Rafałem zajęliśmy się przede wszystkim eksperymentowaniem zgłębiając tajniki i niesamowite właściwości wody. Badaliśmy co pływa, co tonie i od czego to zależy? Jak zachowuje się woda w naczyniach połączonych? Na koniec zajęć zbudowaliśmy fontannę, która nie tylko trysnęła na nas wodą, ale też pozwoliła zrozumieć, po co budowano wieże ciśnień.

 A. Karlak


 

"Woda źródłem życia" -zabawy z wodą

 

Dnia 22 marca odbyło się spotkanie z panem Rafałem Łęckim – pracownikiem stacji badawczej w Turwii na temat żywiołu woda. Uczniowie klas młodszych i nie tylko zapoznali się z właściwościami wody, przeprowadzaliśmy również wiele doświadczeń oraz było wiele „mokrych” pytań. Spotkanie podobało się, było bardzo twórczo i przyjemnie. Dziękujemy za cykliczne warsztaty dla naszych uczniów.

A. Karlak

 

 "Żegnamy zimę - witamy wiosnę"

 

21 marca na terenie Ośrodka Opiekuńczo- Rehabilitacyjnego w Lubinie odbyła się uroczystość zatytułowana : "Żegnamy zimę - witamy wiosnę". Podczas spotkania jego uczestnicy - dzieci biorące udział w zajęciach rewalidacyjno-wychowawczych : badały śnieżki wykonane z różnych tworzyw, wielozmysłowo poznawały żywe kwiaty, muzykowały do piosenki "Nadchodzi wiosna", malowaly kwiaty palcami. W trakcie uroczystości nie zabrakło jak zwykle serdecznego wsparcia ze strony nauczycieli. Mimo zimowej aury atmosfera spotkania wprowadziła nas w prawdziwie wiosenny nastrój.

 

 A. Podejma, J. Pudlak- Kobyłecka 

 
  III REGIONALNY TURNIEJ UNIHOKEJA

”Sprawni –Razem” LUBIN 2013


Dnia  19 marca 2013 r. od godz. 10 00 do godz.13 00  odbył się  w sali gimnastycznej Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie III Regionalny Turniej Unihokeja „Sprawni –Razem” organizowany przez  Stowarzyszenie „A Tacy Sami” działające  przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie z pomocą Zespółu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie. W turnieju wzięło udział 6 reprezentacji placówek szkolnictwa specjalnego z regionu z : Legnicy ,Jawora, Złotoryi, Szklar Górnych, z Głogowa i z Lubina. Celem turnieju było wyłonienie reprezentacji z regionu do udziału w rozgrywkach wojewódzkich a następnie zwycięska drużyna weźmie udział w Ogólnopolskim Turnieju Unihokeja, który co roku odbywa się  w Elblągu. Uroczystego otwarcia turnieju dokonała Pani Ewa Niedbalska Prezes Stowarzyszenia „A Tacy Sami”-życzyła zawodnikom sportowej rywalizacji i zachęcała  do systematycznej aktywności ruchowej, której celem będzie udział w różnego      typu zawodach. Drużyny za udział w turnieju otrzymały puchary i dyplomy, zawodnicy –poczęstunek,  słodycze  i  napoje.  Imprezę  wsparło  finansowo  Stowarzyszenie „A Tacy Sami” działające  przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie. Za organizację turnieju byli odpowiedzialni nauczyciele wychowania fizycznego ZSiPO ,którzy są aktywnymi członkami stowarzyszenia a swoją działalność sportową systematycznie łączą z pracą w stowarzyszeniu. 

> więcej w podsumowaniu


 
 

 

 

 

Spotkanie z pracownikami Uniwersytetu Wrocławskiego

 

W dniu 19 marca odbyły się zajęcia organizowane przez Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska Uniwersytetu Wrocławskiego.

Tematyka zajęć była następująca:

   Część 1. Zastosowanie praktyczne odbiorników GPS w naukach o Ziemi.

   Część 2. Czy wody może nam zabraknąć?

 A. Karlak


Powiatowy turniej  "Młodzież zapobiega pożarom"

 

14 marca 2013 uczniowie naszej szkoły brali udział w powiatowym turnieju ph. "Młodzież zapobiega pożarom". Organizatorem turnieju była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarowej. Uczniowie wykazali się dużą znajomością przepisów przeciwpożarowych, wiedzą natemat techniki pożarniczej. W eliminacjach powiatowych III miejsce zajął Mateusz Pitaś, a IV miejsce zdobył Mariusz Marczuk.

L. Fuczek

 

 

 

 Misje Święte

 

W dniach od 07-14.03.2013 roku w parafii p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej odbyły się Misje Święte. Przez dwa dni gościliśmy w naszej szkole księdza proboszcza i księdza misjonarza, który wygłosił naukę dla dzieci i młodzieży. Misje Święte są bardzo ważnym wydarzeniem w życiu parafii, gdyż odbywają sie co kilka lat.

Małgorzta Adamczyk- Kuliś

Edyta Kret


Konkurs  Ekologiczny  pt. „Moje ulubione zwierzątko” rozstrzygnięty!!!


 Dnia 12.03.2013 r w Zespole Placówek Specjalnych w Legnicy odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie III Regionalnego  Konkursu  Ekologicznego  pt. „Moje ulubione zwierzątko” pod patronatem Wójta Gminy Kunice. 27 uczniów  naszej szkoły wykonało oryginalne  prace plastyczne, które zostały bardzo wysoko ocenione przez jury konkursu. Sześcioro uczniów  z naszej placówki otrzymało nagrody lub wyróżnienia. Wszystkie prace (nie tylko te nagrodzone) oraz  radość uczniów z odnoszonych przez nich sukcesów można zobaczyć na dołączonych zdjęciach.

Elżbieta Rękawiczna 

 

 

 

Koncert z okazji Dnia Kobiet "Uśmiech dla kobiet"

 

W naszej szkole ten dzień był bardzo uroczysty. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod opieką nauczycieli witali wszystkie Panie słodkim upominkiem przy wejściu do szkoły. Nie zabrakło również wspaniałej dekoracji przygotowanejprzez p. M. Janusza. Uczniowie wysłuchali przeznaczonej dla płci pięknej audycji wraz z romantycznymi nutami piosenek. O godzinie 9.00 odbył się koncert dla klas, podczas którego wysłuchaliśmy piosenek dla każdego. Koncert prowadził p. Krzysztof Augustyniak, dla którego muzyka i prowadzenie koncertów i uroczystości jest samą przyjemnością. Dziękujemy za uświetnienie tego dnia.

A. Karlak

 

Szkolny konkurs matematyczny

"Matematykę można polubić"

 

Dnia 07.03.2013r. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs matematyczny. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas gimnazjalnych. Konkurs miał na celu rozwijanie umiejętności matematycznych, czytania ze zrozumieniem treści zadań problemowych, logicznego myślenia, ale przede wszystkim wyłonienie najlepszych matematyków naszej szkoły.

M. Racka-Witiak

 

 

 Dzień Myśli Braterskiej

Drużyn Nieprzetartego Szlaku


Posłannictwem moim jest rozprzestrzenianie 
przyjaźni i braterstwa na całym świecie!
 Robert Baden-Powell

            

Dnia 01 marca 2013 roku uczniowie naszej szkoły należący do ZHP wzięli udział w spotkaniu w Środzie Śląskiej z okazji DMB. Było to jedno z działań związanych z obchodami 55 - lecia Nieprzetartego Szlaku. Spotkanie miało na celu przybliżenie historii Dnia Myśli Braterskiej , ale przede wszystkim integrowanie środowisk i zawiązywanie nowych przyjaźni. Wszyscy harcerze wraz z zuchami bardzo ładnie przygotowali się do tej uroczystości. Mogliśmy rozwijać swoje umiejętności plastyczne oraz wokalne podczas świeczowiska. Drużyny wykonały piękne kartki i wręczyły sobie życzenia a od dh Irenki otrzymaliśmy upominki. Łącznie w spotkaniu wzięło udział 88 harcerzy wraz z drużynowymi z hufców: Środa Śląska, Lubin, Wrocław, Wałbrzych, Świdnica. 

 

 

 LUTY 

 

 

Turniej wiedzy pożarniczej

 

Dnia 28 lutego 2013 w ramach 26 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ph. „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbył się szkolny turniej znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. W turnieju wzięli udział uczniowie ze szkoły podstawowej klasy: IV, V, VI. Wykazali się dużą znajomością przepisów przeciwpożarowych. Najwyższą ilość punktów zdobyli uczniowie:

 • - I miejsce zdobył Mateusz Pitaś,
 • - II miejsce zajął Mariusz Marczuk.

Uczniowie ci będą reprezentować naszą szkołę w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej ph. „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Za udział w turnieju wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

 

 

"Miłość rośnie wokół nas..."

 

14 lutego, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Walentego. Uczniowie z wielkim entuzjazmem zaangażowali się w przygotowanie ślicznych walentynkowych kartek konkursowych. W rywalizacji wzięło udział ponad 50 osób, z których wybrano 13 laureatów. Słuchaliśmy również specjalnej audycji radiowej przygotowanej przez uczniów naszej szkoły. Z pewnością w tym dniu, udzielił nam się romantyczny nastrój i serce każdego z nas chociaż przez chwilę zabiło troszkę mocniej.

Maria Racka

Edyta Kret

Zbigniew Wróblewski

Anna Mikołajewska


 

  

 Szkolny bal karnawałowy

 

 12 lutego 2013 r. w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy. Zabawa rozpoczęła się o godz. 9.00 w pięknie zaaranżowanym holu szkolnym. W imprezie uczestniczyła cała społeczność szkolna. Bajkowe postacie energicznie powitały i porwały do zabawy wszystkie dzieci.

 

  

NIEOBOZOWA AKCJA ZIMOWA

„Aktywnie i zimowo a najbardziej na sportowo”

  

      W pierwszym tygodniu ferii zuchy naszego miasta nie nudziły się. Spędziły je  uczestnicząc w Nieobozowej Akcji Zimowej, podczas której czekało ich  wiele niespodzianek. Wdrażały się do miłego, efektywnego, bezpiecznego, kulturalnego spędzania czasu wolnego od nauki ale również był czas na lepsze wzajemne poznanie się członków gromad, zwiększenie spoistości środowiska przez współdziałanie w codziennych czynnościach zimowiskowych. 

Karlak, Kobyłecki

 

STYCZEŃ

 


DZIEŃ ZDROWEJ ŻYWNOŚCI

 

25.01.2013 r. w ramach realizacji Projektu Ekologia uczniowie gimnazjum zorganizowali Dzień Zdrowej Żywności oraz przygotowali stoisko ze zdrową żywnością. Do schrupania były świeże owoce i warzywa oraz zdrowe przekąski jak: orzechy, migdały, ziarna dyni, słonecznika. Odbył się również pokaz wykonania koktajlu bananowego i soków wyciskanych ze świeżych owoców. Ponadto można było skosztować smacznych koreczków oraz przetworów owocowych jak: powidła śliwkowe, dżemy, kompoty. Każdy uczeń miał okazję do degustacji prezentowanych produktów. Zaobserwować można było, że stoiska ze zdrową żywnością cieszyły się wielkim powodzeniem wśród całej społęczności szkolnej.

 

Turniej sprawnościowy "Bez aktywności nie ma sprawności"

 

W dniu 23 stycznia 2013 r. w sali sportowej Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych_w Lubinie  odbył się turniej sprawnościowy pn. „Bez aktywności nie ma sprawności”’,_w którym wzięli udział uczniowie z zespołów edukacyjnych naszej placówki. Do udziału_w turnieju zostali zaproszeni uczniowie z Zespołu Szkół Integracyjnych w Lubinie, ale (pewnie z powodu wzrostu zachorowań na grypę) nie przybyli na turniej.

Organizatorem turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego i  rehabilitanci Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie – jednocześnie członkowie naszego Stowarzyszenia. Turniej wsparło finansowo „A TACY SAMI” Stowarzyszenie przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie. Pomocy, w przeprowadzeniu turnieju, udzielili uczniowie Zespołu Szkół Nr1 w Lubinie.

A. Augustyniak, I. Pierzchała

 

 

 

ZAPRASZAMY NA FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
DLA RATOWANIA ŻYCIA DZIECI
I GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIORÓW

->WIĘCEJ

 

 

 

 

 

 

GRUDZIEŃ

 

UROCZYSTA WIGILIA

 

21 grudnia 2012 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta wigilia, na którą zaroszeni zostali goście, uczniowie, rodzice,       pracownicy szkoły. Ogółem w wigilii brało udział około 300 osób. Zaproszenie przyjęli i swoją obecnością zaszczycili nas: ks. Bp Marek Mendyk, Starosta Powiatu Lubińskiego Adam Myrda, księża lubińskich parafii, przyjaciele szkoły, dyrektorzy stowarzyszeń i placówek oświatowych. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali piękny program artystyczny. Serdeczne życzenia, pyszne potrawy oraz polskie kolędy wprowadziły nas w klimat radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

E. Kret

 

 


Zagłosuj na naszą choinkę!

CHOINKOWO WYGRANE!!!!!!

 

Wśród 15 ubieranych przez inne szkoły z terenów Lubina choinek nasza zajęła I miejsce!!! Wygraliśmy wyjście do kina dla 30 uczniów oraz wejście na lunch do MCDonaldsa. Oprócz tego wiele gier komputerowych ufundowanych przez Księgarnię EMPIK oraz gry stolikowe ufundowane przez Galerię Cuprum Arena. Od klientów Cuprum Arena otrzymaliśmy 600 głosów!!!

Dziękujemy bardzo za oddane głosy naszym uczniom, rodzicom, klientom, nauczycielom i innym osobom.

Dzięki Wam dnia 10.01.2013 roku uczniowie wybiorą się na lunch do MCDonaldsa, a po feriach na wybrany przez dzieci film.

 

 

 

 


 

Galeria zdjęć  

„KARTKA BOŻONARODZENIOWA 2012”

 

10-letni Adam Pażuch został zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu plastycznego na „Kartkę Bożonarodzeniową 2012”, zorganizowanego przez Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa S.A. Wyniki dziewiątej edycji konkursu ogłoszono w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie. Komisja konkursowa spośród 62-prac wyróżniła prace Kamila Krzyśka, Jakuba Sokołowskiego, Krystyny Pawliszyn, Kamila Budziaka i Klaudii Kordylewicz. Spotkanie uświetniły występy taneczno-wokalne uczniów, które wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.

Daria Konopińska

Marta Sędzikowska

Grażyna Łępicka

    

   

Zagłosuj na naszą choinkę!

AKCJA "CHOINKOWO"

GŁOSUJMY NA CHOINKĘ NR 5 !!!

  

Zawalczmy o nagrody! Za najpiękniej ozdobione choinki będzie można otrzymać m.in. wejściówki do kina, lunch w McDonalds dla całej klasy, gry komputerowe ufundowane przez Empik oraz drobne upominki przygotowane przez sklep Smyk.

Zagłosujmy na choinkę ubraną przez uczniów z naszej szkoły!

Głosujemy wrzucając kupon do specjalnie przygotowanej urny. Kupony głosowania rozdawane są przy choinkach na parterze galerii. Należy wpisywać na nich numery z paragonów i zaznaczać CHOINKĘ NR 5. Na naszą choinkę można również zagłosować za pośrednictwem facebooka GALERII CUPRUM ARENA.Wystarczy, polubić zdjęcie choinki nr 5, a swój głos potwierdzić w komentarzu pod fotografią. Akcja trwa do najbliższej niedzieli czyli do 16.12.2012r.

Zachęćmy rodzinę i znajomych!

 Zagłosuj na choinkę nr 5!

 

  

  Podsumowanie IX Ogólnopolskich Mistrzostw
 w Kręglarstwie

 „SPRAWNI - RAZEM” LUBIN 2012

 

 Organizatorem

IX OGÓLNOPOLSKICH MISTRZOSTW W  KRĘGLARSTWIE „SPRAWNI - RAZEM” LUBIN 2012

było "A Tacy Sami" Stowarzyszenie przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie z pomocą Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie, Związku Stowarzyszeń Sportowych "Sprawni - Razem w Warszawie" oraz Regoionalnego Centrum Sportowego w Lubinie.

 

PODSUMOWANIE I WYNIKI RYWALIZACJI

 

 

IX Ogólnopolskie Mistrzostwa w Kręglarstwie

"SPRAWNI RAZEM" LUBIN 2012

 

7-8 grudnia 2012 r. w Kręgielni Regionalnego Centrum Sportowego w_Lubinie odbędą się IX Ogólnopolskie Mistrzostwa w Kręglarstwie „Sprawni – Razem” Lubin 2012.Organizatorem zawodów jest "A Tacy Sami" Stowarzyszenie przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie z pomocą Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie, Związku Stowarzyszeń Sportowych "Sprawni - Razem w Warszawie" oraz Regoionalnego Centrum Sportowego w Lubinie.

 

 


GALERIA ZDJĘĆ

Spotkanie integracyjne „Mikołaj wśród nas”

  

7 grudnia Mikołaj zawitał w nasze progi. Nasi przyjaciele zorganizowali dla naszych uczniów upominki mikołajkowe. Sponsorem paczek była Pani Marta Dobrygowska i galeria INDOMO. Natomiast wspaniałe spotkanie z zabawami i poczęstunkiem zorganizowali: Pani Elżbieta Michalak opiekun koła TPD wraz z wolontariuszami z SP nr 8 i SLO w Lubinie oraz nauczyciele: klas gimnazjum i przysposabiającej do pracy. Gośćmi byli także ksiądz Dyrektor SLO Dariusz Kułan oraz Pani Dyrektor Grażyna Dąbrowska. Uczniowie przeżyli wspaniałe chwile i jak co roku uśmiech zawitał na ich twarzach. Dziękujemy serdecznie naszym przyjaciołom i mamy nadzieję, że spotkamy się znów za rok.

A. Karlak, L. Fuczek

 "Góra Grosza"

 

Jak co roku nasza szkoła brała udział  akcji" Góra Grosza". Ogólnopolską akcję „Góra Grosza” organizuje Towarzystwo „Nasz Dom”. Jeden grosz znaczy niewiele, ale potężna góra grosza może przyczynić sie do poprawy losu dzieci. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom, tworzenie i dofinansowanie domów dziecka, rodzinnych domów dziecka czy rodzin zastepczych. Nasi uczniowie chętnie wzięli udział w akcji i zostało zebranych 296zł. Serdecznie dziękujemy za udział w akcji i dobre, otwarte serca na potrzeby innych ludzi.

                                                                                                                       Edyta Kret

                                                                                                                       Maria Racka

                                                                                                                       Maria Racka

                                                                                                                       Mirosław Janusz

Happening „Zamieńmy się miejscami”

03 grudnia 2012 r. w Galerii Cuprum Arena w Lubinie odbył się happening, którego celem była integracja ze środowiskiem osób niepełnosprawnych, by „poczuć się niepełnosprawnym’ i zrozumieć bariery fizyczne i psychiczne, z którymi spotykają się oni w codziennym życiu. Kartki wykonane przez naszych uczniów pod kierunkiem uczestniczących w happeningu osób wzięły udział w aukcji charytatywnej i zostały przekazane na zakup wózka dla Laury.

Agnieszka Zych – Czernek,

Annetta Wajman,

Anna Mikołajewska

  

                                                                                                                       Mirosław Janusz

LISTOPAD

 

Galeria zdjęć 

CHOINKOWO w Galerii Cuprum Arena

   

 Dnia 29 listopada nasi uczniowie uczestniczyli w projekcie „Choinkowo”, który został zorganizowany przez Arete Media Group na zlecenie Galerii Cuprum Arena w Lubinie...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galeria zdjęć

Andrzejki

   

29.11.2012 roku w Szkole Przysposabiającej do Pracy odbyła się zabawa andrzejkowa. Celem imprezy było poznanie przez uczniów historii wieczorów andrzejkowych oraz zwyczajów i wróżb, a także wspólna zabawa i integracja uczniów. Uczestnicy zabawy poznali legendę związaną z wieczorem andrzejkowym oraz przysłowia związane z dniem Świętego Andrzeja. Chętnie brali udział we wspólnych wróżbach: „Magiczne liczby”, „Kartki z imionami”, „Zaczarowane serce”, „Przyszłość ukryta pod kubkiem’, „Mowa kwiatów”, „Słodki smakołyk, „Losowanie kolorów”, „Przyszłość ukryta pod kubkiem”. Wróżby były przeplatane zabawami muzyczno-ruchowymi oraz dyskoteką. Wszyscy doskonale się bawili.

Grażyna Łępicka, Leonarda Fuczek

 

 

 

Happening z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia

„Tytoń, narkotyki, dopalacze – jak się przed tym bronić”

  

Dnia 27.11.2012 r. podczas przerw międzylekcyjnych odbył się happening antynikotynowy i nie tylko. W pierwszej kolejności odbyła się loteria fantowa o tematyce profilaktycznej, następnie zabawy i gry tematyczne. Ponadto przerwy uświetniał zespół muzyczny z kl. I-II B,

który zaprezentował 3 piosenki o tematyce dotyczącej skutków palenia papierosów i środków uzależniających. Można było również oglądać wystawę prac naszych uczniów. Z pewnością po tej krótkiej dawce wiedzy nikt nie ośmieli się sięgnąć po papierosa czy inne używki. Happening przygotowały: E. Jagielska, A. Wajman, I. Pawłowska, D. Konopińska, A. Karlak

 

 

Dzień Niepodległości z harcerzami i zuchami

 

Jak co roku dnia 11.11.2012 roku zuchy i harcerze uczestniczyli w obchodach Dnia Niepodległości w Lubinie. Po uczestnictwie we mszy świętej, ulicami miasta wśród kolorowych biało-czerwonych balonów udaliśmy się pod pomnik J. Piłsudskiego. Nasza harcerka składała kwiaty. Następnie po tych uroczystych obchodach zuchy i harcerze na błoniach lubińskich sprzedawali ciasto. Dzięki naszym wspaniałym rodzicom, którym serdecznie dziękujemy uzbieraliśmy niezłą sumkę na umundurowanie członków drużyny. Jeszcze raz dziękujemy:)

A.Karlak, I. Pierzchała, M. Janusz, R. Kobyłecki

 

 

Patriotyczny apel


Dnia 8 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W pięknie przygotowanej scenerii symbolizującej mogiły tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę uczniowie recytowali wiersze i śpiewali patriotyczne piosenki. Nastrój był podniosły. 

A.Kulba, M. Racka, M. Janusz, E.Kret

 

Podsumowanie X Dolnośląskich Mistrzostw 

w Kręglarstwie "SPRAWNI RAZEM" LUBIN 2012

   

Dnia 8 listopada 2012 r. w godz. od 900 do 1200w kręgielni Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie odbyły się X DOLNOŚLĄSKIE MISTRZOSTWA W KRĘGLARSTWIE „SPRAWNI RAZEM” –  LUBIN 2012. Organizatorem zawodów był Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie, współorganizatorem Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie. Wsparcia finansowego udzieliło „A Tacy Sami” Stowarzyszenie przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie. Do turnieju zgłosiło się sześć reprezentacji placówek szkolnictwa specjalnego z: Głogowa, Jawora, Bolesławca, Legnicy, Szklar Górnych i drużyna gospodarzy zawodów z Lubina.


Udział w akcji edukacujnej : "8 listopada śniadanie daje moc"

  

W ramach uczestnictwa w akcji uczniowie klas IIa i II - IIIb brali udział w działaniach mających na celu zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Podczas spotkania uczniowie poznawali owoce i warzywa, ćwiczyli się w prawidlowym myciu rąk,nakrywali do stołu i degustowali śniadanie.

obejrzyj: prezentacja 1

prezentacja 2

 

 

PAŹDZIERNIK

 

 Międzyklasowy konkurs
"Dlaczego cola i chipsy
są niezdrowe?"

   

Dnia 30.10.2012 roku uczniowie klasy I, II, II Szkoły Przysposabiającej do Pracy wzięli udział w konkursie pt. „Dlaczego cola i chipsy są niezdrowe?”. Podczas rozwiązywania zadań uczniowie utrwalali nazwy warzyw i owoców, segregowali żywność na zdrową i niezdrową. Wszyscy wykazali się wiedzą na temat szkodliwości chipsów i coli. Konkurs zakończył się wykonaniem zdrowych sałatek i wspólną degustacją. Wszyscy uzyskali jednakową ilość punktów i zostali nagrodzeni dyplomami.

 Leonarda Fuczek

 

 

 

„Bezpieczeństwo w oczach dziecka”- konkurs plastyczny

rozstrzygnięty!

Uczniowie z klas I-III po raz kolejny wzięli udział w powiatowym konkursie plastycznym pt. „Bezpieczeństwo w oczach dziecka” zorganizowanym pod patronatem Komisji Bezpieczeństwa i Porządku przy współudziale Komendanta Powiatowego Policji w Lubinie. Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród odbyło się 25.10.2012 r. w CK „Muza” w Lubinie. Ideą konkursu było podnoszenie świadomości dzieci z zakresu otaczających ich zagrożeń: w szkole, w domu, na podwórku, na ulicy, w kontaktach z obcymi oraz w Internecie. Prace naszych uczniów zostały wyróżnione spośród 356, które wpłynęły. Wyróżnieni uczniowie to Weronika Formago, Wiktoria Dziwińska oraz Rafał Szostek. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Daria Konopińska

 

 

 I TURNIEJ BOCCI W ZIELONEJ GÓRZE

 

 

22.10.2012 r. uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum po raz pierwszy brali udział w turnieju sportowej dyscypliny paraolimpijskiej wywodzącej się od włoskiej gry w bule - bocce. Wprowadzenie bili na boisko odbywać się może w dowolny sposób: rzucenie, kopnięcie, sprzęt wspomagający to np. rynny, pochylnie. Pozycja ciała zawodnika nie jest określona: można stać lub siedzieć (wózek, krzesło), więc uczniowie mieli bardzo ułatwione zadanie.Wystawiliśmy dwie drużyny. Dzieci  i opiekunowie wspaniale się bawili. Zajęliśmy czwarte miejsce na dwanaście drużyn więc jest to duży sukces.

 A.Augustyniak, R.Kobyłecki

 

 

 

XII Dzień Papieski

 

  

Dnia 18 października odbył się w szkole apel z okazji XII Dnia Papieskiego .Hasło tegorocznego dnia brzmi: "Jan Paweł II - Papież Rodziny". Uczniowie z gimnazjum i szkoły zawodowej przypomnieli lata dzieciństwa Karola Wojtyły, jego rodzinę, czytali wiersze. Podczas apelu prezentowane były zdjęcia papieża Polaka i wysłuchaliśmy fragmentów homilii o rodzinie .Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy ulubioną piosenkę "Barka".

 

 M.Adamczyk, E.Kret

  

 

  

 

  

Ciekawe zajęcia realizowane w ramach projektu
 "Ćwiczę, rozumię, potrafię
w roku szkolnym 2012/2013

 

W roku szkolnym 2012/2013 w ramach projektu "Ćwiczę, rozumię, potrafię" realizowane będą ciekawe zajęcia skierowane do dzieci w młodszym wieku szkolnym, które dotychczas nie korzystały z tego typu terapii.

 

 

 

 

 

GALERIA ZDJĘĆ Pasowanie na Pierwszoklasistę
i Dzień Edukacji Narodowej

 

Dnia 12.10 2012 roku odbyło się uroczyste Pasowanie nowych uczniów na Pierwszoklasistę, uroczyście obchodziliśmy również Dzień Edukacji Narodowej. 

 

 

WRZESIEŃ

 

Start roku harcerskiego

 

Rozpoczynamy rok harcerski. Z nową nazwą drużyny 29.09.2012 r. wyruszyliśmy na zwiad po naszym mieście. Nowa nazwa drużyny to Wielopoziomowa Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku „Piastowskie Orły”. Czekało nas wiele niespodzianek m.in. strzelanie z łuku, wchodzenie na wieżę wspinaczkową, chodzenie po linie, wspaniałe gry i zabawy. Całość zakończona była uroczystym apelem i ogniskiem. Otrzymaliśmy również nagrody i wyróżnienia.

 A.Karlak, R. Kobyłecki

 

 

 X Jubileuszowa Legnicka Paraolimpiada

 

Dnia 26 września 2012 roku  dzięki wsparciu Towarzystwa Przyjaciół Dzieci uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X Jubileuszowej Legnickiej Paraolimpiadzie połączonej z imprezą plenerową „Pożegnanie lata”.  Uczniowie brali udział w szeregu  sportowych konkurencji takich jak: strzelanie z łuku, kręgle, łucznictwo, rzuty dyskiem, rzuty do kosza.

 

 

 
 

Przecieramy nieprzetarte szlaki Karkonoszy!

 

 

W dniach 13-16.09 2012 roku uczniowie naszej szkoły a zarazem zuchy i harcerze 6 WDHNS „Piastowskie Orły” uczestniczyli w XX Ogólnopolskim Harcerskim Rajdzie „Granica” Wyjazd zorganizowany został przez p. A. Karlak i R. Kobyłeckiego.

 

 

 

 

 

 

 

Sprzątanie świata


W dniach 17-19 września odbyła się akcja „Sprzątania świata”. W tym roku hasło przewodnie to: „Kocham, lubię, szanuję…nie śmiecę”.   

 

 

   Zapraszamy Rodziców na zebranie!

 

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na zebranie, które odbędzie się 13.09.2012r. (tj. czwartek) o godzinie 16.00. 

 


    Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

 

Zapraszamy wszystkich uczniów wraz z rodzicami do naszej szkoły w dniu 3 września (poniedzialek) o godzinie 11:00 na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013.

 


 

 

 

  

   

                     =>  powrót do strony głównej

  

 

 

 


 

 

/spanpstrong