Get Adobe Flash player

AKTUALNOŚCI  2011/2012

CZERWIEC

 

 

 UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

 

 

 Zapraszamy wszystkich uczniów wraz z rodzicami do sali gimnastycznej naszej szkoły w dniu 29 czerwca (piątek). Uroczystość rozpocznie się o godzinie 11:00.

 

 

 

XII Edycja Dni Godności Osób NiepełnosprawnychZ okazji XII Edycji Dni Godności Osób Niepełnosprawnych organizowanych przez Zespół Szkół i Placówek Oświatowych            w Lubinie, dnia 21 czerwca w CK Muza odbył się uroczysty koncert pod hasłem „Talent mamy wszyscy”. Patronat tegorocznej imprezy objęli : Starosta Lubiński – Pan Tadeusz Kielan, Prezydent Miasta Lubina – Pan Robert Raczyński, Telewizja Odra.

czytaj więcej


 

" Łąka pełna zapachów, dźwięków i barw"

 

 

 20 czerwca 2012 r. w Ośrodku Opiekuńczo- Rehabilitacyjnym      

w Lubinie miała miejsce uroczystość  zatytułowana "Łąka pełna zapachów, dźwieków i barw". Uczestnikami spotkania byli uczniowie  naszej szkoły objęci nauczaniem indywidualnym na terenie Ośrodka     i ich nauczyciele. Pogoda sprawiła nam psikusa, nie mogliśmy wyjśc na łąkę , ale to nas nie zatrzymało- przynieśliśmy łąkę do sali. Podczas spotkania uczniowie doświadczali dostępnymi zmysłami kontaktu z trawą, kwiatami, owadami  i psem. Dzieci w trakcie imprezy: wybierały letni strój, spacerowały dłońmi i stopami po dywanie z kwiatów, słuchały śpiewu ptaków 

i owadów, dotykały kwiaty, piły sok- "nektar pszczółek", obserwowały bańki mydlane, współtworzyły biedronki z balonów, spotkały się z gościem - psem Korą - ona też lubi spacery po łące. Klikając na zdjęcie zobaczysz więcej.

Renata Żabińska

 

 

Warsztaty z pierwszej pomocy

 

W dniach 11-13.06.2012 roku wykwalifikowani nauczyciele, w ramach programu „Ratujemy i Uczymy Ratować”, przeprowadzili szkolenia         i warsztaty dla uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i przysposabiającej do pracy z zakresu pierwszej pomocy

przedmedycznej, przygotowując ich do bezpiecznego spędzenia wakacji. Uczniowie na początku zajęć oglądali film praktycznego postępowania w przypadku osoby nieprzytomnej oddychającej. W klasie odbyły się warsztaty praktyczne udzielania pierwszej pomocy,

układania nieprzytomnego w pozycji bezpiecznej oraz ćwiczenia na fantomach z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Uczniowie bardzo poważnie podeszli do zajęć i po 3 godzinach zajęć potrafili zachować się jak prawdziwi ratownicy.

A.Ryskiewicz, A.Karlak, A.Zych-Czernek

zobacz więcej


"Moda polska od XIX do XX wieku - historia ubiorów"

Podsumowanie projektu      W II semestrze roku szkolnego 2011012 uczniowie klasy II Gimnazjum: Patrycja Borowska, Kacper Kita, Grzegorz Kubieniec, Małgorzata  Matczak, Katarzyna Sawa, Mateusz Sławski, pod okiem nauczycielki plastyki pani Grażyny Łępickiej - realizowali projekt edukacyjny „Moda polska od XIX do XX wieku – historia ubiorów”. Podsumowanie projektu miało miejsce 4 czerwca. Zobacz więcej klikając na zdjęcie.

nauczyciel plastyki- Grażyna  Łępicka

czytaj więcej

 

 MAJ

 

 

Święto Rodziny "W Królestwie Króla Maciusia Pirewszego"


Dnia 31 maja 2012 roku nasze zuchy oraz zespół „Niezapominajki” zostali zaproszeni do Środy Śląskiej na uroczystość rodzin uczniów. Podczas uroczystości nasi uczniowie zatańczyli taniec „Kazaczok”  a nasza  Karolina Korona z klasy I gimnazjum wraz z zespołem wykonała piosenkę „Fantazja”. Uczniowie otrzymali gromkie brawa. Następnie braliśmy udział   w wielu konkurencjach sportowych, muzycznych i plastycznych. Zdobyliśmy największą ilość punktów  z wszystkich drużyn!!!! Każdy otrzymał dyplom okolicznościowy,  kalendarz, słodycze oraz medal Króla Maciusia Pierwszego. Organizator Irena Zdyb oraz dyrektor i wicedyrektor szkoły bardzo nam dziękowali i zapraszali do siebie .Wracaliśmy uśmiechnięci zadowoleni -  jak to artyści.

A. Karlak, M. Mandziak


 

DZIEŃ DZIECKA

„Ruch i rekreacja to nasza fascynacja”


Dzień Dziecka - wesoło i zdrowo bo na sportowo. Jak co roku uczniowie Zespołu Szkól i Placówek Oświatowych w Lubinie obchodzili swoje święto Dzień Dziecka. Impreza zorganizowana została 30 maja 2012r. na terenie Gospodarstwa Agroturystycznego „U Babuni” w Jaroszówce. Jest to idealne miejsce na zorganizowanie plenerowej wycieczki oraz możliwość skorzystania z wypoczynku na wsi położonej wśród pól i lasów malowniczego Parku Krajobrazowego „Doliny Czarnej Wody”. 

czytaj więcej


 

 


Projekt językowy zakończony

 

29 maja w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie, uczniowie gimnazjum pod opieką nauczyciela języka angielskiego pani Moniki Frankowskiej zakończyli realizację projektu edukacyjnego   pt.: „Family Business – Sprawy Rodzinne”.

Celem projektu było używanie języka angielskiego do komunikacji ,poznanie Brytyjskiej Rodziny Królewskiej oraz wykonanie przestrzennej planszy -drzewa genealogicznego dynastii Windsor. Kliknij na zdjęcie aby zobaczyć więcej.

M.Frankowska

czytaj więcej

 


"Niezapominajki" w Rudnej - występ podczas finału konkursu "Zostań artystą"


Dnia 25.05.2012 roku uczniowie zespołu „Niezapominajki” zostali zaproszeni do Zespołu Szkół w Rudnej im. Jana Pawła II na II finał konkursu twórczości artystycznej ”Zostań artystą” . Uczniowie naszego zespołu wystąpili w dwóch tańcach „ Taniec kwiatów ” oraz  „ Zaklinacz węży”. Dostaliśmy duże brawa od całej społeczności szkoły.


E. Waszewska

czytaj więcej

 Z okazji  Dnia Mamy  cyrk "Arlekin" dla was mamy

  

   22 maja z okazji Dnia Matki uczniowie ZSiPO w Lubinie zaprosili swoje mamy na przedstawienie cyrkowe, w którym sami brali udział. Zamienili się    w magików, bujaczy słoni, siłaczy; tańczyli nawet na linie. Aby uśmiech gościł na twarzach mam oczywiście nie zabrakło komików i magików, którzy czarowali z rękawa. itp. Pomysłom nie było końca. Uczniowie zmierzyli się z tak trudną sztuką cyrkową, jednak co się nie robi dla swojej mamy. Podczas przedstawienia na twarzach wszystkich zaproszonych mam gościł uśmiech     i łzy wzruszenia. Przedstawienie cyrkowe było prezentem dla mam z okazji ich święta.

E. Waszewska

czytaj więcej


 

 

 

III Regionalny Konkurs Plastyczny pt. „Moje ulubione zwierzę”

 

21 maja 2012 r. uczennice z naszej szkoły wraz z wychowawcą udały się do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szklarach Górnych. Celem spotkania było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt..„Moje ulubione zwierze”. Na konkurs wpłynęło aż 99 prac. Tym bardziej cieszy nas fakt, iż III m-ce w swojej kategorii wiekowej przyznano uczennicy Krystynie Pawliszyn a wyróżnienie Elżbiecie Pażuch. Laureatom i.opiekunom rozdano pamiątkowe dyplomy i nagrody. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! :)

Daria Konopińska

 

 

Wycieczka do schroniska dla zwierząt w Legnicy

i Dzień Kasztanowca

 

     7 maja klasa I C wraz z wychowawca Aldoną Karlak wyjechała do Legnicy do schroniska dla psów, aby wspomóc w potrzebie przebywające tam zwierzęta. Okazało się, że nasz szkolny „Łatek” nadal tam przebywa. Mamy nadzieję, że podczas następnej wizyty znajdzie przychylny dom.Klikając na zdjęcie zobaczysz więcej.

A. Karlak

czytaj więcej

 

 

Pielgrzymka do Francji

 

 

W dniach od 26 kwietnia do 5 maja 2012 roku grupa uczniów z naszej szkoły należących do Koła Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski uczestniczyła w pielgrzymce do Francji. Celem podróży było nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej w Lourdes. Miejsce to jest odwiedzane przez miliony pielgrzymów , gdzie u stóp Pirenejów Matka Boża objawiła się Bernadettcie Soubirous. Kolejnymi etapami naszej podróży było zwiedzanie miast : Carcassonne, Avignion i Paryża. Cieszymy się, że my również możemy spełniać swoje marzenia i wspólnie podróżować. Zobaczysz więcej klikając na zdjęcie obok.

Edyta Kret

 

 

 Obchody 221. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja


 Uczennica Weronika Formago wraz z opiekunem Samorządu Ucznowskiego Panią Anną Mikołajewską reprezentowały naszą szkołę podczas uroczystości upamiętniających 221. Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody zorganizowane zostały przez władze powiatu lubińskiego i Powiatową Radę Kombatantów w Lubinie. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy świętej w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej. Po Mszy wszyscy przemaszerowali pod pomnik Józefa Piłsudskiego, pod którym złożyli symboliczną biało-czerwoną wiązankę w hołdzie autorom konstytucji. Cała społeczność szkolna przygotowywała się do świąt majowych podczas tematycznych zajęć, tworząc kotyliony i patriotyczne dekoracje oraz słuchając audycji radiowej przygotowanej przez uczniów spejcalnie na tę okazję.

 

 

 

 

 

 KWIECIEŃ


Wiosenne witaminki


W kwietniu w ramach realizacji Programu Promocji Zdrowia i Profilaktyki został zorganizowany konkurs plastyczny pt. „Wiosenne witaminki”. Celem konkursu jest promowanie zdrowego stylu życia, kształtowanie prawidłowych postaw, nawyków i zachowań zdrowotnych. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się dużymi zdolnościami plastycznymi i wyobraźnią. Prace były barwne i bardzo ciekawe.

 

 

 czytaj więcej

 


 
 

alt


 Kolorowe jeziorka - Rudawski Park Krajobrazowy

 

    30 kwietnia odwiedziliśmy Wieściszowice i znajdujące się w pobliżu Kolorowe Jeziorka.  Było to bardzo ciekawe doświadczenie, przyjemność powiązana z nauką.

Organizatorzy

                                                                                                                            

                                                                                                    czytaj więcej

                                                             

 


 

XVIII PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ ZUCHÓW I HARCERZY

DOLNEGO ŚLĄSKA

 

         21 kwietnia w Polkowicach nasza drużyna wielopoziomowa „Piastowskie Orły” oraz grmada zuchowa "Krasnoludkowy Ród" wystąpiły na przeglądzie twórczości artystycznej pod hasłem Roku Regionów.

A. Karlak, R. Kobyłecki

czytaj więcej

  

 

 Podsumowanie Projektu Ekologia - „Woda źródłem życia” DZIEŃ ZIEMI

 

   W roku szkolnym 2011/2012 uczniowie klas I – III gimnazjum pod czujnym okiem nauczycieli: pani dyrektor szkoły Grażyny Dąbrowskiej, p. Iwony Świątek, p. Renaty Żabińskiej i p. Aldony Karlak – koordynatora - realizowali zadania Projektu Ekologia, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Dzień Ziemi jest podsumowaniem działań z żywiołu :woda.

Organizatorzy

czytaj więcej 


 

 

"Wczoraj trening - dzisiaj Euro, czyli to co w sporcie najważniejsze"

 

  

  W dniu 17 kwietnia 2012 na recytatorskim stadionie w Zespole Szkół

i Placówek Oświatowych w Lubinie odbył się XXII Regionalny Konkurs Recytatorski pod hasłem:

"Wczoraj trening - dzisiaj Euro, czyli to co w sporcie najważniejsze".

Recytujący zawodnicy przybyli z następujących placówek szkolnictwa specjalnego:

- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy - Jawor

- Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy - Jawor

- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy - Wojcieszów

- Zespół Placówek Szkolno -Wychowawczych - Głogów

- Zespół Placówek Specjalnych - Legnica

- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy - Wąsosz

- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy - Szklary Górne

- Zespół Szkół i Placówek Oświatowych - Lubin.

Organizatorzy

czytaj i zobacz więcej


 

  

Integracyjny Turniej Kręglarski „Słońce dla wszystkich”
z okazji Światowego Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych

 

 

     Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli we wspaniałym turnieju zorganizowanym przez p. E. Michalak wraz z wolontariatem

z SP nr 8 i SLO w Lubinie. Impreza odbyła się 13 kwietnia w kręgielni. Nasi niezawodni sportowcy jak co roku zdobyli puchar oraz atrakcyjne nagrody, za które bardzo serdecznie dziękujemy sponsorom turnieju. Uczniowie byli zachwyceni i ze szczerym uśmiechem opuszczali kręgielnię.

 A. Karlak

 

  zobacz więcej

 

 

 Kultywowanie tradycji świątecznych - Wielkanocne Śniadanie

 

 

 

    Dnia 04 kwietnia 2012 roku wychowankowie klas: II-III Gimnazjum oraz I-II-III Szkoły Przysposabiającej do Pracy wraz z nauczycielami zorganizowali Uroczyste Śniadanie Wielkanocne. Uczniowie dzień wcześniej , pod opieką Pani Izy Wszoły dokonali zakupów artykułów

potrzebnych do przygotowania uroczystości. Upiekli również piękne baby wielkanocne.

Jakże gwarno było od rana w kuchni i pięknie pachniało potrawami przygotowywanymi przez

uczniów- gotował się żur, jaja, biała kiełbasa… Na stole, oprócz potraw wielkanocnych, znalazły się też wiosenne kwiaty, kogut i stroiki. Zanim przystąpiliśmy do spożywania świątecznych potraw, przypomnieliśmy sobie o tym, „Co każdy z nas o Wielkanocy wiedzieć powinien”. Omawialiśmy zwyczaje wielkanocne (Wielki Tydzień, Niedziela Palmowa, Misterium Pasyjne, Święconka, wielkanocny stół, wielkie polewanie). Wszystkim smakowały potrawy przygotowane przez uczniów, a atmosfera przy stole była bardzo uroczysta i świąteczna. Za imprezę odpowiedzialne były panie:  Nela Fuczek, Izabela Wszoła, Grażyna Łępicka, Aniela Rodziewicz.

zobacz więcej

 

 

 MARZEC

 

 

 

Wycieczka nad staw dydaktyczno- krajobrazowy

 

    W ramach ekologicznego projektu 30.03.2012 r. uczniowie gimnazjum wyruszyli nad lubiński staw dydaktyczno-krajobrazowy w celu pobrania prób wody do badań.

czytaj więcej

  

 

 

 II REGIONALNY TURNIEJ UNIHOKEJA

"Sprawni - Razem" LUBIN 2012

     Dnia   29 marca 2012 r. od godz. 9 00 do godz.13 00 w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie odbył się II Regionalny Turniej Unihokeja „Sprawni –Razem” organizowany przez   Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie i Stowarzyszenie „A Tacy Sami” działające   przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie .W turnieju wzięło udział 5 reprezentacji placówek szkolnictwa specjalnego z regionu z : Legnicy ,Jawora, Złotoryi, Szklar Górnych i z Lubina.

czytaj więcej


Konkurs matematyczny - GALERIA

 

„MATEMATYKĘ MOŻNA POLUBIĆ”

 

27 marca uczniowie klas gimnazjalnych I, II i III wzięli udział w konkursie matematycznym zorganizowanym przez panią Marię Racką – Witak. Uczniowie rozwiązywali punktowany test składający się z 12 zadań, w tym 6 otwartych krótkiej i rozszerzonej odpowiedzi i 6 zamkniętych typu prawda – fałsz i wyboru wielokrotnego. Na ich rozwiązanie przeznaczono 45 minut.

 czytaj więcej

 

 

 


 

 

 

                                        ROZTAŃCZONE "NIEZAPOMINAJKI" W PODRÓŻY DOOKOŁA ŚWIATA W GALERII CUPRUM ARENA

 

 

  Dnia 27 marca 2012 r nasz zespół taneczny „Niezapominajki brał udział w III Wiosennych   zmaganiach teatralnych „SŁOWO - MUZYKA RUCH zorganizowanym w Galerii Handlowej Cuprum Arena w Lubinie przez Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Szklarach Górnych. Tematem przewodnim Integracyjnych Warsztatów Teatralnych była „Podróż dookoła świata”.

Uczniowie zaprezentowali pięć tańców z różnych stron świata . Jak zawsze nasi tancerze oczarowali publiczność swoimi umiejętnościami tanecznymi i zostali słusznie nagrodzeni gromkimi brawami.

                                                                   E. Waszewska ,E. Rękawiczna A. Karlak

 zobacz więcej

 

 

 

 Tradycje i zwyczaje wielkanocne w ZSiPO w Lubinie

 

 

  Święta Wielkanocne to czas radości, szczęścia i oczekiwania.

W Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie tradycją jest coroczna  organizacja w okresie Świąt Wielkanocnych międzyklasowego śniadania wielkanocnego. W tym dniu uczniowie
młodszych klas i gimnazjum zasiadają przy uroczystych śniadaniach wielkanocnych,spożywają tradycyjny żurek z kiełbasą, dzielą się jajeczkiem i degustują pyszne „baby”. W tym roku spotkania zakończyły się wizytą Wielkanocnego Zajączka, który złożył dzieciom świąteczne życzenia oraz skosztował przygotowanych potraw. Klikając na zamieszczone zdjęcie możesz zobaczyć więcej.

                                                        Aldona Karlak, Elżbieta Rękawiczna, Ewa Waszewska

 

 

 

 

 "Pisanki, kraszanki oraz jajka niespodzianki"


 alt 26 marca uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie objęci nauczaniem indywidualnym na terenie Ośrodka Opiekuńczo-  Rehabiltacyjnego w Lubinie wraz z nauczycielami brali udział w imprezie związanej ze Świętami Wielkanocnymi. Podczas spotkania uczestnicy poznawali wielozmysłowo jajko, wokalizowali piosenki, rozpoznawali odgłosy przyrody.

Agnieszka Podejma

czytaj więcej


 

 

 

 Rekolekcje wielkopostne

 

 

  W dniach od 13 do 15 marca 2012 roku w naszej szkole odbyły się jak co roku rekolekcje wielkopostne. Obecni byli księża z parafii pw.Matki Boskiej Częstochowskiej ksiądz proboszcz Franciszek Steblecki, ksiądz wikary Adam Jarząbek i diakon Mariusz.Diakon Mariusz za kilka tygodni przyjmie sakrament kapłaństwa i to on głosił nauki rekolekcyjne.W czasie rekolekcji była możliwośc spowiedzi ,a w ostatnim dniu została odprawiona Msza Święta w intencji dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Czas rekolekcji wielkopostnych dla całej społeczności szkolnej jest czasem wyjątkowym, wspólnie się modlimy, śpiewamy.

 

 Edyta Kret i Małgorzata Solarska

zobacz więcej

 

 

 

Mięśnie posturalne i nauka chodu

Zapraszamy do zapoznania się z broszurą pt.:

"Mięśnie posturalne i nauka chodu".

kliknij tutaj aby przeczytać

 

 

 

   

 

 

Galeria

Dzień Kobiet

 

Tradycyjnie, jak co roku, męska część społeczności szkolnej nie zapomniała o Dniu Kobiet.  Rankiem 8 marca przy wejściu do szkoły na wszystkie damy czekała niemała niespodzianka w postaci pięknej dekoracji oraz słodkiego poczęstunku. Przez szkolny radiowęzeł panowie nadali wyjątkową muzyczną audycję z życzeniami i miłym słowem dedykowanym wszystkim kobietom. Uroczysty nastrój udzielił się każdemu z nas, chłopcy i panowie bardzo się postarali aby każda dziewczynka - mniej czy bardziej dorosła ;)

- czuła się w tym dniu wyjątkowo.

Męska kadra naszej szkoły,

Nauczyciele klas początkowych,

we współpracy z SU

 

 

LUTY

 

"Dzień zdrowej surówki"

 

W związku z realizacją zadań Programu Promocji Zdrowia

i Profilaktyki uczniowie klas IV-V oraz I C i I –IIA w pracowni praktycznej nauki zawodu wykonali 5 zdrowych surówek. Dbając

o zdrowie swoje, koleżanek i kolegów w holu szkoły 20 lutego odbyła się degustacja surówek dla wszystkich uczniów.

 Akcja cieszyła się powodzeniem i przyciągnęła nie tylko głodomorów ale również zapominalskich" kanapek".


Organizatorzy: A. Karlak,E. Rękawiczna,E. Waszewska

 

zobacz więcej

 

 


Dotacje z Gminy Polkowice i Powiatu Polkowickiego

 dla Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie

 

  

Sale lekcyjne i gabinety specjalistyczne w Zespole Szkół i_Placówek Oświatowych w Lubinie zostały, w_tym roku szkolnym doposażone

w_nowe meble i_pomoce dydaktyczne. Dzięki dotacji z_budżetu Gminy Polkowice, w_wysokości 15 tysięcy zł. i Powiatu Gmina i Powiat PolkowicePolkowickiego, w wysokości 5 tysięcy zł. zakupiono: regały, szafki i_stoliki uczniowskie do sal lekcyjnych.


czytaj więcej

 

 

 

 

 


Bezpieczne zabawy zimowe

„Bezpieczne zabawy zimowe”

- konkurs plastyczny rozstrzygnięty!

 

Dnia 15.02.2012 r. Świetliczaki z naszej szkoły zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej Nr 12 w Lubinie na uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Bezpieczne zabawy zimowe”.  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

II miejsce- Wiktoria Dziwińska

III miejsce- Weronika Formago

IV Miejsce- Maciej Nowakowski

IV miejsce- Ewa Dziedzic

Daria Konopińska

czytaj więcej

 

 

"Miłość rośnie wokół nas..." - Walentynek czas !

 

 

14 lutego, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Walentego. Z pewnością w tym dniu, udzielił nam się romantyczny nastrój i serce każdego z nas chociaż przez chwilę zabiło troszkę mocniej.

Opiekunowie i Przedstawiciele

Samorządu Uczniowskiego

czytaj więcej

 

 

   STYCZEŃ

 

                          Noworoczne świętowanie - bal karnawałowy

 

    13 stycznia 2012 r. w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie odbył się Bal Karnawałowy. Zabawa rozpoczęła się o godz. 9.00 w pięknie zaaranżowanym holu szkolnym. W imprezie uczestniczyła cała społeczność szkolna.

 

czytaj więcej

 

 

GRUDZIEŃ

 

                                Szkolny koncert kolęd i pastorałek

 

   Można było się zachwycić słuchając tegorocznego koncertu kolęd i pastorałek. Uczestnicy dali z siebie wszystko.  Kolędę w języku romskim zaśpiewała Kamila Siwak , która reprezentowała później naszą szkołę w Lubińskim Betlejem.

   czytaj więcej

 

 

 

                                          " Anielskie stoły"

 

    W tradycję szkoły wpisała się impreza ogólnoszkolna pt. „Anielskie stoły” . W ttext-decoration: underline; target=ym roku szkolnym, 22 grudnia 2011r.,zorganizowały ją : Alicja Ryśkiewicz, Iwona  Świątek oraz Grażyna Czwaczka. Dzieci miały za zadanie wykonać  anioła oraz nakryć stół do uroczystej wieczerzy wigilijnej. Podczas pracy dzieciom wybrzmiewały piękne  kolędy oraz pastorałki. Uczniowie wspólnie zaśpiewali znane kolędy.  Impreza przebiegała w bardzo podniosłym nastroju i przyjaznej atmosferze.

                                                                                                              Iwona Świątek                 

                                                                                                  czytaj więcej

 

 

 

 TURNIEJ SPRAWNOŚCIOWY   "Bez  aktywności nie ma sprawnosci"  Lubin 2011

 

  

  Już poraz kolejny odbył się w naszej szkole Turniej Sprawnościowy "Bez aktywnosci nie ma sprawnosci" Lubin 2011. Tegoroczny turniej miał miejsce 20 grudnia . Uczestnicy - sześcioosobowe reprezentacje placówek, pokonywały 10 stacji sprawnościowych. Podczas konkurencji wykorzystano różnorodny sprzęt sportowo- rehabilitacyjny.

 

 

                                                                               czytaj więcej

 

 

                                               Szkolna Wigilia

 

   Dnia 16 grudnia w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne. Uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście podzielili się opłatkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia.

 

                                                   czytaj więcej

 

 

 

 

                            V Integracyjne Spotkania ze Sztuką

 

 

   Corocznie w naszej placówce w grudniu obchodzony jest Światowy Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych. W tym roku uroczystość rozpoczęła się od otwarcia wystawy fotograficznej Anety Więcek - Zabłotnej "Radość dziecka w obiektywie".

 

 

czytaj więcej

 

 

 

  Wyjazd do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Legnicy

 

    9 grudnia klasa I - II edukacyjno- terapeutyczna wybrała się na wycieczkę do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Legnicy. Wyjazd był poprzedzony ogólnoszkolną zbiórką żywności...

                                                                                                                                                  Edyta Kret , Iwona Świątek

czytaj więcej

 

 

 

                                  Odwiedził nas Święty Mikołaj

 

   Corocznie do grzecznych uczniów naszej szkoły przychodzi Święty Mikołaj. 6 grudnia odbyło się spotkanie integracyjne „Mikołaj jest wśród nas” z wolontariuszami SLO i KPD z SP nr 8. Opiekunem młodzieży jest osoba o wielkim sercu p. Elżbieta Michalak, która swoją pogodą ducha rozjaśnia twarze naszych uczniów.

Aldona Karlak, Leonarda Fuczek, Grażyna Czwaczka

czytaj więcej

 

 

 

                                Nasz udział w Akcji Mikołajkowej

 

   W listopadzie  2011 nasza szkoła przystąpiła do  Akcji Mikołajkowej, którą zorganizował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach Programu Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Przeciwdziałania Narkomanii, Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy.

                                                                                     Ewa Jagielska

czytaj więcej


 

 

                                           Obchody Barbórki

 

   


  Dnia 4 grudnia odbyły się obchody Barbórki, na której była obecna delegacja z naszej szkoły. Pod pomnikiem Jana Wyżykowskiego odkrywcyrud miedzi w okolicach Lubina delegacje z KGHM Polska  Miedź  S.A, zakładów pracy, szkół składały wieńce i kwiaty.

                                                                                                Edyta Kret- opiekun SU


  

LISTOPAD

                            Ogólnopolska akcja "Góra Grosza "

 

 

   Jak co roku, od kilku lat nasza szkoła włącza się w ogólnopolską akcję „ Góra Grosza”.
Głównym celem akcji jest tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka.

                                                                                                       Edyta Kret, Daria Konopińska, Anna Mikołajewska, Maria Racka-Witjak

 

czytaj więcej

                 

 

 

 

                               Światowy Dzień Pluszowego Misia

 

 

  Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w dniu 25 listopada 2011 panie Elżbieta Kęcik-Kłapouszczak, Ewa Bączkowska, Ewa Jagielska i Anna Mikołajewska przygotowały ogólnoszkolną akcję, której celem było rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez ukazanie różnych form  spędzania czasu wolnego w miły i atrakcyjny sposób.

                                                                                 Ewa Jagielska

czytaj więcej


 

  

                                        Dzień bez papierosa

 

   W trzeci czwartek listopada – w Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu uczniowie klasy IV-VI szkoły podstawowej,  I-III gimnazjum i I-II zasadniczej szkoły zawodowej  uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych  pt. „ No smoking Centrum”.

Ewa Jagielska

czytaj więcej

 

 

                                 VIII  Ogólnopolskie Mistrzostwa w Kręglarstwie " Sprawni - Razem" Lubin 2011

 

  W dniach 16 i 17 listopada odbyły się VIII Ogólnopolskie Mistrzostwa w Kręglarstwie " Sprawni - Razem" organizowane przez naszą szkołę, i Stowarzyszenie  "A Tacy Sami". Współorganizatorem imprezy jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubinie...

 

 

 czytaj więcej

 

                                                                                                                                            

 

                        Obchody Narodowego Święta Niepodległości

 

 

  Społeczność szkolna uczciła 93 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości podczas uroczystego apelu. Delegacja uczniów brała równiez udział we Mszy Świetej w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej. Po Mszy odbyło się złożenie kwiatów pod

                                   pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

czytaj więcej

 

 

  Udział w akcji edukacujnej : " 8 listopada śniadanie daje moc"

 

   W ramach uczestnictwa w akcji uczniowie klas I i II brali udział w działaniach mających na celu poszerzenie wiedzy na temat prawidłowego odżywiana się i podjęcia działań na rzecz walki z głodem na świecie. Podczas spotkania uczniowie poznawali owoce i warzywa, ćwiczyli się w prawidlowym myciu rak, nakrywali do stołu i degustowali

                                    śniadanie.

czytaj więcej


 

 

 

 

                               Pamiętamy o zmarłych

 

   Klasa I przed Dniem Wszystkich Świętych wybrała sie wraz z wychowawczynią Panią Dorota i Pania katechetką Edytą na cmentarz. Dzieci porządkowały groby, zapaliły znicze na symbolicznym grobie Polaków - zesłańców na Sybir.

                                                      Dorota Irzyk, Edyta Kret

 

 

 

 

PAŹDZIERNIK

 

                                       Barwy jesieni     

 

 

  Dnia 26.10.2011 r.odbyła się impreza szkolna "Barwy jesieni" w której uczestniczyli uczniowie gimnazjum i szkoły przysposabiającej do pracy. Celem zabaw było pogłębienie wiadomości o jesiennej przyrodzie poprzez twórcze i aktywne działanie artystyczne. 

                                                      Leonarda Fuczek, Grażyna Łępicka, Izabela Wszoła  

czytaj więcej


 

   

 

            W ramach realizacji projektu odbył się kurs carvingu

 

 

   W dniach 26,27, 28 października 2011 r. 10 uczniów zasadniczej szkoły zawodowej uczestniczyło w kursie carvingu czyli sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach w ramach realizacji projektu "Modernizacja Kształcenia Zawodowego" na Dolnym Śląsku.

                                                   &nnbsp; bsp;             Ewa Jagielska

 

czytaj więcej


 

                   IX Dolnośląskie Mistrzostwa w Kręglarstwie "Sprawni - Razem" Lubin 2011

 

  Dnia 20 października 2011r. w godz. 9.00 do 12.00 w kręgielni Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubinie odbyły się :IX DOLNOŚLASKIE MISTRZOSTWA W KRĘGLARSTWIE „SPRAWNI - RAZEM”- LUBIN 2011. Oraganizatorem zawodów był Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie, współorganizatorem Ośrodek Sportu nbsp;/strongi Rekreacji w Lubinie. Jak zwykle nasi uczniowie nie zawiedli.

czytaj więcej

 

  

 

                  Dzień Edukacji Narodowej i Pasowanie na ucznia

 

   Z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz uroczystości Pasownia na uczniów klasy pierwszej uczniowie klas I i II oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali uroczystość szkolną, którą uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście, wszyscy pracownicy szkoły oraz uczniowie wraz z rodzicami.

czytaj więcej


 

                        Nie ma rzeczy niemożliwych

  

  Uczniowie klasy I C we współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Gór w Lubinie uczestniczyli w zajęciach wspinaczkowych na terenie Szkoły Podstawowej nr 14. Początkowo strach nas zmroził....

                                                                    Aldona Karlak

czytaj więcej

 

 

 

 

                             Dzień Papieski 

 

   Dnia 16 października odbył sie w naszej szkole apel z okazji Dnia papieskiego. Hasło tegorocznego dnia brzmiało :" Jan Paweł II - Człowiek Modlitwy. Uczniowie gimnazjum i szkoły zawodowej przygotowali i przedstawili montaż słowno-muzyczny połączony z prezentacja multimedialną dotyczącą osoby Wielkiegi Polaka Papieża Jana Pawła II.
                                                                               Małgorzata Adamczyk, Edyta Kret

   

WRZESIEŃ

    

                                   Akcja sprzątanie świata

 

   W dniach od 16 do 18 września odbyła się akcja Sprzątanie Świata. Hasło tegorocznej edycji brzmiało : "Lasy to życie - chrońmy je". Uczniowie z klas edukacyjno- terapeutycznych wzięli udział w akcji

i sprzątali tereny wokół szkoły.

                                                                     Edyta Kret - opiekun SU

 

 

 

druga

       Obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej

   

   Dnia 4 września delegacja z naszej szkoły brała udział w obchodach 72 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uroczystość miała miejsce w kościele pw. Michała Archanioła w Siedlcach i połączona była z uroczystym pochówkiem ekshumowanych ciał żołnierzy kampanii wrześniowej. Mszy Świętej przewodniczył ks. bp Marek Mendyk. 

                                                                 Edyta Ket - opiekun SU

   

   Realizacja projektu ; "Ekologia"

  - "TRZY ŻYWIOŁY - woda, ziemia, powietrze"

   

LOGO UE

Od września 2011 roku w naszej szkole będzie wdrażany interdyscyplinarny program edukacyjny. Projekt jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w partnerstwie czterech podmiotów:• Dobre Kadry. Centrum badawczo-szkoleniowe. Sp. z o.o.,• Uniwersytet Wrocławski – Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska,• SGS EKO-Projekt Sp. z o.o., • Dr Kerth+Lampe Geo-Infometric GmbH.

czytaj więcej

       

  

       

      

  Przystąpiliśmy do projektu ;
  "Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"

 

LOGO UE

 

    

W roku szkolnym 2011/2012 rozpoczęliśmy realizację zajęć pozalekcyjnych w ramach uczestnictwa w projekcie "Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II". Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

czytaj więcej

    

    

    

  Realizacja projektu ; "Ćwiczę , rozumiem , potrafię"

 

alt

W roku szkolnym 2011/2012 w Zespole Szkół  i Placówek Oświatowych w Lubinie  realizowany jest projekt pt "Ćwiczę, rozumiem, potrafię” finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

czytaj więcej

    

    

   

        Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

 

  Życzymy Wam wszystkim na początek roku szkolnego

  samych sukcesów:

  uczniom – najlepszych stopni!,
  rodzicom – radości z osiągnięć Waszych dzieci!,
  a nauczycielom – dużo wytrwałości i satysfakcj z pracy!

Filmik z uroczystości

 

 

 

  

   

                     =>  powrót do strony głównej